کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

لوگو کلنیک زیبایی عرفان نیایش
  • خانه
  • وبلاگ
  • درباره ما
  • تماس با ما
خدمات اصلی
خدمات دیگر
ارتباط با ما

لیست پزشکان کشور

لیست داروخانه های استان تهران

لیست داروخانه های استان البرز

ارتباط با ما
مدرن ترین کلینیک پوست و مو در کشور

مزونیدلینگ چیست ؟

مزونیدلینگ چیست ؟

بیشتر افراد در دوران جوانی پوستی شاداب دارند و تلاش می‌کنند که این شادابی پوست حفظ شود و افزایش سن، موجب کاهش شادابی پوست نشود. روش های زیادی برای جوانسازی پوست وجود دارد، یکی از این روش ها مزونیدلینگ می باشد، که تاثیر بسزایی در جوانسازی پوست دارد، استفاده از این روش در رشد موها نیز تاثیر بسزایی دارد.

اما این روش نسبت به سایر روش ها، برای بسیاری از افراد ناشناخته می باشد، بنابراین به دلیل اینکه در این مورد اطلاعاتی ندارند، ترجیح می دهند کمتر از این روش استفاده کنند. مزونیدلینگ همانگونه که از اسم آن پیدا می باشد از دو کلمه مزو و نیدلینگ تشکیل شده است کلمه مزو به معنای مزودرم پوست می باشد و واژه نیدلینگ به معنای سوزن زدن می باشد. در این روش با تأثیر بر روی لایه مزودرم درمان را انجام می دهند و باعث افزایش انعطاف پذیری و کشسانی پوست می شوند.

مزونیدلینگ چیست؟

در مزونیدلینگ، تعداد زیادی سوزن لایه مزودرم را سوراخ کرده و باعث تزریق کوکتل های مزوتراپی به عمق پوست می شود. در واقع ایجاد این سوراخ ها بر روی پوست نیز باعث جذب بیشتر انواع ویتامین ها و کرم‌های موضعی می شود.

استفاده از این شیوه درمانی موجب افزایش کلاژن سازی در پوست شده و کلاژن نقش زیادی در انعطاف پذیری و خاصیت ارتجاعی پوست دارد. بنابراین چنانچه کلاژن پوست افزایش پیدا کند، میزان چین و چروک آن کاهش پیدا کرده و جوان سازی پوست ایجاد می شود. در صورتی که در استفاده از این روش، داروهایی به پوست سر تزریق شود، باعث افزایش تحریک فولیکول های مو شده و موجب رشد بیشتر موها و استحکام آن ها می شود و از ریزش مو جلوگیری می شود.

در مزونیدلینگ پوست دقیقا چه اتفاقی می افتد؟

استفاده از مزونیدلینگ برای پوست تاثیر بسزایی در جوانسازی پوست دارد. برای استفاده از این روش درمانی ابتدا سطح پوست، کاملا پاکسازی می شود، سپس با استفاده از بی حس کننده ها، ناحیه مورد نظر بی حس می شود، در انجام مزونیدلینگ، پوست توسط دستگاهی که دارای سوزن های ظریفی می باشد، سوراخ شده و ایجاد این سوراخ ها بر روی پوست، باعث افزایش کلاژن سازی و الاستین پوست می شود. همچنین با استفاده از این سوراخ‌ها، موادی به داخل پوست تزریق می‌شود. وجود این سوراخ ها بر روی پوست باعث می شود، جذب کرم‌های موضعی نیز بیشتر شود، پس یک روش تاثیر گذار برای جوانسازی پوست می باشد.

در مزونیدلینگ پوست دقیقا چه اتفاقی می افتد؟

تعداد جلسات درمانی مزونیدلینگ بستگی به میزان مشکل پوستی دارد، اما به طور معمول تا ۶ جلسه مشکل رفع می‌شود. هر جلسه ی درمان حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و گاهی بعضی افراد مشکل پوستی آنها، عمیق می باشد و با تعداد جلسات بیشتری نتیجه رضایت بخشی دریافت می کنند، بهتر است فاصله بین جلسات درمانی بین ۴ تا ۶ هفته باشد.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

مشاوره در شبکه های اجتماعی
ارتباط در وات ساپ و اینستاگرام
مشاوره تلفني

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مزونیدلینگ مو چگونه انجام می شود؟

مزونیدلینگ تاثیر بسیار زیادی در رشد موها و کاهش ریزش آن دارد، همچنین یک روغن به نام سبوم در پوست سر تولید می شود که این چربی مضر می‌باشد، مزونیدلینگ باعث تنظیم میزان تولید سبوم می شود.

در این روش سوراخ هایی در پوست سر ایجاد می‌شود و مواد مغذی زیر پوست تزریق می‌شود در واقع شیوه مزونیدلینگ پوست و مو با یکدیگر مشابه می باشد، اما داروهایی که زیر پوست   تزریق می شود، با یکدیگر متفاوت می باشد. بنابراین استفاده از این مواد باعث می شود فولیکول های مو تقویت شده و از ریزش آن ها جلوگیری شود.

مزونیدلینگ مو چگونه انجام می شود؟

تقویت فولیکول مو، باعث افزایش خون رسانی به مو می شود و موجب افزایش استحکام موها و کاهش ریزش مو می‌شود. برای اینکه مزونیدلینگ تاثیر بیشتری بر روی مو داشته باشد، باید موادی که در زیر پوست تزریق می شود، با نوع موها و مشکل آن سازگاری داشته باشد، تا بتواند تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال داروهایی که برای افزایش ضخامت موها استفاده می شود با داروهایی که برای کاهش ریزش مو استفاده می‌شود متفاوت می باشد.

مزونیدلینگ به چه کسانی توصیه نمی شود؟

با اینکه استفاده از مزونیدلینگ، تاثیر بسیار زیادی بر روی جوانسازی پوست و همچنین تقویت موها دارد، اما گاهی بعضی از افراد به دلیل شرایط خاصی که دارند، بهتر است از این روش برای افزایش جوانسازی استفاده نکنند، این افراد عبارتند از:

۱- اگر افراد در ناحیه مورد نظر دچار حساسیت می باشد و یا اینکه آن ناحیه، عفونت دارد، بهتر است از این روش تا زمانی که عفونت و حساسیت از بین نرفته است، استفاده نکنند.

۲- افرادی که سابقه زخم های کلوئیدی دارند و استفاده از این روش باعث می شود، جای زخم بر روی پوست باقی بماند. زیرا این روش با ایجاد سوراخ هایی بر روی پوست انجام می شود و چنانچه افراد سابقه زخم کلوئیدی داشته باشند، ممکن است این روش، درمان قطعی کلوئید مناسبی برای این فرد نباشد و بهتر است از روش های دیگر برای جوانسازی پوست استفاده شود که نیازی به ایجاد جراحت یا منفذ بر روی پوست نباشد.

مزونیدلینگ به چه کسانی توصیه نمی شود؟

۳- افرادی که مبتلا به بیماری های پوستی هستند بهتر است از روش مزونیدلینگ استفاده نکنند.

۴- افرادی که در ناحیه مورد نظر زخم فعال و یا آکنه فعال دارند، استفاده از این روش برای آنها مناسب نمی باشد. در واقع استفاده از این روش برای برطرف کردن جای زخم می باشد و برای بهبود زخم های فعال کاربردی ندارد.

۵- افرادی که سیستم ایمنی آنها ضعیف می باشد و دچار اختلال در کارکرد می باشد، بهتر است از این شیوه برای درمان استفاده نکنند، زیرا مزونیدلینگ با تاثیر گذاشتن بر سیستم ایمنی بدن، موجب تحریک کلاژن سازی می شود، و از این طریق باعث ترمیم نواحی آسیب دیده پوست می شود.

۶- افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند. داروهایی مانند آسپرین و وارفارین موجب رقیق شدن خون می شوند، درصورت مصرف این داروها نباید از این روش برای جوانسازی استفاده کنند. زیرا این داروها باعث افزایش خونریزی در ناحیه مورد نظر می شود.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

مشاوره در شبکه های اجتماعی
ارتباط در وات ساپ و اینستاگرام
مشاوره تلفني

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مزونیدلینگ برای درمان چه آسیب هایی استفاده می شود؟

مزونیدلینگ از طریق افزایش کلاژن سازی تاثیر بسیار زیادی بر از بین بردن مشکلات پوستی دارد، همچنین در این روش از مواد تزریقی استفاده می شود که این مواد زیر  پوست تزریق می شوند و تاثیر بسزایی در تقویت موها دارد و از ریزش آن ها جلوگیری می کند اما باید این روش توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود تا بتوان با توجه به مشکل پوستی از مواد مختلف و متناسب با آن مشکل استفاده کرده و همچنین مقدار موادی که به پوست تزریق می شود دارای اهمیت می باشد بنابراین چنانچه توسط افراد غیر حرفه ای انجام شود ممکن است باعث آسیب های جبران ناپذیری بر روی پوست شود.

مزونیدلینگ به دلیل اینکه در قسمت های مختلف بدن قابل استفاده می باشد تاثیر بسیار زیادی بر روی جوانسازی و رفع آسیب‌های پوستی دارد. از آسیب هایی که توسط مزونیدلینگ درمان می شود می توان

۱-مزونیدلینگ با تقویت سلول های تولید کننده فولیکول باعث افزایش رشد موها و همچنین جلوگیری از ریزش موها می شود.

۲- در برطرف کردن چروک های دور چشم و دیگر نواحی صورت بسیار تاثیر گذار می باشد.

مزونیدلینگ برای درمان چه آسیب هایی استفاده می شود؟

۳- موجب از بین رفتن جای زخم جوش و آکنه بر روی پوست می شود.

 ۴- ممکن است بعضی از جوش ها و آکنه ها باعث فرورفتگی‌های بر روی پوست شود. استفاده از مزونیدلینگ تأثیر بسیار زیادی در رفع فرورفتگی ها دارد.

۵- ترک های پوستی که به دلیل چاق یا لاغر شدن افراطی، و همچنین در دوران بارداری بر روی پوست ظاهر می شود از طریق مزونیدلینگ قابل درمان می باشد.

۶- چنانچه زیر چشم و اطراف آن دچار فرورفتگی و تیرگی می باشد، با استفاده از روش مزونیدلینگ می توان آن را درمان کرد.

۷- اگر پوست دچار آفتاب سوختگی شده باشد و یا اینکه تغییر رنگ های در قسمت‌هایی از پوست اتفاق افتاده باشد، با استفاده از روش مزونیدلینگ قابل درمان می باشد.

۸- در صورتی که پوست شما در اثر بارداری یا افزایش سن دچار لکه شده است، می توانید از روش مزونیدلینگ برای رفع آن کمک بگیرید.

۹-باعث افزایش انعطاف پذیری و حالت ارتجاعی پوست می شود.

پیش از انجام مزونیدلینگ این موارد را رعایت کنید

۱- چنانچه قبل از انجام مزونیدلینگ تزریق بوتاکس یا چربی بر روی پوست انجام شده است، باید بین جلسات درمانی حداقل دو هفته فاصله باشد.

۲- به مدت دو هفته قبل از انجام مزونیدلینگ از رفتن به سولاریوم و در معرض آفتاب قرار گرفتن خودداری شود.

۳-زمانی که میخواهید مزونیدلینگ انجام دهید، باید پوست شما به طور کامل پاکسازی شده و هیچگونه مواد آرایشی بر سطح آن نباشد.

پیش از انجام مزونیدلینگ این موارد را رعایت کنید

۴- چنانچه قصد انجام مزونیدلینگ مو را دارید،  باید موهای خود را کاملا با شامپوی ملایم شستشو داده باشید.

۵- به مدت یک هفته قبل از انجام مزونیدلینگ از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری شود.

۶- قبل از انجام مزونیدلینگ جلسه مشاوره برای شما تعیین می شود، بنابراین چنانچه سوالی در مورد انجام این روش دارید و یا اینکه از این مورد نگران هستید، حتما آن را با پزشک در میان بگذارید.

۷- چنانچه به بیماری خاصی مبتلا هستید و یا دارویی مصرف می کنید این موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

پس از مزونیدلینگ نکات زیر را به یاد داشته باشید

۱- انجام این شیوه درمانی نیاز به دوران نقاهت زیادی ندارد، اما بهتر است به مدت سه روز بعد از انجام مزونیدلینگ استراحت کنید.

۲- به مدت دو هفته بعد از انجام مزونیدلینگ از مصرف داروهای رقیق کننده خون و همچنین مواد غذایی که باعث رقیق شدن خون می شود، خودداری شود. غذاهایی مانند روغن ماهی تاثیر بسیار زیادی بر روی رقیق کردن خون دارد.

پس از مزونیدلینگ نکات زیر را به یاد داشته باشید

۳- در صورتی که پزشک متخصص، برای شما دارو تجویز کرده است این داروها را به موقع و به طور منظم مصرف کنید.

۴- در صورتی که مزونیدلینگ پوست انجام داده اید برای شستشوی آن از صابون یا شوینده مخصوص و ملایم استفاده شود .

۵- اگر مزونیدلینگ مو انجام داده اید بهتر است از شامپوهای ملایمی که پزشک برای شما تجویز کرده است، استفاده کنید.

۷- به مدت دو هفته بعد از انجام مزونیدلینگ از رفتن به استخر و سونا خودداری شود.

۸- با انجام مزونیدلینگ پوست دچار حساسیت بالایی می شود، بنابراین در مراقبت از آن باید دقت داشته باشید و از دوش گرفتن با آب گرم و دستکاری محل مورد نظر خودداری شود.

۹- به هیچ عنوان ناحیه مورد نظر را ماساژ ندهید و از فشار دادن آن خودداری شود.

۱۰-به مدت دو روز بعد از انجام مزونیدلینگ، از قرار گرفتن در نور مستقیم خورشید خودداری شود و در صورت لزوم حتماً از کرم های ضد آفتاب زیر نظر پزشک استفاده کنید.

۱۱-از رفتن به محیط هایی که دارای آلودگی زیاد و همچنین دود و گرد و غبار هستند، خودداری شود.

۱۲- همانگونه که در بالا ذکر کردیم بعد از انجام مزونیدلینگ پوست دارای حساسیت بالایی می باشد، پس بهتر است تا دو روز بعد از انجام مزونیدلینگ از مصرف مواد آرایشی که باعث تحریک پوست می‌شود خودداری شود.

۱۳- به مدت یک هفته بعد از انجام مزونیدلینگ از استفاده محصولات مراقبتی که حاوی رتینول، ویتامین سی و اسید آلفا هیدروکسی می باشند، خودداری شود.

۱۴- به مدت یک هفته بعد از انجام مزونیدلینگ از انجام تمرینات ورزشی سنگین و همچنین فعالیت هایی که باعث افزایش تعرق می‌شود، خودداری شود. زیرا تعریق زیاد موجب رشد باکتری ها شده و التهاب پوست را افزایش می دهد.

۱۵-از داروهای مسکن و ضد التهاب استفاده نکنید، چنانچه پوست شما دچار التهاب شده برای کاهش التهاب آن است کمپرس آب سرد استفاده کنید.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

مشاوره در شبکه های اجتماعی
ارتباط در وات ساپ و اینستاگرام
مشاوره تلفني

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

عوارض احتمالی مزونیدلینگ

همانگونه که می دانید همه شیوه‌های درمانی دارای عوارض می باشند و مزونیدلینگ نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد. این روش درمانی به دلیل اینکه از طریق وارد کردن سوزن به درون پوست، باعث درمان مشکلات پوستی می شود، ممکن است عوارضی بعد از انجام آن  روی پوست ایجاد شود، که این عوارض عبارتند از

۱- ممکن است در ناحیه مورد نظر مقداری التهاب و قرمزی ایجاد شود که این التهاب و قرمزی طبیعی می باشد و در صورتی که مراقبت های بعد از انجام مزونیدلینگ به خوبی رعایت شود، عوارض تا چند روز بعد از انجام مزونیدلینگ به طور کامل برطرف میشود.

عوارض احتمالی مزونیدلینگ

۲- ممکن است پوست ناحیه تحت درمان بعد از انجام مزونیدلینگ تغییر رنگ دهد و دچار تیرگی شود، این تغییر رنگ نیز طبیعی می باشد و بعد از چند روز کاملا از بین میرود.

۳- با فرو بردن سوزن در درون پوست، سوراخ های بسیار ریزی در ناحیه تحت درمان ایجاد می‌شود، که این زخم ها بعد از چند روز برطرف می شود و اثری از آنها باقی نمی ماند، اما باید از دستکاری زخم خودداری شود.

ماندگاری مزونیدلینگ

مزونیدلینگ یکی از تاثیر گذار ترین روشهای درمانی برای مشکلات پوست و مو می‌باشد و اثرات آن تقریباً به صورت دائمی باشد. اما چنانچه می خواهید مزونیدلینگ ماندگاری بیشتری داشته باشد

۱- تمام مراقبت های بعد از درمان را به خوبی رعایت کنید، همچنین رژیم غذایی شما باید سالم باشد و سرشار از موادمغذی و ویتامین ها باشد.

۲- مزونیدلینگ با تحریک سلولهای کلاژن‌ ساز باعث رفع مشکلات پوستی می‌شود، به همین دلیل تأثیر بسزایی در جوانسازی پوست دارد، اما مواردی مانند افزایش سن و رژیم غذایی نامناسب باعث تغییر در میزان ماندگاری آن می شود.

ماندگاری مزونیدلینگ

۳- یکی دیگر از عواملی که بر میزان ماندگاری مزونیدلینگ تاثیر گذار می باشد، نوع پوست فرد می باشد، چنانچه پوست دارای حساسیت بالایی باشد در برابر عوامل محیطی آسیب پذیرتر می باشد و ممکن است ماندگاری این شیوه درمانی بر روی آن کمتر باشد.

۴- چنانچه مشکلات پوستی شدید باشد و این مشکلات به صورت ارثی باشد باعث ماندگاری کمتر این شیوه درمانی می شود.

هزینه مزونیدلینگ

عوامل مختلفی بر روی هزینه مزونیدلینگ تاثیر گذار می باشد که از این عوامل می توان

۱- نوع مواد تزریق

 همانگونه که در بالا ذکر کردیم مزونیدلینگ برای پوست و مو قابل انجام می باشد و موادی که برای تزریق استفاده می شود متفاوت می باشد، قیمت این مواد بر روی هزینه درمان تاثیر گذار می باشد.

۲- میزان مواد تزریقی

 هر چه میزان مواد تزریقی به زیر پوست بیشتر باشد و مشکلات پوستی عمیق تر باشد، هزینه انجام این شیوه درمانی نیز بیشتر است.

هزینه مزونیدلینگ

۳- میزان سابقه پزشک متخصص

 انجام مزونیدلینگ نیاز به تخصص زیادی دارد و نمی توان آن را به صورت غیر حرفه‌ای انجام داد، زیرا ممکن است باعث ایجاد آسیب های جبران ناپذیری به پوست شود. بنابراین هر چه پزشک متخصص دارای سابقه و تجربه بیشتری در این زمینه باشد، ممکن است هزینه دریافتی نیز بیشتر شود

۴- مکان کلینیک

کلینیک های زیبایی دارای موقعیت های جغرافیایی متفاوتی هستند، که با توجه به موقعیت آن و همچنین هزینه هایی که باید کلینیک پرداخت کند، هزینه دریافتی برای انجام مزونیدلینگ نیز متفاوت می باشد، چه بسا کلینیک های زیبایی واقع در یک شهر، دارای هزینه های متفاوتی باشد و این موضوع برای کلینیک های شهر های مختلف نیز صدق می‌کند.

۵- تعداد جلسات درمانی

 هرچه میزان مشکلات پوستی بیشتر باشد، تعداد جلسات درمانی برای رفع مشکلات نیز بیشتر است، بنابراین هزینه دریافتی نیز بیشتر می‌شود.

۶- استفاده از داروهای تکمیلی

 پزشک مورد نظر برای تاثیرگذاری بیشتر این روش درمانی و همچنین کاهش عوارض، داروهایی برای مراجعه کننده تجویز می کند، که هر کدام از این داروها دارای هزینه متفاوتی هستند و بر روی برآورد کلی هزینه درمانی تاثیر گذار است.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

مشاوره در شبکه های اجتماعی
ارتباط در وات ساپ و اینستاگرام
مشاوره تلفني

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ چیست؟

هر دوی این روش برای زیباسازی و جوانسازی پوست استفاده می شود اما میزان عمقی که سوزن ها به درون پوست فرو می رود، متفاوت می باشد. عمق سوزن های تزریقی به داخل پوست در میکرونیدلینگ صورت برای جای جوش عمیق تر می باشد و با تحریک کلاژن‌سازی باعث التیام پوست و ترمیم آن می شود، اما در مزونیدلینگ لایه‌های سطحی پوست توسط سوزن سوراخ می شود و در این روش از مواد تزریقی استفاده می شود و بیشترین اثرگذاری مزونیدلینگ به دلیل تزریق مواد می باشد.

تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ چیست؟

بنابراین می‌توان گفت میزان عوارضی که در میکرونیدلینگ برای فرد ایجاد می‌شود، نسبت به مزونیدلینگ کمتر است، اما ممکن است تاثیر مزونیدلینگ بر روی پوست بیشتر باشد، زیرا مواد مغذی به صورت مستقیم بر روی ناحیه مورد نظر تزریق می شود.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

مشاوره در شبکه های اجتماعی
ارتباط در وات ساپ و اینستاگرام
مشاوره تلفني

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

درمان با مزونیدلینگ پس از گذشت چه مدتی تکمیل می شود؟

مدت زمان تکمیل درمان این روش درمانی با توجه به نوع پوست و مو و همچنین عمق مشکلات پوستی باهم متفاوت می باشد. هر چه میزان این مشکلات بیشتر باشد، به مدت زمان بیشتری برای تکمیل درمان نیاز می باشد. اما به طور معمول برای رفع مشکلات پوستی ۶ جلسه برای هر فردی می توان برآورد کرد، که هر جلسه ی درمان حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان لازم دارد، فاصله بین جلسات درمانی در حدود ۴ هفته می باشد که با توجه به این مسائل می توان گفت برای تکمیل درمان مزونیدلینگ حداقل ۶ ماه زمان لازم می باشد.

درمان با مزونیدلینگ پس از گذشت چه مدتی تکمیل می شود؟

همچنین برای تاثیرگذاری بیشتر این روش درمانی، باید فرد مراقبت هایی را انجام دهد تا روند درمان سریع تر اتفاق بیفتد. چنانچه رژیم غذایی مناسب باشد و مراقبت های بعد از انجام مزونیدلینگ را به خوبی رعایت کند، جلسات درمانی سریعتر به اتمام می رسد.

مزونیدلینگ چه مزایایی دارد؟

مزونیدلینگ دارای مزایای زیادی می باشد و تاثیرگذاری زیادی بر روی پوست و مو دارد و موجب رفع بسیاری از مشکلات پوست و مو می شود. از مزایای آن می توان:

۱- میزان کلاژن و الاستین پوست را افزایش می دهد و موجب ترمیم آسیب های پوستی می شود و با افزایش کلاژن‌سازی باعث می شود سلول های جدید، جایگزین سلول های آسیب دیده و مرده پوست شود، بنابراین موجب افزایش شفافیت پوست می شود.

۲- مواد مغذی از طریق این شیوه درمانی به داخل پوست نفوذ کرد و تاثیر بسزایی در رفع مشکلات پوستی دارد و از پیری پوست جلوگیری می کند.

مزونیدلینگ چه مزایایی دارد؟

۳- استفاده از این شیوه درمانی موجب افزایش خون رسانی در ناحیه مورد نظر می شود، بنابراین چین و چروک ایجاد شده در آن ناحیه را کاهش می دهد و سن، نسبت به سن واقعی کمتر نشان داده می شود.

۴- تاثیر بسزایی در رفع زخم هایی دارد که داخل پوست ایجاد شده اند.

۵- استفاده از این شیوه درمانی باعث افزایش خون رسانی در ناحیه مورد نظر شده و میزان منافذ پوست را کاهش می دهد، بنابراین از بروز جوش های سرسیاه بر روی پوست جلوگیری می‌کند.

۶- باعث کاهش تولید ملانین شده و با این روش پوست را روشن و شفاف می کند.

کلام پایانی با اینکه مزونیدلینگ تاثیر بسیار زیادی بر روی جوان سازی پوست و کاهش ریزش مو و افزایش رشد موها دارد، اما برای اینکه این نتایج درمانی حاصل شود، باید مزونیدلینگ توسط افراد حرفه‌ای انجام بگیرد تا با دقت و حساسیت این روش را انجام دهد، زیرا چنانچه بدون تجربه این کار انجام شود، موجب آسیب به سلول‌های اطراف ناحیه تحت درمان می شود و صدمات جبران ناپذیری را به پوست وارد می‌کند. همچنین مواد تزریقی باید ناحیه مورد نظر را تحت تاثیر قرار دهند و باعث رفع مشکلات همان ناحیه شود، پس انتخاب پزشک متخصص در اولویت میباشد و باید نهایت دقت و حساسیت را برای انتخاب آن به کار ببرید..

0 0 رای ها
امتیازدهی به متن
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات نوشته شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x