با افزایش سن و پدید امدن چین و چروک های سطحی، دغدغه از بین بردن چین و چروک ها خصوصا در نواحی پیشانی، اطراف چشم و خط خنده، یکی از مهم ترین دلایل کاهش اعتماد بنفس و درگیری افراد با چهره خود میشود.
با پیشرفت تکنولوژی و متد جدید پزشکی و وجود ابزارهای مختلف، شما میتوانید در هر سنی چهره و اندام خود را متناسب با سلیقه خود تغییر داده و به ظاهر مورد علاقه خود برسید.


روش هایی که در ادامه بررسی خواهند شد میتوانند از بوجود امدن چین و چروک ها جلوگیری نمایند و یا چروک های بوجود امده را بصورت کلی از بین ببرند.

 


تزریق بوتاکس


سم بوتولینوم ( Botulinum toxin ) که با نام تجاری بوتاکس در ایران معروف است از سّم باکتری کلستریدیوم تهیه و برای فلج موقت عضلات تزریق می شود.
اثر بوتاکس بین ۴ تا ۶ ماه باقی میماند و بین هر ۴تا۶ ماه نیز تمدید میشود.
تزریق آن بین ده الی بیست دقیقه به طول می انجامد و شروع نتیجه دهی آن از ۴ الی ۷ روز پس از تزریق شروع و نمایان شدن میکند.

در چه محل هایی بوتاکس انجام میشود:

  • خطوط اخم بین دو ابرو
  • خطوط افقی پیشانی
  • چین و چروک های کنار چشم
  • چین و چروک های گردن
  • خطوط خنده

بوتاکس عملی ایمن و کاملا کم خطر است و اگر تزریق به درستی انجام شود عوارض بوتاکس کاملا به صفر میرسد و در برخی موارد زخم یا قرمزی کوچکی دراطراف ناحیه تزریق بوجود می آید که کاملا طبیعی است و در زمان کمی ازبین خواهد رفت. 


معرفی ژل ها  یا فیلر


بیشتر افراد ژل ها را به موادی برای پرکردن چین و چروک ها میشناسند که البته برای این موارد نیز فوق العاده میباشد اما ژل ها کاربردهای بیشتر از این نیز دارند.

بیشترین کاربرد ژل ها برای حجم دهی لب ها، گونه ها، چانه، پرکردن گودی زیر چشم و .. میباشد.

در تولید ژل ها برخلاف گذشته سعی شده است تا به گونه ای تهیه شوند که بسیار نزدیک به بافت بدن باشد تا هیچ آسیبی به بافت بدن نتواند برساند.

امروزه بیشترین نوع استفاده از ژل ها، گونه تجزیه پذیر آنها میباشد که به مرور زمان در بدن به وسیله آنزیم ها تجزیه شده و جذب میشود.این نوع ژل مزایای بیشتر، و آسیب های بسیار کمتری نسبت به ژل های دائمی و غیرجذبی دارد.


تزریق ژل و بوتاکس


تزریق ژل و بوتاکس از جمله اقداماتی است که در بیش تر افراد به خصوص در خانم ها انجام می شود و افرادی که علاقه به ایجاد تغییر در چهره ی خود دارند به انجام این کار می پردازند.
امروزه با توجه به پیشرفت هایی در ای زمینه مراجعه به این کلینیک های زیبایی بسیار بیش تر شده است و در این کلینیک های زیبایی هم بیش تر به تزریق ژل و بوتاکس توجه می شود.
تزریق ژل و بوتاکس هم به دلیل نداشتن خطر و آسیب و عوارض بسیار کم در بین افراد محبوبیت زیادی پیدا کرده است و البته که تزریق باید در کلینیک های معتبر و زیر نظر افراد متخصص انجام شود و ژلی که قرار است تزریق شود و حتی بوتاکس باید از با کیفیت ترین مواد و دستگاه های مدرن انجام شود تا کار به درستی و با جلب رضایت کامل مشتری انجام شود.

 

تزریق بوتاکس و ژل


تفاوت تزریق ژل و بوتاکس چیست؟


تزریق ژل و بوتاکس که هر کدام در جهت رفع چین و چروک ها استفاده می شود دارای تفاوت هایی هم هستند که در این قسمت به این تفاوت ها می پردازیم.
اولین تفاوتی که می توان از تزریق ژل و تزریق بوتاکس بیان کرد در ارتباط با نوع ماده ای است که برای پر کردن برخی نواحی از صورت به کار می برند که در بوتاکس و ژل کاملا متفاوت است.
ماده ای که در تزریق بوتاکس به کار می رود بوتولینوم است که البته نوعی سم است که از آن گرفته می شود، هم چنین در رابطه با ماده ای که در ژل استفاده می شود هم نوعی ماده ی شیمیایی می باشد که البته این ماده ی شیمیایی خام نمی باشد و از مواد و ترکیب های مختلفی سنتز شده است که ژل را پدید می آورد.
تفاوت دیگری که می توان در رابطه با این دو عمل تزریق اشاره کرد نحوه ی عمل این دو است که کاملا متفاوت هستند، نحوه ی عمل بوتاکس این گونه است که نواحی که چروک زیاد باشد در آن نواحی حرکات عضلات را به صورت موقت فلج می کنند و تا مدتی باعث می شود که در پوست چین و چروکی ایجاد نشود.
حال در ارتباط با نحوه ی عمل ژل این گونه است که نواحی که چین و چروک زیاد است معمولا حجمی از پوست از دست می رود برای این که این حجم از پوست که از دست رفته جبران شود مقداری از ماده ی ژل را در ان نواحی تزریق می کنند و به اصطلاح آن نواحی را پر می کنند.

 

تفاوت تزریق ژل و بوتاکس چیست؟


خاصیت ژل و بوتاکس


در ارتباط با خاصیت ژل و بوتاکس این گونه است که در بوتاکس قبل از این که در زمینه ی زیبایی باشد در درمان برخی بیماری ها بسیار موثر بود و در زمینه فلج کردن ماهیچه هایی که به صورت غیر ارادی فعالیت می کنند است هم چنین در زمینه ی درمان میگرن هم از این روش استفاده می شود.
در محل هایی که عرق زیاد است و برخی افراد از عرق زیاد رنج می برند با استفاده از بوتاکس و فلج کردن غدد تعریق تا چند ماه که همان به اصطلاح شش ماه است می توانند راحت باشند و البته که هر شش ماه یکبار احتیاج به ترمیم است. علاوه بر تمام این موارد که خاصیت درمانی بود در زمینه ی زیبایی هم نقش دارد.
حال در ارتباط با خاصیت ژل این گونه است که خواص درمانی ندارد و تنها در زمینه ی زیبایی فعالیت می کند که برای رفع چین و چروک ها و حجم دهی به نواحی مختلف و در برخی موارد جوانسازی در دست ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

خاصیت ژل و بوتاکس


تزریق بوتاکس چیست و در چه مواردی کاربرد دارد.


در ارتباط با ترزیق بوتاکس این گونه است که نوعی سم از ماده ی بوتولونیوم گرفته می شود که البته نوع a می باشد که با تزریق این ماده عضلات و سلول های نواحی مورد نظر را فلج می کند و چین چروک ها را از بین می برد حال دلیل علمی که در این رابطه وجود دارد این موضوع است که عضلات که حرکت می کند چین و چروک ایجاد می شود و با فلج کردن این عضلات از ایجاد چین و چروک جلوگیری می شود.
حال در ارتباط با موارد کاربردی بوتاکس این است که در هر منطقه ای از بدن که نیاز به فلج کردن عضلات آن منطقه دارد به کار می رود و به صورت تنها ختم می شود.
علاوه بر این که خواص زیبایی دارد، خواص درمانی هم دارد و در زمینه ی فلج کردن عضلات غیر ارادی و درمان بیماری بیماری های عضلانی هم نقش مهم دارند. هم چنین در ارتباط با ماده ی تزریقی اصلا خطر و آسیبی ایجاد نمی کند و فقط باید زیر نظر پزشک متخصص و از همه مهم تر کلینیک معتبر انجام شود تا در انتها کار به درستی و با رضایت کامل فرد انجام شود.

 

 


تزریق ژل در چه مواردی کاربرد دارد؟


تزریق ژل به طور کلی همانند تزریق بوتاکس خواص درمانی ندارد و تنها خواص زیبایی دارد که توسط تزریق ژل می توان به صورت و هر ناحیه از صورت که فرد مراجعه کننده دوست دارد حجم دهد که این حجم دهی معمولا در قسمت های لب و گونه و نواحی از بینی و چانه انجام شود و نسبت به حالت اولیه خود برجسته تر شود.
هم چنین علاوه بر این موارد با حجم دهی و تزریق ژل چین و چروک ها را می توان رفع کرد و البته اثری دائمی نخواهد داشت و نیاز به ترمیم دارد تا به حالت اولیه ی خود باز نگردد.
هم چنین چین و چروک هایی که بر روی پوست دست ایجاد می شود هم می توان به روش تزریق ژل از بین برد و تنها بر روی دست ها کاربرد داشته و برای بخش های دیگر بدن هنوز به تاییدیه پزشکی نرسیده است. و هم چنین در برخی افراد بینی در قسمت هایی دارای ناهمواری است که بدون نیاز به جراحی و تنها با تزریق ژل در قسمت هایی که نیاز است دارد و بینی فرم زیباتری هم می گیرد.

 

تزریق ژل در چه مواردی کاربرد دارد؟


آیا می توان تزریق ژل و بوتاکس را همزمان تزریق کرد؟


اگر قصد بر این باشد که هم ژل تزریق شود و هم بوتاکس به طور همزمان مناسب نیست که این کار انجام شود و حتما باید کار به صورت جداگانه انجام شود و حتما فاصله ای زمانی به این کار بخورد که معمولا این فاصله ی زمانی بین هفت تا ده روز می باشد.
اگر در صورت اجبار و نیاز قصد به انجام همزمان تزریق ژل و بوتاکس بود لازم است که ابتدا کار تزریق ژل انجام شود و بعد به تزریق بوتاکس پرداخته شود اما با توجه به تمام این تفاسیر همه ی این موارد قبل از انجام الزامی است که با پزشک متخصص مشورت گرفته شود و زیر نظر وی این کار انجام شود.
هم چنین مشاوره های تلفنی هم در این زمینه وجود دارد اما اگر به صورت حضوری و با مشاهده توسط پزشک متخصص انجام شود خیلی بهتر است و در نهایت کار با رضایت مندی کامل صورت می گیرد.

 

آیا می توان تزریق ژل و بوتاکس را همزمان تزریق کرد؟


تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟


تزریق ژل و تزریق بوتاکس از جمله روش هایی هستند که برای زیبایی و جوانسازی پوست انجام می شود که البته تزریق بوتاکس علاوه بر خاصیت زیبایی دارای خاصیت درمانی هم می باشد که می تواند مفید واقع شود.
حال در این بخش سوال پیش می آید که تزریق ژل بهتر است یا تزریق بوتاکس در این قسمت و پاسخ به این سوال می توان گفت که هر دو جز روش های غیر تهاجمی هستند که تغییرات مثبتی در زمینه جوانسازی و رفع چین و چروک ها ایجاد می کنند و البته که مکانیسم عمل هر کدام هم با هم متفاوت است و از ماده و روش های مختلف و متفاوتی هم استفاده می شود و نمی توان گفت که کدام بهتر است تنها می توان با پزشک متخصص مشورت کرد تا بهترین روش را پیش روی شما بگذارد و بهترین تصمیم در این زمینه گرفته شود.

 


عوارض جانبی در بوتاکس و ژل


در ارتباط با عوارض بوتاکس باید گفت که که این عوارض بسیار کم است و با خوردن قرص از بین می رود از جمله این عوارض کبودی و درد در نواحی تزریق شده و قرمزی و تورم و بی حسی در چهره می باشد که این عوارض عمومی است که ممکن است در هر فرد ایجاد شود.
در رابطه با عوارض ژل هم ممکن است عفونت و خونریزی و تورم رخ دهد و هم چنین اگر ژل به طور دائم تزریق شده باشد در طول زمان فرد با سفت شدن ژل و هم چنین جا به جا شدن آن رو به رو می شود.

 

عوارض جانبی در بوتاکس و ژل


کلینیک عرفان نیایش نیز، با دارا بودن انواع برندهای ژل و بوتاکس، که همگی مورد تایید وزارت بهداشت و پزشکان مجموعه میباشند، در این زمینه به شما همراهان عزیز خدمات رسانی میکند.


 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.