کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

لوگو کلنیک زیبایی عرفان نیایش
  • خانه
  • وبلاگ
  • درباره ما
  • تماس با ما
خدمات اصلی
خدمات دیگر
ارتباط با ما

لیست پزشکان کشور

لیست داروخانه های استان تهران

لیست داروخانه های استان البرز

ارتباط با ما
مدرن ترین کلینیک پوست و مو در کشور

هایفوتراپی صورت

هرچه سن افراد بالاتر می‌رود پوست صورت دارای چین‌ وچروک بیشتر و افتادگی می‌شود بنابراین افراد به‌دنبال راهکار ی برای رفع این مشکل هستند تا بتوانند این چین‌وچروک و افتادگی را درمان کنند و سن آن‌ها کمتر نشان‌ داده‌ شده و جوان به‌نظر برسند.
یکی از راهکارهایی که برای جوان‌ سازی امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد هایفوتراپی می‌باشد که طی عملیاتی موجب تولید کلاژن می‌شود که نقش اصلی کلاژن سفت کردن پوست می‌باشد.
استحکامی که در پوست به وجود می‌آید باعث می‌شود که چین‌ و چروک و افتادگی پوست از بین برود و در نهایت موجب جوان‌سازی شود. این روش یکی از جدیدترین روش ها و موثر ترین راه برای جوانسازی پوست بوده و باعث افزایش استحکام پوست هر فرد می شود.

هایفوتراپی از جمله روش های درمانی بسیار موثر و پرطرفدار برای جوانسازی پوست می باشد. در این روش، با بهره گیری از امواج فرکانس بالا (امواج فراصوتی)، چین و چروک های پوست را از بین می برد و باعث جوان و شاداب تر شدن آن می شود. شایان ذکر است که این عمل، غیر تهاجمی بوده و نیازی به جراحی ندارد و می تواند بهترین جایگزین برای عمل لیفت صورت باشد.

هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی چگونه عمل می‌کند؟

این روش توسط یک دستگاه مخصوص انجام می‌شود که این دستگاه موجب تولید امواج فراصوت می‌گردد.
این امواج مانند امواج سونوگرافی می‌باشد و هیچ‌گونه عوارضی برای فرد استفاده‌کننده ندارد.
نقشی که این امواج ایفا می‌کنند به‌گونه‌ای می‌باشد که بر روی ناحیه‌ای خاص متمرکز می‌شوند و دمای آن نقطه را تا حد مشخصی بالا می‌برند این افزایش دما موجب می‌شود که سلول‌های موجود در ناحیه متمرکز آسیب‌دیده و اقدام به کلاژن سازی کند، زمانی‌که کلاژن در ناحیه موردنظر افزایش پیدا می‌کند موجب می‌شود که میزان استحکام پوست در آن ناحیه افزایش پیدا کرده و چین‌وچروک‌ها را از بین ببرد. هایفوتراپی برای نواحی مختلف صورت مانند هایفوتراپی غبغب و بینی انجام می شود.
این امواج فراصوت فقط در ناحیه هدف باعث آسیب سلول‌ها شده وموجب کلاژن سازی می‌شود و به لایه‌های دیگر پوست هیچ آسیبی وارد نمی‌کند.
برای این‌که هایفوتراپی  نتیجه مؤثری برای پوست داشته باشد حتما باید توسط متخصص این کار انجام شود.
اگر هایفو تراپی توسط افراد غیر ماهر انجام شود باعث می‌شود که سلول‌ها به دمای مورد نظر نرسند و کلاژن سازی به‌خوبی انجام نگیرد.
بنابراین باعث می‌شود که هیچ تأثیری بر روی پوست نداشته باشد و هزینه‌ای که برای این کار انجام داده‌ایم بی‌فایده باشد  مراحل هایفو تراپی ب شرح زیر می‌باشد.

1- ابتدا باید صورت را از هرگونه مواد آرایشی پاک کرده و کاملاً شستشو داده شود لازم به ذکر است اگر صورت شما دارای زخم یا جراحت باشد نمی‌توانید از عمل هایفوتراپی استفاده کنید چون استفاده از این روش باعث تشدید زخم شما می‌شود و همچنین اگر از قطعه‌هایی از فلز در صورت شما به کار برده شده‌ است انجام این عمل توصیه نمی‌شودو
چون مانع از این می‌شود که هایفو تراپی به‌خوبی انجام شود مثلاً اگر قطعه‌ای از طلا بر روی دندان‌های شما بکار برده شده‌است و یا ایمپلنت دندان انجام داده اید شما نمی‌توانید ازهایفوتراپی استفاده کنید .

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

مشاوره در شبکه های اجتماعی
ارتباط در وات ساپ و اینستاگرام
مشاوره تلفني

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

2- پزشک موردنظر از ژل‌های مخصوص اینکار بر روی محل موردنظر استفاده می‌کنند تا باعث شود که امواج فراصوت به‌خوبی از پوست عبور کرده و تصویر واضح‌ تری را نشان دهد.

3- برای انجام عمل هایفو تراپی نیاز به عملیات بسیار پیچیده‌ای نیست و امواج فراصوت توسط دستگاه با فرکانس معینی به سمت مورد نظر تابانده می‌شوند و از لایه سطحی پوست عبور کرده و به لایه زیرین و هدف می‌رسد.
بسته به عمق چین‌ و چروک صورت تعداد جلسات متفاوتی برای هایفوتراپی در نظر گرفته می‌شود اما به‌ طور معمول طی دو تا سه جلسه این کار راانجام میدهند. انجام این فرآیند هیچ دردی را متوجه بیمار نمی‌کند اما اگر فرد دچار استرس باشد پزشک متخصص از بی‌حس کننده برای او استفاده می‌کند.

4- چگونگی عملکرد این امواج بر روی صفحه نمایشگری که مانند صفحه کامپیوتر می‌باشد به نمایش گذاشته می شود و می‌توان به‌ خوبی سلول‌هایی را که نیاز به ترمیم دارند را در این صفحه نمایشگر مشاهده کرد.

هایفوتراپی چگونه عمل می‌کند؟

زمانی‌که هایفوتراپی تمام‌شد فرد می‌تواند به‌صورت عادی به کارهای روزمره خود بپردازد و نیاز به مراقبت ویژه‌ای ندارد، چنانچه دچار عوارض کمی شده طبق نظر پزشک می‌توانداز داروهای موضعی استفاده کند و یا این‌ که با گذشت زمان خود به‌ خود این عوارض از بین می‌رود.
برای اثربخشی بهتر های هایفوتراپی می‌توانیم از روش‌های زیر استفاده کنید.

  • استفاده از یخ به‌صورت کمپرس بر روی محل موردنظر
  • مصرف مکمل‌های کلاژن ساز زیر نظر پزشک متخصص
  • اجتناب از رفتن به محل‌هایی با دمایی بالا
  • رژیم غذایی مناسب

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

مشاوره در شبکه های اجتماعی
ارتباط در وات ساپ و اینستاگرام
مشاوره تلفني

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

کاربردهای هایفوتراپی

هایفو تراپی به دلیل این‌که عوارض بسیار کمی دارد بنابراین می‌توان از آن برای نقاط مختلف بدن مانند صورت گردن ،بازو ؛ ران، شکم و پهلو استفاده کرد و تأثیرات زیادی بر روی نواحی استفاده‌شده دارد.
اگر صورت شما دارای چین‌دودچروک های سطحی می‌باشد بهتر است به‌جای استفاده از عمل‌های مختلف که دارای عوارض زیادی می‌باشد از این روش استفاده کنید که طی چند جلسه درمانی اثرات آن را بعد از مدتی مشاهده می‌کنید و بدون این‌ که نیاز به بستری شدن و یا استراحت بعد از انجام هایفوتراپی داشته باشید.

برای رفع مشکلات زیر می‌توانیم ازهایفوتراپی استفاده کنیم.

1- کاهش چین‌ و چروک های سطحی۲. افتادگی پلک ۳‌.بالا بردن ابرو۴. از بین بردن غبغب که به‌علت افتادگی پوست و یا چاقی بیش‌از اندازه می باشد۵. لاغری و کاهش چربی در نقاط مختلف بدن ۶.هایفوتراپی تاثیر درمانی برای بیماران سرطانی دارد. هایفوتراپی می‌تواند سلول‌های سرطانی را هدف قرار دهد و با افزایش دما در آن‌ها باعث شود که عملکرد آن‌ها پایین بیاید و تضعیف شوند و این تضعیف شدن باعث می‌شود که اثر شیمی‌ درمانی و پرتو درمانی بر روی این سلول‌ها بیشتر باشد و زودتر از بین بروند.
گفتیم که برای چین‌ و چروک های سطحی می‌توانیم از هایفوتراپی دور چشم استفاده کنیم و چین‌وچروک های عمیق‌تر را هایفوتراپی نمی‌تواند از بین ببرد و برای این چین‌وچروک ها می‌توانیم از لیفت صورت استفاده کنیم هایفوتراپی نسبت‌به لیفت صورت به هزینه کمتری نیاز دارد اما ماندگاری لیفت صورت نسبت‌ به هایفوتراپی خیلی بیشتر است.
بعد از اتمام جلسات هایفوتراپی مدت‌ زمان ۳ تا ۶ماه احتیاج داریم تا اثربخشی هایفوتراپی صورت نمایان شود و اصولاً بعد از دو سال اثر هایفوتراپی از بین می‌رود و برای این‌که چین‌وچروک‌ها دوباره عمیق‌تر نشوندباید عمل هایفوتراپی مجدداً تکرار شود.

کاربردهای هایفوتراپی

هایفوتراپی برای لاغری

یکی از روش‌هایی که برای لاغری تاثیرگذاری زیادی دارد هایفو تراپی می‌باشد که این امواج فراصوتی که در این فرآیند تولید می‌شوند بر روی ناحیه‌ای که دارای تجمع چربی می‌باشد متمرکز شده و دمای آن نقطه را بالا می‌برد.
این افزایش دما موجب می‌شود که سلول‌های چربی که در آن ناحیه متمرکز شده‌اند از بین برود و سپس بعد از چند مدت توسط سلول‌ های انتقال‌ دهنده کبد از بدن خارج شود مزیتی که این روش دارد این است که باعث می‌شود تعداد سلول‌های چربی کاهش پیدا کند و کاملاً از بین برود اما در روش‌های دیگر از تعداد سلول‌ها کاسته نمی‌شود و فقط چربی در آن ناحیه از بین می‌رود بنابراین این روش ماندگاری زیادی دارد درصورتی‌که رژیم غذایی مناسب داشته باشیدچون تعداد سلول‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند.

هایفوتراپی برای لاغری

عمل هایفوتراپی چه مدت طول می‌کشد؟

میزان جلسات هایفوتراپی بسته به نوع کاری که می‌خواهیم انجام دهیم و میزان چین‌ و چروک که در صورت می‌باشد متفاوت است اما زمانی‌که برای هر جلسه در نظر می‌گیرند بین ۳۰تا ۶۰دقیقه می‌باشد و بعد از هر جلسه فرد می تواند بدون انجام مراقبت‌های زیاد به کارهای روزمره خود بپردازد تنها توصیه‌ای که برای افراد استفاده‌کننده می‌شود این است که بعد از هر جلسه از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنند و از رفتن به جاهایی که دارای دمای بالایی می‌باشد خودداری کنند.

چه کسانی کاندید مناسب هایفوتراپی هستند؟

افراد مختلفی می‌توانند از این روش برای جوان‌سازی و کارهای دیگر استفاده کنند اما بیشترین رده سنی‌ که از این روش استفاده می‌کنند بالای ۳۰ سال می‌باشد لازم به ذکر است که این روش برای افرادی بیشتر جواب‌گو می‌باشد که  چین‌ و چروک‌های آنها به‌ صورت سطحی باشد و برای چین‌ و چروک های عمیق زیاد جواب‌گو نمی باشد.
افرادی که از داروهایی که حاوی سالیسیلیک اسید و گلیکواسیدهستند استفاده می‌کنند نمی‌توانند از این روش استفاده کنند و برای این‌که از این روش استفاده کنند باید چند روز قبل طبق نظر پزشک از خوردن آن‌ ها خودداری کنند و همچنین بیمارانی که سیستم ایمنی آن‌ها دچار مشکل می‌باشد و از داروهای خود ایمنی استفاده می‌کنند به دلیل این‌که باعث سرکوب سیستم ایمنی بدن می‌شود،نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.
افرادی که از تزریق بوتاکس برای جوان‌سازی پوست استفاده کرده‌اند نمی‌توانندازهایفوتراپی برای جوان‌سازی استفاده کنند زیرا در عمل بوتاکس از انواع بی‌حس کننده استفاده می‌شود که این نوع بی‌حس کننده ها باعث می‌شود که نه عمل هایفوتراپی به‌خوبی صورت نگیرد و نتیجه مؤثری برای فرد استفاده‌کننده نداشته باشد.


در این مطلب سعی کردیم یکی از بهترین روش‌ها را برای شما بیان کنیم تا بتوانید با کمترین عوارض باعث جوان سازی پوست صورت خود شوید اما نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است ، قبل‌از این‌ که پوست دچار چین‌ و چروک شود باید از تمام راهکارها برای جلوگیری از چین‌وچروک استفاده کنید تا پوست شما دچار چین‌وچروک نشود، اگر روزانه به میزان کافی از مایعات فراوان استفاده کنید و همچنین رژیم غذایی شما سرشار از فیبر باشد و ازسبزیجات و میوه‌های فراوان استفاده کنید پوست شما دیرتر دچار چین‌ و چروک می‌شود و همچنین روزانه از کرم‌های ضدآفتاب مخصوص پوست خود استفاده کنید تا  اشعه‌های مضر نور خورشید اثر کمتری بر روی پوست شما داشته باشد و همچنین از وسایل آرایشی کمتری استفاده کرده و در صورت استفاده دارای مجوز از سازمان بهداشت باشند که ضرر زیادی برای پوست نداشته باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به متن
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات نوشته شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x