کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

لوگو کلنیک زیبایی عرفان نیایش
  • خانه
  • وبلاگ
  • درباره ما
  • تماس با ما
خدمات اصلی
خدمات دیگر
ارتباط با ما

لیست پزشکان کشور

لیست داروخانه های استان تهران

لیست داروخانه های استان البرز

ارتباط با ما
مدرن ترین کلینیک پوست و مو در کشور

لیزر پوست

لیزر چیست؟ دستگاهی است با طول‌موج مناسب برای نقاط مورد نظری که از طریق امواج نور و انرژی باعث اثرات درمانی برای فرد می‌شود، هر فرکانس بسته به نیاز افراد و برای درمان های خاص استفاده می‌شود.
در مورد جوانسازی هم به این صورت است که پرتو از پوست عبور کرده بافت‌های خشک را جدا می‌کند و رگ‌ها را ترمیم کرده و باعث افزایش کلاژن سازی پوست می‌گردد.

لیزر دستگاهی است که می تواند طول موج خاصی از امواج نورانی را تقویت کند و در یک نقطه متمرکز کند، این کار باعث افزایش انرژی و قدرت نفوذپذیری امواج نورانی می گردد و انرژی گرمایی که حاصل می شود در منطقه مورد نظر باعث اثر درمانی لیزر می شود. لیزر درمانی پوست صورت یکی از مسائل حیاتی برای زیبایی پوست است به خصوص کسانی که دچار لک در ناحیه صورت خود شده اند
لیزر راه‌حلی مناسب و مؤثر برای جوان‌سازی و رفع افتادگی چین‌ و چروک ها، جای زخم، بخیه و لک‌های صورت و واریس می‌باشد.

لیزر پوست

هزینه‌های لیزر به‌ مراتب از هزینه‌ های درمانی زیبایی کمتر است با افزایش سن و کمتر شدن آب میان بافتی بدن پوست حالت جمع شدگی و چروک شدن به خود می‌گیرد و یا ممکن است براثر مصارف بعضی از داروها و نور آفتاب پوست دچار کک و مک بشود، که در بعضی از مواقع با توجه به تشخیص پزشک کرم راه‌ حل مناسبی نمی‌باشد و ممکن است کرم فقط از لحاظ اپیدرم پوست را ترمیم کند و بعد از این‌که از کرم استفاده نشود دوباره پوست به همان حالت قبل در زمان بسیار کوتاه برگردد، اما با استفاده از لیزر می‌توان از لحاظ عمقی پوست را ترمیم و بازسازی کرد و چین‌وچروک های پوست را از بین برد و لکه‌ها را ناپدید کرد.

لیزر جوان‌سازی پوست صورت چیست؟

در لیزر جوان‌سازی پوست، لایه‌های آسیب‌دیده روی پوست لایه به لایه در تعداد جلسات مختلف برداشته می‌شود، تا زمانی‌که چین‌ و چروک پوست از بین برود و لکه‌ها محو شوند.

لیزر جوان‌سازی پوست چیست؟

لیزر جوان‌سازی پوست دارای مزایای زیادی است، ازاین‌ رو به آن لیزر ضد پیری و یا لیزر پیلینگ می‌گویند.
مزایای لیزر جوان‌سازی پوست برای درمان‌های خطوط ریز چین‌ و چروک نواحی مانن خط و چین‌های دور چشم خط و خطوط دور لب،خط خنده، از بین بردن جای جوش و برداشتن خال و زگیل و دوگانگی پوست صورت،شفاف و روشن کردن پوست، پوست آسیب‌دیده می‌باشد.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

مشاوره در شبکه های اجتماعی
ارتباط در وات ساپ و اینستاگرام
مشاوره تلفني

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

چه کسانی متقاضی مناسب برای درمان نیستند؟

لیزر جوان‌سازی که برای درمان خطوط و چین‌ و چروک، لک آکنه، اسکار زخم، سطحی مؤثر است کسانی که پوست آن‌ها چرب است متقاضی مناسبی برای درمان نمی‌باشند، چون باعث می‌شوند که فرد بعد از لیزر پوستش آسیب جزئی ببیند.
بهتر از کسانی لیزر درمانی و جوان‌سازی را انتخاب کنند که سابقه پزشکی و بیماری خاص نداشته باشند، کسانی که دارای عیب‌های پوستی هستند متقاضی مناسبی برای جوان سازی با لیزر نیستند.
افرادی که عیوب پوستی دارند به‌ خاطر مراحل نقاهت بعد از لیزر درمانی ممکن است عوارض بالای ۱ ماه پوستی را تجربه کنند زیرا بعد از عمل لیزر و عوارض جانبی جوان‌ سازی پوست حداقل ۱ هفته می‌باشد که برای کسانی که دارای عیوب پوستی هستند این عوارض زمان بیشتری را به‌ همراه می‌آورد.
کسانی که پوست تیره دارند کاندیدای خوبی برای لیزر جوان‌سازی پوست و لیزر پوست تیره محسوب نمی‌شوند به‌ خاطر این‌ که پوست تیره انرژی و فرکانس بیشتری را جذب می‌کند و خطر جذب انرژی برای رنگدانه‌ های پوستی تیره بیشتر است و باعث می‌شود رنگ‌دانه پوست تیره نسبت به رنگ پوست روشن دچار تغییر رنگ دائمی بشود.

لیزر پوست صورت برای لک

لک‌های پوستی اختلافی است که بین رنگ‌دانه ملانین پوست با قسمت دیگر پوست اتفاق می‌افتد که باعث می‌شود آن قسمت تیره‌تر شود.
عوامل مختلفی در لکه صورت مؤثر هستند، مانند عوامل هورمونی،اشعه نور خورشید، ژنتیکی، افزایش سن، بیماری‌های مختلف استفاده از داروها و حوادث و ضربه می‌باشند.
استفاده از لیزر پوست باعث کم‌ رنگ شدن لکه‌ها از بین رفتن آن‌ها می‌شود که این کار با لیزر کیو اس انجام می‌شود، این لیزر دارای طول‌ موج کوتاهی است و روش مناسب و مؤثر برای رفع لک می‌باشد.
لیزر برای کسانی که لکه‌ های التهابی و یا لکه‌های قهوه‌ای دارند مناسب است.
لیزر کیو اس که دارای طول‌ موج ۱۰۶۴ نانومتر است بعد از این‌که به پوست می‌رسد توسط رنگدانه‌ها جذب‌ شده و باعث کم‌ رنگ و محو کردن لکه‌ها می‌شود که اکثر افراد حتی با ۱ جلسه درمان به نتیجه دلخواه خود می رسند.
همه افراد به‌ جز کسانی که دارای پوست تیره دارند برای این روش درمانی مناسب می‌باشند.
بعد از درمان نباید در معرض نور خورشید قرار گرفت این روش نیازی به بی‌حسی ندارد و ابتدا لکه‌ ها در سرتاسر پوست پخش شده و بعد رنگدانه‌ ها کم‌کم از بین می‌روند و پوست یکدست و صاف می‌شود بعد از درمان صورت را باید با آب و صابون شسته و خشک کنیم و کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنیم و از رفتن در معرض نور خورشید و ورزش کردن خودداری کنیم.
مدت‌زمان درمانی در این روش ۳۰ دقیقه می‌باشد و ممکن است تا ۱۵ دقیقه اول پوست حالت صورتی و قرمز مانند به خود بگیرد.
جلسه‌های درمانی برای پوست‌ها و نوع لکه‌ها متفاوت است که بنا به تشخیص پزشک از ۳ تا ۶ جلسه متفاوت خواهد بود، ممکن است در حین لیزر احساس سوزش کمی در فرد ایجاد شود اگر پوست حساس باشد بنا بر تشخیص پزشک قبل‌ از شروع لیزر ۳۰ دقیقه قبل کرم بی‌حسی استفاده می‌کنند.
نورهای ساطع شده به پوست باعث می‌شود که در حالت درمان احساس دائمی روی پوست حساس شود که قابل‌ تحمل است.

لیزر پوست برای لک

از ویژگی‌های لیزر برای لکه صورت این است که باعث از بین رفتن لک و مک و تحریک کلاژن می‌شود و بعضی افراد که خال‌های مادرزادی و لکه‌های قهوه‌ای دارند و یا ملاسما دارند می‌توانند از لیزر استفاده کنند.
از مزایای دیگر لیزر کک و مک می‌توان کم‌هزینه و ارزان بودن به سایر روش‌های درمانی اشاره کرد، این روش درصد موفقیتش نسبت‌ به سایر روش‌ ها بیشتر می‌باشد و روشی است که بدون درد است.

آیا استفاده از درمان های لیزر بی‌خطر است؟

با پیشرفت فناوری لیزر پوست در سال های اخير عوارض آن به نسبت خیلی کمتر از سال های گذشته شده است.
درمان با لیزر به‌ طور کلی بی‌خطر می‌باشد، ایجاد زخم و به‌ جا ماندن آثار لیزر بسیار کم است اما ممکن است اگر پزشک آن مهارت و تجربه را نداشته باشد می تواند عوارضی را برای فرد به وجود بیاورد که دراین مقاله به عوارض لیزر اشاره می‌کنیم.

  • التهاب و قرمزی

که یکی از شایع‌ترین عوارض بعد از لیزر می‌باشد که این التهاب و قرمزی امری طبیعی است که از ۲ تا ۶ ماه این التهاب و قرمزی ممکن است در پوست دیده شود.
اما اگر بعد از ان التهاب و قرمزی وجود داشته باشد باید به پزشک مراجعه شود.

  • خارش

پوسته شدن و خارش در زمان‌های اولیه لیزر پوست دیده می‌شود که بعد از ۱۲ تا ۷۲ ساعت بعد از درمان خارش و پوسته‌ پوسته شدن یا سوزش در فرد دیده می‌شود اما بعد از ۵ تا ۷ روز حالت خشکی ای کمتر می‌شود و بعد از ۱۰ تا ۲۱ روز از بین می‌رود.

  • تغییر رنگ پوست

یکی از عوارض لیزر تغییر رنگ پوست در ناحیه درمانی بعد از لیزر می‌باشد که ممکن است نواحی که لیزر شده از پوست ناحیه دیگر روشن‌تر شود، هرچقدر پوست تیره‌تر باشد عوارض ناشی لیزر در تغییر رنگ پوست پدیدار تر خواهد بود.

آیا استفاده از درمان لیزر بی‌خطر است؟

  • بروز حساسیت

بعد از لیزر نقاطی که اشعه در آن ساطع شده بسیار حساس می‌شود به‌ همین خاطر ممکن است پوست با واکنش‌های پوستی و حساسیت پوستی بعد از درمان لیزر رو به‌ رو شود که با مراقبت‌های لازم می‌توانیم حساسیت پوستی را بعد از لیزر را کم کنیم.

  • عوارض ها و خطرات نادر

که این عوارض به دلیل عدم مهارت پزشک و انجام غیربهداشتی درمان لیزر ممکن است باعث ایجاد عفونت‌ها، باکتری‌ها و یا عفونت قارچی بر روی پوست شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به متن
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات نوشته شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x