کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

لوگو کلنیک زیبایی عرفان نیایش
  • خانه
  • وبلاگ
  • درباره ما
  • تماس با ما
خدمات اصلی
خدمات دیگر
ارتباط با ما
مدرین ترین کلینیک پوست و مو در کشور

کاشت مو

کاشت موی سر

یکی از مواردی که باعث زیبایی افراد می‌شود داشتن موهای زیبا و پرپشت می‌باشد. اما ممکن است موهای افراد به دلایل مختلفی مانند استفاده از سشوار، اتو مو، شامپوهای نامناسب، رنگ مو، ژنتیک و یا بیماری‌های هورمونی، دچار ریزش شود و فولیکول‌های مو از بین برود.
یکی از راهکارهایی که باعث افزایش پرپشتی مو می‌شود، عمل کاشت مو است. افراد به موهای خود بسیار اهمیت می‌دهند و با افزایش ریزش مو ممکن است، اعتماد به‌ نفس خود را از دست بدهند، بنابراین عمل کاشت مو می‌تواند به این افراد کمک شایانی کند.


کاشت مو باعث ترمیم فولیکول‌های آسیب‌دیده شده و باعث می‌شود موها مجدداً رشد نمایند. برای انجام کاشت مو، از موهای طبیعی موجود در بدن خود مراجعه‌ کننده، استفاده می‌شود. موهای موجود در پشت سر در بین دو گوش، دارای ضخامت و طول بهتری می‌باشند، بنابراین برای عمل پیوند مناسب‌تر می‌باشد.
درصورتی‌که موهای این قسمت نیز دارای ضخامت و طول مناسب نباشد،  از موهای قفسه‌ی سینه استفاده می‌شود.
برای انجام عمل پیوند، گرافت‌های مو، به دو روش جراحی و غیر جراحی برداشت می‌شود. مو از دو قسمت ساقه مو و پیاز مو یا همان فولیکول مو، تشکیل شده‌ است و در واقع به تعداد تار موهایی که داخل یک روزنه می‌باشند، گرافت گفته می‌شود.

تاریخچه کاشت مو

تاریخچه کاشت مو به قرن بیستم برمی‌گردد که در آن زمان، یک پزشک ژاپنی از پیوند مو برای قسمت‌هایی از بدن مانند بالای لب و ابروها استفاده کرد. اما در همان زمان جنگ جهانی دوم رخ داده و باعث شده این عمل به صورت ناشناخته باقی بماند.
بعد از آن عمل کاشت در نیویورک توسط دکتری بنام Norman Orentreich ، انجام شد و این دکتر بیان کرد، که گرافتهای اهداکننده در ناحیه‌ای که بدون مو می‌باشد، توانایی رشد دارند.
پس باعث ایجاد جرقه‌ای در انجام کاشت مو شد. برای انجام این جراحی‌های اولیه گرافت های اهدایی از یک قسمت گرفته‌ شده و در قسمت‌های بدون مو استفاده می‌شد. اما در این روش موهای ترمیم‌ شده دارای تراکم و زیبایی مناسبی نبود.
بعد از آن در سال 1984 برای اصلاح عیوب روش قبلی یک نوار اهدایی از یک قسمت  پوست سر استفاده شد و سپس آن را به قسمت‌های کوچک‌ تر تقسیم کردند. استفاده از این پیوندهای کوچک‌تر باعث شد، ترمیم مو بهتر صورت بگیرد و نتایج بهتری کسب شود.

تاریخچه کاشت مو
در سال 1995تکنولوژی جدیدی برای کاشت مو استفاده‌شد، که این روش FUT نام‌گذاری شده و یک گراف مو را به واحدهای کوچک‌تری تقسیم کرده و این واحدهای فولیکولی به‌صورت مجزا در پوست ناحیه هدف قرار داده می‌شود تا نتیجه بهتری بدست بیاید و موهایی که ترمیم می‌شدند به‌صورت طبیعی و با تراکم بیشتر رشد کنند.
در سال 2002 یک روش جایگزین برای FUT توسعه پیدا کرده که در این روش نیازی به برداشت نوار اهدا کننده نبوده و تنها واحدهای فولیکولی از قسمت پوست سر برداشته‌ شده و در ناحیه هدف پیوند زده می‌شود. استفاده از این روش نسبت‌ به سایر روش‌ها بیشترین اثربخشی را دارد.

چه افرادی کاندید مناسب کاشت مو هستند؟

۱- افرادی که دید واقع‌ گرایانه نسبت به عمل کاشت دارند.

برای انجام کاشت مو باید انتظار معقولانه از نتیجه کاشت داشته باشید. نتیجه کاشت ابرو و مو بستگی به تعداد فولیکول‌های سالم اهدایی دارد و چنانچه این فولیکول‌ها آسیب دیده باشند، پزشک مورد نظر از موهای نقاط دیگر بدن برای اهداء استفاده می‌کند که گاهی نتیجه‌ای که بیمار از عمل کاشت انتظار دارد برآورده نمی‌شود.

۲- برای این‌ که عمل کاشت مو با موفقیت انجام شود، باید حداقل سن ۲۵سال باشد.

۳- افرادی که ریزش موهای آن‌ها بیشتر از پنج سال طول کشیده‌ است.

۴- خانم‌ها و آقایانی که به دلایل مختلف مانند سوختگی موهای آن‌ها از بین رفته‌ است .

چه افرادی کاندید مناسب کاشت مو هستند؟

۵- افرادی که به دلایلی مانند لیفت صورت، موهای آن‌ها دچار ریزش شده است.

۶- افرادی که ازسلامت عمومی  برخوردار هستند. برای انجام کاشت مو نیاز به عمل جراحی می‌باشد. بنابراین قبل‌از انجام کاشت مو باید سلامت عمومی فرد بررسی شود و مراجعه‌کنندگانی که دارای بیماری خاصی هستند و یا قبلاً مشکلی داشته‌اند، باید این‌ موضوع را با پزشک در میان بگذارند. زیرا مصرف برخی از داروها  باعث می‌شود کاشت مو به‌خوبی نتیجه‌ بخش نباشد.

۷- نوع مو بعضی از موها دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشند و عواملی مانند رنگ مو، بافت مو و یا حالت مو بر روی نتیجه کار، تاثیر گذار می‌باشد.

 رنگ مو

رنگ مو یکی از گزینه‌هایی است که بر روی نتیجه کاشت مو تاثیر گذار می‌باشد. زیرا افرادی که رنگ موی آن‌ها با پوست سر مشابه می‌باشد، میزان کم‌ پشتی موهای آن‌ها کمتر نمایان می‌باشد، در واقع اگر موها تیره باشد و همچنین پوست سر تیره باشد و باعث می‌شود میزان طاسی سر کمتر مشخص باشد، اما اگر افرادی دارای تضاد بین پوست سر و موها باشند، این تضاد باعث می‌شود میزان کم‌پشتی موها بیشتر در دید باشد. بنابراین افرادی که دارای رنگ مو و پوست سر مشابه می‌باشند، گزینه مناسب‌ تری برای کاشت مو هستند.

 رنگ مو

تراکم مو

به دلیل این‌که در کاشت مو از موهای خود فرد مراجعه‌کننده برای انجام پیوند استفاده می‌شود، بنابراین کسانی که تراکم موی بیشتری دارند، می‌توانند کاندید مناسبی برای پیوند مو باشند. زیرا این تراکم باعث می‌شود اهدای فولیکول بهتر صورت بگیرد و نتیجه بهتری برای افراد حاصل شود.

تراکم مو
بخصوص در نواحی که به‌عنوان بانک مو شناخته می‌شود، این نواحی شامل پشت و کناره‌های سر می‌باشد.

 بافت مو

افرادی که موهای آن‌ها به‌صورت موج‌ دار یا مجعد می‌باشد، کاندید مناسب‌تری برای انجام کاشت مو هستند، زیرا با استفاده از فولیکول‌ های کمتر نتیجه بهتری از کاشت مو حاصل می‌شود، این موها دارای حجم بیشتری نسبت‌ به موهای صاف می‌باشد و ناحیه بیشتری از پوست سر توسط این موها پوشیده می‌شود.

 بافت موضخامت مو

کسانی که موی ضخیم‌تری دارند، برای پیوند نیاز به موی کمتری دارند و نتیجه کاشت مو برای این افراد رضایت‌بخش‌تر است، زیرا ضخامت مو باعث می‌شود، نور کمتری به پوست سر برسد و انعکاس آن کمتر باشد، درنتیجه طاسی  کمتر مشخص می باشد.

ضخامت مو

 

انعطاف‌پذیری فرق سر

هرچه پوست سر، سفت‌تر و غیرانعطاف‌پذیر باشد، باعث می‌شود برداشتن فولیکول‌های مو از پوست سر دشوارتر باشد. بنابراین افرادی که پوست سر آن‌ها انعطاف‌پذیر می‌باشد، کاندید مناسب‌تری برای کاشت مو می‌باشند.

جهت نوبت دهی یا مشاوره رایگان با کلینیک زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۴۹۷۹۳ (خط ویژه تهران بدون کد 021)

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

 کاشت مو، راه‌ حل دائمی رفع ریزش مو

ریزش مو برای همه افراد دارای اهمیت است و ممکن است در صورتی‌ که این ریزش ادامه داشته باشد، باعث کاهش اعتماد به‌ نفس در افراد شود.
یکی از راهکارها برای درمان کم‌ پشتی موها و طاسی سر، کاشت مو می‌باشد. که این راه‌ حل کمک شایانی به افراد می‌کند و می‌تواند یک راه‌حل دائمی برای رفع ریزش مو باشد. اما باید برای انجام کاشت مو شرایطی که در بالا ذکر شده داشته باشید، تا نتیجه مؤثری دریافت کنید.
در این روش از قسمت پشت سر، فولیکول‌ های اهدایی برداشته‌ شده و به قسمت‌های هدف پیوند زده می‌شود. در صورتی‌ که موهای این قسمت دارای تراکم خوبی باشند، نتیجه کاشت مو نیز رضایت‌ بخش تر است.

 کاشت مو، راه‌ حل دائمی رفع ریزش مو
پس به این نتیجه می‌رسیم، افرادی که می‌خواهند کاشت مو  انجام دهند، باید موی آن‌ها دارای شرایط مناسبی باشد تا نتیجه رضایت‌ بخشی را دریافت کنند.
کاشت مو یک روش کم تهاجمی می‌باشد و نتیجه آن برای اکثر افراد رضایت‌ بخش می‌باشد. امکان دارد تا یک ماه بعد از کاشت مو، موهایی که کاشته‌ شده دچار ریزش شود، اما بعد از چهار ماه این موها دوباره رشد می‌کند و تا حاصل شدن نتیجه نهایی، حدود نه ماه تا یک‌سال زمان لازم دارد.

عواملی که کمک می‌کنند تا شما کاندید مناسب کاشت مو باشید؟

تمامی کسانی که موهای آن‌ها دچار ریزش شده و از نظر زیبایی با مشکل مواجه شده‌اند، می‌توانند از روش کاشت مو برای درمان ریزش و رفع کم‌ پشتی مو استفاده کنند، اما عواملی وجود دارد که وجود این عوامل باعث می‌شود نتیجه مؤثرتری از کاشت مو داشته باشید.
این عوامل عبارت‌اند از:

۱- سن

برای انجام کاشت مو، محدودیت سنی برای افراد وجود ندارد. اما باید سن شما به اندازه‌ای باشد، که یک انتظار معقول و منطقی از نتیجه کاشت مو داشته باشید.

۲- سلامت عمومی

افرادی که تمایل دارند از روش کاشت مو برای زیبایی استفاده کنند، باید از سلامت جسمانی برخوردار باشند، تا بتوانند از این روش نتیجه مؤثری دریافت کنند. درصورتی‌که بیماری خاصی داشته و یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، حتما پزشک موردنپ نظر را در جریان قرار دهید، زیرا وجود این عوامل باعث کاهش نتایج کاشت می‌شود.

عواملی که کمک می‌کنند تا شما کاندید مناسب کاشت مو باشید؟

۳- روش زندگی

 درصورتی‌که در زندگی روزمره خود رژیم غذایی متعادل داشته باشید و تمرینات ورزشی را به‌خوبی انجام دهید، هم چنین از شرایط استرس‌زا دوری کنید به سلامت پوست و موی شما کمک شایانی می کند. پس درصورتی‌که از مشروبات الکلی استفاده می‌کنید، باید مصرف این موارد را به حداقل برساند.

۴- میزان گستردگی ناحیه درمانی 

برای کاشت مو باید دو عامل مهم بررسی شود، ناحیه اهدایی که باید میزان تراکم موها در ناحیه بررسی شود، و گستردگی ناحیه گیرنده فولیکول‌ها، که هرچه میزان گستردگی آن کمتر باشد، نتیجه کاشت مو رضایت‌بخش‌تر است. چنانچه افراد دارای این شرایط باشند می‌تواند بر تاثیرگذاری بیشتر کاشت مو کمک کند.

نکاتی که قبل‌ از کاشت مو باید در نظر گرفته شوند؟

درصورتی‌که تمایل دارید، کاشت مو انجام دهید، باید مواردی را در نظر داشته باشید، که این نکات عبارت‌اند از:

۱- نتیجه کاشت مو برای همه افراد یکسان نمی‌باشد و بستگی به شرایط مختلفی دارد. بنابراین بهتر است یک انتظار معقول و واقع‌ بینانه نسبت‌ به نتایج کاشت مو داشته باشید و انتظار نداشته باشید که بعد از انجام کاشت، موهای شما پرپشت و ضخیم باشد.

۲- درصورتی‌که دخانیات مصرف می‌کنید، ممکن است عوارض کاشت مو برای شما بیشتر باشد، بنابراین برای کاهش این عوارض بهتر است مصرف دخانیات را به حداقل برسانید.

۳- برای اثربخشی بیشتر کاشت مو ممکن است مصرف بعضی از داروهایی که به کاهش ریزش مو کمک می‌کند، تاثیر داشته باشد، بهتر است مصرف این‌گونه داروها بعد از کاشت نیز ادامه پیدا کند.

نکاتی که قبل‌ از کاشت مو باید در نظر گرفته شوند؟

۴-  ممکن است کاشت مو هزینه بالایی برای شما داشته باشد و این هزینه‌ها شامل هزینه‌های بیمه نخواهد بود. زیرا کاشت مو، مربوط به جراحی زیبایی می‌باشد و بیمه مبلغی را برای انجام جراحی‌های زیبایی پرداخت نمی‌کند.

۵- برای این‌ که نتایج حاصل از کاشت مو را دریافت کنید، امکان دارد حدود یک‌ سال زمان ببرد.

۶- نتایج کاشت مو برای موهای روشن و ضخیم نسبت‌ به موهای ظریف و تیره، بهتر است.

کاشت مو در چه مواردی توصیه نمی‌شود ؟

1- با اینکه کاشت مو، محدودیت سنی ندارد و برای تمام افراد قابل‌استفاده می‌باشد، اما افراد زیر بهتر است، کاشت مو انجام ندهند، زیرا نتایج رضایت‌ بخشی دریافت نمی‌کنند.

2- افرادی که پوست سر آنها در ناحیه وسیعی، دچار ریزش مو شده‌ است.

3- افرادی که تحت شیمی‌درمانی هستند و به دلیل مصرف داروهای شیمی‌درمانی، دچار ریزش مو شده‌اند.

کاشت مو در چه مواردی توصیه نمی‌شود ؟

4- افرادی که در ناحیه اهدا کننده پوست سر، موهای آن‌ها دارای تراکم کافی و مناسبی نمی‌باشد.

5- افرادی که پوست سر آن‌ها به دلایل مختلفی مانند عمل جراحی و زخم‌های عمیق دچار اسکارهای کلوئید شده‌اند.

6- برای این افراد از روش‌های غیر جراحی مانند استفاده از پماد و کرم برای درمان ریزش مو استفاده می‌شود.

آشنایی با بهترین روش‌های کاشت مو

روش‌های مختلفی برای انجام کاشت مو وجود دارد و استفاده از هر کدام از این روش‌ها، به تشخیص پزشک صورت می‌گیرد‌ قبل‌از انجام کاشت مو در جلسات مشاوره، پزشک شرایط مو شما را بررسی می‌کند و با توجه به نوع موی شما و شرایط جسمانی، بهترین روش را برای شما انتخاب می کند تا نتیجه رضایت‌بخش تری را دریافت کنید.
عمل کاشت مو به‌ صورت کم تهاجمی می‌باشد و به گونه ای انجام می‌شود که، عوارض آن برای افراد بسیار کم می‌باشد.

آشنایی با بهترین روش‌های کاشت مو
در تمامی روش‌ ها از ناحیه اهدا کننده مو، فولیکول‌ های سالم برداشت می‌شود و به ناحیه هدف پیوند زده می‌شود، اما شیوه برداشت موهای اهدایی، در این روش‌ها متفاوت است.
روش FUT سال‌های زیادی مورد استفاده قرار گرفته‌ است و نتایج رضایت‌ بخشی برای مراجعین به‌همراه داشته‌ است.
اما یکی از جدیدترین روش‌هایی که امروزه در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد، روش Super FUE Plus می‌باشد که این روش نیز نتایجی رضایت‌بخش زیادی را به‌ همراه داشته‌ است.

کاشت مو به روش FUT

برای کاشت مو به روشی FUT در قسمت پشت سر برشی، به‌صورت نواری زده می‌شود تا فولیکول‌های اهدایی برداشته شود و سپس فولیکول‌های اهدایی در زیر میکروسکوپ قرار داده می‌شود تا فولیکول های سالم آن جدا شود و در ناحیه هدف کاشته شود.
برای سپری کردن دوره نقاهت، نواحی از پوست سر، که بر روی آن برش ایجاد شده و همچنین نواحی هدف پانسمان می‌شود تا دوره‌ی نقاهت به خوبی سپری شود.

کاشت مو به روش FUT
ممکن است در ناحیه اهدا کننده مو، که بر روی آن برش ایجاد شده‌ است، اسکار و زخم‌های کلوئیدی ایجاد شود که با استفاده از روش های مختلف قابل درمان می‌باشد‌ با اینکه روش‌های مختلف زیادی بعد از روش FUT به‌وجود آمده است، اما این روش دارای نتایج رضایت‌ بخشی برای اکثر افراد بوده‌است.

مزیت‌های روش FUT

۱- در این روش فولیکول های مو با سرعت بالایی از ناحیه اهدا کننده برداشت می‌شود.

۲- هزینه درمانی روش FUT، نسبت به سایر روش‌های درمانی پائین‌تر می‌باشد.

۳- زمانی‌که فولیکول‌های مو از نواحی اهدا کننده برداشت می‌شود، مدت‌ زمان کوتاهی در محیط بیرون قرار داده می‌شود و همین عامل باعث می‌شود فولیکول کمتر دچار آسیب شود.

مزیت‌های روش FUT

۴- بعد از برداشت فولیکول‌ ها، آن‌ها را در زیر میکروسکوپ قرار می‌دهند و فولیکول‌ های سالم مو جدا می‌شوند و به‌همین خاطر احتمال خطا پایین می‌آید.

۵- فولیکول‌ های مو به‌ خوبی بررسی می‌شوند و قوی‌ ترین آن‌ها از بین گرافت ها برداشت می‌شود.

معایب روش FUT

۱- زخم هایی که به‌صورت نواری در پشت سر ایجاد می‌شود، امکان دارد، جای آن‌ها بر روی سر باقی بماند.

۲- دوره نقاهت این روش درمانی طولانی می باشد.

۳- احتیاج به مراقبت بیشتر ی دارد، زیرا زخم ایجاد شده بر روی پوست سر قسمت وسیعی می‌باشد.

۴-  تا دو ماه بعد از انجام کاشت نباید فرد، فعالیت‌های ورزشی انجام دهد.

معایب روش FUT

۵- این روش برای افرادی که پوست سر آنها سفت می‌باشد، قابل‌اجرا نیست.

۶- در این روش از فولیکول های موی بدن و یا موهای صورت نمی‌توان استفاده کرد.

۷- برای افرادی که سابقه زخم‌های کلوئیدی دارند، قابل‌ استفاده نیست.

کاشت مو به روش FIT

در این روش، فولیکول‌های ناحیه اهدا کننده به‌صورت مجزا از یکدیگر، به وسیله ابزاری بنام پانچ برداشت می‌شود و سپس فولیکول‌های برداشتی را در محلول نگهداری می‌کنند و سپس در ناحیه هدف کاشته می‌شود.
قبل از انجام کاشت، ناحیه گیرنده بی‌حس می‌شود. میزان فولیکول هایی که برداشت می‌شوند، بستگی به میزان تراکم مو در آن ناحیه دارد و برای هر فرد متفاوت است.
زمان انجام این روش درمانی ممکن است تا ۷ ساعت طول بکشد،روش FIT به صورت کم تهاجمی می‌باشد و نیاز به ایجاد هیچ‌گونه زخم و یا برشی بر روی ناحیه پوست سر نمی‌باشد، به‌همین خاطر دوره نقاهت این روش درمانی کوتاه می‌باشد.

کاشت مو به روش FIT
اما به دلیل این‌ که فولیکول‌ ها به‌صورت مجزا، از ناحیه اهدا برداشت می‌شوند، نیاز به‌ دقت و مهارت بالای پزشک دارد و همچنین به دلیل این‌ که فولیکول‌ ها در محلول نگهداری می‌شوند و مدت‌زمان زیادی، در محیط بیرون قرار داده می‌شود، احتمال آسیب دیدنشان زیاد است.

مزیت روش FIT

۱- به دلیل این‌که نیازی به ایجاد برش بر روی سر نمی‌باشد، دوره نقاهت این روش درمانی، کوتاه می‌باشد.

۲- میزان عوارض آن برای افراد کم است.

۳- هیچ‌گونه خون‌ریزی و یا اسکار بر روی پوست سر ایجاد نمی‌شود.

۴- برای افرادی که پوست سر آن‌ها سفت می‌باشد و یا سابقه زخم‌های کلوئیدی دارند، روش مناسبی  است.

مزیت روش FIT

۵- در این روش می‌توان گرافت های نازک را برداشت کرده و در ناحیه‌ی هدف کاشت.

۶- می‌توان از موهای سایر قسمت‌های بدن، به‌عنوان موهای اهدا کننده استفاده کرد.

۷- بعد گذشت چند روز، از عمل کاشت، امکان انجام فعالیت‌های ورزشی وجود دارد.

معایب روش FIT

۱- دراین روش، به دلیل این‌که فولیکول‌های مو به‌صورت جداگانه برداشت می‌شوند، سرعت برداشت پایین می‌باشد.

۲- ایجاد سوراخ‌های ریز، بر روی پوست سر و جلوگیری از آسیب دیدن فولیکول‌ها، نیاز به‌دقت و مهارت بالایی دارد.

۳- هر جلسه درمانی تعداد کمی از گرافت‌ها از ناحیه سر برداشته می‌شود، به دلیل این‌که گرافت‌های برداشت شده، مدت‌ زمان زیادی، در محیط بیرون باقی می‌ماند، احتمال آسیب به آن‌ها زیاد است.

معایب روش FIT

۴- نیاز به تراکم بانک موی زیادی دارد، زیرا گرافت‌ها، از نواحی نزدیک به هم برداشت نمی‌شود.

۵- نیاز به تعداد جلسات درمانی بیشتری دارد.

کاشت مو به روش SUT

این روش شبیه روش FIT می‌باشد اما فولیکول هایی که از ناحیه اهدا کننده برداشت می‌شود، توسط ابزارهای اتوماتیک برداشت می‌شود و درصورتی‌که ناحیه موردنظر دارای موی کافی باشد، امکان برداشت تعداد فولیکول‌های بیشتری برای پیوند وجود دارد. به‌همین دلیل تعداد افرادی که از این روش استقبال می‌کنند، رو به‌ افزایش می‌باشد.

کاشت مو به روش SUT
این روش به‌ صورت کم تهاجمی می‌باشد و سوراخ‌ هایی که بر روی ناحیه پوست سر ایجاد می‌شود، به مدت دو هفته بعد از انجام کاهش درمان شده و دوره نقاهت آن کوتاه می باشد و هیچ‌گونه جای زخم بر روی پوست سر باقی نمی‌ماند. اما با توجه به دقت و تأثیرگذاری این روش، هزینه آن نسبت‌به FIT بیشتر است.

مزیت های کاشتSUT

۱- دوره نقاهت این روش درمانی کوتاه می‌باشد.

۲- احتمال ایجاد عوارض برای افراد کم است.

۳- هیچ‌ گونه خون‌ریزی و یا زخم، بر روی پوست سر ایجاد نمی‌شود.

۴- روش مناسبی برای افرادی که پوست سر آن‌ها سفت بوده و یا دچار زخم‌های کلوئیدی می‌شوند، می باشد.

۵- می‌توان از موهای سایر قسمت‌های بدن، برای اهدا استفاده کرد.

مزیت های کاشتSUT

۶- دوره نقاهت این روش درمانی کوتاه می‌باشد.

۷- سرعت انتقال موهای اهدایی بالا می‌باشد. بنابراین فولیکول مو آسیب کمتری می‌بیند.

۸- تعداد جلسات درمانی کم می‌باشد و امکان کاشت در یک جلسه وجود دارد.

معایب کاشت SUT

۱- در این روش به دلیل این‌ که تعداد فولیکول‌های زیادی از ناحیه اهدا کننده برداشت می‌شود و در ناحیه هدف کاشت می‌شود، نیاز به‌دقت و مهارت بالایی دارد و حتماً باید برای انتخاب پزشک، حساسیت زیادی به خرج دهید.

معایب کاشت SUT

۲- به دلیل این‌که احتمال خطا، در این روش درمانی بسیار کم می‌باشد، هزینه آن نسبت‌ به سایر روش‌ها بالاتر می‌باشد.

کاشت مو به روش‌های میکرو گرافت

در روش میکرو گرافت فولیکول ها، توسط نگهدارنده‌های الکتریکی از پوست سر برداشته می‌شود و به‌همین خاطر احتمال ایجاد خطا بسیار کم می‌باشد.دراین روش، زخمی بر روی پوست سر باقی نمی‌ماند و سرعت انجام کاشت، بالا می‌باشد.

کاشت مو به روش‌های میکرو گرافت
این روش بسیار دقیق می‌باشد، در ضمن می‌توان تعداد گرافت‌های زیادی را بدون پوست اضافه برداشت کرد. دستگاه‌هایی که برای برداشت استفاده می‌شود، دارای سری هستند که این  سری قابل تنظیم می‌باشد، بنابراین می‌توان انواع مختلف گرافت را برداشت کرده و کاشت مو، کاملاً طبیعی به‌نظر می‌رسد.

مزایای کاشت میکرو گرافت

۱- تعداد بیشتر گرافت ها، در مدت‌زمان کوتاهی برداشته می‌شود، بنابراین نسبت‌به روش‌های SUTوFIT مناسب‌تر است.

۲- امکان برداشت انواع گرافت ها با تعداد تار موهای مختلف، بیشتر است.

۳- به دلیل این‌که دستگاه‌های برداشت، پیشرفته می‌باشند، تراکم موهای کاشته‌ شده بیشتر است.

۴- احتمال آسیب گرافت بسیار پایین می‌باشد.

مزایای کاشت میکرو گرافت

۵- هیچ‌گونه اسکار و جای زخم بر روی سر باقی نمی‌ماند.

۶- سرعت‌عمل در این روش کاشت بالا می باشد، در نتیجه احتمال آسیب به گرافت ها بسیار کم می‌باشد.

۷- نتایج این روش کاشت باعث می‌شود، که موها کاملاً طبیعی به‌ نظر برسد.

معایب کاشت میکروگرافت

۱- این روش نیاز به‌دقت و حوصله زیادی دارد، بنابراین باید پزشک مورد نظر دارای تمرکز بالایی باشد و به‌صورت حرفه‌ای عمل کند.

معایب کاشت میکروگرافت

۲- برای ایجاد تراکم بالای مو، ممکن است تعداد جلسات درمانی افزایش پیدا کند.

کاشت مو به روش ترکیبی

این روش به‌صورت ترکیبی از سایر روش‌های کاشت مو می‌باشد. در این روش از روش‌های FITوFUT استفاده می‌شود و برای افرادی که تراکم موی آن‌ها در قسمت اهداکننده زیاد باشد و  ناحیه ی کمی از پوست سرشان خالی می باشد، می‌توانند از این روش استفاده کنند، زیرا تراکم موهای کاشته‌ شده در این روش زیاد می باشد.

کاشت مو به روش ترکیبی
استفاده از این روش در مدت‌زمان کوتاهی انجام می‌شود که مقرون‌ به‌ صرفه می‌باشد. برداشته گرافت، در این روش بیشتر به‌ صورت نواری شکل می باشد و امکان ایجاد زخم و اسکار بر روی پوست سر وجود دارد، اما از روش FIT نیز برای برداشت استفاده می‌شود، که باعث افزایش تراکم موهای کاشته‌ شده می‌شود.

مزایای کاشت ترکیبی

۱-گرافت های که برداشت می‌شود، دارای کیفیت بالایی هستند.

۲- تراکم موهای کاشته‌ شده بالا می‌باشد و  قسمت وسیعی از نواحی خالی سر را پوشش می‌دهد.

۳- هزینه‌های درمانی آن کمتر می‌باشد.

۴- میزان عوارض آن برای افراد کم می باشد.

۵- برای افرادی که پوست سر آنهاسفت باشد و یا سابقه زخم‌های کلوئید دارند، روش مناسبی می‌باشد.

۶- می‌توان از موهای سایر قسمت‌های بدن، به‌عنوان ناحیه اهدا کننده، استفاده کرد.

 معایب کاشت ترکیبی

1- این روش برای افرادی که قبلا، عمل کاشت مو را انجام داده‌اند، مناسب نمی باشد، زیرا امکان دارد فولیکول های مو آسیب‌ دیده باشد.

معایب کاشت ترکیبی

2- در این روش به دلیل ایجاد برش بر روی پوست سر و انجام بخیه، دوره نقاهت آن طولانی می‌باشد.

سایر روش‌ های کاشت مو

روشهای زیادی برای کاشت مو وجود دارد که از این روش‌ها می‌توان سوپر ترکیبی BHT، SuperFUE، DHI و روش نئو و کاشت با دستگاه ARTAS  را نام برد.
روش کاشت با دستگاه آرتاس، به‌صورت کاملاً اتوماتیک انجام می شود و این روش توسط ربات صورت می‌گیرد.  عمل کاشت و برداشت توسط دوربین‌های مخصوص کنترل می‌شود و تمامی فرآیندها به‌صورت اتوماتیک، بدون دخالت پزشک انجام می‌شود. تنها پزشک بر روی نحوه عملکرد نظارت می‌کند، تا هیچ‌ گونه خطایی به وجود نیاید.


لازم به ذکر است، این شیوه درمانی در ایران، به دلیل نبود دستگاه‌ها قابل‌ اجرا نمی‌باشد، اما چنانچه قصد دارید عمل کاشت را در کشورهای خارجی انجام دهید، باید بدانید که این روش کاشت نتایج بسیار مؤثری دارد و موها به‌صورت کاملاً طبیعی جلوه می‌کند، اما هزینه آن بسیار بالا می‌باشد.

مراحل کاشت مو

با اینکه روش‌های مختلفی برای انجام کاشت مو وجود دارد، اما تمامی این مراحل دارای سه مرحله ۱- برداشت مو ( فولیکول) ۲- انتقال فولیکول‌ها ۳- کاشت مو می‌باشد. که برای همه روش‌ها به‌صورت کلی اجرا می‌شود.

۱- برداشت فولیکول‌ها

 در این مرحله ابتدا نواحی مورد نظر، که بیشتر پشت سر می‌باشد، با استفاده از بی‌حس کننده‌های موضعی بی‌حس می‌شود. سپس فولیکول‌ های سالم مو با استفاده از پانچ به‌صورت مجزا یا به‌صورت نواری، که درصورت برداشت نواری، باعث ایجاد برش بر روی قسمت پشت سر می‌شود، برداشت فولیکول‌ها امکان‌ پذیر می‌باشد.

۲- آماده‌سازی و انتقال فولیکول‌ها

بعد از استخراج فولیکول‌ها از ناحیه موردنظر، برای این‌که گرافت ها دچار آسیب نشود، آن‌ها را داخل محلول نگهداری می‌کنند،  تا برای پیوند آماده شوند. استفاده از محلول برای فولیکول‌ ها باعث می‌شود تا زمان انجام پیوند این فولیکول‌ها سالم بماند و بافت‌های اضافی از آن جدا شود.

۳- کاشت گرافت ها

در این مرحله گرافیت های استخراج‌ شده با ایجاد سوراخ‌های ریزی بر روی پوست سر کاشته می‌شوند. ایجاد این سوراخ‌ها  بر روی سر زیاد و عمقی نمی‌باشد و باعث ایجاد زخم نخواهد شد. چنانچه، فولیکول‌ های مو بر اثر برش برداشت شده‌اند، بعد از انجام عمل کاشت این برش‌ها بخیه زده می‌شود و سر پانسمان میشود تا دوره نقاهت سپری شود.

جهت نوبت دهی یا مشاوره رایگان با کلینیک زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۴۹۷۹۳ (خط ویژه تهران بدون کد 021)

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

آمادگی قبل‌ از کاشت مو

قبل‌ از انجام عمل کاشت مو، بهتر است تمام توصیه‌ های پزشکی را انجام دهید، تا نتیجه کاشت مو مؤثرتر باشد، قبل‌از انجام کاشت مو، موارد زیر را رعایت کنید.

۱- به مدت ده روز قبل‌ از انجام عمل جراحی از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپیرین خودداری کنید، زیرا مصرف این داروها باعث می‌شود خون رقیق شود و باعث ایجاد خون‌ریزی در حین کاشت مو شود.

۲- به مدت یک هفته قبل‌ از انجام کاشت مو، از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کنید.

۳- قبل‌ از انجام کاشت مو، موهای شما باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد، بنابراین حتما قبل‌از انجام کاشت مو استحمام کنید و از هیچ‌ گونه تافت و ژل مو استفاده نکنید.

آمادگی قبل‌ از کاشت مو

۴- قبل‌از انجام کاشت مو آزمایش دهید، تا سلامت شما تایید شود.

۵- بهتر است قبل‌ از انجام کاشت مو از وعده‌ های غذایی سنگین استفاده نکنید و در صورتی‌که نیاز به آزمایش ناشتایی نیست، حتما قبل‌از انجام جراحی، غذای سبک میل کنید.

مراقبت‌های بعد از کاشت مو

در صورتی‌ که بعد از کاشت مو، مراقبت‌های لازم توسط فرد رعایت شود، نتایج جراحی کاشت مو رضایت‌ بخش‌تر می‌باشد و رعایت این موارد باعث می‌شود بهبودی پوست سر، سریع‌تر انجام شود.
این مراقبت‌ها عبارت‌اند از:

۱- بعد از انجام کاشت مو امکان دارد نواحی تحت درمان دچار تورم شود، برای کاهش التهابات می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید، اما نباید این کمپرس مستقیماً بر روی نواحی قرار داده شود، می‌توانید کمپرس را بر روی پیشانی قرار دهید.

۲- استفاده از داروهای رقیق‌کننده خون باعث افزایش التهاب می‌شود، بنابراین تا یک هفته بعد از انجام کاشت مو از مصرف این داروها خودداری کنید.

۳- برای جلوگیری از ایجاد عفونت از آنتی‌بیوتیک‌های تجویزشده، توسط پزشک استفاده کنید.

۴- از هر گونه دستکاری فولیکول ها بعد از انجام عمل کاشت خودداری کنید.

مراقبت‌های بعد از کاشت مو

۵- به‌ منظور بهبودی سریع‌تر، بهتر است بعد از انجام کاشت، استراحت داشته باشید و از انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین، خودداری شود و برای‌اینکه فشار کمتری به بخیه‌ها وارد شود، در هنگام استراحت سر خود را بالاتر نگه دارید.

۶- رژیم غذایی شما باید سرشار از انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبر باشد تا روند بهبودی شما سریع‌تر باشد.

۷- از قرار گرفتن مستقیم در معرض نور خورشید خودداری شود.

۸- به مدت دو هفته بعد از انجام کاشت مو، از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کنید.

در این قسمت شما را به دیدن ویدیو تهیه شده از مراحل کاشت مو دعوت می نماییم…

 

هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد که این عوامل عبارت‌اند از:

۱- روش کاشت مو

 استفاده از هر روش درمانی نیاز به ابزارهای مخصوص به خودش را دارد و هر کدام از این روش‌ها دارای هزینه‌ های متفاوتی می‌باشند.

۲- مکان کلینیک

کلینیک‌های زیبایی به دلیل این‌که مکان آن‌ها متفاوت می‌باشد و هر مکانی هزینه‌های مخصوص به خودش را دارد و همچنین نکاتی که در این کلینیک‌ ها رعایت می‌شود، باعث می‌شود هزینه‌های متفاوتی با سایر کلینیک ها داشته باشند. هرچه کلینیک پیشرفته‌ تر باشد، میزان هزینه دریافتی نیز بیشتر است.

هزینه کاشت مو

۳- میزان گستردگی نواحی تحت درمان

 هرچه ناحیه‌ ای که دچار ریزش مو شده است بیشتر باشد،به تعداد بیشتر گرافت مو نیاز دارد و باعث می‌شود تعداد جلسات درمانی بیشتر باشد و زمان بیشتری برای انجام کاشت صرف شود، درنتیجه میزان هزینه نهایی نیز بیشتر می‌شود.

۴- سابقه پزشک

هرچه پزشک متخصص سابقه بیشتری داشته باشد و در زمینه کاشت مو به‌صورت حرفه‌ای عمل کند، امکان دارد هزینه دریافتی آن نیز بیشتر باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به متن
0 نظرات نوشته شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
کلینیک زیبایی عرفان

کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

لطفا شماره تلفن خود را در باکس زیر وارد نمایید تا در اولین فرصت مشاورین کلینیک با شما تماس بگیرند: