کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

لوگو کلنیک زیبایی عرفان نیایش
  • خانه
  • وبلاگ
  • درباره ما
  • تماس با ما
خدمات اصلی
خدمات دیگر
ارتباط با ما

لیست پزشکان کشور

لیست داروخانه های استان تهران

لیست داروخانه های استان البرز

ارتباط با ما
مدرن ترین کلینیک پوست و مو در کشور

کاشت مو جو گندمی

بخش عظیمی از زیبایی‌های چهره، به مو اختصاص دارد، اما گاهی در اثر عوامل مختلف موها دچار ریزش شده و از بین می‌رود. یکی از راه‌های نجات بخش برای افزایش تراکم موها کاشت مو یا پروتز مو می‌باشد که یکی از پرطرفدارترین مدل‌های موی مردانه و زنانه موهای جوگندمی می‌باشد.
این مدل مو بیشتر از دیگر مدل‌ها در میان مردان طرفدار دارد، به همین دلیل یکی از مدل‌های کاشت مو در بیشتر مراکز مو مدل موی جو گندمی می‌باشد.
در این نوع مدل مو نه موها کاملاً سفید می‌باشد نه کاملاً مشکی.
گاهی افراد فکر می‌کنند با تغییر رنگ مو و رویش موهای سفید یا خاکستری از جذابیت موها کاسته می‌شود، اما باید بدانید که ترکیب موهای سفید و مشکی باعث افزایش جذابیت آن می‌شود؛ به همین دلیل بیشتر افراد موی جو گندمی را به عنوان مدل پروتز مو انتخاب می‌کنند.

کاشت مو جو گندمی

کاشت مو جو گندمی (Wheatgrass Hair Transplantation) یک نوع تکنیک کاشت مو است که نسبت به تکنیک‌های معمولی دیگر، فرآیند کاشت مو را با استفاده موهای جو گندمی انجام می‌دهد. این تکنیک نسبتاً جدید است و به عنوان یک روش کاشت مو طبیعی و تکنولوژیکی ترویج می‌یابد. اما باید توجه داشته باشید که این تکنیک هنوز در تمامی مراکز کاشت مو انجام نمی‌شود و نیاز به تحقیق و مشورت با پزشکان متخصص دارد.
در این تکنیک، بانک مو به عنوان یک منبع خاص برای استخراج تارهای مو استفاده می‌شود.
موهای استخراج شده به سر فرد کاشته می‌شوند تا رشد کنند. ادعا می‌شود که این تکنیک بهترین نتایج را در ترمیم فرآیند کاشت مو و رشد موهای طبیعی دارد.
درصورتی که به انجام کاشت مو جو گندمی علاقه دارید، بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید و از جزئیات و ریسک‌های ممکن این تکنیک آگاه شوید.

راه‌حل کاشت مو برای افرادی با مو سفید

کاشت مو برای افرادی که موی آنها سفید شده است، چالش‌های خاصی را به دنبال دارد چرا که موهای سفید دارای مشخصات مختلفی نسبت به موهای پیگمان دار هستند. این چالش‌ها شامل نیاز به استفاده از موهای متناسب با ترکیبات موی سفید و تطابق رنگ موی کاشته شده با موهای اطراف می‌شود.
رنگ کردن موها از ریشه به صورتی که رنگ مو به پوست سر برسد ،یک راه حل بسیار ساده می‌باشد که باعث می‌شود در هنگام برداشت موها، ساقه آن به خوبی مشخص باشد و با خطای کمتری برداشت موها صورت گیرد.
چنان چه روش FUT برای کاشت مو انتخاب شود.
در این روش نیز فقط ساقه‌های مو مشخص می‌شود و همچنان پیاز موها به رنگ سفید باقی می‌ماند.

راه حل کاشت مو برای افرادی با مو سفید

در این روش با رنگ قهوه‌ای تیره یا مشکی در روز قبل از عمل، به گونه‌ای موها رنگ می‌شود که رنگ مو به پوست ناحیه دهنده هم برسد. سپس با صابون جامد موها در دو نوبت شستشو داده می‌شود. در صورتی که روی پوست لکه‌های رنگ باقی مانده باشد، با یک اسفنج تمیز می‌شود. برای اینکه پوست کل ناحیه دهنده با رنگ تماس بهتری داشته باشد، از حالت عادی باید موها کوتاه‌تر شود؛ اما نباید کوتاهی مو به اندازه ای باشد که در کاشت مو اختلال ایجاد کند و مانع انجام با کیفیت عمل کاشت مو شود. 
در صورتی که موهای برداشته شده در ناحیه ابرو، کاشت داده شود به هیچ عنوان نباید در ناحیه بانک مو اقدام به رنگ کردن موها نمایید؛ زیرا در ابروها باید از موهای تیره استفاده شود و در صورتی که این موها رنگ شود، باعث ایجاد اختلال می‌شود. 
اما نکته‌ای که باید مدنظر قرار داده شود این است، در صورت که از موهای تیره رنگ در ناحیه بانک مو استفاده شود و این موها در ابرو کاشت داده شود، ممکن است موهای کاشته شده دیرتر دچار سفیدی شود اما اگر سرعت سفید شدن موهای سر زیاد باشد، بعد از انتقال این موها به ابرو امکان سفید شدن آنها نیز وجود دارد، که در این موارد می‌توان از رنگ مو استفاده کرد. 
گاهی افراد نسبت به رنگ موها حساسیت شدیدی دارند، در این موارد نیز از یک روش جایگزین برای مشخص شدن موهای سفید بانک مو استفاده می‌شود، در واقع در این روش از نور لامپ جراحی استفاده می‌شود، که در موقعیت روشن روشنایی مناسب باشد و به گونه‌ای جهت تابش نور قرار می‌گیرد که در جهت رشد مو باشد و به صورت متمایز موها از محیط مورد نظر قابل تشخیص باشند.
در هر صورت، برای کاشت مو در صورت موی سفید، مهمترین مرحله مشاوره با پزشک تخصصی است تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید و اطمینان حاصل کنید که کاشت مو به درستی انجام شود.

ریزش و سفید شدن مو چه تأثیری روی ما می‌گذارد؟

ریزش و سفید شدن مو می‌تواند تأثیرات مختلفی بر روی ما داشته باشد، از جمله:

۱-  تغییر در ظاهر

ریزش و سفید شدن مو ممکن است باعث تغییر در ظاهر شما شود. این مسائل می‌توانند باعث افت اعتماد به نفس شما شوند، اما با وجود روش‌های مختلف مانند کاشت مو می‌توانید بهبودی در ظاهر خود ایجاد کنید.

۲- تأثیر روانی

ریزش و سفید شدن مو می‌تواند تأثیرات روانی داشته باشد و افراد را نگران و ناراحت کند. افت اعتماد به نفس و استرس معمولاً در این موارد رخ می‌دهد.

ریزش و سفید شدن مو چه تأثیری روی ما میگذارد؟

۳- مسائل اجتماعی

 ممکن است افراد به دلیل مشکلات مربوط به موهای ریزش یا سفید شده، در مسائل اجتماعی مشکلاتی داشته باشند. برای مثال، ممکن است افراد احساس کنند که به دلیل مشکلات مویی، در مبادلات اجتماعی یا حرفه‌ای محدودیت دارند.

۴- تأثیر بر بهداشت و بهره‌وری

ریزش مو ممکن است باعث ایجاد مشکلات بهداشتی مانند تحریک پوست سر یا خشکی پوست شود. همچنین، سفید شدن موها معمولاً نیاز به مراقبت‌های مویی و زیبایی بیشتر دارد که ممکن است زمان‌بر و هزینه‌بر باشد.

به طور کلی موها هم کم کم با افزایش سن رنگ دانه‌های خود را از دست می‌دهند و سفید می‌شوند و سفیدی موها با افزایش سن امری کاملاً طبیعی می‌باشد که برای همه افراد در سن مشخصی به تدریج این موهای سفید ایجاد می‌شود. 
برای برخی افراد سفید شدن موها امر خوشایند می‌باشد، اما برخی دیگر خواهان به تاخیر انداختن روند سفیدی موها هستند و برای به تاخیر انداختن سفیدی موها از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند، قطعاً در ایام جوانی سفیدی موها خوشایند نیست.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

مشاوره در شبکه های اجتماعی
ارتباط در وات ساپ و اینستاگرام
مشاوره تلفني

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

 

گاهی ممکن است موهای سفید در میان کودکان و نوجوانان نیز مشاهده شود. بنابراین در چنین مواردی به منظور درمان سفیدی موها ابتدا باید دلایل سفید شدن زودرس موها مشخص شود و سپس به دنبال درمان آن بود.

از دلایل سفید شدن موها در سنین جوانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- ژنتیک

چنانچه یکی از اقوام درجه یک شما زودتر از موعد، سفیدی موها را تجربه کرده باشد این موضوع در دیگر اعضای خانواده نیز به احتمال زیاد دیده خواهد شد، البته این موضوع بدان معنا نیست که ممکن است همه اعضای خانواده با این فرایند روبرو شوند.
ژنتیک و جنس موها بر این موضوع تاثیرگذار می‌باشد و ممکن است در برخی افراد سفید شدن موها روند طبیعی داشته باشد، اما برای بیشتر فرزندان این اتفاق رخ خواهد داد.
موضوعی که در اینجا مطرح است این است که جلوگیری از سفید شدن زودرس موها که در اثر عوامل ژنتیکی رخ می‌دهد، غیر ممکن می‌باشد.

۲- استرس

یکی دیگر از دلایل سفیدی ناگهانی موها، استرس‌های طولانی مدت، شوک‌ها و فشارهای عصبی می‌باشد که بر روی فولیکول‌های مو تاثیر گذاشته و باعث خارج شدن آنها از حالت طبیعی می‌شود، علاوه بر این اضطراب بیش از حد و استرس باعث ایجاد اختلال در خونرسانی به ریشه موها می‌شود و در نهایت موجب ضعیف شدن آنها خواهد شد، در صورتی که موها نازک و ضعیف شوند احتمال سفیدی زودرس آنها افزایش پیدا می‌کند.

۳- رژیم غذایی

یکی از موارد تاثیرگذار در افزایش سلامت موها و جلوگیری از سفید شدن زودرس آنها، رژیم غذایی مناسب می‌باشد، زیرا در صورتی که رژیم غذایی سرشار از ویتامین‌ها و مواد مغذی باشد، باعث افزایش اکسیژن رسانی و خونرسانی به موها شده و در نهایت با رسیدن مواد مغذی به موها، امکان سفیدی زودرس آنها کاهش پیدا می‌کند.
بنابراین در رژیم غذایی شما باید از مواد غذایی استفاده شود که سرشار از انواع ویتامین‌ها، پروتئین و فیبر باشد تا از سفیدی زودرس موها جلوگیری کند، همچنین مصرف غذاهای شور، چرب و فست فودها نیز بر موهای افراد، تاثیر منفی خواهد گذاشت و منجر به سفیدی زودرس آنها خواهد شد.

۴- اختلالات هورمونی

یکی از دلایل اصلی بروز مشکلات پوست و مو ایجاد اختلال در هورمون‌های بدن می‌باشد، بنابراین سفیدی موها نیز در اثر ایجاد اختلالات هورمونی ممکن است ایجاد شود، در واقع پرکار بودن یا کم کار بودن غدد تیروئید و هیپوفیز باعث از بین رفتن رنگ دانه‌های مو و سفیدی آنها خواهد شد.

۵- مصرف دخانیات

از مواردی که باعث سفیدی زودرس موها می‌شود مصرف دخانیات می‌باشد، زیرا دخانیات بر عملکرد سلول‌های بدن تاثیرگذار می‌باشد و باعث مواجه شدن عملکرد طبیعی آنها با مشکل خواهد شد، همچنین یکی از مضرات مصرف دخانیات افزایش غلظت خون می‌باشد که باعث کاهش خونرسانی به اعضای مختلف بدن و از بین بردن جوانی و طراوت پوست می‌شود.
باید توجه داشته باشید که ممکن است قرار گرفتن در معرض دخانیات نیز همان تاثیر مصرف دخانیات را داشته باشد و گاهی حتی ممکن است از مصرف مستقیم آن خطرناک‌تر باشد، برای کودکان و افرادی که ریه‌های حساس‌تری دارند این موضوع خطرناک‌تر می‌باشد. مصرف دخانیات باعث کاهش رنگدانه‌ها در موهای افراد شده و در نهایت تاثیر بسزایی در ایجاد مشکل در تولید ملانین دارد.

۶- مصرف برخی داروها

از عوارض مصرف برخی داروهای خاص سفیدی مو می‌باشد که هر دارویی دارای برگه راهنما می‌باشد که در این برگه در مورد عوارض داروی مصرفی صحبت شده است، بنابراین اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید از عوارض آن ممکن است سفیدی مو می‌باشد، اما در مواردی که مصرف این دارو قطع شود سفیدی موها پس از قطع مصرف از بین نخواهد رفت.
از این داروهایی که باعث سفیدی موها می‌شود می‌توان کلروکین، اترتینات، والپروات، وراپامین، پارانول و بلیئومایسین را نام برد.

۷- وجود برخی بیماری‌ها

از دیگر دلایل سفید شدن موها ابتلا به برخی بیماری‌ها می‌باشد، در واقع گاهی سفید شدن موها نشان دهنده وجود یک بیماری می‌باشد، بنابراین چنانچه زودتر از زمان طبیعی، موهای فرد شروع به سفید شدن کردند و این مشکل در هیچ کدام از اعضای خانواده وجود نداشته است، فرد باید از نظر کم کاری تیروئید، کم خونی، بیماری‌های خود ایمنی و بیماری‌های عروق بررسی شود.

۸- استفاده از رنگ

آسیب‌های زیادی به موهای فرد در اثر استفاده از مواد شیمیایی مانند رنگ مو وارد می‌شود در واقع از جمله مواد شیمیایی که بر روی رنگدانه‌های مو تاثیر گذار می‌باشد، رنگ مو است که این ماده شیمیایی باعث ضعیف کردن رنگدانه‌ها و از بین بردن آنها خواهد شد، که در نهایت سفیدی موها را به همراه دارد.
بنابراین به منظور استفاده از رنگ مو، از رنگ موهای با کیفیت استفاده کنید و با توجه به اینکه رنگ مو باعث خشکی موها و عدم تقویت آنها خواهد شد، در نهایت سفیدی موها را به همراه خواهد داشت، رنگ موهایی که حاوی پراکسید می‌باشند، در اثر رنگ کردن موها با این رنگ احتمال سفیدی موها افزایش پیدا خواهد کرد.

۹- افزایش ناگهانی وزن

تجمع چربی در زیر پوست و چاقی، در روند سلول‌های تولید کننده ملانین اختلال ایجاد کرده و باعث ایجاد آسیب به آنها می‌شود و در نهایت باعث تسریع روند سفیدی موها خواهد شد، البته نمی‌توان گفت که زودتر از سایر افراد، افراد چاق موهایشان سفید می‌شود اما در صورتی که فرد با اضافه وزن، زمینه‌های ژنتیکی داشته باشد، امکان سفیدی زودرس موها را دارد.
باید توجه داشت که ریزش و سفید شدن موها ممکن است نتیجه عوامل مختلفی مانند ژنتیک، استرس، بیماری‌ها و تغذیه نامناسب باشد.
اگر این مشکلات برای شما مهم است و تأثیرات منفی روی زندگی شما دارد، مشاوره با پزشک متخصص پوست و مو و احتمالاً استفاده از روش‌های مختلف مانند کاشت مو می‌تواند به شما کمک کند تا این مشکلات را حل کنید و بهبودی در وضعیت موی خود ایجاد کنید.

استفاده از موهای سفید یا مشکی برای کاشت مو

استفاده از موهای سفید یا مشکی برای کاشت مو به نظرات متفاوتی بستگی دارد و بر اساس عوامل مختلف تصمیم گرفته می‌شود.

در ادامه توضیحاتی در مورد هر گزینه آورده شده است.

۱- استفاده از موهای مشکی

    مزایا

     – موهای مشکی معمولاً دارای پیگمان هستند و به راحتی با موهای دیگر تطابق می‌کنند.

     – اگر موی اصلی شما مشکی است، استفاده از موهای مشکی به نتایج طبیعی‌تری منجر می‌شود.

     – موهای مشکی به طور عمومی نسبت به آفتاب و فرسایش پوست سر مقاومت بیشتری دارند.

   معایب

     – اگر موهای شما از رنگ دیگری باشند، کاشت مو با موهای مشکی ممکن است ظاهر غیرطبیعی داشته باشد.

     – ممکن است به دلیل تفاوت رنگ، خط مرزی مشخص بین موهای کاشته شده و موهای طبیعی ایجاد شود.

۲- استفاده از موهای سفید

    مزایا

     – استفاده از موهای سفید به ویژه در افرادی که موهای طبیعی‌شان سفید است، می‌تواند به تطابق بهتری منجر شود.

     – این روش به ترکیب موهای طبیعی شما نزدیک‌تر است و ظاهر طبیعی‌تری را فراهم می‌کند.

   معایب

      – موهای سفید عمدتاً از پیگمان محروم هستند و به راحتی با موهای رنگ دیگر تطابق نمی‌کنند.

     – استفاده از موهای سفید ممکن است در برخی از موارد نیاز به استفاده از رنگ‌آمیزی موهای کاشته شده داشته باشد تا تطابق بهتری حاصل شود.

استفاده از موهای سفید یا مشکی برای کاشت مو

تصمیم نهایی برای استفاده از موهای سفید یا مشکی برای کاشت مو باید با توجه به وضعیت موی شما، ترجیحات شما و مشوره پزشک تخصصی گرفته شود.
پزشک متخصص پوست و مو می‌تواند بر اساس وضعیت خاص شما، بهترین راهکار را پیشنهاد دهد تا نتایج طبیعی و جذابی را برای کاشت موی شما ایجاد کند.

کلام آخر

با توجه به تاثیری که موها بر زیبایی و جذابیت چهره افراد دارد، در صورتی که موها دچار ریزش شود از روش‌های مختلفی به منظور افزایش تراکم و پرپشتی موها استفاده می‌شود. از این روش‌ها می‌توان مزوتراپی، prp، استفاده از محلول‌های تقویتی و درمان‌های خانگی را نام برد.
یکی از موثرترین روش‌ها که امروزه بسیار در بین بانوان و آقایان رایج می‌باشد، کاشت مو می‌باشد که در این روش بیشتر از ناحیه پشت سر، به عنوان بانک مو، فولیکول‌های مورد نیاز برداشته شده و به نواحی خالی از مو انتقال داده می‌شود، اما گاهی افراد خواهان ایجاد ترکیبی از موهای سفید و مشکی هستند، که به اصطلاح به آن جو گندمی گفته می‌شود.
ایجاد این ترکیب جذابیت بیشتری برای بعضی از افراد دارد، اما چنان چه موهای برداشتی سفید رنگ باشند، به منظور راحتی کار قبل از عمل کاشت، موها با رنگ قهوه‌ای یا مشکی رنگ می‌شوند تا تشخیص آنها به راحتی صورت گیرد و انتقال آنها آسان باشد.
موهایی که سفید شده است برای انتقال به ناحیه ابرو مناسب نمی باشد، اما به منظور ایجاد موهای جو گندمی باید پزشک از مهارت و تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشد، تا نتایج قابل قبولی دریافت شود، بنابراین در هنگام اقدام به کاشت مو، در انتخاب کلینیک دقت و حساسیت زیادی به خرج داده و به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید.به کاشت مو، در انتخاب کلینیک دقت و حساسیت زیادی به خرج داده و به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به متن
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات نوشته شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x