کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

لوگو کلنیک زیبایی عرفان نیایش
  • خانه
  • وبلاگ
  • درباره ما
  • تماس با ما
خدمات اصلی
خدمات دیگر
ارتباط با ما

لیست پزشکان کشور

لیست داروخانه های استان تهران

لیست داروخانه های استان البرز

ارتباط با ما
مدرن ترین کلینیک پوست و مو در کشور

جراحی ترمیمی زنانه

امروزه با توجه به پیشرفت  وتکنولوژی که در حوزه پزشکی رخ داده است، انواع جراحی‌ها به منظور ترمیم و زیبایی وجود دارد که از این جراحی‌ها می‌توان جراحی زنانه را نام برده که در نواحی واژینال و آلت تناسلی زنان انجام می‌گیرد و با توجه به نتایج مثبت و مفیدی که به همراه دارد، مورد توجه بسیاری از جراحان قرار گرفته است.

از این جراحی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

– لابیاپلاستی

– واژینوپلاستی

– پرینوگرافی

– سفید سازی واژن

-تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

در این روش درمانی با استفاده از لیزر به درمان گشادی واژن کمک می‌کنند و برای دریافت نتایج مثبت نیاز به چند جلسه درمانی می‌باشد، از مزایای این روش درمانی غیر تهاجمی بودن آن می‌باشد که دوران نقاهت آن بسیار کوتاه‌تر نسبت به عمل‌های جراحی می‌باشد و به اعصاب عصبی واژن آسیبی وارد نمی‌شود و در حین انجام لیزر درمانی هیچگونه دردی متوجه فرد نخواهد شد، تنها ممکن است به دلیل حرارت ناشی از لیزر سوزش اندکی حاصل شود.

جراحی ترمیمی زنانه
در واقع استفاده از لیزر با افزایش حرارت و گرم کردن بافت واژن موجب افزایش خونرسانی در آن ناحیه شده و با افزایش خونرسانی میزان کلاژن سازی افزایش پیدا می‌کند، که این کلاژن تاثیر بسزایی در افزایش استحکام و خاصیت ارتجاعی پوست دارد. علاوه بر این روش می‌توان با استفاده از نخ به عمل زیبایی واژن پرداخت که این نوع روش درمانی نیز نیازی به بیهوشی ندارد و هیچگونه خونریزی برای فرد ایجاد نمی‌شود، در واقع یکی از بهترین متدها برای تنگ کردن واژن استفاده از نخ لیفت می‌باشد، که این نخ‌ها باعث بالا کشیدن دیواره‌های واژن شده و به وسیله چند بخیه به همان شکل باقی می‌ماند.
از مزیت‌های این روش درمانی سریع بودن آن و کوتاه بودن دوره نقاهت می‌باشد و نخ‌هایی که برای بخیه مورد استفاده قرار می‌گیرد، قابل جذب می‌باشد همچنین نتایج آن ممکن است تا چند سال ماندگار باشد و نیازی به تمدید سالانه یا چند سال یک بار دارد.

واژینوپلاستی

یکی از راهکارهای زیبایی به منظور جوانسازی واژن و رفع مشکلات آن واژینوپلاستی می‌باشد که این روش یک جراحی زیبایی می‌باشد که به منظور تنگ کردن واژن و جوانسازی آن انجام می‌گیرد، این عمل جراحی تاثیر بسزایی بر بهبود کیفیت روابط زناشویی سلامت واژن، وجهه زیبایی و پیشگیری از ابتلا به مشکلات زنانه‌ای مانند افتادگی مثانه و رحم، همچنین اندام‌های لگنی دارد.
این عمل جراحی باعث تنگ کردن عضلات واژن و بافت اطراف آن می‌شود، تا بتوان عضلات واژن را بیشتر کنترل کرد و همچنین موجب افزایش لذت جنسی می‌شود. در واقع عضلات واژن به طور معمول به دلایل مختلفی شل می‌شود و انعطاف پذیری لازم را ندارد و با شل شدن و ضعیف شدن این عضلات امکان  نارضایتی جنسی افزایش پیدا می‌کند، به منظور انجام واژینوپلاستی نیاز به بیهوشی کامل می‌باشد که برای تنگ کردن واژن معمولاً یک الی دو ساعت زمان نیاز می‌باشد، عضلاتی که انعطاف پذیری لازم را ندارند، توسط نخ‌های قابل جذب کوتاه و بخیه می‌شوند.

جراحی ترمیمی لابیاپلاستی

جراحی ترمیمی لابیاپلاستی (Labiaplasty) یک نوع جراحی زیبایی زنانه است که به منظور تغییر شکل و اندازه لبیاهای بزرگی (لبیاهای بیرونی) یا کوچکی (لبیاهای داخلی) انجام می‌شود.
این جراحی به طور عمده برای بهبود ظاهر و رفع عوارضی مانند ناراحتی یا درد ناشی از لبیاهای بیرونی طولانی یا غیرهمسطح انجام می‌شود.
در نهایت انتخاب انجام لابیا پلاستی بر عهده خود بیمار می‌باشد که برای انجام لابیا پلاستی اغلب به زنان توصیه می‌شود تا بعد از زایمان و بارداری خود صبر کنند، زیرا بعد از زایمان و بارداری امکان تغییر شکل لابیاها وجود دارد، بهتر است انجام عمل را به بعد از این دوران بسپارید.
اما اغلب بیشتر زنان تمایل دارند به منظور افزایش اعتماد به نفس و راحتی این عمل را زودتر انجام دهند، در واقع این عمل جراحی خطری برای زایمان طبیعی و یا بارداری ندارد، اما احتمال به خطر افتادن نتایج اصلی و اولیه حاصل از عمل بعد از بارداری وجود دارد.

جراحی ترمیمی لابیاپلاستی

از انواع روش‌های جراحی لابیا پلاستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

۱- روش Trim

یکی از پرکاربردترین تکنیک‌ها به منظور جراحی لابیا پلاستی روش Trim می‌باشد، در این روش به گونه‌ای قسمت اضافی لابیا مینور برداشته بخیه می‌شود که باعث قرینه شدن لابیاماژور خواهد شد.

۲- روش wedge

در این روش تنها یک قسمت جزئی از ناحیه لابیامینور برداشته می‌شود و به صورت دست نخورده لایه زیرین غشای مخاطی لابیا باقی می‌ماند، در واقع در این روش لبه‌های چروکیده لابیا حفظ می شود و به واژن جلوه طبیعی می‌دهد.

۳- روش Deepithelialization

این روش از انجام عمل لابیاپلاستی شبیه روش Trim می‌باشد با این تفاوت که بافت روی لابیا با چاقوی جراحی و یا لیزر برداشته می‌شود و سپس بخیه زده می‌شود در واقع در این روش به جای لبه‌های خارجی بافت مرکزی آن حذف می‌شود و تا حد زیادی بافت زیر پوستی سالم باقی می‌ماند، امروز استفاده از این روش به اندازه دو روش قبلی رایج می‌باشد.

از مزایای این روش درمان جراحی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

 – افزایش زیبایی ناحیه واژن

با اینکه برای اندازه لابیاها استانداردی وجود ندارد، اما گاهی بعضی از بانوان احساس می‌کنند به طور غیر طبیعی لبه‌های واژنشان بلند است و نیاز می‌باشد که این لابیاها کوچکتر از اندازه باشد، بنابراین با انجام عمل لابیا پلاستی می‌توان این ناحیه را زیباتر کرد. در واقع انجام این عمل زیبایی باعث می‌شود، شکل ظاهری واژن به ایده آل خود نزدیک شود.

– افزایش اعتماد به نفس

در واقع در صورتی که لابیاها شکل نامتناسبی داشته باشد، این موضوع باعث شک و تردید در بانوان شده و باعث کاهش اعتماد به نفس آنها می‌شود، اما بعد از انجام لابیا پلاستی به دلیل رفع این مشکل اعتماد به نفس بانوان افزایش پیدا کرده و از انجام مقاربت جنسی اجتناب نخواهند کرد.

– افزایش لذت جنسی

یکی از مشکلاتی که باعث ناراحتی و درد در هنگام رابطه جنسی می‌شود، لابیاهای بزرگ می‌باشد اما بعد از انجام عمل لابیاپلاستی با توجه به نزدیک شدن اندازه لابیاها به حد ایده ایده‌آل، باعث افزایش لذت جنسی نیز خواهد شد.

– امکان استفاده از لباس‌های متنوع‌تر

چنانچه اندازه لابیاها بزرگتر از حد طبیعی باشد، این مشکل باعث ایجاد درد و استرس در هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ می‌شود، اما دیگر این مشکل بعد از عمل جراحی لابیا پلاستی وجود نخواهد داشت و می‌توان انواع لباس‌ها مانند لباس شنا، شلوار یوگا، شلوار استرچ و تنگ را بپوشید.

این روش درمانی مانند سایر روش‌های جراحی ممکن است دارای عوارضی از قبیل لختگی خون، خونریزی، کبودی، تورم، عفونت می باشد.
از شایع‌ترین عارضه‌ها در انجام لابیاپلاستی خشکی مزمن واژن می‌باشد که این خشکی باعث درد در هنگام مقاربت جنسی و ایجاد زخم در دهانه واژن خواهد شد، در واقع چنانچه بیش از حد از لابی‌اها در هنگام انجام عمل لابیاپلاستی برداشته شود، این عوارض ایجاد خواهد شد، همچنین ممکن است به مدت ۲ تا ۶ هفته بعد از انجام عمل لابیاپلاستی در ناحیه واژن تورم وجود داشته باشد که به منظور کنترل هرگونه ناراحتی پزشک متخصص داروی مسکن تجویز می‌کند،

اما به منظور کاهش عوارض بعد از عمل جراحی لابیا پلاستی بهتر است مراقبت‌های زیر را انجام دهید

۱- به مدت یک هفته بعد از انجام عمل لابیا پلاستی استراحت کنید.

۲- از لباس‌های گشاد بعد از انجام عمل لابیاپلاستی به منظور جلوگیری از اصطکاک و درد بیش از حد استفاده شود.

۳- در رژیم غذایی خود از انواع میوه و سبزیجات تازه استفاده کنید.

۴- به مدت چند هفته بعد از انجام عمل لابیاپلاستی از انجام فعالیت‌ها و تمرینات ورزشی سنگین خودداری شود.

۵-  به مدت یک ماه بعد از لابیاپلاستی از انجام رابطه جنسی خودداری کنید.

مراحل جراحی ترمیمی لابیاپلاستی شامل برش و تنظیم لابیاها به شکل و اندازه دلخواه بیمار می‌شود. این جراحی ممکن است با استفاده از جراحی لیزر یا روش‌های جراحی معمولی انجام شود.
بیمار باید با یک جراح لابیاپلاستی که تجربه داشته باشد مشورت کند و جزئیات جراحی و انتظارات را با او مطرح کند.
مهم است که بیماران قبل از تصمیم‌گیری در مورد این جراحی با دقت اطلاعات لازم را جمع آوری کنند و با جراح خود مشورت کنند.
همچنین، باید به خوبی از عوارض و زمان بازگشت به فعالیت‌های روزمره پس از جراحی مطلع شوند.

مفهوم پرینورافی برای زیبایی واژن

مفهوم پرینورافی در زمینه زیبایی واژن به عنوان یک جراحی ترمیمی یا تغییر شکلی بر روی واژن انسان اشاره دارد.
این جراحی معمولاً به عنوان جراحی لابیاپلاستی یا واژینوپلاستی نیز شناخته می‌شود.
هدف اصلی از این جراحی تغییر شکل لابیاها (لبیاهای داخلی و بیرونی) و اندازه واژن است به منظور بهبود ظاهر و از نظر جلوه‌ای و توانائی جنسی.

  مفهوم پرینورافی برای زیبایی واژن

پرینورافی ممکن است به عنوان یکی از مراحل جراحی لابیاپلاستی در نظر گرفته شود. این جراحی ممکن است شامل کوچک کردن یا تنظیم لابیاهای بیرونی (لابیاهای کوچک) باشد تا آنها به شکل و اندازه‌ای که بیمار می‌خواهد تغییر کنند.

۱- برای خانم‌هایی که اختلال ارگاسم دارند، جراحی پرینوگرافی گزینه مناسبی می‌باشد.

۲- افرادی که در اثر زایمان، چاقی، افزایش سن، مشکلات ژنتیکی دچار شل شدگی واژن هستند و یا اینکه دچار پارگی پرینه می‌باشند، می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند.

۳- پرینوگرافی باعث درمان بیماری‌هایی از قبیل واژینیسموس، درد شدید در هنگام رابطه جنسی، بیرون زدگی مثانه، خارش واژن می‌شود، بنابراین گزینه مناسبی برای بانوانی می‌باشند که به دلیل افزایش سن و یا زایمان دچار شل شدگی عضلات بافت واژن افتادگی و گشادی آن شده‌اند.

۴- بانوانی که در هنگام زایمان طبیعی ناحیه پرینه آنها بد جوش خورده است و ناحیه مدخل واژن بد شکل شده است، برای انجام عمل پرینوگرافی گزینه مناسب می‌باشند.

۵- خانم‌هایی که در هنگام رابطه جنسی خود درد دارند و از انجام این رابطه رضایت کافی را ندارند.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

مشاوره در شبکه های اجتماعی
ارتباط در وات ساپ و اینستاگرام
مشاوره تلفني

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

قبل از انجام جراحی پرینوگرافی با یک پزشک متخصص با تجربه مشورت کنید و چنانچه داروی خاصی مصرف می‌کنید یا به بیماری خاصی مبتلا هستید، حتماً این موضوع را به پزشک اطلاع دهید همچنین قبل از جراحی پرینوگرافی باید آزمایشاتی از قبیل پاپ اسمیر وانعقاد خون انجام گیرد که این آزمایش‌ها توسط پزشک برای شما تجویز می‌شود

مهم است که قبل از تصمیم‌گیری در مورد پرینورافی یا هر نوع جراحی ترمیمی دیگری، بیماران با یک جراح متخصص در این زمینه مشورت کرده و انتظارات و اهداف خود را به او مطرح کنند. همچنین، باید به دقت از عوارض و زمان بازگشت به فعالیت‌های روزمره پس از جراحی مطلع شوند.

ماهیت عمل جراحی پرینورافی

از جمله درمان‌هایی که به منظور ترمیم و درمان ناحیه واژن زنان به کار می‌رود، پرینوگرافی می‌باشد که در این روش از لیزرهای مخصوصی به منظور افزایش خاصیت کشسانی و ارتجاعی ناحیه واژن استفاده می‌شود و بیشتر تمرکز این روش درمانی بر ناحیه‌ای به نام پرینه می‌باشد، پرینه قسمتی در بین مقعد و ناحیه واژن می‌باشد که با انجام پرینوگرافی مشکلات مربوط به این ناحیه قابل رفع می‌باشد.
برای ترمیم و زیبایی واژن‌ در بسیاری از جراحی‌ها از لیزر استفاده می‌شود که در رفع مشکل نقش اساسی را دارد و امروزه عملکرد لیزرهایی که از کشورهای دیگر وارد شده است نسبت به لیزرهای گذشته نتایج بهتری در پیش داده و احتمال خطر برای بیماران و پزشکان بسیار کمتر می‌باشد، در لابیاپلاستی هم از این لیزرها استفاده می‌شود، در واقع می‌توان گفت این روش روش ایمنی می‌باشد.

پرینورافی (Perineoplasty) یک جراحی ترمیمی در زمینه زیبایی واژن و منطقه پرینه (پرینیوم) است. مهمترین جنبه‌های ماهیت این عمل جراحی به شرح زیر هستند

۱- تنظیم منطقه پرینه

 هدف اصلی از پرینورافی، تغییر شکل و تنظیم منطقه پرینه (منطقه بین دهانه واژن و مقعد) است. این عمل جراحی ممکن است شامل برش و تنظیم بافت‌های پرینه به منظور بهبود ظاهر و تقویت استحکام این منطقه باشد.

ماهیت عمل جراحی پرینورافی

۲- کوچک کردن لابیاهای بیرونی

 در برخی موارد، پرینورافی ممکن است به همراه تغییر شکل لابیاهای بیرونی (لبیاهای کوچک) انجام شود. این تغییرات به منظور بهبود ظاهر و شکل لابیاها و افزایش راحتی بیمار انجام می‌شود.

۳- تقویت عضلات پرینه

 در بعضی موارد، پرینورافی شامل تقویت عضلات پرینه نیز می‌شود. این کار به تقویت عملکرد عضلات پرینه و بهبود توانائی کنترل ادرار و تجربه جنسی کمک می‌کند.

۴- بهبود عوارض پرینه

برخی از بیماران این جراحی را به منظور درمان عوارض پس از زایمان انجام می‌دهند. در این موارد، پرینورافی به منظور ترمیم و بهبود منطقه پرینه استفاده می‌شود.

مهم است که بیماران با یک جراح پلاستیک مشورت کرده و انتظارات و نیازهای خود را مطرح کنند. همچنین، قبل از تصمیم‌گیری باید از تمامی جزئیات جراحی و عوارض ممکن آگاه شوند.

کاندید های مناسب برای انجام انواع جراحی های ترمیمی زنان

کاندید‌های مناسب برای انجام انواع جراحی‌های ترمیمی زنان ممکن است بسته به نوع جراحی و شرایط فردی هر بیمار متغیر باشند.

با این حال، تعدادی از معیارهای عمومی برای انتخاب کاندید مناسب برای جراحی‌های ترمیمی زنان عبارتند از

۱- وضعیت سلامت کلی

بیمار باید در وضعیت سلامتی مناسب و بدون مشکلات جدیی مانند بیماری‌های قلبی، تنفسی، دیابت و مشکلات خونی و عفونت شدید واژن باشد.

۲-  توقعات و انتظارات واقع‌گرا

 بیمار باید توقعات و انتظارات واقعی از جراحی داشته باشد و با جراح به صورت صادقانه در مورد نتایج ممکن و عوارض آگاه سازی شود.

۳- برگرداندن به فعالیت‌های روزمره

 بیمار باید توانایی برگشت به فعالیت‌های روزمره خود را داشته باشد و زمان نیاز برای بازگشت به کار و فعالیت‌های روزانه را در نظر بگیرد.

۴- عدم بارداری

برخی از جراحی‌های ترمیمی زنان ممکن است تاثیراتی بر روی بارداری و زایمان داشته باشند. در برخی موارد، پیشنهاد می‌شود که این جراحی‌ها بعد از اتمام بارداری و زایمان انجام شوند.

کاندید های مناسب برای انجام انواع جراحی های ترمیمی زنان

۵- مشورت با جراح

مشورت و گفت‌وگو با جراح پلاستیک و زنان متخصص در زمینه جراحی‌های ترمیمی ضروری است. جراح می‌تواند بر اساس شرایط خاص بیمار و نیازهای او تصمیم به انجام جراحی بگیرد.

همچنین، هر نوع جراحی ترمیمی زنان خاصیت ویژه‌ای دارد و ممکن است به عنوان ترمیم بعد از زایمان، ترمیم پس از جراحی قبلی، یا به عنوان جراحی زیبایی انجام شود. بنابراین، کاندید‌ها باید با دقت با جراح مشورت کنند تا تصمیم درستی برای شان انتخاب شود.

عمل زیبایی واژن چقدر طول می کشد؟

مدت زمان مورد نیاز برای انجام عمل زیبایی واژن (مانند پرینورافی یا لابیاپلاستی) ممکن است بسته به نوع عمل، پیچیدگی جراحی، و توانایی جراح متخصص متغیر باشد. به طور کلی، این جراحی‌ها ممکن است تا 1 تا 2 ساعت طول بکشند.

اما به عوامل زیر نیز وابسته است

۱- نوع جراحی

اگر عمل جراحی ساده‌تر باشد، ممکن است کمتر از 1 ساعت طول بکشد. اما در صورتی که نیاز به تغییرات جراحی پیچیده‌تری باشد، زمان بیشتری لازم است.

۲- ترکیب جراحی‌ها

 برخی بیماران تصمیم می‌گیرند ترکیب چند عمل مختلف زیبایی در یک جراحی انجام دهند که ممکن است زمان بیشتری را در بر بگیرد.

عمل زیبایی واژن چقدر طول می کشد؟

۳- آماده‌سازی قبلی

 برخی جراحی‌ها نیاز به آماده‌سازی قبلی دارند، که ممکن است زمان اضافی را در بر بگیرد.

۴- بیماری‌های همزمان

 وجود بیماری‌های همزمان یا مشکلات پزشکی می‌تواند زمان عمل را تحت تأثیر قرار دهد.

به هر حال، برای تعیین مدت زمان دقیق عمل زیبایی واژن، بهتر است با یک جراح پلاستیک مشورت کنید. او می‌تواند بر اساس وضعیت شما و نوع عمل، تخمین مدت زمان را ارائه دهد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به متن
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات نوشته شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x