کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

لوگو کلنیک زیبایی عرفان نیایش
  • خانه
  • وبلاگ
  • درباره ما
  • تماس با ما
خدمات اصلی
خدمات دیگر
ارتباط با ما

لیست پزشکان کشور

لیست داروخانه های استان تهران

لیست داروخانه های استان البرز

ارتباط با ما
مدرن ترین کلینیک پوست و مو در کشور

آیا کاشت مو برای بیماران صرع امکان پذیر است؟

امروزه، کاشت مو یکی از روش های بسیار عالی و نوین، برای ترمیم دوباره و حفظ تراکم موهای افرادی است که از ریزش شدید موهای خود رنج می برند.
ابتدا بهتر است بدانید که ریزش مو، یک پدیده طبیعی و ناگوار است که معمولا به دلایل مختلفی همچون ژنتیک، نحوه و سبک زندگی نادرست، عوامل ارثی، ابتلا به بیماری های مختلف، مصرف برخی داروها و … اتفاق می افتد.
افرادی که دچار ریزش شدید مو، تاسی و در نتیجه کاهش تراکم مو می شوند، همواره به دنبال یافتن روش هایی برای بازگرداندن موهای خود به حالت اولیه و یا ترمیم آن، هستند.
کاشت مو، یکی از بهترین و دائمی ترین روش های ترمیم و افزایش تراکم موها، به شمار می رود. این روش درمانی، معمولاً برای تمامی افراد امکان‌پذیر بوده و باید با توجه به نظرات و تجویزهای به خصوص پزشک متخصص پوست و مو، انجام شود.
اما بهتر است بدانید که امکان انجام پروسه کاشت مو، برای افرادی که به بیماری های مختلف مثل بیماری قلبی ،دیابت ،صرع و… مبتلا هستند، یکی از سوالات رایج درباره کاشتن موها، می باشد.
صرع، یکی از بیماری‌هایی است که افراد را به اختلالات عصبی و ناگوار مزمنی، گرفتار می‌کند. این بیماری یکی از بیماری‌های مغز و اعصاب است که به صورت مداوم و همراه با واکنش‌های عصبی نظیر تشنج، بروز می یابد.

آیا کاشت مو برای بیماران صرع امکان پذیر است؟
افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند، ممکن است دچار کاهش شدید تراکم و تاسی، شوند و به دنبال راه هایی برای ترمیم موهای خود باشند.
کاشت مو برای بیماران صرع امکان‌پذیر است، اما تصمیم قطعی برای این کار، باید با توجه به وضعیت بیماری فرد، دقت و توجه به میزان بیماری و تاریخچه بیماری ایجاد شده و تجویزهای پزشکان متخصص، انجام داده شود.
توجه داشته باشید که برای افراد مبتلا به بیماری صرع، مهمترین نکته ای که باید به انجام آن دقت کافی را داشته باشید، این است که نحوه عمل جراحی کاشت مو و استفاده از داروهای روزمره و به خصوص این افراد، تاثیر بسزایی در ایجاد حملات صرعی نداشته باشد یا سبب تشدید این حملات نشود.
بهتر است بدانید که حتما قبل از اقدام به عمل کاشت مو در این بیماران، باید با پزشک متخصص و معالج، مقالات کرد و نکات ضروری و مهم را در مورد وضعیت سلامت بیمار و تاریخچه صرع، به اشتراک گذاشت. پزشک متخصص پوست و مو، ارزیابی کامل و سنجش دقیقی از وضعیت جسمانی فرد انجام داده و تمامی نکات مهم، برای نحوه جراحی را به شما خواهد گفت.
همینطور پزشک به شما توصیه های ارزشمندی را برای نحوه استفاده از داروهای مراقبتی، خواهد داد و دستورالعمل ها و اطلاعات دقیقی را برای مراقبت های قبل و بعد از عمل، به شما ارائه می‌دهد.
اگر قصد انجام عمل کاشت مو، با وجود ابتلا به بیماری صرع را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که پیش از انجام این عمل، حتماً به پزشک مورد اعتماد و متخصص خود در زمینه های کاشت مو و صرع، مراجعه کنید و طول دوران درمان خود را با دریافت راهنمایی های لازم توسط این پزشکان، طی کنید.

کاشت مو برای بیماران مبتلا به صرع

همانطور که گفته شد، کاشت مو در بیماران مبتلا به بیماری صرع، عملی امکان پذیر است، اما انجام این عمل، همواره نیازمند دریافت تجربیات و راهنمایی های لازم از سوی متخصصان حوزه کاشت مو و بیماری صرع، می باشد. تاثیرات بیماری صرع بر عمل کاشت مو، به عوامل مختلفی بستگی دارد.

این عوامل، شامل موارد زیر می باشند.

۱- نوع بیماری صرع

نوع بیماری صرع به وجود آمده در بدن بیمار، می تواند تاثیر به سزایی در عمل کاشت مو، داشته باشد. در واقع میزان استرس و اضطراب، حین عمل جراحی در بیماران صرعی، نوعی تشدید کننده بیماری به شمار می رود و ممکن است سبب حملات عصبی خطرناک در این افراد شود. البته بهتر است بدانید که بیماری صرع، انواع گوناگونی دارد که هر یک در مواجه با استرس و اضطراب واکنش های متغیری نشان می دهند.

کاشت مو برای بیماران مبتلا به صرع

۲- میزان کنترل بیماری

یکی دیگر از مواردی که ممکن است تاثیری بر عمل کاشت مو داشته باشد، میزان کنترل بیماری صرع در بدن بیمار است. توجه داشته باشید که حتماً پیش از انجام عمل کاشت مو، باید از کنترل میزان صرع در بدن بیمار، اطمینان حاصل کنید. کنترل بیماری صرع، با مصرف داروهای کنترل کننده که توسط پزشک تجویز می شوند، به صورت قابل توجهی، قابل انجام است.

۳- نوع و میزان موهای کاشت شده

نوع و میزان موهای کاشت شده، یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار کنترل بیماری در شرایط کاشت مو می باشد. برخی موهای کاشت شده ممکن است برای بیماران صرع، بهتر از سایرین باشند. همچنین، بهتر است بدانید که شما باید در خصوص بهترین نحوه کاشت، با پزشک متخصص، مشورت کنید.

۴- حضور تیم پزشکی

حضور و کنترل تیم پزشکی متخصص در مراحل انجام عمل کاشت مو، برای بیماران‌ مبتلا به صرع، بسیار حائز اهمیت است. تیم های پزشکی متخصص، راهنمایی های لازم را در خصوص کنترل و درمان آثار عمل، در اختیار شما قرار می‌دهند.

توجه به تمامی نکات گفته شده و ارائه توصیه های لازم به بیماران مبتلا به صرع توسط پزشکان، امری ضروری است که با انجام معاینات، صورت می پذیرد.
همچنین، بهتر است بدانید که انجام این عمل برای بیماران صرعی، از حساسیت های بسیار بالایی برخوردار است و باید توسط تیم پزشکی حرفه ای، انجام شود.

توصیه‌ها و مراقبت‌ها

عمل کاشت مو برای بیماران مبتلا به صرع، نیازمند توجه به نکات و توصیه های ارزشمند پزشکی است.

در ادامه به برخی از این توصیه‌ها و مراقبت‌ها اشاره خواهیم کرد.

۱- انجام دستورات پزشکان

اولین و مهم‌ترین توصیه‌ای که می‌توان به بیماران مبتلا به صرع کرد، این است که دستورات و توصیه‌های پزشک متخصص خود را به صورت کاملاً دقیق، رفایت کنند. توصیه‌هایی که پزشک برای این افراد در نظر می‌گیرد، شامل مصرف داروهای کنترل کننده بیماری، رعایت انواع محدودیت‌های گزارش شده توسط پزشک و هرگونه دستورهای مرتبط با مراقبت‌های ویژه پس از انجام عمل کاشت مو، می باشد.

توصیه‌ها و مراقبت‌ها

۲- حفاظت از نواحی کاشت شده

اگر می‌خواهید عمل کاشت مو را انجام دهید، بهتر است بدانید حفاظت از که نقاط و نواحی کاشته شده، بسیار حائز اهمیت است‌. توجه داشته باشید که این نواحی از حساسیت بالایی برخوردار هستند و باید از هرگونه آسیب فیزیکی به آن جلوگیری شود. این آسیب‌ها می‌توانند شامل خراشیدگی‌های معمول، اعمال فشار و یا مالیدن نقاط کاشته شده، باشند.

۳- برخورداری از رژیم غذایی مناسب

برخورداری و داشتن یک رژیم غذایی مناسب، یکی از مهم‌ترین مواردی است که هنگام عمل کاشت مو باید به آن توجه داشته باشید. این مورد، به خصوص برای بیمارانی که دچار صرع هستند، بسیار ضروری و مهم است. این افراد، باید از نوشیدن موادی که التهاب بدن را افزایش می‌دهد خودداری کنند و مصرف موادی همچون الکل، تنقلات و برنامه غذایی ناسالم را کنار بگذارند تا بتوان از هرگونه خطر حین عمل، جلوگیری کرد.

۴- انجام نکات مراقبتی هنگام شستشوی سر

شستشوی سر پس از عمل کاشت مو، ممکن است بسیار دردناک باشد و بیمارانی که دچار صرع هستند را با مشکلات بسیار زیادی مواجه سازد. بنابراین باید به انجام نکات مراقبتی هنگام شستشوی سر توجه کنید و این کار را با توجه به توصیه‌های پزشک و محصولات خاص، انجام دهید.

۵- محدود کردن فعالیت های روزمره

محدود کردن فعالیت‌های روزمره، یکی از مهمترین نکاتی است که باید با توجه به توصیه‌های پزشک و  تمامی دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعد از عمل، انجام شود. اگر به بیماری صرع مبتلا هستید، پس از عمل کاشت مو، لازم است از فعالیت‌های ورزشی سنگین یا فعالیت‌هایی که به کاهش میزان فشار خون منجر می‌شود تا حدود زیادی اجتناب کنید. همچنین، باید استفاده از سونا یا حمام‌های گرم را به مدت زمان مشخصی که توسط پزشکان تجویز شده است، به تاخیر بیندازید.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

مشاوره در شبکه های اجتماعی
ارتباط در وات ساپ و اینستاگرام
مشاوره تلفني

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

 

۶- مراقبت از سلامت بدن

مراقبت از سلامت بدن، یک امر مهم برای بیمارانی است که به صرع مبتلا شده‌اند. مراقبت و حفاظت از سلامت بدن خود را با انجام اقداماتی چون تغذیه مناسب، استراحت کافی و اجتناب از هرگونه استرس، شروع کنید.

انجام تمامی نکات گفته شده، نیازمند صبر و تلاش بسیار و دریافت مشورت‌های لازم از پزشکان و متخصصان حوزه های کاشت مو و کنترل بیماری های مغز و اعصاب، می‌باشد. همچنین، در صورت وقوع هر گونه اتفاق ناگوار در طول عمل و پس از آن، می توانید به پزشک خود مراجعه کنید و اطلاعات و توصیه های لازم را دریافت نمایید.

روش‌های پیوند مو برای مبتلایان به صرع

همانطور که پیشتر به آن اشاره شد، کاشت مو یک روش جراحی نسبتا پیچیده است که جهت افزایش تراکم میزان موهای موجود روی سر و تقویت آن ها، انجام می‌شود.
با توجه به به افزایش بیماری ها در زمینه های ابتلا به تاسی و ریزش مو، این عمل جراحی به یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین روش های جراحی تبدیل شده است.
به همین دلیل بود که امکان کاشت مو به صورت های متنوع، صورت گرفت و روش های نوینی جهت برای پیوند زدن و کاشت موها، ارائه داده شدند.
انجام عمل کاشت مو برای بیمارانی که به صرع مبتلا شده‌اند، به صورت بسیار خاص انجام می شود و نیازمند انجام مراعات ویژه و به خصوصی می‌باشد تا بتوان از هر گونه حملات صرعی و مشکلات دیگر، جلوگیری کرد.
در واقع انجام این عمل در این بیماران باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود تا بیماران صرعی، اضطراب و هیجان کمتری را تحمل کنند و دوره نقاهت کمتری را نیز پشت سر بگذارند.

روش‌های پیوند مو برای مبتلایان به صرع

روش هایی که در انجام عمل کاشت مو در بیماران صرعی، مورد استفاده قرار دارند، شامل موارد زیر هستند.

۱- کاشت مو به روش تهاجمی

روش کاشت مو به صورت تهاجمی، یکی از روش های کاشت مو به شمار می رود، که انواع متفاوتی دارد. این روش با بیهوشی کامل فرد بیمار و برش های خط راست روی قسمت ها و نواحی مختلف و خاص از سر، انجام می‌شود و با درد و خونریزی همراه است. این روش، دارای عوارض جانبی است.

۲- کاشت مو به روش غیر تهاجمی

روش کاشت مو به صورت غیرتهاجمی، با بی حسی موضعی در نواحی متعدد و به خصوص سر، که پیش تر توسط پزشک مشخص شده است، انجام می شود. این روش عوارض جانبی بسیار کمی داشته و دارای دوره نقاهت کوتاه تری نسبت به روش تهاجمی است.

انتخاب هر یک از روش های گفته شده، باید توسط پزشک متخصص و با در نظر گرفتن نوع و شدت بیماری فرد، انجام شود. توجه داشته باشید که اگر از زمان تشنج و اوج بیماری فرد مبتلا به صرع، زمان زیادی گذشته باشد و نشانه‌های این بیماری در فرد مبتلا، به حداقل مقدار ممکن رسیده باشد، پس از بررسی و معاینات کامل توسط پزشک امکان انجام عمل پیوند و کاشت مو فراهم خواهد شد، اما در غیر این صورت، یعنی زمانی که فرد در مرحله‌ای از بیماری قرار دارد که به صورت پیاپی و مکرر، حملات عصبی و تشنج را تجربه می‌کند، باید از انجام هرگونه اقدام برای پیوند و کاشت مو جلوگیری شود.
پیشنهاد ما به شما این است که عمل کاشت مو را برای بیماران مبتلا به صرع، در زمان هایی انجام دهید که بیمار در وضعیت آرام و بدون هیچگونه اضطراب و هیجان، قرار داشته باشد.

نکات قابل توجه برای پیوند مو در بیماران صرع

هملنطور که گفته شد، پیوند مو برای بیماران مبتلا به صرع، از حساسیت های خاص و منحصر به فردی برخوردار است و باید با توجه به نکات قابل توجهی،‌ انجام شود.

در ادامه به برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد.

۱- از مصرف داروهای رقیق کننده خون، پرهیز کنید و مصرف این داروها را پس از گذشت مدت زمان معین از عمل و با مشورت پزشک خود، آغاز کنید.

۲- از مصرف هرگونه دخانیات، مواد اعتیاد آور و الکل، اجتناب کنید و تغذیه مناسب خود را داشته باشید.

۳- کمی پیش از عمل کاشت مو، حتما به حمام بروید و موها و سر خود را به با استفاده از شامپوهای بدون سولفات، شستشو دهید.

۴- از اعمال هرگونه فشار، لمس شدید، خارش و… بر روی نواحی که جراحی شده است، اجتناب کنید.

۵- پس از عمل کاشت مو، از مصرف هرگونه مواد آرایشی به غیر از دستورات پزشک، خودداری کنید و از قراردادن هرگونه مواد شیمیایی همچون رنگ‌های مو، مواد اکسیدان، دکلره و… پرهیز نمایید.

نکات قابل توجه برای پیوند مو در بیماران صرع

۶- برای انجام هرگونه اقدام، ابتدا با پزشک خود مشورت کرده و سپس با دریافت راهنمایی‌های لازم، کارهای خود را انجام دهید.

۷- از فعالیت و ورزش های سنگین، خودداری کنید. ( انجام این فعالیت ها ممکن است اثرات خونریزی از نواحی جراحی شده را افزایش دهند.)

۸- از داروهای ضد التهابی که توسط پزشک تجویز شده‌اند، استفاده کنید تا اثرات و عوارض جراحی تا حدود زیادی کاهش یابند.

۹- جهت جلوگیری از عفونت در محل، محل جراحی شده را در بازه‌های زمانی مناسب و منظمی ضدعفونی کنید، یا از داروهای تجویزی استفاده کنید.

۱۰- پیش از انجام عمل کاشت ابرو، حتماً از کاهش علائم بیماری های زمینه خود(صرع و یا هر بیماری دیگر )، اطمینان حاصل کنید تا در طول عمل جراحی، با مشکل مواجه نشوید.

۱۱- در هفته نخست از انجام عمل کاشت مو، از رفتن به حمام اجتناب کنید.

۱۲- توجه داشته باشید که احتمال ریزش موهای شما با توجه به نوع بیماری، تا ۴ ماه پس از آن وجود دارد و در این دوره، لازم است صبور باشید.

 به طور کلی بهتر است بدانید که پیوند و کاشت مو برای بیمارانی که دچار صرع شده‌اند، باید با توجه به نکاتی ضروری انجام شود، تا احتمال وجود عوامل جانبی، تا حدود بسیار زیادی کاهش پیدا کند و بیماران صرع به تشدید این بیماری و تجربه عوارض حاد، دچار نشوند.

عمل پیوند مو در افراد مبتلا به صرع چقدر به طول می‌انجامد؟

مدت زمان حدودی انجام عمل پیوند یا کاشت مو، در افرادی که به بیماری صرع مبتلا شده‌اند، بسیار متغیر و متفاوت است و عوامل مختلفی نیز بستگی دارد.
توجه داشته باشید که در بیشتر موارد، انجام تنها یک جلسه پیوند مو ممکن است چندین ساعت از زمان شما را بگیرد و عمل به پایان رسد، اما در برخی از افراد که نیاز آنها به عمل کاشت مو بیش از سایرین است، عمل کاشت مو در جلسات متعدد و با صرف زمان بیشتری انجام می‌شود.
انجام عمل پیوند مو در افرادی که به بیماری صرع مبتلا هستند، علاوه بر دقت و حساسیت خاص حین عمل و گذشت زمان زیاد، به انجام معاینات توسط پزشک پوست و مو و پزشک مغز و اعصاب وابسته است، که هر یک از این معاینات ممکن است، چندین جلسه طول انجامد.

عمل پیوند مو در افراد مبتلا به صرع چقدر به طول می‌انجامد؟
همچنین، بهتر است در نظر داشته باشید که احتمال دارد پس از عمل پیوند مو نیاز به مراقبت‌های پس از جراحی و جلسات تکمیلی برای حفظ و بهبود نتایج داشته باشید. که مراقبت ها ممکن است تا هفته ها و ماه ها ادامه یابند.
اگر تمایل به دریافت دقیق اطلاعات درباره مدت زمان حدودی درمان دارید، باید با پزشک متخصص کاشت مو، مشورت‌های لازم را انجام دهید.
پزشک متخصص پس از انجام معاینات لازم و دقیق می‌تواند زمان مشخصی را برای شما تعیین کند و انجام مراقبت‌های پس از عمل را به شما توضیح دهد.
در پایان بهتر است بگوییم که انجام عمل کاشت مو برای افرادی که دچار بیماری صرع شده اند، کاملا امکان‌پذیر است، اما بررسی نوع و وضعیت بیماری، مهمترین و ضروری ترین اقدامی است که باید انجام دهید. لازم به ذکر است که بدانید اگر بیمار در وضعیت تشدید بیماری خود قرار گرفته باشد، عمل جراحی کاشت مو ممکن است، سلامتی او را به خطر بیاندازد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به متن
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات نوشته شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x