تمامی افراد در طول شبانه روز با موارد محیطی که منجر به آلودگی پوست خواهد شد روبرو و درتماس هستند. پیش پا افتاده ترین موارد میتواند آلودگی هوا و تماس دست های آلوده با صورت باشد. همچنین استفاده از کرم ها و مواد آرایشی روزانه میتواند به منافذ پوست نفوذ کرده و به راحتی با انواع مواد شستشوی پوست ازبین نروند.(اگرچه پس از استفاده از انواع مواد پاک کننده آرایشی و بهداشتی ما تصور میکنیم که پوستمان کاملا تمیز و شاداب شده است).
کلینیک عرفان نیایش، با دارا بودن مجهزترین دستگاه های میکرودرم و انواع ماسک های مغذی این امکان را فراهم می اورد تا پوست شما به صورت کاملا عمقی پاکسازی شده و احساس شادابی و بازسازی پوستتان را به طور کامل به شما بازگرداند.
تعداد جلساتی برای پاکسازی پوست مقرر نمی باشد چرا که پاکسازی همانند مسواک برای دندان هایتان عمل می کند که برای تمامی افراد در اکثر سنین امری واجب و مناسب برای بازگرداندن شادابی پوست، تنظیم چربی، ازبین بردن جوش های زیرپوستی و سرسیاه و .. می باشد.

پاکسازی و فیشال پوست


فیشیال صورت چیست وچگونه انجام می شود؟

یکی از بهترین روش های پاکسازی عمیق پوستی روش فیشیال می باشد که پوستی درخشان و سرزنده را به شما می بخشد.
انجام این روش درمانی برای افرادی مناسب است که حس می کنند طراوت وشادابی پوستشان کاهش یافته است وبه علت استفاده طولانی مدت از مواد آرایشی پوستشان دچار  تیرگی شده است.
این روش در مراحل مختلف انجام می شود ویک ساعت زمان لازم دارد یعنی ظرف مدت یک ساعت به پوستی درخشان وجوانتر خواهید رسید.
یکی از راحت ترین و بهترین درمان های پوستی و جوانسازی پوست روش فیشیال می باشد که با انجام این روش پوستی شاداب تر خواهید داشت، مخصوصاً امروزه که زندگی پر استرسی را می گذرانیم.
فیشیال روش مناسب برای ریلکس شدن پوست می باشد پس اگر شماهم فردی هستید که به سلامت وزیبایی پوست خود اهمیت می دهید روش فیشیال را به شما توصیه می کنیم که با یک بار انجام دادن اثرات مثبت آن را درچهره خود مشاهده خواهید کرد.
نکته بسیارمهم در ارتباط با این روش درمانی این است که شما فقط در یک جلسه یک ساعتی،بسیاری از مشکلات پوستی شما برطرف می شود.
به خصوص جوش های سر سیاه با این روش از بین می روند.
به همین علت از فیشیال تحت عنوان یک روش درمانی بسیار مهم برای مراقبت از پوست در اقصی نقاط  جهان استفاده می شود فیشیال در سالنهای زیبایی و کلینیک های پوست و مو صورت می گیرد ولی بهتراست فیشیال را در کلینیک های معتبرو مجرب انجام دهید زیرا اگرمراحل درمان درست انجام نشود یا موادمورداستفاده مرغوب نباشددرمان نتیجه نخواهد داشت.

فیشیال صورت چیست وچگونه انجام می شود؟


مزایای فیشیال

روش فیشیال هم همانند بسیاری از روشهای درمانی وزیبایی مزایای زیادی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.
دریک جلسه  می توانید به چند هدف درمانی و زیبایی پوست برسید.
با این روش می توان پوست را  ازلودگی‌ها و رادیکال‌های آزاد کاملا پاکسازی کرد.
فیشیال باعث جوانسازی پوست و کاهش چروکهای پوستی وطراوت وشادابی پوست می گردد.
ماساژدادن صورت باعث ریلکس شدن و آرامش و رهایی از استرس می گردد.
جوش های سرسفید و سرسیاه ،منافذباز رابرطرف می کند.
آسیب‌های پوستی را رفع کرده وباعث بهبود گردش خون می گردد.
فیشیال سبب لیفت و سفتی پوست می شود.
فیشیال سیاهی،گودی و پف زیر چشم را درمان می کند.
فیشیال رنگ پوست صورت راصاف و یکدست می کند.
فیشیال به سم‌ زدایی از پوست کمک می کند.

مزایای فیشیال


مراحل فیشیال و پاکسازی پوست

قبل از شروع کار تکنسین زیبایی درباره‌ سبک زندگی،نوع پوست و تغذیه سوالاتی را از شما می پرسد.

فیشیال درچند مرحله انجام می شود که مراحل آن به ترتیب زیر می باشد:

۱.پاکسازی پوست

 ابتدا از پاک‌کننده‌ های مخصوص و متناسب با جنس پوست هر شخص استفاده می‌گردد.
این روش باکمک یک پد پنبه ای یا اسفنج و به صورت موضعی و سطحی و با استفاده از دستگاه‌های شست و شو صورت می گیرد.
علاوه براین در این مرحله مشکلات پوستی زیباجو ازقبیل آفتاب سوختگی،جوش‌های زیر پوستی ،چروک های پوستی وکمودون‌های سیاه بررسی می شود.

۲.بخاردهی

به منظور پاکسازی عمقی پوست و لایه‌ برداری سطحی از بخاردهی استفاده می کنندکه در این روش منافذ پوست باز شده و برای انجام مراحل بعدی فیشیال آماده می‌شود، همچنین کومودون‌های سیاه و جوش‌های زیر پوستی برای تخلیه آماده می‌شوند. بخاردهی باعث آرامش می شود پوست  را برای مرحله بعدی آماده می کند.

۳.لایه برداری

دراین مرحله با استفاده از مواد مخصوص لایه بردار ودستگاه‌های ویژه پوست را لایه‌برداری می کنند. بنابراین سلول‌های مرده سطحی از روی پوست برداشته می شوند و این کار باعث لطافت پوست می گردد.

۴.استخراج

در این مرحله جوش های سرسیاه و زیر پوستی را تخلیه می کنند و همه آلودگی های عمقی به سطح زیر پوست نفوذ کرده اند را خارج می کنند درحقیقت این مرحله را می توان مرحله پاکسازی عمقی‌ نیز نامید.

۵.ماساژصورت

پوست پاکسازی‌ شده باید دوباره آرامش خود را به دست آورد بنابراین با استفاده از کرم‌ها و روغن‌های مخصوص صورت را ماساژ می دهند و به نحوی این کار انجام می شود که باعث افزایش خونرسانی گردد به علاوه نحوه این ماساژ به گونه ای است که به کاهش چین و چروک‌ها منجر شود.

مراحل فیشیال و پاکسازی پوست

۶. ماسک صورت

بعداز ماساژ ماسک مناسب روی پوست صورت استفاده می کنند که ماسک های مختلفی می توان استفاده کرد ولی ماسک را متناسب با نوع پوست زیباجو و مشکلات انتخاب می کنند که ماسک باعث آب رسانی به پوست می شود.

۷. دراین مرحله از یک تونر مناسب استفاده می شود این کار باعث می شود پوست به طور عمیق پاکسازی شده و تونر باعث تنظیم ph پوست می گردد.

۸. در پایان از یک کرم آب رسان و کرم ضدآفتاب روی پوست زیباجو استفاده می‌کنند.


انواع روش های پاکسازی پوست درکلینیک

پاکسازی به روشهای مختلفی در کلینیک انجام می شود ازجمله پیلینگ لیزری،پیلینگ شیمیایی،پیلینگ مکانیکی را می توان نام برد.

  • پیلینگ لیزری

این روش همانطور که از نام آن مشخص است با استفاده از لیزر انجام می شود که به دو صورت لیزر دی‌اکسید کربن و لیزر اربیم یاگ صورت می گیرد در روش لیزری از خاصیت نکروز گرمایی وتبخیر اب استفاده می کنند.

  • پیلینگ شیمیایی

در این روش از لایه‌بردار شیمیایی استفاده می کنند که قدرت پاکسازی آنها بسیار بالا است. این مواد قدرت از بین بردن جای جوش ها و انواع لک های پوست را دارند. که بعد از استفاده از مواد لایه‌برداری با توجه به نوع و عمق آن حدود یک تا چهارده روز به طول می انجامدکه بعد از اتمام مدت پوسته ریزی، پوست جدید به وجود می آید. البته عمق پاکسازی به نوع لایه بردار شیمیایی و مدت زمانی که روی پوست استفاده شده است وابسته است.

  • پیلینگ مکانیکی

در این روش پوست را با استفاده از به ابزار الکترومکانیکی لایه‌برداری می کنند.برای از بین بردن جای اسکار  وجای زخم‌ها روی پوست از این روش استفاده می کنند.


توصیه های بعداز انجام فیشیال پوست

۱. پس از فیشیال اصلاً نباید پوست را دستکاری کنید و همچنین جوش‌ها را فشار ندهید زیرا باعث زخم شدن صورت می گردد.

۲. پس از انجام پاکسازی صورت تحت هیچ شرایطی نباید  آرایش کنید و حتی از مواد مراقبت پوستی هم نباید استفاده کنید و باید به پوست اجازه  استراحت دهید.

۳.بعداز انجام فیشیال تا یکی دو روز سعی کنید فعالیتهایی که باعث عرق کردن صورت می شود را انجام ندهید زیرا بعداز پاکسازی پوست صورت حساس می شود و عرق کردن باعث سوزش و آسیب پوستی می گردد.

۴. پس از فیشیال تا سه روز اصلا از لایه‌ بردار استفاده نکنید؛ زیرا لایه‌ برداری کردن بیش از حد سبب آسیب پوستی می گردد.

۵. پس از پاکسازی سعی کنید تا چند روز در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و حتماً از کرم‌ ضد آفتاب روی پوست استفاده کنید.

۶.بعداز فیشیال تا یک هفته از بند و وکس برای موزدایی صورت استفاده نکنید به علاوه تا مدتی از لیزر صورت خودداری کنید.

۷.تا مدتی شستشوی صورت را به آرامی و ملایمت انجام دهید زیرا بعداز انجام فیشیال پوست به شدت حساس می شود.

۸.بعداز فیشیال از ماساژ دادن پوست صورت خودداری کنید.


تعداد جلسات انجام فیشیال پوست

تعداد جلسات برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. ولی درحالت کلی بهتر است که هر چند ماه یک بار فیشیال صورت گیرد. مدت زمانی که پوست برای بازسازی خود نیاز دارد یک ماه می باشد ولی بهتر است سعی هر سه ماه یکبار انجام دهید.
اگر جوش سرسیاه وجای جوش و آکنه درصورت خود دارید به یک بار نباید بسنده کنید و چندماه یک بار تکرار کنید تا نتیجه دلخواه را به دست آورید.

تعداد جلسات انجام فیشیال پوست


عوارض فیشیال

تاکنون درباره فیشیال صورت هیچ گونه عوارضی ثبت نشده است،  البته بعداز فیشیال پوست قرمز و حساس می شود که کاملا طبیعی است و اصلاً جای نگرانی نیست و خیلی زود از بین می رود. این روش به صورت تهاجمی  نیست وکاملا بدون درد می باشد.

عوارض فیشیال


هزینه فیشیال پوست چقدر است؟

اینکه مبلغی به صورت ثابت و مشخص برای هزینه فیشیال تعیین گردد ممکن نیست زیرا قیمت فیشیال تحت تاثیر عوامل زیر قابل تغییر می باشد.

۱.نوع فیشیال وپاکسازی که انجام می گیرد.

۲. کلینیک و مرکزی که فیشیال را در آنجا انجام می دهید.

۳. برند وکیفیت مواد استفاده شده برای فیشیال

برای تعیین هزینه نهایی فیشیال باید به مرکز موردنظر مراجعه کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.