کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

تلفن: ۴۹۷۹۶۲۶۴-۰۲۱
کلینیک نیایش

موضوعات داغ

موضوعات داغ

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

یکی از روش‌های از بین بردن موهای زائد، استفاده از لیزر می‌باشد، که امروزه در بین مردم بسیار رایج شده و ترجیح می‌دهند از این روش که میزان عوارض آن بسیار کم می‌باشد، برای کاهش دائمی موهای بدن استفاده کنند.

لیزر مو زائد
در این روش، اشعه لیزر از طریق پوست به فولیکول‌های مو تابانده می‌شود و باعث می‌شود که رنگدانه‌های موجود در فولیکول‌ها، این نور را جذب کرده و انرژی نور به انرژی گرمایی تبدیل‌ شده و باعث از بین رفتن فولیکول‌های مو شود، بنابراین از رشد موهای زائد جلوگیری می‌شود.

مراحل انجام لیزر

۱- قبل‌ از انجام لیزر باید ناحیه مورد نظر کاملاً عاری از مو باشد. بنابراین حتما ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید.

۲- در نقاطی از بدن که دارای حساسیت بالاتری می‌باشد، از کرم‌های موضعی برای بی‌حسی استفاده می‌شود و این کار حدود نیم‌ ساعت قبل‌ از انجام لیزر صورت می‌گیرد.

۳- لیزر موهای زائد باید در اتاق مخصوص انجام بگیرد و شما حتما حین انجام لیزر، از عینک‌های محافظ چشم استفاده کنید، زیرا نور لیزر ممکن است باعث اختلال در بینایی افراد شود.

۴- اشعه لیزر با طول‌ موج مشخص بر سطح پوست تابانده می‌شود و باعث از بین رفتن و سوزاندن فولیکول‌های مو می‌شود. حین انجام لیزر ممکن است، بویی مانند سوختن بوی گوگرد، به مشامتان برسد.
مدت‌زمان انجام لیزر، بستگی به ناحیه تحت درمان دارد، اما به‌طور معمول حدود چهل و پنج دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.

کاربردهای لیزر موی زائد

رشد موهای زائد، اکثراً در سن بلوغ بر روی پوست اکثر افراد مشاهده می‌شود و باعث می‌شود، پوست ظاهر زیبایی نداشته باشد و همچنین رشد این موها در بعضی از قسمت‌های بدن مشکلاتی از نظیر عرق کردن و بو گرفتن را به‌ همراه دارد. بنابراین افراد به‌دنبال راهکاری برای از بین بردن این موهای زائد می‌باشند‌ لیزر موهای زائد، یکی از روش‌های بسیار مؤثر در از بین بردن موهای زائد می‌باشد که در تمامی نقاط بدن قابل‌ استفاده می‌باشد.

کاربردهای لیزر موی زائد

انواع کاربرد لیزر

 لیزر زیر بغل

موهای زیر بغل نسبت‌ به سایر قسمت‌های بدن تیره تر و ضخیم‌تر می‌باشد. بنابراین ممکن است در اثر اصلاح رنگ این ناحیه نیز تیره‌تر شود. لیزر بر موهای ضخیم تاثیر بیشتری دارد و ممکن است در همان جلسات ابتدایی، تغییر قابل‌ملاحظه‌ای بر کاهش موهای زیر بغل، مشاهده شود.

لیزر شکم

موهای این ناحیه از بدن دارای ظرافت بیشتری هستند و به‌صورت کم‌رنگ می‌باشند. بنابراین برای لیزر این نواحی باید دقت بیشتری به خرج داد. زیرا در صورت ظرافت زیاد، ممکن است لیزر روی آن‌ها جواب ندهد.

لیزر کمر

 بهتر است زمانی از لیزر برای این ناحیه استفاده کنید که موهای آن به‌ صورت ضخیم و تیره می‌باشند و در صورتی‌که کرکی و بور می‌باشند، بهتر است از لیزر استفاده نشود.

لیزر دست

موهای ناحیه مچ تا آرنج، نسبت به بازو، دارای ضخامت بیشتر و رنگ تیره‌تری می‌باشد، بنابراین اثر لیزر برای از بین بردن موهای این ناحیه بیشتر می باشد. درصورتی‌که موهای دست شما، به‌صورت کرکی می‌باشد، استفاده از لیزر برای دستان شما، توصیه نمی‌شود.

لیزر پاها

 موهای زائد در قسمت پاها، دارای ضخامت بیشتر و تیره‌تر می‌باشند. بنابراین تاثیر لیزر بر موزدایی پاها زیاد بوده و می‌توانید با خیال راحت از این روش استفاده کنید.

کاربرد لیزر برای سایر قسمت‌های بدن مانند بیکینی و صورت نیز تاثیر گذار می‌باشد، که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد.

 لیزر موهای زائد بیکینی و ناحیه تناسلی (واژن)

افراد از روش‌های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد ناحیه بیکینی استفاده می‌کنند.

 لیزر موهای زائد بیکینی و ناحیه تناسلی (واژن)
اما استفاده از این روشها، ممکن است باعث تیره‌تر شدن ناحیه بیکینی شده، همچنین باعث ایجاد حساسیت شده و در نهایت زمانی‌که موها دوباره رشد می‌کند، موجب خارش می‌شود. استفاده از لیزر تاثیر زیادی بر از بین بردن موهای این ناحیه دارد، زیرا مانند موهای پا، به صورت ضخیم و تیره می باشند و تاثیر لیزر در از بین بردن این موها، زیاد می‌باشد.

مقایسه با الکترولیز ناحیه بیکینی

۱- برای انجام لیزر نیازی به وارد کردن سوزن در پوست نمی‌باشد اما برای انجام الکترولیز سوزن به ناحیه مورد نظر وارد می‌شود. لیزر بدون ایجاد هیچ‌گونه زخم یا برشی انجام می‌شود.

۲- استفاده از الکترولیز باعث حذف همه موهای ناحیه مورد نظر به‌صورت دائمی می‌شود، اما لیزر در هر دوره درمانی حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد باعث کاهش رشد موهای زائد می‌شود.

مقایسه با الکترولیز ناحیه بیکینی

۳- مدت‌زمان انجام لیزر محدود می‌باشد و هر جلسه درمانی حدود ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد و حدود ۶ الی ۷ جلسه کل ناحیه درمان می‌شود، اما انجام الکترولیز گاهی تا دو سال نیز طول می‌کشد.

آیا لیزر بیکینی درد دارد؟

استفاده از این لیزر بستگی به آستانه تحمل افراد دارد. گاهی بعضی از مراجعین در هنگام انجام لیزر، تنها حس می‌کنند پوستشان سوزن سوزن می‌شود و به‌ طور کلی حدود یک درصد از مراجعین احساس درد می‌کنند که پزشک از کرم‌های بی‌حس کننده برای این افراد استفاده می‌کند.

آیا لیزر بیکینی درد دارد؟

عوارض لیزر بیکینی

استفاده از لیزر برای بیکینی عوارض زیادی ندارد، تنها ممکن است بعد از جلسه اول تغییراتی مشاهده شود و این تغییرات شامل:

۱- قرمزی و التهاب

۲- احساس خارش

۳- التهاب و تورم فولیکول موها

۴- سوختگی

عوارض لیزر بیکینی

که این عوارض به‌صورت موقت می‌باشند و بعد از دو روز کاملاً از بین می‌رود و در صورتی‌که شما مراقبت‌های لازم را، قبل‌ از انجام لیزر به‌ خوبی انجام دهید، میزان  عوارض به حداقل می‌رسد. همچنین مراقبت‌های بعد از انجام لیزر تاثیر بسیار زیادی بر میزان عوارض دارد. بعد از انجام لیزر در معرض آفتاب قرار نگیرید تا میزان عوارض به صفر برسد.

جهت نوبت دهی یا مشاوره  با کلینیک زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید

۴۹۷۹۳ (خط ویژه تهران)

۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴(تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

خطرات لیزر بیکینی چیست؟

هر روش درمانی ممکن است خطراتی را متوجه فرد کند، اما استفاده از لیزر خطرات بسیار محدودی دارد و تنها در صورت بی‌احتیاطی پزشک، ممکن است مشکلاتی برای فرد به وجود بیاید. اما به دلیل این‌که لیزر، تنها فولیکول‌های مو را تحت تاثیر قرار می‌دهد، عارضه جانبی برای فرد ایجاد نمی‌کند.

خطرات لیزر بیکینی چیست؟

آیا لیزر موجب نازایی می‌شود؟

بعضی افراد، از انجام لیزر بیکینی، دچار نگرانی می‌شوند و براساس شایعه تصور بر این است، که استفاده از لیزر موجب آسیب به تخمدان‌ها می شود. اما باید بدانید که نور لیزر تنها لایه اپیدرم پوست را تحت تاثیر قرار می‌دهد و اصلاً به لایه‌های عمیق‌تر نفوذ نمی‌کند. بنابراین بر تخمدان تاثیر ندارد و موجب نازایی نمی‌شود، از این نظر خیالتان راحت باشد.

آیا لیزر موجب نازایی می‌شود؟

لیزر موهای زائد صورت

رشد موهای زائد بر روی صورت، باعث ایجاد چهره‌ای ناپسند می‌شود. روش‌های مختلفی برای حذف موهای زائد وجود دارد، که استفاده از این روش‌ها، ممکن است باعث افزایش ضخامت و تراکم موهای زائد شود. اما لیزر موهای زائد صورت، تاثیر بسیار زیادی بر کاهش و حذف موهای زائد دارد. 

لیزر موهای زائد صورت
استفاده از این روش برای ناحیه زیر ابرو مناسب نمی‌باشد، زیرا باعث آسیب دیدن چشم می‌شود، اما برای سایر قسمت‌های صورت قابل‌ استفاده می‌باشد. استفاده از روش‌های دیگر برای صورت با افزایش خون‌رسانی باعث افزایش موهای زائد می‌شود.

تعداد جلسات

تعداد جلسات انجام لیزر موهای زائد، بستگی به ناحیه تحت درمان دارد. گاهی زمان انجام لیزر حدود ۱۰ دقیقه می‌باشد، اما چنانچه موهای ناحیه تحت درمان، از تراکم بیشتری برخوردار باشد و ضخیم‌تر باشد، تعداد جلسات درمان نیز بیشتر می‌باشد. معمولاً برای هر دوره لیزر درمانی بین شش‌ تا دوازده جلسه لیزر انجام می‌شود، که فاصله بین هر جلسه‌ی درمانی بین دو تا چهار هفته متغیر است.

درد لیزر صورت

میزان دردی که، افراد مختلف از انجام لیزر، احساس می‌کنند، بستگی به آستانه تحمل آن‌ها دارد. در نواحی مختلف صورت احساس درد متفاوت می‌باشد.
گاهی افراد با انجام لیزر صورت هیچ‌گونه دردی احساس نمی‌کنند و بعضی دیگر احساس سوزن سوزن شدن بر روی پوست دارند.

درد لیزر صورتچنانچه پزشک تشخیص دهد که بعضی از افراد از حساسیت بالایی نسبت‌ به استفاده از لیزر برخوردار هستند،  از کرم‌های بی‌حس کننده استفاده می‌کند. استفاده از لیزر برای نواحی پایینی صورت درد کمتری دارد.

عوارض و خطرات لیزر ناحیه صورت

عوارض لیزر صورت بسیار کم می‌باشد اما ممکن است در بعضی از افراد این عوارض به‌صورت زیر باشد:

۱- ایجاد التهاب و قرمزی خفیف

 ممکن است در ناحیه صورت، پوست قرمز شده و دچار التهاب شود. که این عارضه به‌ صورت موقت می‌باشد و بعد از گذشت زمان برطرف می‌شود.

۲- پوسته پوسته شدن صورت

 درصورتی‌که از لیزر به‌صورت اصولی استفاده نشود. ممکن است باعث حالت پوسته پوسته شدن صورت شود. پزشک مورد نظر، برای کاهش این عوارض، کرم‌هایی، تجویز می‌کند.

۳- احتمال آسیب چشمی

در صورتی‌که در هنگام لیزر از عینک استفاده نشود، ممکن است باعث آسیب به چشم شده‌ و بینایی با اختلال مواجه شود.

عوارض و خطرات لیزر ناحیه صورت

۴- اختلال در میزان رنگدانه‌های پوست

ممکن است استفاده از لیزر باعث تغییر رنگدانه‌های پوست شود و پوست در ناحیه موردنظر به‌طور موقت تیره و یا روشن شود، که این تغییر رنگ با گذشت زمان به حالت عادی برمی‌گردد .

۵- احتمال سوختگی

سوختگی در اثر عدم مهارت افراد غیرحرفه‌ای، بر روی پوست به وجود می‌آید. گاهی بعضی از دستگاه‌های لیزر، دستگاه‌های خنک‌ کننده دارند و استفاده از این لیزرها باعث می‌شود، سوختگی بر روی پوست به وجود نیاید. 

 لیزر زیر بغل

استفاده از لیزر برای زیر بغل، یکی از روش‌های پرطرف‌دار در بین اکثر افراد می‌باشد. زیرا در این روش موهای زائد زیر بغل، خیلی سریع از بین می‌رود.

لیزر زیر بغل
حذف موهای زائد زیر بغل به‌طور معمول در پنج جلسه انجام می‌شود و فاصله بین هر جلسه درمانی حدود یک ماه می باشد. بعد از تکمیل دوره درمانی حدود نود و پنج درصد موهای زائد، کاملاً از بین می‌رود.

درد لیزر زیر بغل

انجام لیزر برای زیر بغل، درد زیادی ندارد اما چنانچه پوست شما حساس می‌باشد، می‌توانید از پزشک مورد نظر بخواهید که از داروهای بی‌حسی استفاده کند. اولین جلسه لیزر درد بیشتری متوجه فرد می‌شود و این درد به‌صورت کش لاستیکی می‌باشد که به پوست برخورد می‌کند، اما جلسات بعدی، فرد درد کمتری را احساس می‌کند.

درد لیزر زیر بغل

عوارض و خطرات

همانگونه که در بالا در مورد عوارض ایجاد شده توسط لیزر بر روی صورت، توضیح دادیم ممکن است این عارضه برای لیزر زیر بغل نیز به وجود بیاید و التهاباتی نظیر قرمزی، گرمی و تورم را بر روی پوست مشاهده کنید.

عوارض و خطرات لیزر زیر بغل
استفاده از کمپرس یخ، تاثیر بسزایی در کاهش این التهابات دارد. همچنین پزشک موردنظر داروهایی به‌صورت موضعی تجویز می‌کند تا از میزان این عوارض کاسته شود. هرچه انجام لیزر به‌ صورت حرفه‌ای‌تر انجام شود میزان عوارضی که متوجه فرد می‌شود، بسیار کمتر می‌باشد و در بیشتر مواقع به صفر می‌رسد.

لیزر مو برای آقایان

 گاهی تصور بر این است که تنها خانم‌ها می‌توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند اما باید بگوییم که این روش درمانی برای آقایان نیز قابل‌ انجام می‌باشد و تاثیر زیادی بر روی کاهش تراکم موها در آقایان دارد.

لیزر مو برای آقایان

لیزر موهای زائد چه کمکی به آقایان می‌کند؟

۱- گاهی تراکم مو در قسمت‌های مختلف بدن آقایان به‌گونه‌ای می‌باشد، که باعث جلوه ناپسند و همچنین موجب عرق‌ سوز شدن می‌شود. استفاده از لیزر باعث کاهش تراکم موهای این ناحیه می شود، بنابراین در قسمت‌هایی از بدن آقایان مانند سینه، که پرمو می‌باشد و نمی‌خواهند که این قسمت بدون کاملاً بدون مو شود، استفاده از لیزر روش مناسبی می‌باشد.

۲- مرتب کردن ریش

گاهی ریش به اندازه‌ای می‌باشد که تمام صورت را پوشش می‌دهد، استفاده از لیزر باعث آنکادر کردن و مرتب کردن ریش شده و باعث ایجاد جلوه زیباتر در آقایان می‌شود.

۳- درمان موهای زیر پوستی

پوست آقایان به گونه‌ای می‌باشد که موهای زیر پوستی بر روی پوست گردن و صورت آن‌ها به‌صورت جوش‌هایی بروز می‌کند، استفاده از لیزر باعث حذف این موهای زیر پوستی می‌شود.

لیزر موهای زائد چه کمکی به آقایان می‌کند؟

۴- روش مناسبی برای آقایان ورزشکار می‌باشد

ورزشکاران نیاز به اصلاح مکرر موهای بدن دارند، استفاده از این روش باعث می‌شود که نخواهند از سایر روش‌ها مانند تیغ استفاده کنند، زیرا استفاده از این وسایل باعث ایجاد خارش، بر روی پوست می شود.

میزان درد خطرات و عوارض لیزر آقایان

میزان دردی که متوجه آقایان می‌شود، بستگی به آستانه تحمل درد آن‌ها دارد و هرچه پوست ناحیه موردنظر حساس‌تر باشد، ممکن است درد بیشتری را احساس کنند. اما بیشتر آقایان می‌گویند که انجام لیزر برای آن‌ها همراه با درد نبوده‌ است و تنها دو درصد از آقایان در هنگام استفاده از این روش درمانی متوجه درد زیاد شده‌اند، که با استفاده از داروهای بی‌حسی میزان این درد را کاهش می‌دهند.

میزان درد خطرات و عوارض لیزر آقایان
عوارضی که ممکن است در آقایان بروز کند، با خطراتی که برای خانم‌ها ایجاد می‌شود، یکسان می‌باشد و بستگی به نوع پوست آن‌ها و مهارت اپراتوری که لیزر درمانی را انجام می‌دهد، دارد. هرچه اپراتور به‌صورت حرفه‌ای‌تر، لیزر درمانی را انجام دهد، میزان عوارض و خطرات به صفر می‌رسد. همچنین رعایت مراقبت‌های قبل و بعد از لیزر، تاثیر بسزایی در کاهش میزان عوارض دارد.

هزینه لیزر موهای زائد

عوامل مختلفی بر روی هزینه لیزر موهای زائد بستگی دارد که این عوامل شامل:

۱- مکان کلینیک

کلینیک‌های زیبایی در موقعیت‌های جغرافیایی متفاوت دارای هزینه‌های متفاوتی هستند. بنابراین تفاوت در موقعیت‌های مکانی، باعث تفاوت در هزینه‌های دریافتی می‌شود و چه‌بسا کلینیک‌های زیبایی، واقع در یک شهر، هزینه‌های متفاوتی برای انجام لیزر درمانی، دریافت می کنند.

هزینه لیزر موهای زائد

۲- تعداد جلسات درمانی

هرچه میزان جلسات درمان بیشتر باشد هزینه دریافتی برای انجام لیزر نیز بیشتر است. میزان هزینه‌ای که برای انجام لیزر دریافت نمی‌شود بستگی به ناحیه درمانی متفاوت می‌باشد.

هزینه لیزر کل بدن

درصورتی‌که انجام لیزر برای کل بدن انجام شود، هزینه آن نسبت به این‌که به صورت جداگانه انجام گیرد معمولاً مناسب تر می باشد. اکثر کلینیک‌ها، در صورتی که، انجام لیزر برای کل بدن صورت بگیرد، تخفیفی را برای مشتریان لحاظ می‌کنند.

هزینه لیزر کل بدن

عوارض ناشی از خطای اپراتور

در واقع میزان عوارض ناشی از لیزر موهای زائد بسیار کم می‌باشد اما درصورتی‌که اپراتور به‌صورت حرفه‌ای این کار را انجام ندهد، میزان عوارض بیشتر می‌شود. از این عوارض می‌توان

۱- لکه‌های پوستی

 درصورتی‌که طول موج استفاده‌ شده برای لیزر کمتر باشد، ممکن است باعث از بین رفتن رنگدانه‌های پوست شود و این عوارض به‌صورت لکه‌های روشن و یا تیره بر روی پوست ایجاد شود.

عوارض ناشی از خطای اپراتور

۲- سوختگی

گاهی اپراتور به‌صورت غیرحرفه‌ای این کار را انجام می‌دهد و باعث سوختگی پوست می‌شود. اگر این سوختگی به‌صورت شدید و حاد باشد، حتما باید از پزشک متخصص کمک بگیرید، اما برای سوختگی‌های خفیف، استفاده از کرم زینک اکساید کفایت می‌کند.

عوارض طبیعی لیزر

بعضی از عوارض لیزر به‌صورت طبیعی می‌باشند که این عوارض مانند قرمزی، تورم و احساس گرمای شدید می‌باشد که با استفاده از کمپرس سرد این عوارض به‌صورت قابل‌ توجهی کاهش پیدا می‌کند. همچنین ممکن است پزشک کرم‌های مخصوصی را برای شما تجویز کند و باعث کاهش التهاب شود. از عوارض دیگری که ممکن است ایجاد شود می‌توان:

۱- خشکی پوست

۲- پوسته پوسته شدن

۳- ضخیم شدن موهای نازک و کرکی، زیرا با حذف اکثر موهای زائد، موهای باقی‌ مانده، قدرت بیشتری برای رشد پیدا می‌کنند.

عوارض طبیعی لیزر

۴- درصورتی‌که سابقه آکنه، زگیل یا اگزما، دارید این موارد نباید در تماس مستقیم با لیزر قرار بگیرد، زیرا استفاده از لیزر باعث تشدید این مشکلات می‌شود و هنگام استفاده از لیزر باید روی ضایعه پوشانده شود.

مزایای لیزر موهای زائد

۱- لیزر موهای زائد تنها ناحیه موردنظر را مورد هدف قرار می‌دهد و موهای تیره و ضخیم را به‌طور دقیق از بین می‌برد، به صورتیکه به پوست اطراف آن آسیب وارد نمی‌شود.

۲- انجام لیزر با سرعت بالایی انجام می‌شود و هر اشعه لیزری تعداد فولیکول‌های زیادی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

۳- نتایجی که از انجام لیزر درمانی دریافت می‌شود، قابل‌پیش‌بینی می‌باشد و بعد از چند جلسه شاهد کاهش و ریزش دائمی موهای زائد خواهید بود.

۴- استفاده از لیزر موهای زائد، به‌صورت مؤثر باعث از بین رفتن موهای اضافی بر روی پوست می‌شود و موهای نواحی مختلف بدن را به‌ شدت کاهش می‌دهد.

۵- برای قسمت‌های مختلف بدن قابل‌ استفاده می‌باشد، و تاثیر بسزایی در از بین بردن موهای زائد این قسمت‌ها دارد.

۶- میزان دردی که متوجه افراد می‌شود بسیار کم می‌باشد.

۷- استفاده از لیزر موهای زائد، تنها باعث از بین رفتن موهای ناحیه هدف می‌شود و بر سایر قسمت‌های پوست آسیبی وارد نمی‌کند.

مزایای لیزر موهای زائد

۸-  انجام لیزر موهای زائد به‌صورت غیرتهاجمی می‌باشد و نیاز به ایجاد هیچ‌گونه برش و زخم بر روی پوست نمی‌باشد.

۹- با انجام این‌گونه لیزرها حدود ۴۰ تا ۸۰ درصد موهای اضافه در یک جلسه درمانی از بین می‌رود.

۱۰- استفاده از لیزر برای هر نوع پوستی قابل‌ استفاده می‌باشد و با توجه به پیشرفت تکنولوژی از دستگاه‌های مختلفی برای افراد با رنگ پوست‌های متفاوت استفاده می‌شود.

۱۱- دوره نقاهت ندارد و فرد بعد از انجام لیزر می‌تواند به فعالیتهای روزمره بپردازد.

۱۲- از نظر اقتصادی به‌صرفه می‌باشد و وقت زیادی را از افراد نمی‌گیرد.

به حداقل رساندن خطرات و عوارض

برای کم کردن میزان عوارض ناشی از لیزر درمانی باید مراقبت‌های زیر را انجام دهید.

۱- انتخاب یک مرکز لیزر مناسب، اولین اولویت هر فردی برای انجام لیزر درمانی می‌باشد و در این مراکز لیزر، باید اپراتورهای حرفه‌ای به‌ کار گرفته شوند. همچنین میزان خدمات آن‌ها و دستگاه‌هایی که مورد استفاده قرار می‌دهند، باید جدید و به‌روز باشد و از لیزر مناسب با رنگ پوست شما، استفاده شود تا میزان عوارض ناشی از لیزر درمانی به صفر برسد.

۲- مراقبت‌های قبل و بعد از لیزر را به‌خوبی رعایت کنید. از جمله مراقبت‌هایی که قبل و بعد از انجام لیزر باید رعایت شود.

مراقبت های قبل از انجام‌ لیزر

۱- از مصرف داروهای رقیق‌ کننده خون، مانند آسپیرین خودداری شود.

۲- به مدت یک هفته قبل‌از انجام لیزر درمانی، از برنزه کردن پوست و قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری شود.

۳- قبل‌ از انجام لیزر ناحیه موردنظر به‌صورت کامل پاک‌سازی شود.

۴- چنانچه به بیماری خاصی مبتلا هستید، حتما پزشک موردنظر را در جریان بگذارید.

مراقبت های قبل از انجام‌ لیزر

۵- به مدت یک هفته قبل‌از انجام لیزر، از کرم‌های موبر استفاده نکنید.

۶- ده روز قبل‌ از انجام لیزر درمانی از لایه‌برداری های مختلف استفاده نکنید.

مراقبت های بعد از انجام لیزر

۱- در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید و از رفتن به سولاریوم و یا استفاده از کرم‌های برنزه خودداری کنید. همچنین در هنگام خروج از منزل، حتما از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

۲- به مدت یک روز بعد از انجام لیزر موهای زائد از مواد آرایشی استفاده نکنید و در صورت لزوم حتما از کرم‌های بسیار سبک استفاده کنید.

۳- بعد از انجام لیزر از سایر روش‌های اصلاح مانند بند انداختن استفاده نکنید.

مراقبت های بعد از انجام لیزر

۴- تا دو روز بعد از انجام لیزر درمانی از انجام فعالیت‌های سنگین و دوش گرفتن با آب داغ خودداری کنید.

۵- به مدت سه روز بعد از انجام لیزر از هیچ‌گونه لایه‌بردار استفاده نکنید.

لیزر موهای زائد چقدر مؤثر است؟

درصورتی‌که لیزر به‌صورت اصولی مورد استفاده قرار بگیرد باعث کاهش رشد موها به‌طور چشمگیری می‌شود. استفاده از لیزر درمانی باعث می‌شود حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد موهای زائد برای همیشه از بین برود و در واقع تاثیر زیادی بر روی کاهش موهای زائد دارد. تاثیر لیزر بیشتر بستگی به نوع پوست و ضخامت موها دارد.

لیزر پوست

دستگاه لیزر نوعی دستگاه است که با ایجاد طول موج های مشخص و خاص که توسط موج هایی نورانی تغذیه می شوند و بر روی یک نقطه جمع می شوند و یا به اصطلاح متمرکز می شوند. این کار موجب می شود انرژی از حالتی به حالت دیگر تبدیل شود که البته حالت تبدیل انرژی از ندرانی به گرمایی است و با تبدیل این حالت محل مشخص شده لیزر می شود.لیزر پوست
لیزر در تمام بدن قابلیت اجرا دارد و قابل استفاده می باشد که البته در هر نقطه از بدن این طول موج با هم متفاوت و زیاد و کم می باشد.
لیزر های پوست علاوه بر از بین بردن مو های زائد در از بین بردن خال و لک و تتو و جای زخم و … نقش دارند که البته هر کدام از این موارد ذکر شده دارای دستگاه های مخصوص به خود هستند.
هم چنین برای انجام لیزر پوست و یا هر نقطه ی دیگری از بدن، دستگاه باید از معتبر ترین و شناخته شده ترین ها باشد و از همه مهم تر فردی که قرار است این کار را انجام دهد باید از مهارت کافی برخوردار باشد تا کار به نحوه احسن انجام شود.

جهت نوبت دهی یا مشاوره  با کلینیک زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید

۴۹۷۹۳ (خط ویژه تهران)

۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴(تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

پنج نوع لیزر پوست و مزایای آن

نوع اول از لیزر ها که به گوش همه خورده است لیزر الکساندرایت است که این لیزر مزیتی که دارد در رفع موهای زائد است.
نوع دوم از لیزر ها پی دی ال می باشد که این نوع از لیزر برای از بین بردن و هم چنین درمان کردن ضایعاتی که روی پوست است و هم چنین خال ها و ماه گرفتگی کاربرد دارد.پنج نوع لیزر پوست و مزایای آن
نوع سوم از لیزر ها اربیوم است که در رفع چین و چروک هایی که روی پوست به خصوص پوست صورت است کاربرد داشته باشند و البته که برای لایه برداری و جوانسازی هم مورد استفاده قرار می گیرند.
نوع چهارم از لیزر ها دی اکسید کربن است که این روش جز قدیمی ترین ها محسوب می شود و مزیتی که دارند برای رفع جای زخم و آکنه و همین طور جوانسازی و لایه برداری های عمیق پوست هستند.
نوع پنجم از لیزر ها کیو سوئیچ است که این لیزر برای از بین بردن کک و مک و جای تتو کاربرد دارد.

انواع دستگاه های لیزر پوست

دستگاه های لیزر پوست دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن ها نقش های مختلفی را بر عهده دارند و کار مختلفی را انجام می دهند.انواع دستگاه های لیزر پوست
انواع دستگاه های لیزر پوست را می توان به آر اف فرکشنال، دایود، الکساندرایت، اربیوم ، کیو سوئیچ اشاره کرد. که هر کدام دارای مزیت و کاربرد های مخصوص به خود هستند و برای انواع پوست ها کاربرد مفید خود را دارند. البته هنگام استفاده از این دستگاه ها نیازمند مهارت و تجربه است و در صورت عدم تحربه و عدم رعایت نکات استفاده ای از آن ممکن است اسیب هایی خطرناک را ایجاد کند.
هم چنین با پیشرفت هایی حال حاظر این دستگاه ها هم در زمینه ی خود پیشرفت هایی داشته اند و امروزه کار با این دستگاه ها دشوار نبوده و به راحتی اگر فرد علمش را داشته باشد قابل اجرا و انجام است.

لیزر های پوستی در چه مواردی استفاده می شود

لیزر های پوستی در انواع مختلفی هستند که در انواع مختلفی از کاربرد ها هم قرار دارند و هر کدام در زمینه ی مخصوص به خود عمل می کنند.بعضی از دستگاه های لیزر پوستی برای از بین بردن مو های زائد هستند که در همه ی نقاط بدن عملکرد درست خود را دارند و برخی دبگر از دستگاه ها هستند که در زمینه از بین بردن کک و مک و جای زخم و آکنه کاربرد دارند و هم چنین دستگاه های دیگر پوستی هم هستند که در زمینه ی از بین بردن انواع خال ها و تتو ها کاربرد دارند که هر کدام از این دستگاه ها متناسب با عملکردی که دارد طول موج ها و اشعه های متفاوتی از ساطع می کنند که اصلا به پوست آسیبی نمی رساند و البته که میزان درجه ی این اشعه ها نیز تنظیم شده با پوست است و به همین دلیل است که اسیب و خطری برای پوست ندارد.
البته که استفاده از این دستگاه ها نیازمند مهارت بوده و فرد با رعایت نکاتی که مربوط به این دستگاه است باید به درستی انجام دهد تا در انتها و همین طور نتیجه ی کار مطلوب باشد.

نکات حائز اهمیت در انجام لیزر

در ارتباط با نکاتی که هنگام انجام لیزر و استفاده از دستگاه آن لازم است رعایت شود سه نکته می باشد که اول فردی که قرار است با دستگاه لیزر کار کند و به اصطلاح نقش درمان کننده را دارد باید با دستگاه لیزر اشنایی کامل را داشته باشد و نحوه ی استفاده از آن را هم بلد باشد که بسیار مهم و ضروری می باشد. نکته ی بعدی که رعایت آن مهم است نقش پزشک می باشد که متناسب با پوستی که فرد دارد باید بهترین روش و دستگاه را انتخاب کند و به درمان آن بپردازد.نکات حائز اهمیت در انجام لیزر
نکته ی بعدی که نکته ی اخر است میزان آشنایی پزشک با تکنولوژی است که این میزان باید بالا باشد تا بر طبق استاندارد های لازم و دستگاه مناسب کار درمان آغاز شود و نتیجه ی مطلوبی هم حاصل کند.
این سه نکته بسیار مهم و ضروری است و در صورت عدم رعایت آن فردی که قرار است درمان شود دچار آسیب و مشکل می شود که در برخی موارد این اسیب جبران ناپذیر خواهد بود.

چه کسی متقاضی مناسبی برای درمان نیست

همه ی افراد نمی توانند کار لیزر را انجام دهند چرا که لیزر توسط امواج صورت می گیرد و دارای محدودیت هایی برای برخی افراد می باشد که افرادی که دارای بیماری های پوستی هستند چرا که ممکن است با انجام لیزر پوست آن ها بیشتر تحریک شود و مشکل را بیش تر کند.
مورد بعدی افرادی که مشکلات هورمونی دارد و دلیل این است که ممکن است پس از انجام لیزر هم مکرر موهای زائد دوباره رشد کند. افرادی که بیماری هایی دارند و دارو های خاصی را مصرف می کنند یا انجام این کار برایشان ممنوع است و یا باید زیر نظر پزشک صورت بگیرد.
وجود عفونت هم اصلا لیزر نباید انجام شود و هم چنین افرادی که زیر ۱۸ سال هستند به علت این که صفحه ی رشد آن ها کامل نشده است از انجام لیزر باید خودداری کنند.
افراد باردار و یا حتی افرادی که قصد به بارداری دارند هم ممنون اعلام شده است. اما به طور کلی قبل از انجام لیزر با پزشک مشورت شود خیلی بهتر است.

 

مزایای استفاده از لیزر های پوست

لیزر مزایایی دارد که این مزایا شامل صرفه جویی در وقت زمان است که این مورد برای افرادی که لیزر موهای زائد انجام داده اند کاربرد دارد. مزیت دیگر جوانسازی پوست است که توسط دستگاه مخصوصی انجام می شود که سلول های مرده را کامل از بین می برد و به جوان و شاداب کردن پوست بسیار کمک می کند. هم چنین مزیت دیگری که می توان نام برد درمان و از بین بردن انواع کک و مک ها و خال و جای زخم و ماه گرفتگی است که افرادی که این موارد را دارند و این موارد برایشان آزار دهنده است به کمک لیزر به راحتی می توانند از بین ببرند.

آیا لیزر درمانی بی خطر است؟

لیزر از آن جا که دارای فواید و مزیت های مفید است می تواند عوارضی هم داشته باشد و کاملا بی خطر نمی باشد که برخی از عارضه هایی که می تواند ایجاد کند شامل تورم و قرمزی و خارش است که این سه موارد پس از انجام لیزر ایجاد می شود و برای جلوگیری از ان لازم است که از پماد های مخصوص پس از لیزر و کمپرس های یخ استفاده شود تا از بروز آن جلوگیری شود و حتی اگر هم ایجاد شود این میزان را به حداقل برساند. هم چنین می تواند باعث تحریک غدد لنفاوی و عفونت شود که این دو مورد در صورت اجرای ناصحیح لیزر می باشد و امروزه با توجه به دستگاه های مدرن و افراد متخصص این دو مورد به ندرت ایجاد می شود.

آیا لیزر درمانی بی خطر است؟
هم چنین باور غلطی که لیزر باعث سرطان و نازایی می شود هم وجود دارد که اصلا تاییدیه علمی ندارند. لیزر دارای عارضه های کم و سبک است که با وجود پماد های مخصوص به راحتی قابل حل هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات ما
مدرین ترین کلینیک پوست و مو در کشور