تزریق بوتاکس و ژل

تزریق بوتاکس

با افزایش سن و پدید امدن چین و چروک های سطحی، دغدغه از بین بردن چین و چروک ها خصوصا در نواحی پیشانی، اطراف چشم و خط خنده، یکی از مهم ترین دلایل کاهش اعتماد بنفس و درگیری افراد با چهره خود میشود.
با پیشرفت تکنولوژی و متد جدید پزشکی و وجود ابزارهای مختلف، شما میتوانید در هر سنی چهره و اندام خود را متناسب با سلیقه خود تغییر داده و به ظاهر مورد علاقه خود برسید.


روش هایی که در ادامه بررسی خواهند شد میتوانند از بوجود امدن چین و چروک ها جلوگیری نمایند و یا چروک های بوجود امده را بصورت کلی از بین ببرند.

 


تزریق بوتاکس


سم بوتولینوم ( Botulinum toxin ) که با نام تجاری بوتاکس در ایران معروف است از سّم باکتری کلستریدیوم تهیه و برای فلج موقت عضلات تزریق می شود.
اثر بوتاکس بین ۴ تا ۶ ماه باقی میماند و بین هر ۴تا۶ ماه نیز تمدید میشود.
تزریق آن بین ده الی بیست دقیقه به طول می انجامد و شروع نتیجه دهی آن از ۴ الی ۷ روز پس از تزریق شروع و نمایان شدن میکند.

در چه محل هایی بوتاکس انجام میشود:

  • خطوط اخم بین دو ابرو
  • خطوط افقی پیشانی
  • چین و چروک های کنار چشم
  • چین و چروک های گردن
  • خطوط خنده

بوتاکس عملی ایمن و کاملا کم خطر است و اگر تزریق به درستی انجام شود عوارض بوتاکس کاملا به صفر میرسد و در برخی موارد زخم یا قرمزی کوچکی دراطراف ناحیه تزریق بوجود می آید که کاملا طبیعی است و در زمان کمی ازبین خواهد رفت.

 


معرفی ژل ها  یا فیلر


بیشتر افراد ژل ها را به موادی برای پرکردن چین و چروک ها میشناسند که البته برای این موارد نیز فوق العاده میباشد اما ژل ها کاربردهای بیشتر از این نیز دارند.

بیشترین کاربرد ژل ها برای حجم دهی لب ها، گونه ها، چانه، پرکردن گودی زیر چشم و .. میباشد.

 

در تولید ژل ها برخلاف گذشته سعی شده است تا به گونه ای تهیه شوند که بسیار نزدیک به بافت بدن باشد تا هیچ آسیبی به بافت بدن نتواند برساند.

امروزه بیشترین نوع استفاده از ژل ها، گونه تجزیه پذیر آنها میباشد که به مرور زمان در بدن به وسیله آنزیم ها تجزیه شده و جذب میشود.این نوع ژل مزایای بیشتر، و آسیب های بسیار کمتری نسبت به ژل های دائمی و غیرجذبی دارد.

 


کلینیک عرفان نیایش نیز، با دارا بودن انواع برندهای ژل و بوتاکس، که همگی مورد تایید وزارت بهداشت و پزشکان مجموعه میباشند، در این زمینه به شما همراهان عزیز خدمات رسانی میکند.


 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.