کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

تلفن: ۴۹۷۹۶۲۶۴-۰۲۱
کلینیک نیایش
  • خانه
  • وبلاگ
  • درباره ما
  • تماس با ما
خدمات اصلی
خدمات دیگر
ارتباط با ما
مدرین ترین کلینیک پوست و مو در کشور

کاشت ابرو برای پوست چرب

ابرو تاثیر زیادی در زیبایی چهره و افزایش جذابیت آن دارد و افرادی که به دلایل مختلف تراکم ابرو های آنها کاهش پیدا کرده است یا اینکه مدل ابرویشان متناسب با سایر اعضای صورت نیست می توانند برای ترمیم ابرو از روش کاشت ابرو استفاده کنند.
برای کاشت ابرو باید دارای شرایط عمومی و ساده باشد تا بتوانند نتایج مثبتی از کاشت ابرو دریافت کنند. به همین منظور پزشک متخصص قبل از اقدام به کاشت ابرو تمامی سوابق پزشکی بیمار را بررسی می کند و در صورتی که کاشت ابرو برای فرد آن مناسب باشد، اقدام به کاشت ابرو می کند.
گاهی افرادی که متقاضی کاشت ابرو هستند، پوست آنها چرب می باشد، پوست چرب به دلیل ترشح بیش از اندازه روغن سبوم توسط غدد سبابه می باشد، که باعث ایجاد چربی پوست می شود اما افرادی که پوست آنها چرب بوده نیز می توانند به راحتی برای کاشت ابرو اقدام کنند و تنها پزشک متخصص فولیکول‌های مو را از بانک مو برداشت کرده و پس از جداسازی فولیکول های سالم آنها را در ابرو کاشت می دهد و مشکلی برای کاشت ندارند.

کاشت ابرو برای پوست چرب
در واقع کاشت ابروی برای زیبایی می باشد که باعث ترمیم ابرو ها شده و ظاهر طبیعی ایجاد می کند و افرادی که خواهان کاشت ابرو هستند در صورتی که از شرایط لازم برخوردار باشند، نتایج دائمی از این روش درمانی دریافت خواهند کرد.
در روش کاشت ابرو فولیکول های مو از بانک مو برداشت شده و به ناحیه ابرو پیوند زده می شود، اغلب بانک موها، پشت سر و بالای گردن می باشد که موهای این ناحیه در برابر ریزش مقاوم بوده و دارای ظرافت بیشتری می باشد، اما برای دریافت نتایج مثبت باید پزشک متخصص از تجربه کافی در کاشت ابرو برخوردار باشد تا بهترین نتیجه حاصل شود و همچنین تجهیزات و ابزاری که برای کاشت به کار برده می شود، در کاهش عوارض تاثیر گذار می باشد.

تفاوت کاشت ابروی طبیعی و مصنوعی

کاشت ابروی مصنوعی روشی برای زیبا سازی ابروها با هزینه کمتر نسبت به کاشت ابروی طبیعی می باشد و این مورد باعث شده است که بعضی از افراد سودجو به دنبال روش هایی باشند، تا ظاهر ابروها را زیباتر کرده و دیگر افراد را به علت هزینه کم این شیوه درمانی  زیبایی به دام بیندازند، اما گاهی این افراد از مهارت کافی در این زمینه برخوردار نیستند و عوارض غیرقابل جبران بر روی پوست ایجاد می شود.

تفاوت کاشت ابروی طبیعی و مصنوعی
در کاشت مصنوعی ابرو از فولیکول های زنده برای کاشت استفاده نمی شود و تنها از موهای مصنوعی برای زیبا سازی ابرو ها استفاده می شود، موهای کاشته شده توانایی رشد و ترمیم ندارد، اما در کاشت موی طبیعی از بانک موی فرد، سلول های زنده برداشت شده و در ناحیه مورد نظر کاشت انجام می گیرد. ابروهای کاشت شده مانند سایر موهای ابرو رشد کرده و قابلیت ترمیم دارد.
در کاشت ابروی مصنوعی بدن در برابر ابروی مصنوعی واکنش نشان داده و همین عامل باعث ایجاد عوارض خطرناکی در ناحیه ابروها می شود و گاهی عوارض تا حدی می باشد که درمان آن، مشکلات زیادی را برای فرد به وجود می آورد. از مشکلاتی که در کاشت موی مصنوعی برای فرد به وجود می آید می توان ریزش موهای کاشته شده، ایجاد عفونت شدید و گاهی ابروهای طبیعی نیز دچار ریزش می شود، را نام برد.

جهت نوبت دهی یا مشاوره رایگان با کلینیک زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۴۹۷۹۳ (خط ویژه تهران بدون کد 021)

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

مزایای کاشت ابرو برای پوست چرب

با این که کاشت ابرو در فضای کم انجام می‌شود اما تاثیر زیادی در زیبایی ظاهر دارد و از مهمترین مزایای کاشت ابرو می توان موارد زیر را نام برد.

۱- افزایش تراکم ابروها

کاشت ابرو ها باعث می شود میزان طول و ضخامت ابرو تغییر کرده و شکل ابروها به حالت ایده آل درآید و افزایش تراکم ابروها باعث برجسته نشان دادن چشم های فرد می‌شود، در نتیجه کاشت ابرو می تواند تاثیر بسزایی در جذابیت چهره داشته باشد.

۲- عدم نیاز به استفاده از محصولات آرایشی ابرو

چنانچه تراکم ابروی فرد کم باشد سعی بر آن دارد با استفاده از محصولات گران قیمت ظاهر ابروها را تغییر داده و حالت زیبا برای ابروهای ایجاد کند اما چنانچه از کاشت ابرو استفاده شود نیازی به استفاده از این محصولات نیست و باعث صرفه جویی در وقت می شود و نتایج آن به صورت دائمی می باشد.

۳- افزایش اعتماد به نفس

درصورتیکه ابروهای فرد ظاهر طبیعی داشته باشد این ذهنیت برای او به وجود می‌آید که از ظاهر خوبی برخوردار می باشد و داشتن ابروی ضخیم و زیبا باعث افزایش اعتماد به نفس در فرد می شود.

مزایای کاشت ابرو برای پوست چرب

۴- نتایج دائمی

تاثیر استفاده از سایر روش های درمانی به صورت موقت می باشد و برای ماندگاری آن نیاز به ترمیم مجدد می باشد اما کاشت ابرو دارای نتایج دائمی بوده و باعث می شود در وقت و هزینه صرفه جویی شود.

۵- پنهان کردن آسیب دیدگی های ابرو

اگر ظاهر ابرو به دلیل عوامل مختلف دچار آسیب شده باشد و جای زخم در این ناحیه ماندگار باشد با کاشت ابرو می توان جای زخم و سوختگی را پنهان کرد.

معایب کاشت ابرو

با اینکه کاشت ابرو دارای مزایای زیادی می باشد اما ممکن است بعضی از افراد با کاشت ابرو عوارضی برای آنها ایجاد شود که از این موارد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- ایجاد قرمزی

پس از کاشت ابرو به مدت ۳ الی ۴ روز پوست ناحیه مورد نظر قرمز می شود و لکه هایی در اطراف پوست ایجاد می‌شود، اما این عوارض به صورت موقت بوده و بعد از چند روز کاملا از بین می رود اما چنانچه به مدت طولانی قرمزی پوست ادامه داشت، حتما این موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

۲- ایجاد ظاهر ناخوشایند

در صورتی که کاشت ابرو ها به خوبی انجام نشود باعث می شود رشد ابرو ها در جهت مناسب نباشد و حالت غیر طبیعی در چهره ایجاد کند، بنابراین برای ایجاد ظاهری خوشایند، باید کاشت ابرو توسط پزشک متخصص و حرفه ای صورت گیرد تا فولیکول ها در ناحیه مناسب کاشت شود و موها حالت طبیعی داشته باشد.

۳- تفاوت بین موهای کاشت شده و ابرو

موهای ابرو از نظر ظاهری با موهای سایر قسمت ها متفاوت است بنابراین موهایی که برای کاشت انتخاب می‌شود باید شباهت بیشتری با ابرو داشته باشد و معمولا این موها از پشت گوش برداشته می‌شود اما در صورتی که از نظر ضخامت موی ابرو با موهای مورد نظر متفاوت باشد، باعث ایجاد تفاوت چشمگیری در ابروها می‌شود و برای حل این مشکل بهتر است ابرو ها رنگ شود.

۴- ایجاد خونریزی

ممکن است بعد از عمل کاشت ناحیه مورد نظر دچار خونریزی شود که برای جلوگیری از این عارضه بعد از کاشت ابرو، باید از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کرده و در صورتی که خونریزی ادامه دار باشد، حتما پزشک را در جریان قرار دهید.

۵- ایجاد تورم در ناحیه ابرو

یکی دیگر از عوارض طبیعی کاشت ابرو تورم در ناحیه کاشت می باشد که این تورم نیز به مرور زمان از بین می رود، اما برای کاهش آن می توان از کمپرس گرم استفاده کرده و از انجام فعالیت شدید خودداری شود.

۶- خارش در ناحیه کاشت و بانک مو

کاشت و برداشت مو ممکن است باعث ایجاد خارش در ناحیه مورد نظر شود، اما از فشار آوردن این نواحی خودداری شود و می‌توان برای کاهش خارش از کمپرس سرد استفاده کرد و در صورت ادامه دار بودن خارش به پزشک مراجعه شود.

۷- ریزش موقت مو

گاهی در بعضی از افراد بعد از عمل کاشت ابرو، موهای اطراف نواحی بخیه دچار ریزش می شود که این عارضه نیز به صورت موقت می باشد و بعد از مدت زمان کوتاهی برطرف می‌شود و موها مجددا رشد خواهد کرد.

۸- رشد سریعتر موهای کاشته شده

موهای کاشت شده نسبت به ابروهای طبیعی دارای رشد بیشتر می باشد، بنابراین افرادی که کاشت مو و ابرو انجام می دهند، باید به طور مداوم به ابرو و موهای خود رسیدگی کنند تا از ایجاد ظاهری نامرتب پیشگیری شود و این موضوع گاهی برای بعضی از افراد آزار دهنده است.

گزینه های مناسب برای کاشت ابرو

کاشت ابرو باعث تغییرات چشمگیری در ابرو می شود و افراد زیر گزینه مناسبی برای کاشت ابرو هستند.

۱- افرادی که به صورت ژنتیکی ابروهای آنها دارای تراکم پایین می باشد و خواهان افزایش تراکم ابرو ها هستند، گزینه مناسب برای کاشت ابرو هستند.

۲- افرادی که ابروهای آنها دارای حالت خاص نبوده و همچنین دچار عدم تقارن هستند، می توانند با استفاده از کاشت ابرو، حالت زیبا در ابروها ایجاد کرده و ابروها دارای تقارن شود.

۳- افرادی که ابروهای آنها به دلیل بیماری هایی مانند آلوپسی آره تا، آلوپسی توتالیس و یونیورسالیس دچار ریزش شده است، می توانند با کاشت ابرو ریزش ابرو را درمان کنند.

گزینه های مناسب برای کاشت ابرو

۴- افرادی که ابروهای آنها به دلایل مختلفی از سوختگی و یا شکستگی دچار آسیب شده و قسمتی از ابروی خود را از دست داده اند می توانند با کاشت ابرو این آسیب دیدگی ها را پنهان کنند و تراکم ابروها را افزایش دهند.

۵- خانم هایی که از روش های زیبایی ابرو مانند تاتو و هاشور استفاده کرده اند وخواهان ایجاد ظاهری طبیعی در ابروها هستند، می توانند از کاشت ابرو استفاده کنند.

۶- خانم هایی که بیش از اندازه ابروهای خود را برداشتند و حجم ابروهای آنها کاهش پیدا کرده و دچار نازکی ابرو شده‌اند، گزینه مناسبی برای کاشت هستند.

شیوه های کاشت ابرو برای پوست چرب

روش های مختلف برای کاشت ابرو وجود دارد که با توجه به ظاهر فرد و طرح ابرویی که مد نظر او می باشد، پزشک متخصص تشخیص می دهد موهای چه ناحیه ای برداشته شود و با چه زاویه ای در ابرو کاشت داده شود اما انتخاب روش کاشت با توجه به شرایط فرد و نتایجی که مد نظر می باشد متفاوت است از روش های کاشت ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- کاشت ابرو به روش FUT

یکی از قدیمی ترین روش های کاشت ابرو روش کاشت نواری می باشد که نتایج کاشت به صورت طبیعی بوده و حالتی مصنوعی پیدا نمی کند و نیاز به دقت بالای جراح دارد تا این روش کاشت ابروها در جهت مناسب اجرا شود و رشد ابروها با ابروهای طبیعی مطابقت داشته باشد. در کاشت نواری معمولاً موها از ناحیه پشت سر و پشت گوش ها برداشته می شود.
برای برداشت موها در ناحیه بانک مو، برش نواری ایجاد شده و بعد از برداشت موها ناحیه برش داده، بخیه زده می شود.
برای کاشت مو های برداشت شده، یک بافت نوار شکل از ناحیه ابرو که محل کاشت می باشد، برداشته می شود و نوار برداشت شده از بانک مو در این ناحیه پیوند زده می شود.
بنابراین نمونه‌هایی که برای کاشت برداشته می شوند، باید به قدر کافی دارای فولیکول های مقاوم باشد، که بعد از کاشت در ناحیه مورد نظر شروع به رشد کرده و نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد که معمولا بعد از شش ماه نتایج کاشت ابرو های جدید را مشاهده خواهید کرد.

شیوه های کاشت ابرو برای پوست چرب

۲- کاشت ابرو به روش FUE

از جدیدترین روش های کاشت ابرو می باشد که در این روش نیازی به جراحی نیست و بدون خونریزی کاشت انجام می گیرد، بنابراین این روش مناسبی برای کاشت ابرو می باشد.
در این روش نیازی به جدا کردن پوست سر و فولیکول های مو از ناحیه ای که دارای تراکم موی بالا می باشد نیست وفولیکول هابه محل گیرنده انتقال پیدا می کند و برداشت فولیکول ها با استفاده از پنس و گیره مخصوص انجام می شود، در واقع برای برداشتن فولیکول، برش های بسیار ریزی بر روی بانک مو ایجاد شده و فولیکول ها برداشته می شود برای کاشت نیز نیاز به برش های ریزی بر روی بافت ابرو می باشد و فولیکول های اهدایی به صورت جداگانه در ناحیه ابرو کاشت می شود.

مراحل کاشت ابرو

۱- تعیین شکل ابرو

در اولین مرحله از کاشت ابرو،از مراجعه کننده درخواست می شود تا طرح ابروی مورد نظر خود را ترسیم کند و سپس پزشک متخصص با توجه به ظاهر بیمار و بررسی عوامل مختلف، طرح را زیبا سازی کرده و سعی بر این دارد که تقارن ابروها رعایت شود و ابرو ها باید به گونه ای باشد که باعث ایجاد ظاهر غیر طبیعی نشود.

۲- استخراج فولیکول ها

برداشت فولیکول ها باید از نواحی انجام گیرد که موهای آن از مقاومت بالایی برخوردار باشد و دچارریزش نشود، به طور معمول نواحی پشت سر گزینه مناسبی برای برداشت مو هستند، اما  موهای ناحیه پشت گوش دارای ظرافت بیشتری می باشد و با موهای ابرو تناسب بیشتری دارد. آقایان ابروهای ضخیم تری دارند بنابراین بانک موی مناسب برای کاشت ابرو در آقایان، پشت سر و پشت گوش می باشد اما به دلیل اینکه خانم‌ها ابرو های ظریف تری دارند، بیشتر از نواحی پشت گوش و پایین گردن برای برداشت مو استفاده می شود.

۳- کاشت ابرو

زمانی که گرافت های مو برداشت می شود، نیاز به آماده سازی دارند و برای آماده سازی آنها را در زیر میکروسکوپ قرار می دهند و فولیکول های سالم را جدا سازی می کند و برای کاشت ابرو باید ناحیه کاشت بی حس شود،بنابراین از بی حس کننده های موضعی در ناحیه استفاده کرده و با استفاده از تیغ ظریف سوراخ‌های در ابرو ایجاد شده و گرافت های مو در ناحیه مورد نظر با زاویه مناسب کاشت داده میشود. کاشت ابرو نیاز به دقت و مهارت کافی دارد تا نتایج آن به صورت طبیعی و جذاب باشد.

آیا برای کاشت ابرو می توان از موهای بدن استفاده کرد؟

از نظر علمی می توان از موهای بدن برای کاشت ابرو ها استفاده کرد، اما به دلیل اینکه درصد کمتری از گرافت های استخراج شده  در مکان جدید قابلیت رشد دارد، ممکن است حالت زیبایی در ابروها ایجاد نکند، بنابراین توصیه می‌شود از کاشت  موهای بدن برای ابروها خودداری شود و با توجه به اینکه میزان کمی گرافت، برای کاشت ابرو نیاز می باشد؟ بنابراین بهتر است از موهای پشت گوش برای کاشت ابرو استفاده شود که در هر برداشت حدود ۲۰۰ گرافت مو برداشته می شود و برداشت گرافت ها با توجه به وضعیت تراکم ابرو ها متفاوت است.

نکات مهم قبل از کاشت ابرو

برای دریافت نتایج رضایت بخش از کاشت ابرو بهتر است قبل  کاشت ابرو به نکاتی توجه شود که این نکات عبارتند از

۱- به مدت یک ماه قبل از کاشت ابرو از مصرف دخانیات مانند سیگار، قلیان است دوری کرد، زیرا مصرف دخانیات باعث ایجاد مشکلاتی پس از انجام کاشت می شود.

۲- به مدت دو هفته قبل از کاشت ابرو از مصرف قرص ها و مکمل های غذایی که باعث رقیق شدن خون می شود، خودداری شود، زیرا مصرف این مواد باعث ایجاد خونریزی در زمان کاشت ابرو می شود.

۳- به مدت دو هفته قبل از کاشت ابرو از مصرف داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شود، مانند آسپرین و وارفارین خودداری شود.

۴- برای کاهش نگرانی یک هفته قبل از کاشت ابرو با پزشک متخصص مشورت کرده و انتظارات خود را از نتایج کاشت، برای پزشک بیان کنید و در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستید و یا داروی خاصی مصرف می کنید، حتما پزشک را  از این مورد باخبر کنید.

۵- اگر از محلول ماینوکسیدیل برای درمان ریزش ابرو های خود استفاده می کنیدبهتر است، یک هفته قبل از پیوند ابرو مصرف آن را قطع کنید زیرا مصرف این دارو ممکن است بر نتایج کاشت تاثیرگذار  باشد و در صورتی که پزشک صلاح ببیند بعد از عمل می توانید از این محلول استفاده کنید.

نکات مهم قبل از کاشت ابرو

۶-قبل کاشت ابرو استراحت کافی داشته باشید

به طور معمول افرادی که قصد عمل کاشت دارند  ممکن است اضطراب و استرس داشته باشند، اما این موضوع طبیعی می باشد و برای کاهش استرس و اضطراب بهتر است شب قبل از عمل کاشت، استراحت کافی داشته باشید تا برای کاشت ابرو آمادگی لازم را داشته باشید.

۷- دوش گرفتن در روز کاشت ابرو

قبل از عمل کاشت باید پوست ناحیه مورد نظر  تمیز باشد و رعایت اصول بهداشتی در نتایج کاشت عمل تاثیر گذار است.

۸- مصرف وعده غذایی مناسب

قبل از عمل کاشت از غذای مقوی استفاده کنید تا انرژی لازم برای انجام کاشت را داشته باشید و این موضوع تاثیر بسزایی در پیشگیری از سستی و بیحالی دارد و در صورتی که از وعده غذایی مناسب استفاده نکنید ممکن است مشکلاتی برای شما به وجود آید.

جهت نوبت دهی یا مشاوره رایگان با کلینیک زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۴۹۷۹۳ (خط ویژه تهران بدون کد 021)

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

نکات مهم بعد از کاشت ابرو

۱- از رسیدن رطوبت به ابرو ها جلوگیری شود.

یکی از مهمترین عواملی که بر نتایج کاشت ابرو ها تاثیر گذار می باشد این است که از رسیدن رطوبت به مدت ۵ روز به ناحیه کاشت پیشگیری شود، زیرا رطوبت باعث ایجاد مشکلات زیادی برای سلامت ابروهای کاشت شده می شود.

۲- از فشار آوردن به ابروها خودداری شود.

فشار آوردن به ابروها باعث سست شدن ابروهای کاشت شده می شود و این موضوع باعث ریزش ابرو جدید می شود و بر روی نتایج کاشت تاثیر گذار می باشد، بنابراین در صورتیکه اقدام به شستن ابروها می کنید، باید با ظرافت شستشو انجام شود.

۳- از کمپرس یخ استفاده نکنید.

کاشت ابرو باعث ایجاد تورم و التهاب در ناحیه کاشت می شود و گاهی افراد برای کاهش تورم از کمپرس یخ استفاده می کنند اما این کمپرس یخ نباید مستقیم بر روی ابروها استفاده شود و آن را بر روی چشم‌ها استفاده نمایید، زیرا قرار دادن کمپرس یخ بر روی ابرو ها باعث ایجاد مشکلاتی در ابروهای کاشت شده می شود.

۴- کشیدن بخیه ها

در صورتی که از نخ های جذبی برای بخیه زدن استفاده شود، نیاز به کشیدن بخیه ها نیست اما نخ های غیر جذبی پس از ۱۲ روز باید کشیده شود تا از ایجاد عفونت در محل بخیه ها پیشگیری شود.

۵- رنگ کردن ابرو ها

اکثر افرادی که کاشت ابرو انجام میدهند تمایل دارند ابرو ها را رنگ کنند، اما بهتر است به مدت سه هفته بعد از کاشت ابرو ها از رنگ کردن آنها خودداری شود، اما بعد از سه هفته استفاده از رنگ و یا مواد شیمیایی دیگر مشکل خاصی نخواهد داشت.

۶- از دستکاری ابرو ها خودداری کنید.

بعضی از افراد بعد از کاشت ابرو، برای کنجکاوی، فولیکول های جدید را دستکاری می کنند اما این کار باعث ایجاد عفونت در ناحیه مورد نظر می شود، بنابراین از دستکاری ابرو های جدید خودداری شود.

۷- از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری شود.

 بعد از کاشت ابرو، ناحیه مورد نظر دچار التهاب می شود، بنابراین در برابر تغییرات محیط حساسیت نشان می دهد، پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و در صورت لزوم از کلاه آفتابی استفاده کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به متن
0 نظرات نوشته شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
کلینیک زیبایی عرفان

کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

لطفا شماره تلفن خود را در باکس زیر وارد نمایید تا در اولین فرصت مشاورین کلینیک با شما تماس بگیرند: