جوانسازی پوست

پلاسما جت چیست؟

پلاسما جت چیست؟

پلاسما جت چیست؟

پوست به دلیل این‌ که بیشتر از سایر قسمت‌های بدن در معرض نور خورشید و سایر آلودگی‌ها می‌باشد، امکان آسیب دیدن آن نسبت‌ به سایر قسمت‌ها بیشتر می‌باشد.

پلکسر یا پلاسما جت در واقع نوعی از فناوری «پلاسما درمانی» یا «پلاسما تراپی» بوده که با دو دستگاه متفاوت و روش مختلف و حرارت‌دهی باعث تحریک سریع پوست به ساخت کلاژن، انقباض فوری و سفت شدن پوست می‌شوند


همه ی افراد دوست دارند همیشه پوستی شاداب و جوان، بدون هرگونه آسیبی داشته باشند، اما با افزایش سن میزان آسیب‌ دیدگی‌های پوست بیشتر شده و همچنین پوست دارای افتادگی می‌شود.
امروزه روش‌های زیادی برای انجام زیبایی پوست وجود دارد که هر کدام از این روش‌ها به گونه‌ ای خاص و برای افراد مختلفی قابل‌استفاده می‌باشد، یکی از روش‌های زیبایی پوست پلاسما جت می‌باشد، که باعث از بین رفتن چین‌ و چروک، لکه‌های پوستی، افتادگی پوست و جوان‌سازی آن می‌شود.
انجام این روش  به‌ صورت غیرتهاجمی بوده و نیازی به ایجاد زخم و یا برشی، بر روی پوست نمی‌باشد و عوارض آن بسیار کم می‌باشد.

پلاسما جت چیست؟
بنابراین بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از این روش برای زیباسازی پوست و رفع مشکلات پوستی استفاده کنند.
انجام این فرایند توسط ماده‌ای به نام پلاسما صورت می‌گیرد که این ماده بر روی پوست تابانده می‌شود و با انرژی حرارتی، موجب کلاژن سازی می‌شود. این ماده باعث ایجاد زخم‌های ریزی در زیر پوست می‌شود که این زخم‌ها بعد از چند روز، کاملاً از بین رفته و هیچ اثری از آن‌ها بر روی پوست باقی نمی‌ماند.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

پلاسما جت چگونه انجام می‌شود؟

همان‌ طور که می‌دانید حالت ماده به سه شکل، گاز مایع و جامد می‌باشد اما گاهی ذرات گاز در اثر حرارات، تغییر شکل می‌دهند و ماده‌ ای به نام پلاسما را به وجود می‌آورند.
عملکرد پلاسما، به صورت یونیزاسیون می باشد و زمانی‌ که این ماده به سطح پوست تابانده می‌شود با ایجاد حرارت بالا در سطح پوست باعث می‌شود مواد زیر پوست که به‌ صورت جامد هستند به‌ صورت گاز درآید و این عمل تصعید باعث افزایش انعطاف پوست و از بین رفتن چین‌وچروک پوست می‌شود.

پلاسما جت چگونه انجام می‌شود؟

همچنین این انرژی حرارتی موجب تحریک کلاژن سازی و الاستین سازی می‌شود.
انرژی حرارتی به گونه‌ای می‌باشد که میزان حرارت آن قابل تنظیم می‌باشد و پزشک می‌تواند با رعایت فاصله آن از پوست، میزان انرژی حرارتی را کم و زیاد کند.

مراحل انجام پلاسما جت

پلاسما جت اصولاً درد کمی دارد، اما پزشک متخصص برای این‌ که انجام پلاسما جت درنهایت آرامش صورت گیرد و دردی متوجه بیمار نشود، از بی‌حس کننده‌های موضعی استفاده می‌کند.

1- ابتدا محل مورد نظر را با استفاده از بی‌حس کننده‌های موضعی، بی‌حس می‌کند.

2- پلاسما با حرارت معین به سطح مورد نظر تابانده می‌شود و باعث افزایش حرارت آن قسمت شده و این افزایش حرارت، موجب کلاژن سازی و افزایش انعطاف‌پذیری پوست می‌شود.

مراحل انجام پلاسما جت

3- حرارت ایجاد شده ممکن است زخم‌های ریز و نزدیک به هم را در زیر پوست به وجود آورد که این زخم‌ها بعد از چند روز کاملاً از بین رفته و اثری از آن‌ ها، باقی نمی‌ماند.

4- تمامی فرآیندهای انجام‌شده در حین تاباندن انرژی حرارتی به زیر پوست، موجب واکنش بدن شده و باعث می‌شود نتیجه آن سریع‌تر بر روی پوست مشخص شود.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

کاربرد های پلاسما جت

پلاسما جت برای نقاط مختلفی از پوست استفاده می‌شود و میزان عوارضی که بعد از انجام این عمل برای فرد به وجود می‌آید، بسیار کم و قابل ‌تحمل می‌باشد. برخی از کاربردهای پلاسما جت عبارت‌اند از:

1- رفع جای زخم و انواع بخیه با پلاسما جت

پلاسما جت با افزایش انعطاف‌پذیری و کلاژن سازی پوست باعث می‌شود جای زخم و بخیه‌هایی که بر روی پوست ماندگار شده‌اند یا به‌طور کامل ازبین‌ رفته و یا اثر کمی از آن بر روی پوست باقی بماند.

2- از بین بردن چین‌ و چروک و لکه‌ های صورت

یکی از مشکلاتی که اکثر افراد با آن مواجه هستند، افزایش میزان چین‌ و چروک و لکه‌های پوستی می‌باشد. پلاسما جت با استفاده از انرژی حرارتی، باعث افزایش انعطاف‌ پذیری پوست شده و میزان چین‌ و چروک آن را کاهش می‌دهد، همچنین با تحریک کلاژن سازی باعث از بین رفتن لکه‌های پوستی می‌شود.

3- رفع افتادگی پلک با پلاسما جت

پلک نسبت به سایر قسمت‌ ها، دارای حساسیت بیشتری می‌باشد و پوست آن نازک است و سریع‌ تر از سایر قسمت‌ها دچار افتادگی می‌شود.
پلاسماجت با افزایش کلاژن سازی در این ناحیه، باعث از بین رفتن افتادگی پلک می‌شود و تاثیر بسزایی بر روی جوانسازی و کاهش سن دارد.

کاربرد های پلاسما جت

4- کاهش میزان غبغب

گاهی پوست زیر چانه به دلایل مختلفی مانند ژنتیک، افزایش وزن، دچار چاقی می‌شود و ظاهر ناخوشایند برای افراد دارد.
قبلاً برای از بین بردن غبغب از عمل جراحی استفاده می‌شد که استفاده از عمل جراحی عوارض زیادی برای فرد دارد. اما پلاسما جت با سوزاندن چربی‌های اضافه در این قسمت وایجاد زخم‌های ریز در پوست، باعث جمع شدن پوست این قسمت شده و موجب از بین رفتن غبغب می‌شود.

5- لیفت بینی

یکی از روش‌های زیبایی بینی، استفاده از پلاسما جت می‌باشد که بیشتر برای بینی‌های گوشتی پاسخ‌گو می‌باشد و باعث از بین رفتن چربی‌های اضافه زیر پوست و جمع شدن پوست بینی شده و همچنین موجب تغییرفرم بینی، می‌شود. اما استفاده از این روش با توجه به توقع فرد، ازنتیجه پلاسماجت است. قبل‌از انجام پلاسما جت برای بینی، پزشک موردنظر با فرد صحبت می‌کند و درصورتی‌ که توقع فرد از انجام پلاسما جت معقول باشد، از این روش برای لیفت بینی گوشتی استفاده می‌کند.

6- پلاسما جت، برای برداشتن خال

یکی از ضایعه های پوستی، وجود خال بر روی آن می‌باشد که امروزه برای از بین بردن این خال‌ها، از پلاسما جت استفاده می‌کنند و به دلیل این‌که پلاسما جت تنها بر روی ناحیه موردنظر متمرکز است و باعث آسیب به بافت‌های اطراف آن نمی‌شود و همچنین اثری از زخم بعد از برداشتن خال بر روی محل موردذنظر، باقی نمی‌ماند، افراد زیادی از این روش برای برداشتن خال استفاده می‌کنند.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

مزیت‌های استفاده از پلاسما جت

1- جلسات درمانی پلاسما جت کوتاه بوده و تعداد جلسات آن کم می‌باشد. گاهی افراد با انجام یک جلسه درمانی نتیجه رضایت‌بخش را دریافت کرده و نیازی به تکرار جلسه نمی‌باشد. اما گاهی میزان مشکلات پوستی عمیق می‌باشد و برای نتیجه بهتر، تعداد جلسات را، پزشک موردنظر افزایش می‌دهد.

2- دوره نقاهت استفاده از انجام پلاسما جت کوتاه بوده و بعد از انجام این شیوه درمانی، فرد می‌تواند به فعالیت‌های روزانه خود بپردازد.

3- برای قسمت‌های مختلف بدن، قابل ‌استفاده می‌باشد.

4- درصورتی‌که فرد، قبلاً عمل جراحی زیبایی داشته اما از نتیجه آن راضی نمی‌باشد، می‌تواند با استفاده از پلاسماجت، به‌ عنوان روش تکمیلی، معایب جراحی را از بین ببرد.

مزیت‌های استفاده از پلاسما جت

5-  نتایج این شیوه درمانی سریعاً بر روی پوست قابل ‌مشاهده می‌باشند و عوارض آن بعد از چند روز کاملاً از بین می‌رود.

6- ممکن است، نوع پوست باعث شود که نتایج آن دیرتر نمایان شود، اما برای هر نوع پوستی قابل ‌استفاده می‌باشد.

7- برای انجام پلاسما جت، نیازی به بیهوشی و ایجاد زخم و برش بر روی پوست نمی‌باشد.

عوارض استفاده از پلاسما جت

1- امکان ایجاد تورم و قرمزی در محل مورد نظر بعد از انجام پلاسما جت

2- افزایش حرارت در محل موردنظر گاهی باعث افزایش ترشح ملانین می‌شود و این افزایش ترشح، باعث تغییر رنگدانه‌های پوستی می‌شود.

3- ممکن است بعد از انجام پلاسما جت، پوست دچار لکه‌هایی شود، به‌مرور زمان این لکه‌ها از بین می‌رود.

4- ایجاد زخم‌های کوچک بر روی پوست، در صورت انجام توصیه های مراقبتی، بعد از چند روز از بین می‌رود.

مراقبت‌ های قبل‌ از انجام پلاسما جت

1- یک هفته قبل از انجام پلاسماجت، از مصرف داروهای ضد انعقاد خون و همچنین داروهای استروئیدی که باعث رقیق شدن خون می‌شود، خودداری کنید.

2- سعی کنید، به مدت یک هفته قبل‌از انجام پلاسما جت، در معرض نور خورشید قرار نگیرید و در صورت ضرورت حتما از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید.

3- از مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.

مراقبت‌ های قبل‌ از انجام پلاسما جت

4- قبل‌از انجام پلاسماجت، هرگونه مواد آرایشی را از سطح پوست خود پاک‌سازی کنید.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

مراقبت‌های بعد از انجام پلاسماجت

1- تا دو روز بعد از انجام پلاسماجت صورت خود را با آب نشویید.

2- از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و حتما از کرم‌های ضد آفتاب برای پوست استفاده کنید.

3- از انجام تمرینات ورزشی سنگین، به مدت یک هفته دوری کنید.

4- زخم‌های بوجود آمده بر روی ناحیه مورد نظر را، دست‌کاری نکنید.

مراقبت‌های بعد از انجام پلاسماجت

5- تا زمانی‌که زخم‌ها به‌طور کامل ترمیم پیدا نکرده‌اند از شناکردن و رفتن به سونا خودداری کنید.

6- درصورتی‌که از پلاسماجت برای انجام لیفت بینی استفاده کرده‌اید حتما بعد از انجام، به مدت سه روز سر را بالاتر از سایر قسمت‌های بدن قرار داده و به‌هیچ‌عنوان سر خود را خم نکنید.

7- در صورت ایجاد تورم و قرمزی در ناحیه موردنظر بهتر است از کرم‌های تجویزی پزشک متخصص استفاده کنید تا این عوارض زودتر از بین برود.

چه افرادی نمی‌توانند از پلاسما جت استفاده کنند؟

1- افرادی که دچار زخم‌های کلوئیدی هستند و یا در صورت بروز زخم بر روی پوست، زخم‌های آن‌ها دیر بهبود می‌ یابد، نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.

2- خانم‌هایی که در دوران بارداری و یا شیردهی هستند، نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.

3- کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و یا بیماری سرطان دارند و پرتودرمانی و شیمی ‌درمانی داشته‌اند نمی‌تواند از این روش استفاده کنند.

4- افرادی که بیماری صرع دارند، نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.

5- بیماران دیابتی به دلیل این‌که زخم‌های آن‌ها دیرتر ترمیم می‌شود، بهتر است از این روش درمانی استفاده نکنند.

6- افرادی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می‌کنند، نباید از این روش استفاده کنند.

سایر مقالات مرتبط با موضوع

مقایسه پلاسما جت و جراحی

افراد با دیدن آثار پیری بر روی چهره خود نگران شده و می‌خواهند آثار پیری را از پوست خود از بین ببرند تا سن آنها کمتر نشان داده شود. امروزه راهکارهای زیادی برای از بین بردن این مشکلات وجود دارد که بسیاری از آن‌ها به‌صورت غیرتهاجمی بوده و به‌خاطر عوارض کمتر آن‌ها، بیشتر افراد ترجیح می‌دهند از این روش به‌جای عمل جراحی استفاده کنند یکی از این روش‌ها پلاسما جت می‌باشد.

مزایای پلاسما جت نسبت‌ به عمل جراحی

1- پلاسما جت یک روش غیرتهاجمی می‌باشد و برای انجام این شیوه درمانی نیازی به بیهوشی و ایجاد جراحت بر روی پوست نمی‌باشد، اما برای انجام عمل جراحی حتما فرد باید بیهوش شود و انواع برش‌ها بر روی پوست فرد ایجاد می‌شود.

2- بعد از انجام پلاسما جت، فرد می‌تواند به‌راحتی به کارهای روزمره بپردازد و نیاز به استراحت ویژه نمی‌باشد. اما دوره نقاهت عمل جراحی طولانی بوده و فرد حداقل چندروز باید استراحت کند تا دچار عوارض شدید نشود.

3- مدت‌زمان انجام پلاسما جت کوتاه می‌باشد و هر جلسه حدوداً ۳۰ دقیقه وقت نیاز دارد، اما برای انجام عمل جراحی مدت‌زمان طولانی‌تری صرف می‌شود.

مزایای پلاسما جت نسبت‌ به عمل جراحی

4- احتمال ایجاد عفونت در عمل جراحی نسبت ‌به پلاسماجت خیلی بیشتر است.

5- هزینه انجام عمل جت پلاسما نسبت‌به عمل جراحی بسیار پایین‌تر می‌باشد. اما باید بدانید، درصورتی‌که عمل جراحی توسط پزشک متخصص ماهر و باتجربه انجام گیرد، میزان ماندگاری آن بیشتر از پلاسما جت می‌باشد.

مقایسه پلاسما جت و پلکسر

پلاسما جت و پلکسر هر دو روش به‌صورت غیرتهاجمی انجام می‌شود و میزان عوارضی که متوجه فرد می‌شود و در هر دو مورد کم می‌باشد اما پلکسر نسبت ‌به پلاسما جت دارای عوارض کمتری می‌باشد زیرا:

1- در پلاسما جت انرژی حرارتی، مستقیماً بر روی ناحیه‌ی مورد نظر تابانده می‌شود و باعث ایجاد سوختگی و زخم‌ های ریز بر روی پوست می‌شود، اما در پلکسر، بازتاب انرژی حرارتی بر روی پوست تابانده می‌شود و هیچ‌گونه آسیبی به پوست وارد نمی‌شود.
اما نتایجی که در هر دو مورد بدست می‌آید، یکسان می‌باشد.

2- دستگاه پلکسر دارای الکترود بازگشتی می‌باشد و زمانیکه، فرآیند یونیزاسیون، در پوست انجام می شود، یون‌های آزاد شده توسط این الکترود از پوست خارج می‌شود.

3- نتایج درمانی در روش پلکسر، نسبت به پلاسما جت سریع‌تر بر روی پوست نمایان می‌شود.

مقایسه پلاسما جت و پلکسر

4- در روش پلکسر به دلیل این‌که دستگاه مورد نظر فاصله کمتری تا محل موردنظر دارد، باعث می‌شود کنترل پزشک متخصص بر روی ناحیه باتمرکز بیشتری  باشد و با دقت بیشتری درمان صورت گیرد.

5- به دلیل دقت بالای پلکسر، از این روش برای درمان بیماری‌های مربوط به چشم استفاده می‌شود.

6- پلکسر در دندان‌ پزشکی نیز کاربرد بالایی دارد.

اما هر دو روش تاثیر بسزایی در از بین بردن چین‌وچروک صورت، افتادگی پوست، انواع لکه پوستی و از بین بردن ضایعات پوست دارند و تنها تفاوت آن‌ها در نحوه عمل دستگاه و میزان عوارض می‌باشد که پلکسر نسبت‌به پلاسما جت مزایای بیشتری دارد. اما باید بدانید که تعیین‌کننده اصلی برای شما نظر پزشک متخصص می‌باشد و باید نظر پزشک را در اولویت قرار دهید.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

هزینه پلاسما جت چقدر است؟

برای انجام پلاسما جت نمی‌توان هزینه مشخصی تعیین کرد و عوامل مختلف بر روی این‌مورد تاثیرگذار می‌باشند. از این عوامل می‌توان:

1- محل مورد درمان

هر چه میزان مشکلات پوستی صورت و گستردگی ناحیه درمان بیشتر باشد، به تبع آن میزان هزینه پلاسما جت بالاتر می‌رود.

2-هرچه میزان عمق مشکلات پوستی بیشتر بوده و انواع مختلفی داشته باشند، دقت بیشتری برای انجام درمان نیاز می‌باشد، بنابراین هزینه نهایی نیز بیشتر می‌شود.

3- هدف از پلاسما جت بنا به‌نظر بیمار متفاوت می‌باشد گاهی تنها برای از بین بردن چین‌ و چروک پوست از این روش استفاده می‌شود و گاهی هدف استفاده از پلاسما جت، درمان بعضی از بیماری هایپوستی می‌باشد و هزینه هر کدام از این درمان‌ها با هم متفاوت می‌باشد.

هزینه پلاسما جت چقدر است؟

4- مکان کلینیک زیبایی

یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه دریافتی از مشتریان مکان کلینیک زیبایی می‌باشد، گاهی کلینیک‌های زیبایی از تمام امکانات بهداشتی برخوردار می‌باشد و همچنین مکان کلینیک زیبایی در قسمتی از شهر می‌باشد که میزان هزینه‌های آن بالاتر است، بنابراین هزینه دریافتی از مشتری نیز بالاتر می‌باشد و  این هزینه‌ها در مکان های مختلف یک شهر با هم متفاوت است.

5- مهارت پزشک متخصص

پزشکان زیبایی پوست حتما باید از مهارت بالایی برخوردار باشند تا با عدم مهارت باعث ایجاد آسیب‌های شدید پوستی نشوند. هر چه پزشک حرفه‌ای‌تر باشد، مطمئنا دقت و تمرکز بیشتری بر روی آسیب پوستی دارد و این کار را با آرامش بیشتری انجام می‌دهد. درنهایت ممکن است هزینه بیشتری از بیمار دریافت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *