کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

لوگو کلنیک زیبایی عرفان نیایش
  • خانه
  • وبلاگ
  • درباره ما
  • تماس با ما
خدمات اصلی
خدمات دیگر
ارتباط با ما
مدرین ترین کلینیک پوست و مو در کشور

مراقبت بعد از تزریق هیر فیلر مو

یکی از کم عوارض ترین درمان های ریزش مو، روش درمانی تزریق هایی در ناحیه سر انجام گرفته و باعث توقف ریزش مو می شود و نیاز به انجام مراقبت هایی بعد از این روش درمانی می باشد. در کل فیلر مو دوره نقاهت زیادی ندارد و فرد می تواند بعد از انجام آن به فعالیت های روزمره بپردازد، اما با مراقبت هایی که بعد از انجام تزریق فیلر انجام می شود، در صورتی که به خوبی رعایت شوند، تاثیر بسزایی در افزایش بازدهی نتایج و ماندگاری آن خواهند داشت. فیلر مو یک درمان بلند مدت برای ریزش مو می باشد که در نواحی مختلف سر تزریق انجام گرفته و از روش‌های غیرتهاجمی به شمار می‌رود و تأثیر بسزایی در افزایش ضخامت و پرپشتی موها دارد، این ماده تزریقی دارای عناصر مختلفی می باشد که باعث حفاظت موها در برابر آسیب های محیطی نیز می شود، از این مراقبت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- انجام فعالیت های ورزشی سنگین باعث افزایش  گردش خون می‌شود و افزایش گردش خون باعث تاثیرات منفی بر نتایج تزریق هیر فیلر خواهد شد، بنابراین به مدت ۳ ساعت بعد از تزریق فیلر، از انجام فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کنید.

۲- مواد شیمیایی موجود در رنگ مو باعث ایجاد التهابات خفیفی در نواحی تزریق خواهد شد و ممکن است عوارض جدی برای فرد به وجود آید، به همین دلیل به مدت دو روز بعد از تزریق از رنگ کردن موها خودداری کنید.

مراقبت بعد از تزریق هیر فیلر مو

۳- ممکن است استفاده از سشوار یا شستشوی موها باعث تاثیر منفی بر نتایج تزریق شود و بهتر است برای دریافت نتایج بهتر از تزریق فیلر، به مدت ۲۴ ساعت بعد از تزریق از شستشو و سشوار کشیدن مو ها خودداری کنید.

۴- خاراندن پوست سر و ماساژ، ممکن است باعث ایجاد عفونت در نواحی مختلف سر شود، که این عارضه بسیار نادر می باشد اما برای کاهش احتمال عفونت بهتر است به مدت یک روز بعد از تزریق از خارش یا ماساژ پوست سر خودداری کنید.

باید توجه کنید که انجام این مراقبت ها در صورتی می باشد که شما از سلامت کامل برخوردار باشید اما چنانچه به بیماری خاصی مبتلا هستید و یا پیش زمینه ای دارید، باید انجام این مراقبت ها با توجه به نظر پزشک انجام گیرد.

نکات و مراقبت های بعد از تزریق فیلر

با اینکه یکی از کم عارضه ترین روش های درمانی تزریق فیلر می باشد و دوره نقاهت کوتاهی دارد، اما انجام بعضی از مراقبت ها تا چند روز بعد از تزریق تاثیر بسزایی در افزایش بازدهی نتایج و ماندگاری آن دارد، بنابراین بهتر است این مراقبت ها به خوبی انجام گیرد، از این مراقبت ها و نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- ممکن است بعد از تزریق مقدار کمی قرمزی، تورم و خارش در ناحیه تزریق ایجاد شود که به منظور کاهش این عوارض می توان از کمپرس سرد به مدت ۸ ساعت بعد از تزریق استفاده کرد.

۲- ممکن است تزریق فیلر باعث اختلالاتی در بینایی  شود و موجب تاری دید شود، بنابراین بعد از انجام تزریق از انجام فعالیت های حساس و رانندگی خودداری کنید.

۳- از لمس کردن نواحی تزریق به مدت ۳۰ ساعت بعد از تزریق خودداری شود.

نکات و مراقبت های بعد از تزریق فیلر

۴- مصرف داروهایی مانند ایبوپروفن، داروهای حاوی ویتامین e ممکن است باعث افزایش عوارض شود، بنابراین به مدت دو روز بعد از تزریق فیلر مو از مصرف این داروها خودداری کنید.

۵- قرار گرفتن به مدت طولانی در معرض نور خورشید باعث تاثیر منفی اشعه ماورا بنفش بر نتایج تزریق و همچنین افزایش عوارض خواهد شد، بنابراین تا زمانی که عوارض اولیه مانند کبودی و قرمزی کاملاً برطرف نشده است، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، رفتن به سونا و سولاریوم خودداری شود.

۶- به منظور آبرسانی به پوست بعد از تزریق فیلر به میزان کافی آب بنوشید.

جهت نوبت دهی یا مشاوره رایگان با کلینیک زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۴۹۷۹۳ (خط ویژه تهران بدون کد 021)

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

چرا از فیلر مو استفاده کنیم؟

مو ها در اثر عوامل مختلفی مانند رژیم غذایی نامناسب، استفاده از ابزارهای حرارتی، مصرف دخانیات، دچار کم پشتی و کاهش ضخامت می شوند و افراد به دنبال راه هایی برای افزایش تراکم موها و ضخامت آنها می باشند و به دلیل این که فیلر مو حاوی انواع ویتامین ها، آنزیم ها و مواد معدنی می باشد، تاثیر بسزایی در افزایش ضخامت و تراکم موها دارد و نتایج آن در مدت زمان کوتاه بر روی موها قابل مشاهده می باشد. این روش به صورت تزریق در نواحی که خالی از مو می باشد انجام گرفته و موجب افزایش جذابیت چهره و جوان تر شدن فرد می شود، مواد تزریقی به ریشه موها نفوذ کرده و موجب تقویت فولیکول ها و رشد مجدد موها خواهد شد، همچنین مواد تزریقی باعث افزایش گردش خون رسانی در پوست و رسیدن مواد مغذی به ریشه موها و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست خواهد شد. تمامی این فرآیندها موجب رشد مجدد موها و کاهش ریزش آنها خواهد شد، در واقع فیلر مو باعث می شود مشکلات مو در مدت زمان کوتاهی و در سه مرحله کلی برطرف شده و به زیبایی چهره افزوده شود

۱- باعث مراقبت و تقویت ریشه موها خواهد شد.

تغییرات هورمونی و افزایش سن موجب کاهش ضخامت موها و کم رنگ شدن آنها می شود با تزریق فیلر مو به نواحی مختلف سر، موها در برابر رادیکال های آزاد مقاوم تر شده و این ترکیبات مغذی باعث ترمیم موهای آسیب دیده و تقویت آنها خواهد شد و در نتیجه باعث افزایش تراکم موها نسبت به قبل و افزایش جذابیت چهره فرد می شود.

۲- رشد مجدد موها

مواد مغذی موجود در فیلرمو باعث تقویت و افزایش مو های تازه، بر روی پوست سر خواهد شد  به همین دلیل نواحی خالی شده سر، دوباره پر شده و نتایج آن به صورت طبیعی بر روی پوست قابل مشاهده می باشد و موهای سر به صورت غیر یکنواخت نیست.

چرا از فیلر مو استفاده کنیم؟

۳- دارای نتایج ماندگاری بوده و از ریزش مجدد موها جلوگیری می کند.

 مواد مغذی فیلر مو دارای نتایج ماندگاری می باشد و تنها در یک دوره خاص بر روی موها تاثیر گذار نبوده و مواد مغذی آن در مدت زمان طولانی در ریشه موها باقی مانده و باعث تقویت آن ها خواهد شد، بنابراین افرادی که تزریق فیلر انجام می دهند، دارای موهای پرپشت و جذابی در مدت زمان طولانی خواهند بود و نباید نگران ریزش مجدد موها باشند.

مواد تشکیل دهنده فیلر مو

فیلر مو دارای ترکیبات مختلفی می باشد که استفاده از این ترکیب ها با توجه به دلیل اصلی ریزش مو در خانم ها و آقایان می باشد و در واقع فیلر مو برطرف کننده ضعف ریشه موها و نازکی مو ها به دلیل کمبود ویتامین ها می باشد، از ترکیبات اصلی فیلر مو می توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- هیالورونیک اسید

یکی از ترکیبات تشکیل دهنده فیلر مو هیالورونیک اسید می باشد، که تاثیر بسزایی در افزایش رطوبت و هیدراته شدن موها دارد، بنابراین موجب کاهش شکنندگی موها، در هنگام ماساژ دادن و شانه زدن می شود، همچنین این ماده باعث تحریک فیبروبلاست ها و در نتیجه افزایش نرمی و لطافت موها خواهد داشت.

۲- الیگوپپتید ۵۴

الیگو پپتید ۵۴ با هدف قرار دادن عوامل ایجاد کننده ریزش موها، موجب توقف ریزش موها شده و همچنین از شکنندگی و نازک شدن موها جلوگیری می کند و در نتیجه باعث جلوگیری از کاهش تراکم موها و ریزش آنها خواهد شد.

۳- دکاپپتید ۱۰

از ترکیباتی که تاثیر بسزایی در افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و خشکی پوست سر دارد، دکا پپتید ۱۰ می باشد و استفاده از این ترکیب در فیلر موجب تغذیه پوست سر و ریشه مو شده و حالت پذیری موها را نیز افزایش می دهد.

۴- دکاپپتید ۱۸

دکاپپتید ۱۸ باعث تحریک سلول های فولیکولی پوست سر شده و همچنین تاثیر بسزایی در افزایش ضخامت موهای نازک شده و افزایش رشد موهای جدید در نواحی از پوست سر که دچار کم پشتی می باشد، می شود.

۵- اکتا پپتید ۲

از عوامل تاثیرگذار بر ریزش موها و کاهش ضخامت آنها اشعه مضر فرابنفش خورشید، استرس و سایر عوامل خارجی می باشد که به کار بردن اکتا پپتید ۲ در فیلر مو، تاثیر بسزایی در محافظت فولیکول های مو در برابر عوامل آسیب زا دارد، همچنین ماده با افزایش لایه محافظ اطراف ساقه مو از آسیب دیدن موها در برابر ابزار حرارتی و مواد حالت دهنده مو پیشگیری می کند.

مواد تشکیل دهنده فیلر مو

۶- اکتا پپتید ۱۱

از ترکیبات موجود در فیلر مو، که موجب تحریک کلاژن سازی و افزایش لطافت موها و نرمی آن ها می شود اکتاپپتید ۱۱ می باشد، که تحریک کلاژن سازی موجب افزایش ضخامت مو و رشد مجدد موها نیز خواهد شد.

۷- الیگوپپتید ۷۱

یکی از مشکلات مربوط به مو، سفید شدن زودرس آن ها می باشد، که وجود الیگوپپتید ۷۱ باعث محافظت رنگدانه موها و جلوگیری از سفید شدن زودرس آن‌ها خواهد شد، در نتیجه تاثیر به سزایی در جوانسازی افراد دارد و در صورتی که  الیگوپپتید ۷۱ به همراه الیگوپپتید ۵۴ استفاده شود، تاثیر بسزایی در جلوگیری از ریزش مو خواهند داشت.

مزایای تزریق فیلر مو چیست؟

همان‌گونه که در بالا ذکر کردیم فیلر مو باعث توقف ریزش موها و تقویت رشد مجدد آنها خواهد شد، بنابراین باعث می شود موهای شما جذاب تر و زیباتر به نظر برسد و دارای نتایج طولانی مدت می باشد، اما علاوه بر این مزایا این روش درمانی دارای مزایای دیگری نیز می باشد، که می توان به این موارد اشاره کرد.

۱- موجب افزایش حجم و ضخامت موها و کاهش شکنندگی و نازکی آنها خواهد شد.

۲- در صورتی که ریشه و ساقه مو تقویت شده و ضخامت موها افزایش پیدا کند، باعث می‌شود موها در برابر عوامل آسیب زا مانند آلودگی گرد و غبار و نور خورشید مقاومت بیشتری داشته باشند.

۳- ترکیبات مختلف فیلر مو باعث افزایش سلول های بنیادی پوست سر و در نتیجه افزایش تراکم موها خواهد شد، بنابراین موهایی که جدیداً بر روی پوست سر رشد کرده است، نسبت به موهای قبل از کیفیت بیشتری برخوردار می باشد.

۴- تزریق فیلر مو باعث آسیب به پوست سرنشده و عوارضی برای فرد ندارد و یک روش ایمن برای کاهش ریزش مو و افزایش رشد مجدد موها خواهد بود.

۵- نتایج درمانی فیلر مو به صورت طولانی مدت می باشد و با انجام چند جلسه درمان، نتایج رضایت بخشی در بر خواهد شد.

مزایای تزریق فیلر مو چیست؟

۶- فیلر مو باعث تقویت رشد موها و افزایش رشد آن ها خواهد شد، بنابراین گزینه مناسبی برای افرادی که به موهای بلند علاقه دارند، به حساب می آید.

۷- افرادی که دارای موهای خشک و آسیب دیده می باشند، می توانند با استفاده از فیلر مو به تقویت موها بپردازند.

۸- تزریق فیلر مو باعث از بین رفتن ژن های ایجاد کننده مو تا حد زیادی خواهد شد.

نحوه تزریق فیلر مو

برای تزریق فیلر مو باید به نکاتی توجه شود که انجام تزریق راحت تر صورت گیرد، بنابراین قبل از تزریق موهای خود را کاملا شسته و از هیچگونه مواد حالت کننده بر روی آنها استفاده نکنید.

روش تزریق به شیوه زیر است.

۱- این شیوه درمانی نیازی به بیهوشی ندارد، اما برای کاهش نگرانی بیمار از ژل های بی حسی به صورت موضعی استفاده می‌شود، که اثر آن بعد از نیم ساعت برطرف می شود.

۲- تزریق در نواحی از سر که سالم و تمیز باشد، انجام می گیرد و قبل از آن با استفاده از مواد الکلی ضدعفونی می شود.

۳- ممکن است برای درمان از چند سوزن استفاده شود که به طور معمول تزریق با سوزن ۳۰ یا ۳۲ گرم می باشد.

۴- در هر جلسه، تزریق به مقدار ۲۵۰ میلی لیتر می شود که فاصله هر تزریق تا ۴میلی متر می باشد.

نحوه تزریق فیلر مو

۵- بعد از تزریق ناحیه درمان ماساژ ملایم داده می‌شود و تا فیلر مو به صورت یکنواخت در زیر پوست پخش شده و باعث کاهش درد شود.

۶- با توجه به شرایط بدنی هر فرد و میزان موهایی که دارد، پاسخ متفاوتی نسبت به درمان خواهند داشت و با توجه به این عوامل پزشک اطلاعاتی را در اختیار افراد قرار می دهد، اما به طور کلی با تکرار جلسات درمانی نتایج رضایت بخش تری حاصل شده و فاصله بین هر جلسه ی درمان حدود دو هفته یکبار می باشد، به منظور حفظ نتایج باید بعد از ۳ تا ۶ ماه تزریق مجدد انجام بگیرد، مدت زمان تزریق توسط پزشک تعیین خواهد شد.

تزریق فیلر مو برای چه کسانی مناسب است؟

خانم ها و آقایانی که دارای موهای کم پشت می باشند، می توانند از فیلر مو برای تقویت موها استفاده کنند، همچنین افرادی که به بیماری هایی مانند آلوپسی آندروژنیک مبتلا هستند، می‌توانند با استفاده از این شیوه درمانی نتایج دلخواهی کسب کنند. با اینکه نتایج کاشت مو برای بسیاری از افراد رضایت بخش تر بوده است، اما کاشت مو روش مناسبی برای خانم‌ها نیست و می‌توانند از فیلر مو به جای کاشت مو استفاده کنند، اما باید این مطلب را مد نظر داشته باشید که استفاده از این شیوه درمانی تاثیری در درمان طاسی های گسترده و رشد موها در نواحی که دچار سوختگی یا آسیب دیدگی شده باشد، نیست و تنها تزریق فیلر باعث تقویت فولیکولهای ضعیف شده و افزایش رشد موها خواهد شد، همچنین این شیوه درمانی برای افرادی که از روش کاشت مو استفاده کرده اند، به عنوان گزینه تکمیلی مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا باعث رساندن مواد مغذی به فولیکول های کاشته شده می شود و تاثیر بسزایی در رشد آنها خواهد داشت و باعث افزایش نتایج کاشت مو و سرعت رشد آنها خواهد شد، به طور کلی می‌توان گفت  فیلر مو برای افراد زیر مناسب می باشد.

۱- افرادی که خواهان موهای پرپشت می باشند و از تراکم موهای خود ناراضی بوده، می‌توانند با تزریق  فیلر مو این نتایج را دریافت کنند.

۲- افرادی که موهای آنها در نواحی مختلف دچار ریزش ناحیه ای شده است، می‌توانند این ریزش ها را با فیلر مو درمان کنند.

۳- افرادی که خواهان تسریع رشد موها هستند.

۴- افرادی که موهای ضعیف و شکننده دارند.

تزریق فیلر مو برای چه کسانی مناسب است؟

۵- افرادی که به دلیل استفاده از رنگ و ابزار های حرارتی مو های آنها دچار آسیب شده است.

۶- افرادی که از روش کاشت مو استفاده کرده اند، می‌توانند برای دریافت نتایج بهتر و تسریع بهبودی، از فیلر مو بعد از کاشت استفاده کند.

۷- افرادی که به دلیل کاهش وزن ناگهانی، استرس و تغییرات هورمونی بخش زیادی از موهای خود را از دست داده اند.

معایب تزریق فیلر مو چیست؟

با اینکه یکی از کم عارضه ترین روشهای درمانی تزریق فیلر می باشد، این روش درمانی نیز مانند سایر روش ها ممکن است دارای معایبی باشد که بروز عوارض جانبی را می‌توان از این معایب نام برد از عوارض جانبی بعد از تزریق فیلر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- ممکن است تزریق هیر فیلر باعث درد کوتاه مدت و گذرا در ناحیه تزریق شود.

۲- بعد از تزریق مقدار کمی تورم و قرمزی، خارش در ناحیه درمان ایجاد می‌شود، که این عوارض به صورت کوتاه مدت بوده و بعد از سه روز کاملا برطرف خواهد شد.

معایب تزریق فیلر مو چیست؟

۳- گاهی بعضی افراد نسبت به مواد تزریقی حساسیت  و آلرژی نشان می دهند.

تمامی عوارض ذکر شده به صورت کوتاه مدت بوده و بعد از گذر یک هفته کاملا از بین خواهد رفت، اما چنانچه میزان عوارض بیش از این زمان ادامه پیدا کرد، باید به پزشک مراجعه کنید.

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان با فیلر مو

برای درمان با فیلر مو تعداد جلسات مختلفی مورد نیاز می باشد، که تعداد این جلسات بستگی به کیفیت موهای فرد، میزان ریزش مو و نوع موها و همچنین شرایط فرد بستگی دارد، اما به طور معمول با انجام سه جلسه درمان درصورتی که  فاصله بین هر جلسه درمانی حدود دو هفته باشد، نتایج رضایت‌بخشی دریافت خواهد شد.

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان با فیلر مو البته ممکن است بعضی افراد نسبت به شرایطی که دارند و میزان تراکم دلخواه، تعداد جلسات درمانی افزایش پیدا کرده تا فرد به نتایج دلخواه برسد، نتایج این شیوه درمانی به مدت زمان دو ماه بعد از تزریق بر روی پوست سر قابل مشاهده می باشد و همچنین ضخامت مو ها نسبت به قبل افزایش پیدا می کند.

آیا امکان تزریق فیلر مو در خانه وجود دارد؟

با توجه به میزان تراکم و ضخامت موها به میزان دوز مناسبی برای تزریق فیلر وجود دارد که تشخیص آن بر عهده پزشک می باشد و در صورت تزریق این میزان، نتایج رضایت بخشی کسب  خواهد شد، همچنین تزریق فیلر مو نیاز به تخصص زیادی دارد و باید توسط پزشک ماهر و در کلینیک های معتبر انجام گیرد.

آیا امکان تزریق فیلر مو در خانه وجود دارد؟ همچنین تزریق فیلر طی فرایندهای بسیار تخصصی انجام می گیرد و با توجه به اینکه پوست سر دارای اعصاب زیادی می باشد، ممکن است اعصاب موجود در پوست سر در حین تزریق آسیب ببیند، بنابراین پزشک باید از مهارت کافی برخوردار باشد و سوزن هایی که مورد استفاده قرار می گیرد، ضخامت بسیار کمی دارد، بنابراین نمی توان تزریق فیلر را در خانه انجام داد.

جهت نوبت دهی یا مشاوره رایگان با کلینیک زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۴۹۷۹۳ (خط ویژه تهران بدون کد 021)

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

هزینه تزریق فیلر مو چقدر است؟

عوامل مختلفی بر هزینه تزریق فیلر مو تاثیر گذار می باشد که از این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- برند فیلر مو

فیلر های مو دارای برند های مختلفی هستند که هر کدام از آنها دارای هزینه متفاوتی می باشد و هر چه فیلر مو از ترکیباتی با کیفیت بیشتر، استفاده کند هزینه تزریق نیز افزایش پیدا می کند.

۲- دوز مورد نیاز برای تزریق

با توجه به میزان تراکم موها و نتایجی که فرد انتظار دارد، میزان دوز مصرفی برای افراد مختلف متفاوت می باشد و هرچه دوز مصرفی بیشتر باشد، هزینه تزریق افزایش پیدا می کند.

۳- میزان مهارت پزشک متخصص

همانگونه که در بالا ذکر کردیم، پوست سر از حساسیت بالایی برخوردار می باشد و ممکن است در صورتی که پزشک از مهارت کافی در این زمینه برخوردار نباشد، به اعصاب موجود در آن آسیب وارد می شود، بنابراین ممکن است با افزایش مهارت پزشک هزینه تزریق فیلر نیز افزایش پیدا کند.

هزینه تزریق فیلر مو چقدر است؟

۴- مکان کلینیک زیبایی

کلینیک های زیبایی دارای موقعیت های مختلفی می باشند و این که با توجه به موقعیت جغرافیایی هزینه های متفاوتی را باید پرداخت نمایند، هرچه  کلینیک از موقعیت بهتری برخوردار باشد، میزان هزینه دریافتی برای تزریق فیلر افزایش پیدا می کند. همانگونه که مشاهده کردید فیلر مو تاثیر بسزایی در کاهش ریزش موها و افزایش تراکم آن ها خواهد داشت، اما برای دریافت نتایج مثبت از این شیوه درمانی باید در انتخاب پزشک متخصص و یک کلینیک معتبر، حساسیت زیادی به خرج دهید تا نتایجی که دریافت می کنید، مورد رضایت قرار گیرد زیرا برندهایی که در کلینیک ها مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین میزان مهارت پزشک متخصص، تاثیر زیادی در افزایش نتایج درمانی و کاهش عوارض دارد و در صورتی که پزشک از مهارت کافی در این زمینه برخوردار نباشد، ممکن است عوارض شدیدی برای فرد به وجود آید و تاثیری در درمان ریزش و افزایش تراکم موها نداشته باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به متن
0 نظرات نوشته شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
کلینیک زیبایی عرفان

کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

لطفا شماره تلفن خود را در باکس زیر وارد نمایید تا در اولین فرصت مشاورین کلینیک با شما تماس بگیرند: