کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

لوگو کلنیک زیبایی عرفان نیایش
  • خانه
  • وبلاگ
  • درباره ما
  • تماس با ما
خدمات اصلی
خدمات دیگر
ارتباط با ما
مدرین ترین کلینیک پوست و مو در کشور

ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟

یکی از مواردی که بر روی زیبایی چهره تاثیر بسزایی دارد، داشتن ابروهای پرپشت می باشد که باعث می شود، چهره جوان و شاداب به نظر برسد.
اما گاهی به دلایل مختلف مانند بیماری های ژنتیکی و یا شیمی درمانی، ابروها دچار ریزش می‌شود و از تراکم آنها کاسته می‌شود.

ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟
کاشت ابرو یکی از روش‌های درمانی، جهت افزایش تراکم ابرو ها می باشد اما میزان ماندگاری آن با توجه به عوامل مختلف متغیر می باشد که در ادامه در مورد آن ها توضیح خواهیم داد. کاشت ابرو، به شیوه های مختلفی انجام می شود، که با توجه به شرایط بیمار و انتظاراتی که از کاشت ابرو دارد، شیوه انتخابی متفاوت می باشد.

میزان ماندگاری کاشت ابروی طبیعی چقدر است؟

ابرو تاثیر زیادی در افزایش شادابی چهره دارد، اما گاهی آنهایی که ابروی آن ها دارای تراکم پایین می باشد، تمایل دارند که بدون استفاده از روش‌هایی مانند تاتو کردن و مداد کشیدن، ابروی آن ها زیبا به نظر برسد.
کاشت ابرو گزینه مناسبی برای این افراد می‌باشد و می‌تواند زیبایی طبیعی به ابروها ببخشد.

میزان ماندگاری کاشت ابروی طبیعی چقدر است؟
برای کاشت ابرو، از بانک مویی برداشت می شود که فولیکول‌های آن سالم می باشد و کمتر دچار ریزش می‌شود و بیشتر نواحی که برداشت مو انجام می گیرد، ناحیه پشت سر می باشد. مویی که در اثر کاشت فولیکول ها رشد می کند، به صورت دائم باقی می ماند و کاشت ابرو یک راه‌ حل دائمی و ماندگار است، در صورتی که این شیوه به صورت اصولی انجام شود.

کاشته شدن ابرو در طی چه فرایندی انجام می پذیرد؟

بعد از انجام معاینات و توافق در مورد طرح ابروها تاریخ جراحی تعیین می شود.
برای کاشت ابرو ابتدا باید فولیکول های مو از نواحی که دارای تراکم موی بالاتری می باشد برداشت شود، که این نواحی بیشتر پشت گردن و پشت سر می باشد و فولیکول های استخراج شده باید به صورت تک تار مو باشد.
گرافت هایی که برای کاشت ابرو برداشته می‌شود، با توجه به تراکم ابروها متفاوت می باشد، اما زمانی که گرافت ها از ناحیه موردنظر برداشته می‌شود، باید آنها در ناحیه موردنظر کاشته شود.

کاشته شدن ابرو در طی چه فرایندی انجام می پذیرد؟
برداشت گرافت ها با استفاده از سوزن های ظریف انجام می شود و نیاز به ایجاد زخم و جراحتی در ناحیه برداشت نمی باشد، اما برای کاشت گرافت ها با استفاده از تیغه های بسیار ریز، سوراخ‌هایی در محل کاشت ایجاد می‌شود و گرافتها در داخل جایگاه ها قرار داده می شود.

جهت نوبت دهی یا مشاوره رایگان با کلینیک زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۴۹۷۹۳ (خط ویژه تهران بدون کد 021)

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

مراحل انجام کاشت ابرو به شکل زیر می باشد.

۱- طراحی ابرو

در این مرحله نوع طرح ابرویی که متقاضی خواهان آن می باشد، بر روی صورت ترسیم می‌شود و سپس پزشک متخصص با توجه به فرم صورت و طرح دلخواه متقاضی یک طرح زیبا برای ابروها تعیین می کند و این ابرو ها باید به گونه ای بر روی صورت ترمیم شود، که دارای تقارن باشد.

۲- برداشت گرافت ها

برداشت گرافت ها باید از نواحی مختلف مانند پشت سر و پشت گوش که دارای تراکم موی بالا تری می باشند انجام شود، که این مکان ممکن است در آقایان و خانم ها متفاوت باشد.

۳- کاشت ابرو

زمانی که گرافت ها از ناحیه موردنظر استخراج شدند، باید در زیر میکروسکوپ قرار داده شود و در صورتی که آسیب به فولیکول ها نرسیده است، در ناحیه درمان کاشت شود.

۴- قبل از کاشت ابرو، ناحیه مورد نظر با استفاده از  بی حس کننده های موضعی، کاملا بی‌حس می‌شود تا هیچگونه دردی متوجه فرد متقاضی نشود.

کاشت ابرو از حساسیت بالایی برخوردار می باشد و باید موهای برداشت شده با زاویه خاصی در ناحیه ابرو کاشت شود و در صورتی که پزشک متخصص، از تجربه و مهارت کافی در این زمینه برخوردار نباشد، نتایج مثبتی از کاشت ابرو دریافت نمی شود.

کاشتن ابرو چه مزیت هایی به دنبال دارد؟

۱- افزایش تراکم ابرو ها

استفاده از این شیوه درمانی زیبایی، باعث می شود ابروها از تراکم بالایی برخوردار باشند و به شکل ایده آل بر روی چهره خود نمایی کند. ابروها تأثیر زیادی بر روی زیبایی چشم ها دارد و در صورتی که از تراکم بالایی برخوردار باشد، باعث می‌شود چشم‌ها درشت‌تر به نظر برسد.

۲- افزایش جذابیت چهره

در صورتی که ابروها به حالت زیبا، بر روی صورت طراحی شود، باعث می شود فرم آنها با چهره تناسب داشته باشد و سایر اعضای صورت به گونه ای برجسته تر نمایان شود.

۳- افزایش اعتماد به نفس

 چنانچه فرد بداند از چهره زیبایی برخوردار می باشد و نیازی به استفاده از ابزارهای آرایشی مانند ابرو و تاتو ندارد، باعث می شود اعتماد به نفس فرد افزایش پیدا کند.

کاشتن ابرو چه مزیت هایی به دنبال دارد؟

۴- ماندگاری طولانی

 چنانچه این روش درمانی توسط افراد متخصص انجام شود، باعث می شود از ماندگاری طولانی و دائمی برخوردار باشند.

۵- مخفی کردن آسیب های اطراف ابرو

چنانچه در اطراف ابرو زخم و یا جراحتی وجود داشته باشد، می توان با استفاده از کاشت ابرو در این نواحی این گونه آسیب ها را پنهان کرد.

۶- داشتن ظاهری طبیعی

در کاشت ابرو به دلیل اینکه از موهای خود فرد استفاده می شود، ابرو، به صورت کاملاً طبیعی بر روی چهره خود نمایی می کند.

برای دریافت نتیجه مطلوب بعد از کاشت ابرو چه مواردی باید مد نظر قرار داده شود؟

۱- در هنگام شستشوی ابروها، باید دقت و حساسیت زیادی به خرج دهید. چنانچه ناحیه درمانی تمیز نگه داشته شود، روند بهبودی سریعتر انجام می شود.
بنابراین برای شستشوی ابرو ها در روزهای اول، بهتر است این کار را با استفاده از پد آرایشی و مواد شوینده انجام دهید و سپس می توانید با استفاده از شامپوهای تجویزی پزشک ابروها را شستشو دهید و همچنین امکان دارد پزشک برای شما اسپری فول سالین تجویز کند که این ماده باید هر دو سه ساعت یکبار، بر روی ابروها استفاده شود.

۲- آبی که برای شستشوی ابرو ها مورد استفاده قرار می گیرد، باید ولرم باشد تا باعث ایجاد فشار بر روی ابروها نشود، همچنین برای خشک کردن آنها از حوله نرم استفاده کنید و به صورت ضربه ای ابروها را خشک کنید.

۳- چنانچه پزشک مورد نظر، برای شما دارویی تجویز کرده است، این داروها را به طور منظم و سر وقت مصرف کنید.

۴- باید در هنگام استراحت مراقب باشید، فشار زیادی به ابروها وارد نشود، سر خود را بر روی بالش قرار ندهید و همچنین از ناحیه اهدا کننده مو باید مراقبت کنیم و در هنگام خواب بالش زیر گردن خود قرار دهید، که از ایجاد آسیب به این ناحیه جلوگیری شود.

۵- به دلیل اینکه موهای کاشت شده از ناحیه متفاوت می باشد، بنابراین نیاز به زمان دارد تا به جای تازه عادت کند، برای صاف کردن و حالت دادن ابرو ها می توانید از ژل ابرو استفاده کنید. اما استفاده از ژل باید با گذشت چند ماه از کاشت ابرو انجام شود.

برای دریافت نتیجه مطلوب بعد از کاشت ابرو چه مواردی باید مد نظر قرار داده شود؟

۶- می‌توانید برای تقویت ابروهای کاشته شده از روش های تکمیلی مانند تزریق prp  استفاده کنید، زیرا تاثیر بسزایی در تحریک رشد فولیکول ها دارد.

۷- روزانه از مایعات فراوانی استفاده کنید، زیرا مصرف مایعاتی نظیر سوپ و خوردن آب باعث هیدراته شدن بدن می شود، همچنین موجب رقیق شدن خون و افزایش گردش خون در ناحیه مورد نظر می شود و افزایش گردش خون باعث می‌شود مواد مغذی بیشتری به فولیکول های مو برسد و تاثیر بسزایی در رشد فولیکول ها دارد.

۸- رژیم غذایی شما باید سرشار از پروتئین باشد، زیرا ماده اصلی تشکیل دهنده کراتین پروتئین می باشد و نقش زیادی در سلامت موها دارد، همچنین مصرف امگا را در برنامه غذایی خود قرار دهید زیرا تاثیر زیادی در نتایج کاشت دارد. مصرف قرص آهن و غذاهای حاوی آهن نیز تاثیر بسزایی در افزایش خونرسانی به ناحیه کاشت دارد و همچنین ویتامین هایی مانند ویتامین B و C  تاثیر زیادی در سلامت و رشد موها دارد.

افزایش ماندگاری کاشت ابرو ما را از انجام چه مواردی منع می کند؟

۱- به مدت یک هفته بعد از کاشت ابرو از رسیدن رطوبت به ابرو ها جلوگیری شود، زیرا رسیدن رطوبت، باعث ایجاد مشکلاتی بر روی سلامت ابروهای کاشته شده می شود.

۲- از ایجاد هرگونه فشار به ابرو ها جلوگیری شود، زیرا فشار به ابروها، باعث از بین رفتن فولیکول های آن ها می شود و باعث می شود نتایج کاشت، بر روی ناحیه مورد نظر مثبت نباشد.

۳- گاهی افراد برای کاهش تورم و التهاب از کمپرس یخ استفاده می‌کنند، اما همان گونه که گفته شده باید از رسیدن اب به ابروها پیشگیری شود، بنابراین برای کاهش تورم می توانید، کمپرس یخ را بر روی چشم ها قرار دهید.

۴- به مدت سه هفته بعد از کاشت ابرو، از هیچگونه ماده شیمیایی برای رنگ کردن ابروها استفاده نکنید، زیرا استفاده از رنگ ها باعث آسیب به فولیکول ها می شود، اما بعد از سه هفته می تواند از رنگ و هر نوع ماده شیمیایی دیگری استفاده کنید.

۵- از دستکاری ناحیه کاشت خودداری کنید، زیرا باعث آسیب به فولیکول ها می شود و ممکن است خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد و همچنین برای کاهش کبودی و تورم می توانید، از آنتی بیوتیک و مسکن استفاده کنید.

۶- ممکن است بعد از کاشت ابرو، ناحیه مورد نظر دچار قرمزی، خارش و پوسته پوسته شدن شود، که این موارد طبیعی می باشد، اما در صورت ایجاد زخم بر روی ناحیه مورد نظر، به هیچ وجه زخم ها را دستکاری نکرده و از کندن زخم خودداری کنید.

افزایش ماندگاری کاشت ابرو ما را از انجام چه مواردی منع می کند؟

۷- بعد از کاشت ابرو، ناحیه مورد نظر دارای حساسیت بالایی می باشد و نسبت به عوامل محیطی واکنش نشان می دهد، بنابراین سعی کنید در معرض مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید و در صورت لزوم از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید.

۸- از انجام فعالیت های سنگین و هر فعالیتی که موجب تعریق شود، خودداری کنید. زیرا تعریق، باعث آسیب به فولیکول های ابرو می شود و تاثیر منفی بر روی نتایج درمانی دارد.

۹- از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کنید، زیرا مصرف این مواد باعث افزایش روان کنندگی خون می‌شود و ممکن است خونریزی را در ناحیه جراحی افزایش دهد.

۱۰- به مدت دو هفته بعد از کاشت ابرو، سیگار نکشید، زیرا سیگار کشیدن روند بهبودی را کاهش می دهد.

۱۱- چنانچه خواهان استفاده از لوازم آرایشی برای ابرو و چشمان خود هستید، بهتر است سه روز بعد از انجام کاشت ابرو، این کار را انجام دهید و در هنگام تمیز کردن مواد آرایشی، مراقب باشید، آسیبی به ابروهای شما وارد نشود.

۱۲-برای تمیز کردن ابروها به هیچ عنوان از موچین استفاده نکنید، زیرا استفاده از موچین باعث کنده شدن ریشه های مو می شود و فولیکول ها دیگر رشد نخواهد کرد، برای مرتب کردن ابروها بهتر است از قیچی استفاده کنید و تنها موهایی که بلند شده اند را کوتاه کنید.

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری و دوام کاشت ابرو

۱- شرایط فرد متقاضی

زمانی که فولیکول ها از ناحیه اهدا کننده مو برداشته می‌شوند و در ناحیه مورد نظر در ابرو کاشت داده می شود، فولیکول ها در ناحیه ی جدید شروع به رشد می کنند و رشد طبیعی دارد و چنانچه دچار آسیب نشود به رشد خود ادامه می دهد، اما گاهی شرایط بدنی فرد متقاضی، به گونه ای می باشد که به دلیل تغییرات هورمونی یا وجود بیماری های خاص، ابروها دچار ریزش می شود و از میزان ماندگاری آنها کاسته می‌شود.

۲- مقاوم بودن فولیکول های کاشته شده

برداشت فولیکول ها از مناطقی انجام می‌شود، که این مناطق دارای بیشترین تراکم مو می باشد و در برابر ریزش مقاوم هستند، پزشک متخصص با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارد، بهترین مکان را برای برداشت مو انتخاب می‌کند، اما گاهی ممکن است، فولیکول های برداشت شده از قدرت و مقاومت کافی برخوردار نباشد و در برابر عوامل مختلف دچار ریزش شود.

۳- میزان مهارت پزشک متخصص و تکنیک‌هایی که به کار برده می شود.

 برای انجام کاشت ابرو، از روش های مختلفی استفاده می شود، هر چه تکنیک هایی به کار برده شده به صورت اصولی انجام شود، ماندگاری کاشت ابرو افزایش پیدا می‌کند و همچنین کاشت فولیکول ها در مکان مناسب و زاویه کاشت بر روی ماندگاری آن تاثیر گذار می باشد، که این موارد به مهارت پزشک بستگی دارد، بنابراین در انتخاب پزشک متخصص باید دقت وحساسیت زیادی به خرج دهید تا نتایج رضایت بخش باشد.

۴- مراقبت صحیح از ابروها

 زمانی که کاشت ابرو انجام شود، باید به ابروهای کاشته شده مراقبت و رسیدگی شود تا ماندگاری کاشت ابرو افزایش پیدا کند و دستورالعمل هایی، توسط پزشک ارائه می‌شود که برای تاثیرگذاری و  دریافت نتایج بهتر کاشت ابرو لازم است، فرد باید تمامی این دستورالعمل ها را به خوبی اجرا کند.

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری و دوام کاشت ابرو

۵- جنس ابروها

 یکی دیگر از عواملی که بر میزان ماندگاری کاشت ابرو ها، تاثیر گذار است، جنس ابرو ها می باشد که با توجه به ناحیه اهدا کننده مو، جنس ابروهای کاشته شده متفاوت می باشد و بر روی ماندگاری کاشت ابرو تاثیر گذار است.

۶- رژیم غذایی

یکی دیگر از عواملی که بر نتایج کاشت ابرو تاثیر گذار می باشد، رژیم غذایی می باشد، که رژیم غذایی باید از تمامی مواد غذایی برخوردار باشد تا باعث تقویت فولیکول های کاشته شده شود، زیرا این فولیکول ها برای رشد کافی، نیاز به مواد مغذی دارند.

۷-سبک زندگی روزانه

 شیوه زندگی افراد بر روی ماندگاری ابروها تاثیر گذار می باشد و چنانچه فرد به دخانیات اعتیاد دارد، این مواد باعث کاهش ماندگاری کاشت ابرو می شود.

نتایج کاشت ابرو تا چه مدت ماندگار است؟

همانگونه که در بالا نیز ذکر کردیم، عوامل مختلفی بر روی ماندگاری کاشت ابرو تاثیر گذار می باشد، چنانچه فرد تمام شرایط لازم را داشته باشد، استفاده از این روش درمانی نتایج مثبتی به همراه دارد و ماندگاری آن دائمی می باشد، رشد موها به صورت طبیعی ادامه داشته و گاهی ممکن است بعد از مدتی ابروها دچار ریزش شود، که این فرآیند طبیعی می باشد و در مدت زمان کوتاه مجدد ابروها رشد می کند و جای نگرانی ندارد.

نتایج کاشت ابرو تا چه مدت ماندگار است؟
اما ماندگاری نتایج درمانی به عوامل مختلفی از قبیل نوع فولیکول های برداشت شده، استفاده نکردن از مواد شیمیایی و رنگ و همچنین عدم اصلاح زیاد ابروها بستگی دارد.

منظور از دوره تلوژن در پروسه کاشت ابرو چیست؟

رشد مو دارای سه مرحله می باشد، که این مراحل به شرح زیر می باشد.

۱-مرحله تلوژن

 در این مرحله موها در استراحت هستند و این استراحت ممکن است بعد از رشد مو اتفاق بیفتد و حدود ۳ ماه، برای مرحله تلوژن زمان نیاز می باشد. در این مرحله موهایی که روند رشد آنها متوقف شده دچار ریزش می شود و موهای جدید جایگزین آنها می شود، ممکن است در بعضی از افراد، موهای جدید جایگزین موهای ریخته شده نشود و از میزان تراکم موها کاسته شود.

۲- مرحله آناژن

در این مرحله تقسیم سلولی در ریشه مو اتفاق می افتد و باعث می‌شود رشد موها افزایش پیدا کند، که مدت زمان این مرحله در افراد مختلف متفاوت می باشد، چنانچه این دوره در بعضی از افراد بلندتر باشد، باعث می شود موهای آنها نیز بلندتر باشد و کوتاهی دوره، باعث کوتاهی موها می شود.

منظور از دوره تلوژن در پروسه کاشت ابرو چیست؟

۳- مرحله کاتوژن

این مرحله به دنبال رشد فعال مو ایجاد می شود و در این مرحله، ساقه مو به راحتی از پوست سر جدا می‌شود و ممکن است روزانه حدود ۶۰ تا ۱۰۰ تار مو دچار ریزش شود.

آیا همه افراد با هر شرایطی می توانند، عمل کاشت ابرو را انجام دهند؟

با اینکه عمل کاشت ابرو تاثیر زیادی در زیبایی چهره افراد دارد، اما گاهی بعضی از افراد با توجه به شرایطی که دارند، نمی توانند از این روش درمانی استفاده کنند، عواملی که بر روی انتخاب فرد مناسب برای کاشت ابرو تاثیر گذار است عبارتند از:

۱- داشتن سلامت جسمانی

فرد متقاضی باید از سلامت کامل برخوردار باشد، به گونه ای که افراد دیابتی، افرادی که حساسیت پوستی دارد و کسانی که نسبت به داروهای بی حس کننده آلرژی نشان می دهند و همچنین کسانی که سوء تغذیه دارند، نمی‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند.

۲- داشتن بانک موی مناسب

فرد متقاضی باید بانک موی مناسبی داشته باشد و در صورتی که فولیکول های موجود برای اهدا، از مقاومت کافی برخوردار نباشد و همچنین اندازه آن ها برای کاشت ابرو مناسب نباشد، گزینه مناسبی برای کاشت ابرو نمی باشد.

۳- عدم اعتیاد به دخانیات و الکل

 افرادی که متقاضی کاشت ابرو هستند، نباید سیگار و قلیان مصرف کنند، زیرا استفاده از این مواد باعث رقیق شدن خون شده و احتمال خونریزی را افزایش می دهد، سیگار باعث کاهش اکسیژن در بدن شده و این فرایند منجر به عدم رشد فولیکول ها می شود.

۴- افرادی که مشکلات عصبی دارند و به دلیل این مشکل، ممکن است موهای سر و ابرو های خود را بکنند، نمی توانند از این روش استفاده کنند.

آیا همه افراد با هر شرایطی می توانند، عمل کاشت ابرو را انجام دهند؟

۵- افرادی که غده تیروئید آنها، دچار اختلال می باشد، تا زمانی که این بیماری بهبود پیدا نکند نمی توانند، از این روش استفاده کنند زیرا باعث ریزش ابرو می شوند.

۶- ورزشکارانی که تمام روزها باید به فعالیت مشغول باشند، نیز کاشت ابرو برای آنها گزینه مناسب نمی باشد، زیرا تعریق باعث می شود، نتایج مثبتی از این شیوه دریافت نشود.

جهت نوبت دهی یا مشاوره رایگان با کلینیک زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۴۹۷۹۳ (خط ویژه تهران بدون کد 021)

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

هزینه کاشتن ابرو

عوامل مختلف بر روی هزینه کاشت تاثیر گذار می باشد که از این عوامل می توان موارد زیر را نام برد.

۱- روش کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش های مختلفی انجام می شود که از این روش ها می توان SUT  ،FUT ،FUE را نامبرد. هرچه روش درمانی پیشرفته تر باشد، آسیب کمتری به فولیکول های مو وارد می شود و نتایج رضایت‌بخشی تری دریافت می شود، همچنین هزینه کاشت افزایش پیدا می کند.

۲- تعداد گرافت های مورد نیاز

بسته به حجم ابروها، تعداد گرافت هایی که برای ترمیم آنها لازم می باشد، متفاوت می باشد، هر چه تعداد گرافت افزایش پیدا کند، هزینه کاشت ابرو نیز افزایش پیدا می کند.

۳- مدل ابرو

در روش کاشت ابرو، مدل ابرو ها قابل تغییر می باشد و چنانچه مدل ابرو ها به صورت پهن و کشیده باشد، نیاز به گرافت بیشتری دارد و هزینه دریافتی نیز افزایش پیدا می‌کند، همچنین ناحیه کاشت ابرو ها در صورتی که در تاج و انتهای ابرو باشد، به دلیل اینکه زاویه کاشت در این نواحی متفاوت می باشد، نیاز به دقت و زمان بیشتری دارد، بنابراین هزینه دریافتی نیز افزایش پیدا می کند.

هزینه کاشتن ابرو

۴- میزان مهارت پزشک متخصص

به منظور ماندگاری بیشتر کاشت ابرو، پزشک متخصص باید از مهارت و تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشد، هرچه پزشک متخصص حرفه‌ای‌تر باشد، میزان هزینه دریافتی نیز افزایش پیدا می کند.

۵- کلینیک کاشت ابرو

نوع خدمات ارائه شده و همچنین موقعیت جغرافیایی کلینیک بر روی هزینه دریافتی تاثیرگذار می باشد، هر چه خدمات ارائه شده پیشرفته تر باشد، میزان هزینه دریافتی افزایش پیدا می‌کند و همچنین هر چه کلینیک از نظر موقعیت جغرافیایی موقعیت بهتری داشته باشد، هزینه دریافتی کاشت ابرو نیز افزایش پیدا میکند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به متن
0 نظرات نوشته شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
کلینیک زیبایی عرفان

کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

لطفا شماره تلفن خود را در باکس زیر وارد نمایید تا در اولین فرصت مشاورین کلینیک با شما تماس بگیرند: