جوانسازی پوست

لیفت ابرو با اندولیفت

لیفت ابرو با اندولیفت

لیفت ابرو با اندولیفت

در این مقاله با بهترین روش لیفت ابرو با اندولیفت آشنا خواهیم شد.
یکی از مواردی که تاثیر بسزایی در زیبایی چهره افراد دارد و در صورتی که دچار افتادگی شود، تاثیر منفی بر چهره افراد دارد و باعث ایجاد ظاهری غمگین و افتاده می‌شود ابروها می‌باشند، به منظور برطرف کردن افتادگی ابرو افراد به دنبال یک روش درمانی موثر و ایمن هستند، تا برای چهره خود دوباره ظاهر جوان و شاداب ایجاد کنند.

از دلایل افتادگی ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- افزایش سن

یکی از دلایل عمده افتادگی ابرو، افزایش سن می‌باشد زیرا با افزایش سن، میزان چربی پیشانی و شقیقه‌ها کاهش پیدا می‌کنند و تاندون‌های نگهدارنده اطراف چشم دچار آتروفی می‌شود، که این عوامل باعث کاسته شدن برجستگی‌های پوست و افتادگی ابروها می‌شود، علاوه بر این ایجاد چین و چروک‌ها بر روی پیشانی نیز باعث افتادگی ابرو می‌شود.

۲- وجود برخی بیماری‌های زمینه ای

گاهی وجود برخی بیماری‌ها بر پوست تاثیر گذاشته و باعث افتادگی آن می‌شود.

۳-ژنتیک

 گاهی افراد به صورت طبیعی از زمانی که به دنیا می‌آیند، ابروهای افتاده دارند که این ابروهای افتاده باعث نارضایتی آنها از چهره خود و کاهش میدان دید می‌شود.

۴- استعمال دخانیات

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر افتادگی ابرو، استعمال دخانیات می‌باشد، زیرا استعمال دخانیات باعث می شود، چربی‌های زیر پوست کاهش پیدا کند و علائم پیری بروز کند، به دلیل انقباضاتی که در هنگام کشیدن سیگار به وجود می‌آید، این علایم تشدید پیدا می‌کند.

لیفت ابرو با اندولیفت

۵- قرار گرفتن در معرض نور خورشید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث آسیب پذیری بیشتر پوست می‌شود و علائم پیری بر روی چهره سریع‌تر آشکار می‌شود.

۶- رژیم غذایی نامناسب

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر زیبایی چهره و افزایش انعطاف پذیری و خاصیت کشسانی آن تغذیه مناسب می‌باشد، یک رژیم غذایی مناسب باید سرشار از مواد مغذی و ویتامین‌ها باشد و در صورتی که بدن با کمبود این مواد مواجه شود، علائم پیری بروز می‌کند که یکی از این علائم افتادگی ابرو می‌باشد.

۷- اقدام به روش‌های درمانی

به صورت غیرحرفه‌ای گاهی افراد از روش‌هایی مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل به منظور زیبایی چهره استفاده می‌کنند و با خوب انجام نگرفتن این تزریقات، به سلول‌های عصبی و عضله‌های اطراف آن ناحیه آسیب وارد شده و ممکن است باعث افتادگی ابرو شود.

۸- استفاده از لنزهای چشمی به مدت طولانی

برای چشم‌ها استفاده از لنزهای سخت به مدت طولانی آسیب زا می‌باشد و ممکن است باعث افتادگی ابرو شود.

۹- وجود برخی عادت‌های اشتباه

 برای زیبایی صورت و فرم دهی به آن گاهی افراد از ماساژ استفاده می‌کنند، در صورتی که این ماساژ به صورت غیر صحیح انجام شود، باعث ایجاد عوارضی بر روی چهره می‌شود، به طور مثال یکی از دلایل افتادگی ابروها مالیدن چشم‌ها می‌باشد.

۱۰- تضعیف عضله در ناحیه اطراف ابرو

ماهیچه‌ای در بین پلک و ابرو وجود دارد، که باعث بالا نگه داشتن ابرو می‌شود، در زمانی که این ماهیچه دچار تضعیف شود، عارضه افتادگی ابرو ایجاد خواهد شد.

سایر مقالات مرتبط با موضوع

لیفت ابرو با استفاده از تکنیک اندولیفت

لیفت ابرو با اندولیفت یک روش جدید و غیرجراحی برای بهبود شکل و موقعیت ابروها است.
این تکنیک اندولیفت از تکنولوژی لیزر استفاده می‌کند تا پوست ابروها را جمع و تنظیم کند.
به عبارت دقیق‌تر، اندولیفت از لیزر با فرکانس بالا برای انجام این کار استفاده می‌کند.

مزایای لیفت ابرو با اندولیفت شامل موارد زیر می‌شود:

۱-  غیرجراحی

 این روش غیرجراحی است و بدون نیاز به برش‌ها و خطوط جراحی انجام می‌شود.

۲- بدون مرحله بهبودی طولانی

اندولیفت عمدتاً بدون مرحله بهبودی طولانی انجام می‌شود و بیماران معمولاً به فعالیت‌های روزمره خود  باز می‌گردند.

۳- بدون بیهوشی عمومی

این روش معمولاً بدون نیاز به بیهوشی عمومی انجام می‌شود.

۴- تنظیم موقعیت ابرو

اندولیفت ابروها را تنظیم و بهبود می‌بخشد، به طوری که آنها به شکل طبیعی‌تری نمایان می‌شوند.

۵- اندازه‌گیری کلاژن

این روش می‌تواند تولید کلاژن در پوست ابروها را تحریک کند، که به پایداری و جوانسازی پوست کمک می‌کند.
لیفت ابرو با اندولیفت یک روش نسبتاً سریع و کم درد است که معمولاً در مطب پزشک انجام می‌شود.
برای اطلاعات دقیق‌تر و مشاوره، می‌توانید با یک پزشک تخصصی زیبایی و لیزر مشورت کنید.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

لیفت ابرو و روش‌های متعدد

لیفت ابرو با اندولیفت یک روش جراحی یا غیرجراحی است که برای ایجاد جوانی و تازگی در نمایش ابروها استفاده می‌شود.

این روش‌ها می‌توانند شامل موارد زیر باشند

۱- لیفت ابرو با استفاده از جراحی

این روش شامل برش پوست اضافی و تنظیم مجدد عضلات و بافت‌های زیر پوستی است. این یک روش دقیق و کارآمد است، اما نیازمند زمان بهبودی است.

۲- لیفت ابرو با استفاده از نخ‌های PDO

این روش‌ها از نخ‌های جذبی برای ایجاد تنش و تازگی در پوست ابروها استفاده می‌کنند.
نخ‌ها در پوست جا می‌ شوند و به پوست ابرو ایجاد تنش می‌دهند.

۳- لیفت ابرو با استفاده از لیزر

 لیزرهای غیرآبی، مانند لیزر CO2 یا لیزر آبی، می‌توانند برای تنظیم و تازگی پوست ابروها استفاده شوند.
این روش معمولاً بدون برش‌های پوستی انجام می‌شود.

۴- لیفت ابرو با استفاده از بوتاکس یا فیلرها

بوتاکس و فیلرها می‌توانند برای تنظیم شکل ابروها و ایجاد تنش در پوست استفاده شوند.
این روش‌ها نسبت به جراحی یا روش‌های دیگر کمتر به مرحله بهبودی نیاز دارند.

لیفت ابرو و روش‌های متعدد

۵- لیفت ابرو با استفاده از تزریق ژل

 این روش از تزریق ژل به پوست، برای تنظیم شکل ابروها و ایجاد تنش استفاده می‌کند.
این ژل در مدت زمانی تا یک سال در پوست باقی می‌ماند.

۶- لیفت ابرو با استفاده از هایفوتراپی

هایفوتراپی دور چشم یکی از روش‌هایی می‌باشد که امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، در این روش از امواج التراسوند با فرکانس مشخصی در لایه‌های زیرین پوست استفاده می‌شود، که این امواج موجب تحریک کلاژن سازی و افزایش انعطاف پذیری پوست شده و تاثیر بسزایی در بالا کشیدن ابروها و از بین بردن افتادگی آن دارد.

۷- بلفاروپلاستی پلک

افتادگی پلک یکی از عواملی می‌باشد، که باعث افتادگی ابرو نیز می‌شود و با انجام بلفاروپلاستی پلک می‌توان تاثیر بسزایی در افع افتادگی ابرو دارد.
عمل بلفاروپلاستی پلک که به صورت سرپایی با ایجاد برش در بالای پلک توسط پزشک متخصص انجام می‌گیرد، باعث حذف پوسته اضافه و چربی‌های اضافه در بالای پلک می‌شود، با انجام این عمل می‌توان تاثیر بسزایی در از بین بردن افتادگی پلک داشت، که رفع این عارضه باعث رفع افتادگی ابرو نیز می‌شود.

۸- جراحی ابرو با روش آندوسکوپی

در روش آندوسکوپی با استفاده از ابزاری به نام آندوسکوپ باعث ایجاد برش در ناحیه فوقانی پیشانی و همچنین خط رویش مو می‌شوند، که تاثیر بسزایی در رفع افتادگی ابرو دارد.
در واقع ایجاد برش به منظور بالا کشیدن ماهیچه‌های زیر پوست می‌باشد و علاوه بر تاثیری که در رفع افتادگی ابروها دارد، باعث از بین رفتن چین و چروک اطراف چشم و بین ابروها نیز می‌شود.
همانگونه که مشاهده کردید برای لیفت ابروهای روش های مختلفی وجود دارد که تحت تاثیر عوامل مختلف انتخاب روش مناسب صورت می‌گیرد.

 از این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- انتظارات فرد قبل از انجام لیفت

برای از بین بردن افتادگی ابرو قبل از انتخاب روش صحیح، برای فرد یک جلسه مشاوره در نظر گرفته می‌شود، که در این جلسه انتظارات فرد از انجام روش‌های زیبایی توضیح داده می‌شود و با توجه به انتظارات فرد پزشک متخصص برای شخص مناسب‌ترین روش را انتخاب می‌کند.

۲- میزان افتادگی ابرو

 بر روی روش انتخاب درمانی میزان افتادگی ابروها تاثیرگذار می‌باشد و هر چه میزان افتادگی ابروها بیشتر باشد، برای رفع افتادگی ممکن است از راه‌های عمل جراحی استفاده شود.

۳- حالت چهره

برای انتخاب بهترین روش یکی از عوامل تاثیر حالت چهره افراد می‌باشد و باید مناسب‌ترین روش را با توجه به چهره فرد انتخاب کرد.
به طور مثال چنانچه فرد صورت کشیده‌ای داشته باشد، باعث می‌شود داشتن ابروهای صاف جذابیت چهره فرد را بیشتر کند و کمتر درازی صورت به چشم بیاید، اما در صورتی که چهره فرد گرد باشد، داشتن ابروهای کمانی باعث افزایش جذابیت چهره خواهد شد.

۴- جنسیت

 روش‌های مختلفی برای رفع افتادگی ابرو با توجه به سلایق مختلف آقایان و خانم‌ها استفاده می‌شود، به گونه‌ای که بیشتر آقایان ترجیح می‌دهند، ابروهای صاف داشته باشند، اما ابروهای کمانی بیشتر مورد علاقه خانم‌ها می‌باشد.

۵- میزان چین و چروک

برای انتخاب روش صحیح، یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار میزان چین و چروک در ناحیه پیشانی و خطوط ابرو می‌باشد.

۶- هزینه درمان

 علاوه بر شرایط افراد هزینه درمان نیز در نظر گرفته می‌شود، گاهی بعضی از روش‌های درمانی نسبت به سایرین دارای هزینه کمتری می‌باشد، به عنوان مثال هزینه اندولیف نسبت به عمل جراحی لیفت کمتر می‌باشد، بنابراین با توجه به اینکه این روش دارای عوارض کمتری می‌باشد، اکثر افراد ترجیح می‌دهند از این روش استفاده کنند.

عوامل مختلفی بر هزینه لیفت ابرو با اندولیفت تاثیرگذار می‌باشد که از این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- مکان کلینیک

هرچه یک کلینیک از موقعیت بهتری برخوردار باشد و برای مراجعه کنندگان خدمات بیشتری ارائه دهد، باعث افزایش هزینه درمان خواهد شد و این هزینه برای شهرهای مختلف نیز متفاوت می‌باشد.

۲- مهارت پزشک متخصص

به منظور لیفت ابرو، مهارت و سابقه پزشک از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد، زیرا اطراف چشم از حساسیت بالایی برخوردار می‌باشد و برای انجام آن پزشک باید به صورت حرفه‌ای عمل کند، بدون اینکه به سلول‌های عصبی چشم آسیبی وارد شود، این کار را انجام دهد، هرچه پزشک از مهارت بیشتری برخوردار باشد، امکان افزایش هزینه وجود دارد.
لیفت ابرو می‌تواند بهبودی سریع و دائمی در شکل و جوانی ابروها ایجاد کند.
انتخاب بهترین روش برای شما بستگی به میزان افتادگی پوست و هدف شما دارد. برای مشورت و انتخاب بهترین روش، بهتر است با پزشک یا متخصص زیبایی مشوره کنید.

نحو عملکرد لیزر اندولیفت ابرو

لیزر اندولیفت یک روش غیرجراحی است که برای بهبود شکل و تازگی پوست ابروها استفاده می‌شود.
در واقع این لیزر باعث حذف چربی‌ها و تحریک کلاژن سازی پوست می‌شود بدون ایجاد برش و بیهوشی و با استفاده از بی‌حسی موضعی کاملاً بدون درد صورت می‌گیرد. در این روش درمانی دستگاه آندولیفت از طول موج۱۴۷۰ نانومتر برای تاثیرگذاری به لایه‌های میانی پوست استفاده می‌کند، که به این طول موج فرو سرخ یا مادون قرمز گفته می‌شود.
برای هر دستگاهی میزان طول موج نشان دهنده قدرت لیزر آن می‌باشد و در لایه زیرین اشعه لیزر دستگاه اندولیفت، باعث تحریک کلاژن سازی در آن ناحیه می‌شود و تاثیر بسزایی در ترمیم پوست افتاده ناحیه و از بین بردن خط آن ناحیه دارد، در واقع در این فرایند انرژی نوری به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود، که باعث از بین بردن چربی‌های اضافه می‌شود، در واقع اشعه‌های لیزر تنها توسط سلول‌های چربی پوست جذب شده و مابقی آن بازتاب می‌شود:

به طور کلی از کاربردهای اندولیفت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-  رفع افتادگی

 این روش درمانی باعث کمک کردن به رفع افتادگی‌های ابرو در حد قابل قبول می‌شود و باعث افزایش شادابی چشم‌ها و پلک خواهد شد.

۲- کاهش خطوط صورت

این روش درمانی تاثیر بسزایی در کاهش خطوط صورت در نواحی مختلف دارد و باعث از بین بردن خطوط خنده و پیشانی به راحتی می‌شود و چهره فرد را به چهره شاداب و صاف تبدیل می‌کند.

نحو عملکرد لیزر اندولیفت ابرو

۳- حذف چربی‌های اضافه

یکی دیگد از کاربردهای اندولیفت از بین بردن چربی‌های اضافه می‌باشد، در واقع اشعه لیزر توسط سلول‌های چربی جذب می‌شود و باعث حذف این چربی‌ها خواهد شد
لیزر اندولیفت به عنوان یک روش غیرجراحی و غیرتهاجمی برای لیفت ابروها به کار می‌رود.
این روش معمولاً به عنوان یک روش ترمیم پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد و معمولاً نیازی به مرحله بهبودی طولانی ندارد.
برای مشورت و انتخاب بهترین روش، بهتر است با پزشک متخصص زیبایی مشورت کنید.

لیزر اندولیفت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

لیزر اندولیفت ابرو مناسب برای افرادی است که می‌خواهند شکل ابروهای خود را بهبود دهند و تازگی پوست این منطقه را ایجاد کنند.
این روش معمولاً برای افرادی که با مشکلاتی مانند چین و چروک‌ها در منطقه ابروها یا افتادگی پوست ابروها روبرو هستند، مناسب است.
تازگی‌بخشی پوست ابروها و افزایش تنش در این منطقه از جمله مزایای این روش است.
علاوه بر این، لیزر اندولیفت ابرو یک روش غیرجراحی است و برخلاف جراحی‌های تنظیمی، بهبودی سریع‌تر و کمترین عوارض ناخواسته دارد.

لیزر اندولیفت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟
افرادی که به دنبال روشی هستند که به طور معمول نیازی به بستری طولانی برای بهبودی نداشته باشد، می‌توانند از لیزر اندولیفت ابرو بهره‌برداری کنند.
به هر حال، برای تشخیص و تعیین مناسب بودن لیزر اندولیفت ابرو برای شما، بهتر است با یک پزشک متخصص زیبایی مشورت کنید.
پزشک می‌تواند وضعیت پوست شما را ارزیابی کند و روش مناسب را برای نیازهای شما تعیین کند.

ورم ابرو بعد از اندولیفت چند روز ادامه پیدا میکند؟

ورم ابرو بعد از انجام اندولیفت ممکن است در مدت زمانی کوتاه پس از عمل وجود داشته باشد، اما این ورم معمولاً بسیار زود بهبود می‌یابد.
ورم عموماً تا چند روز بعد از عمل ادامه می‌یابد و در اکثر موارد حدود یک هفته به طور کامل بهبود می‌یابد.
عواملی مانند نحوه اجرای اندولیفت، وضعیت اولیه پوست، واکنش شخصی به عمل جراحی و مراقبت‌های پساعملی می‌توانند تاثیر گذار باشند.
مهمترین نکته این است که باید توصیه‌ها و دستورات پساعملی پزشک خود را رعایت کنید تا بهبودی بهتر و سریع‌تر داشته باشید.

ورم ابرو بعد از اندولیفت چند روز ادامه پیدا میکند؟
در صورتی که ورم به طور طولانی ادامه دارد یا نگرانی‌های جدی دارید، حتماً با پزشک خود تماس بگیرید تا ایشان ارزیابی کند و راهنمایی لازم را ارائه دهد.

روش‌های مراقبت ابرو بعد از اندولیفت

مراقبت از ابرو بعد از اندولیفت می‌تواند به بهبودی سریع‌تر و بهتر این منطقه کمک کند.

در ادامه، چند روش مراقبتی پس از انجام اندولیفت برای ابروها آورده شده است

۱- استفاده از یخ

 در روزهای ابتدایی بعد از عمل، می‌توانید برای کاهش ورم ابروها از یخ یا کیسه‌های یخی استفاده کنید.
از قرار دادن کمپرس یخ بر روی ناحیه تحت درمان خودداری شود و این کمپرس در ناحیه اطراف قرار داده شود.

۲- استراحت

 پس از عمل اندولیفت، بهتر است تا چند روز استراحت  داشته باشید تا از فشار و تنش اضافی بر روی ابروها جلوگیری کنید.

۳- مراقبت از پوست

 پزشک ممکن است شما را به استفاده از محصولات خاصی برای مراقبت از پوست ابرو پس از عمل اندولیفت راهنمایی کند.

روش‌های مراقبت ابرو بعد از اندولیفت

۴- رعایت داروها

اگر پزشک داروهایی برای کاهش ورم یا بهبود بهبودی پوست تجویز کرده، حتماً دستورات و توصیه‌های او را رعایت کنید.

۵- مصرف آب

 آب کافی مصرف کنید تا به مرطوب ماندن پوست و  فرآیند بهبودی کمک کنید.

۶- پیروی از دستورات پزشک

مهمترین نکته این است که دستورات پزشک خود را دقیقاً رعایت کنید. از پزشک خود بپرسید که چه محدودیت‌هایی  پس از اندولیفت ابرو باید رعایت کنید.
دقت کنید که هر فرد ممکن است به طور متفاوت به عمل جراحی و مراقبت‌های پس از عمل واکنش نشان دهد. بهتر است با پزشک خود در مورد نحوه دقیق مراقبت و پیگیری مشورت کنید.

کلام آخر

یکی از روش‌هایی که به منظور رفع افتادگی ابروها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اندولیفت می‌باشد که این روش درمانی نتایج موثری به همراه دارد و عوارض آن به صورت حداقلی می‌باشد، اما باید توسط پزشکان با مهارت انجام گیرد، زیرا چشم از حساسیت بالایی برخوردار است و کوچک‌ترین سهل انگاری باعث ایجاد عوارض زیادی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *