کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

لوگو کلنیک زیبایی عرفان نیایش
  • خانه
  • وبلاگ
  • درباره ما
  • تماس با ما
خدمات اصلی
خدمات دیگر
ارتباط با ما
مدرین ترین کلینیک پوست و مو در کشور

دلمه های بعد از کاشت ابرو

یکی از بی خطر ترین روش ها برای افرادی که ابروهای آنها دچار ریزش شده است و یا نواحی از ابروی آن ها خالی است، کاشت ابرو می باشد که تاثیر زیادی بر افزایش تراکم ابروها داشته و نتایج آن به صورت دائمی می باشد و نیازی به استفاده از روش های دیگر نیست، اما ممکن است بعد از کاشت ابرو عوارضی برای فرد ایجاد شود، که یکی از این عوارض ایجاد دلمه در ناحیه کاشت می باشد که ممکن است باعث نگرانی افراد شود و بعضی افراد بر این تصورند که ایجاد این دلمه ها باعث تاثیر منفی بر نتایج جراحی خواهد شد.

دلمه های بعد از کاشت ابرو
اما باید بدانید که تشکیل دلمه به دلیل ترمیم نواحی کاشت می باشد و جای هیچ گونه نگرانی ندارد، بنابراین اگر جزو افرادی هستید که بعد از کاشت ابرو دلمه هایی در ناحیه کاشت ابرو ایجاد شده است، بهتر است اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید.

آیا تشکیل دلمه بعد از کاشت ابرو طبیعی است؟

در کاشت ابرو از فولیکول موی خود شخص برای کاشت استفاده می‌شود، که این نواحی بیشتر پشت سر وپشت گوشت می باشد و همچنین فولیکول های برداشت شده باید در نواحی تعیین شده با زاویه مشخصی کاشت داده شود.
مراحل برداشت و کاشت ابرو ممکن است باعث آسیب های پوستی شود و در زمان ترمیم این آسیب ها ممکن است در آن دلمه ایجاد شود و این روند طبیعی بوده و مطمئنا هرشیوه درمانی دارای عوارضی می باشد و ایجاد این دلمه ها هیچگونه جای نگرانی ندارد.

آیا تشکیل دلمه بعد از کاشت ابرو طبیعی است؟
در واقع ایجاد این دلمه ها نشان دهنده عملکرد بالای سیستم ایمنی بدن و روند خوب ترمیم می باشد، اما بعد از کاشت ابرو با انجام مراقبت های خاص اثری از دلمه بر روی پوست و باقی نخواهد ماند. به منظور کاهش عوارض باید به توصیه های پزشک توجه کنید و موارد بهداشتی را به خوبی رعایت نمایید، تا دلمه های ایجاد شده سریع تر از بین برود.
روش های مختلفی برای کاشت ابرو استفاده می‌شود که ممکن است باعث ایجاد بریدگی هایی در ناحیه کاشت شود و ایجاد این بریدگی ها باعث ایجاد زخم شده و در صورتی که مراقبت های بهداشتی به خوبی رعایت نگردد، باعث ایجاد دلمه هایی خواهد شد و ممکن است با تشدید این دلمه‌ها  اثرات منفی بر نتایج کاشت داشته باشد و در بعضی مواقع از رویش ابرو ها به صورت طبیعی جلوگیری نماید.

جهت نوبت دهی یا مشاوره رایگان با کلینیک زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۴۹۷۹۳ (خط ویژه تهران بدون کد 021)

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

علائم دلمه بعد از کاشت ابرو

برای کاشت ابرو خونریزی های خفیفی در ناحیه کاشت ایجاد می‌شود، زیرا گرافتهای برداشت شده به منظور کاشت نیاز به ایجاد برش هایی بر روی پوست دارند، که ایجاد این برش ها باعث خونریزی های خفیفی خواهد شد.
اما چنانچه پزشک متخصص از مهارت کافی در این زمینه برخوردار باشد، کاشت با کمترین آسیب به سلول‌های پوست انجام می گیرد و کمترین میزان خونریزی متوجه فرد می شود، ولی این خونریزی های ایجاد شده باعث پوسته پوسته شدن ناحیه کاشت و تشکیل دلمه خواهد شد، که فرآیندی اجتناب‌ناپذیر است، بعد از کاشت ابرو خون لخته شده به صورت پوسته نازکی در ناحیه کاشت ایجاد می شود که این فرآیند ترمیم پوست می باشد و نیازی به دست کاری ندارد و بعد از حدود ۵ تا ۷ روز دلمه های ایجاد شده از بین خواهد رفت، که فرد می تواند با انجام مراقبت‌های میزان دلمه های ایجاد شده را کاهش داده و روند بهبودی سریع تر شود.

علائم دلمه بعد از کاشت ابرو
زیرا این دلمه ها به صورت پوسته های برجسته و زبر که ناشی از لخته شدن خون می باشد، در ناحیه کاشت مشاهده می شود.

مراحل کاشت ابرو

۱- جلسه مشاوره

قبل از انجام کاشت ابرو جلسه مشاوره برای فرد تعیین می شود و در این جلسه در مورد انتظارات فرد از نتایج کاشت و مزایا و معایب کاشت ابرو توضیحاتی داده می‌شود، در صورتی که انجام کاشت ابرو روش مناسبی برای فرد باشد، پزشک توصیه های لازم را انجام داده و اطلاعاتی در مورد سابقه پزشکی فرد دریافت می کند و در صورتی که فرد داروهایی مصرف می کند، با توجه به تاثیر داروها بر نتایج کاشت، تجویز لازم را انجام خواهد داد.

۲- طراحی ابرو

مرحله بعد طراحی ابرو ها می باشد، در این مرحله پزشک با توجه به مدل مورد نظر مراجعه کننده، طراحی ابروها را انجام می دهد و ناحیه برداشت گرافت های مو مشخص می‌شود و همچنین با توجه به هزینه که مراجعه کننده برای کاشت درنظر گرفته شده است، روش کاشت نیز مشخص می شود.

مراحل کاشت ابرو

۳- بی حسی در ناحیه برداشت و کاشت

با توجه به اینکه کاشت ابرو نیاز به بیهوشی کامل ندارد، بنابراین پزشک متخصص به منظور آرامش و کاهش درد ناحیه برداشت ها و ناحیه کاشت ابرو ها توسط بی حس کننده های موضعی بی حس می شود تا هیچگونه دردی متوجه فرد نشود.

۴- استخراج گرافت

بعد از اینکه ناحیه برداشت کاملا بی حسی شده با ابزار مخصوص گرافت ها برداشت می شود، بیشتر پشت سر و یا پشت گوش ناحیه اهدا کننده می باشد، زیرا مقاومت این موها در برابر ریزش بیشتر می باشد، اما بیشتر برای مشخص کردن ناحیه برداشت مو، میزان تراکم موها و بلندی آنها در نظر گرفته می شود.
روش هایی که برای برداشت فولیکول ها استفاده می شود روش FUT وFUE می باشد که در روشFUE برای جدا کردن فولیکول ها از یک پانچ استفاده می شود، اما در روش فوت یک نوار کامل از ناحیه مورد نظر برداشت می شود، و سپس گرافت ها با استفاده از میکروسکوپ جداسازی شده و آماده کاشت در ناحیه مورد نظر می شود.

۵- کاشت ابرو

در مرحله بعد گرافت های مناسب در نواحی خالی ابرو کاشت داده می‌شود و باید فولیکول ها به گونه ای کاشت داده شود، که دارای عمق مناسبی باشد و نتایج آن به صورت طبیعی ظاهر شود، با توجه به حساسیتی که کاشت ابرو دارد، مدت جلسه درمانی حدود ۲ تا ۶ ساعت زمان نیاز دارد، که هرچه تعداد گرافت های مورد نظر بیشتر باشد این زمان طولانی تر خواهد شد وطی انجام کاشت در صورتی که شما از تغییرات ایجاد شده ناراضی باشید، حجم ابرو ها تغییر داده می شود.

علت تشکیل دلمه بعد از کاشت ابرو

همه افراد بعد از کاشت ابرو پوست آنها دچار دلمه نمی‌شود و ممکن است بعضی افراد با این عارضه مواجه شوند، اما می‌توان با انجام مراقبت هایی از ایجاد این دلمه ها پیشگیری کرده و شدت آن را کاهش داد، به گونه‌ای که بعد از انجام کاشت دلمه بر روی پوست ایجاد نشود، البته شدت این دلمه ها در افراد مختلف متفاوت می باشد، از مراقبت هایی که می توان در پیشگیری از بروز دلمه انجام داد، می‌توان به مراقبت های زیر اشاره کرد:

۱- مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، وارفارین، ژلوفن و ویتامین E باعث افزایش احتمال خونریزی بعد از کاشت ابرو و تشکیل دلمه خواهد شد، بنابراین از مصرف این داروها به مدت دو هفته بعد از کاشت ابرو خودداری شود.

۲- قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، باعث افزایش حرارت پوست و افزایش احتمال خونریزی و تشکیل دلمه خواهد شد، بنابراین به مدت یک هفته بعد از کاشت ابرو از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری شود.

علت تشکیل دلمه بعد از کاشت ابرو

۳- با توجه به اینکه آب داغ باعث آسیب به گرافت های کاشته شده می شود، بنابراین برای شستن صورت از آب ولرم استفاده کنید.

۴- شوینده هایی که برای شستشوی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید دارای ترکیبات ملایم و بدون عطر باشد.

۵- از دستکاری ناحیه درمان خودداری شود، زیرا هر گونه دستکاری احتمال خونریزی و عفونت در ناحیه درمان را افزایش داده و ممکن است باعث ایجاد دلمه‌ها شود.

رهایی از دلمه های بعد از کاشت ابرو

با اینکه ایجاد دلمه ها بر روی پوست نشان دهنده ترمیم و بهبودی می‌ باشد، اما گاهی ایجاد این دلمه ها باعث خارش ابرو ها شده و برای افراد  آزاردهنده می باشد، به همین دلیل افراد به دنبال راهکارهایی برای کاهش این عوارض می باشند تا باعث بهبودی سریعتر و رفع زودتر دلمه‌ها شود از راهکارها می توان به موارد زیر اشاره کرد

۱- هرگونه دستکاری دلمه ها باعث اثرات منفی بر نتایج کاشت خواهد شد، زیرا چنانچه دلمه ها زودتر از زمان مقرر بریزد، امکان ایجاد جای زخم و اسکار بر روی پوست وجود دارد، همچنین ممکن است قدرت رشد گرافت ها کمتر شود، بنابراین از کندن و دستکاری دلمه ها خودداری کنید و با استفاده از کرم و پماد های مناسب ناحیه درمان را مرطوب نگه دارید.

۲- به مدت دو روز بعد از کاشت ابرو از شستن ابروها خودداری کنید و بعد از دو روز می توان با آب و شامپو بچه، صورت را شستشو دهید اما توجه کنید که ناخن ها کوچکترین تماس با گرافت ها نداشته باشند.

رهایی از دلمه های بعد از کاشت ابرو

۳- خشک کردن ابروها باعث افزایش احتمال خونریزی و تشدید دلمه خواهد شد، بنابراین از خشک کردن زخم ها خودداری شود و اجازه دهید زخم ها به مرور زمان ترمیم پیدا کند.

۴- به منظور کاهش دوره نقاهت و افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن در رژیم غذایی از انواع ویتامین ها، مواد معدنی، میوه و سبزیجات و همچنین پروتئین ها، به میزان کافی استفاده شود و روزانه به میزان کافی آب بنوشید.

۵- ممکن است پزشک متخصص به منظور کاهش عوارض و جلوگیری از عفونت، داروهایی تجویز کند که این داروها باید به طور منظم مصرف شود.

مراقبت از دلمه های بعد از کاشت ابرو

همانگونه که در بالا ذکر کردیم دستکاری دلمه‌ها ابجاد شده باعث آسیب به ابروها شده و با توجه به اینکه گرافت ها بعد از کاشت ابرو در حساس ترین مرحله هستند، انجام مراقبت های بعد از کاشت ابرو باعث تسریع روند بهبود دلمه ها خواهد شد این مراقبت ها عبارتند از:

۱- از هرگونه دستکاری و خاراندن ابروها خودداری شود، زیرا نباید هیچ فشاری به دلمه ها و ابروها وارد شود.

۲- برای مراقبت بیشتر از گرافت های کاشته شده می توان از باند استفاده کرد و آن را بر روی دلمه ها قرار دهید.

۳- در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و از رفتن به سونا و جکوزی نیز خودداری شود و در صورت لزوم حتماً از کلاه آفتابی در هنگام خروج از منزل استفاده کنید.

مراقبت از دلمه های بعد از کاشت ابرو

۴- از انجام تمرینات ورزشی و فعالیت های بدنی سنگین به مدت ۱۰ روز بعد از کاشت ابرو خودداری شود، زیرا امکان افزایش تعریق و تاثیرات منفی بر نتایج کاشت وجود دارد.

۵- استعمال دخانیات و مشروبات الکلی باعث تاثیرات منفی بر ترمیم، بهبودی و احتمال تشکیل دلمه را افزایش می دهد، بنابراین به مدت دو هفته بعد از کاشت ابرو از استعمال دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کنید.

۶- برای شستشوی ابروها به آرامی آب را بر روی آن ها بریزید و از دستکاری و چنگ زدن ابروها خودداری کنید.

هزینه کاشت ابرو

عوامل مختلفی بر روی هزینه کاشت ابرو تاثیر گذار می باشد که طی جلسه مشاوره ای که قبل از انجام کاشت ابرو تعیین می شود با بررسی نواحی کاشت و تعداد گرافت های مورد نیاز، هزینه کاشت ابرو مشخص می شود، از عوامل موثر بر هزینه کاهش می توان به موارد زیر اشاره کرد

۱- تعداد گرافت های مورد نیاز

با توجه به تراکم ابروها تعداد گرافت هایی که برای کاشت مورد نیاز است، متفاوت است و هرچه گرافت های مورد نیاز بیشتر باشد، هزینه کاشت ابرو افزایش پیدا میکند.

۲- روش کاشت ابرو

روش های مختلفی برای کاشت ابرو وجود دارد که با توجه به شرایط افراد و توقع آنها از نتایج کاشت، روش مناسب انتخاب می شود که با توجه به روش کاشت هزینه کاشت ابرو نیز متفاوت است.

هزینه کاشت ابرو

۳- موقعیت کلینیک

کلینیک های تخصصی کاشت ابرو دارای موقعیت های جغرافیایی متعدد می باشند که با توجه به موقعیت باید هزینه های متفاوتی را پرداخت نمایند، و هرچه یک کلینیک از موقعیت بهتری برخوردار باشد، امکان افزایش هزینه کاشت ابرو وجود دارد و این موضوع در مورد کلینیک های واقع در یک شهر و شهرستان های مختلف صدق می کند.

۴- میزان مهارت پزشک متخصص

کاشت ابرو عمل جراحی بسیار حساسی می باشد  و باید فولیکول های مورد نیاز به صورت مناسب در ناحیه مورد نظر کاشت داده شود، تا نتایج کاشت به صورت طبیعی ظاهر شود و بهترین نتایج دریافت شود و هرچه پزشک متخصص از مهارت بیشتری برخوردار باشد، نتایج بهتری حاصل می شود با افزایش مهارت پزشک امکان افزایش هزینه کاشت ابرو وجود دارد.

۵- استفاده از داروهای تکمیلی

گاهی پزشک متخصص به منظور کاهش عوارض و روند سریعتر بهبودی، داروهایی برای فرد تجویز می‌کند که این داروها دارای هزینه های متفاوتی می باشند و هزینه آن ها بر روی برآورد نهایی هزینه کاشت ابرو تاثیر گذار است.

چه مدت طول می کشد تا دلمه های بعد از کاشت ابرو از بین بروند؟

هر شیوه درمانی دارای عوارضی می باشند که در صورت انجام مراقبت‌های لازم این عوارض کاهش پیدا کرده و بعد از چند روز از بین می رود و جای نگرانی ندارد، از عوارض کاشت ابرو نیز می توان تورم، قرمزی، ایجاد زخم در ناحیه کاشت و ایجاد دلمه های ناشی از ایجاد این زخم ها را نام برد، در واقع ایجاد این عوارض به صورت موقت بوده و بعد از چند روز کامل از بین می رود و انجام مراقبت های لازم بعد از کاشت ابرو تاثیر زیادی در از بین بردن این عوارض خواهد داشت.

چه مدت طول می کشد تا دلمه های بعد از کاشت ابرو از بین بروند؟
به طور معمول بین ۵ تا ۷ روز بعد از کاشت ابرو دلمه های ایجاد شده از بین می رود، اما چنانچه این دلمه ها  تداوم داشته باشد، ممکن است باعث ایجاد خونریزی در ناحیه درمان شده و در نتیجه باعث عفونت شود و در صورتی که این عفونت به موقع درمان نشود، باعث انتقال آن به بخش‌های داخلی بدن و ایجاد بیماری های عفونی شود.
به همین منظور پزشکان متخصص برای کاهش دلمه‌ها داروهایی تجویز می‌کنند تا باعث تسریع بهبودی و نتایج بهتر کاشت ابرو شود، بنابراین از کندن این دلمه ها خودداری شود تا از ایجاد هرگونه عفونت و خونریزی پیشگیری کرده و بهترین نتایج حاصل شود.

روند رشد ابروها بعد از کاشت چگونه است؟

حدود دو هفته بعد از کاشت ابرو ممکن موهای کاشته شده دچار ریزش شوند که این ریزش ممکن است تا یک ماه طول بکشد و حتی ممکن است در بعضی افراد موهای ابروهای طبیعی نیز دچار ریزش شو،د که این موارد هیچ جای نگرانی ندارد و بعد از گذشت یک دوره، موهای ابرو مجددا رشد خواهد کرد، ریزش هایی که ایجاد می‌شود، به دلیل این است که ساقه یک بافت مرده محسوب شده و به دلیل اینکه ریشه مو نیاز به انرژی برای انطباق با محیط جدید دارد، ساقه مو دچار ریزش می شود که بعد از حدود دوماه مجدد ابروها شروع به رشد می کند و در ابتدا رشد ابروها به صورت پراکنده بوده و بعد از مدتی رشد های پراکنده تمام خواهد شدو همه ابروهایی که در ناحیه مورد نظر کاشت شده است.

روند رشد ابروها بعد از کاشت چگونه است؟
رشد یکدستی خواهند داشت که نیاز به زمان می باشد تا ابروهای کاشت شده به حالت طبیعی در آید و ممکن است در ابتدا ضخامت آنها نسبت به ابروهای طبیعی فرد ضخامت بیشتر و یا کمتری داشته باشد، اما زمانی که ابروهای کاشت شده با محیط جدید انطباق پیدا کند، ضخامت آنها مانند ابروهای طبیعی فرد خواهد بود.
نتایج نهایی کاشت ابرو بعد از حدود یک سال و نیم کاملاً مشخص می‌شود و ممکن است، در این دوران عواملی مانند رژیم سخت غذایی، استرس، بیماری های مختلف نیز باعث ریزش ابرو های کاشت شده شود و این ریزش ها به صورت موقتی بوده و مجدداً ابروها رشد خواهند نمود.
اما باید تمامی مراحل رشد ابرو زیر نظر پزشک باشد تا باعث ایجاد مشکلات جبران ناپذیری نشود، همچنین مهارت پزشک نیز در روند رشد ابروها و دریافت نتایج مثبت از این شیوه درمانی تاثیرگذار می‌باشد، زیرا پزشک متخصص باید ابروها را با زاویه خاصی در نواحی مورد نظر کاشت دهد تا نتایج به صورت کاملاً طبیعی بوده و کمتر دچار ریزش شوند.

جهت نوبت دهی یا مشاوره رایگان با کلینیک زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۴۹۷۹۳ (خط ویژه تهران بدون کد 021)

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

آیا گرافت های مو همراه با دلمه ها می ریزد؟

به مدت دو روز بعد از کاشت ابرو باید از رسیدن آب به این نواحی جلوگیری شود و بعد از دو روز اگر فولیکول های  کاشته شده به خوبی در ناحیه کاشت محکم می شوند و به راحتی کنده نمی شود و چنانچه افراد نکات و مراقبت های لازم را به خوبی رعایت کنند، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و تنها باید شست و شوی صورت با آرامی انجام گیرد و شوینده هایی که برای شستشو استفاده می شود.

آیا گرافت های مو همراه با دلمه ها می ریزد؟
دارای ترکیبات ملایم باشد، به مدت دو روز بعد از کاشت ابرو نگرانی در مورد ریزش گرافت های مو به همراه دلمه ها نداشته باشید و گاهی این فولیکول ها به اندازه‌ای محکم شده‌اند که برای استخراج آنها نیاز به ابزار جراحی می باشد و مهارت پزشک متخصص و خدماتی که در کلینیک ارائه می شود، بر این موضوع بسیار تاثیر گذار می باشد بنابراین چنانچه خواهان یک کاشت ابروی بسیار طبیعی با کمترین عارضه هستید، آن را در کلینیک های معتبر انجام دهید تا بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

کلام آخر

کاشت ابروی یک شیوه کاملاً تخصصی می باشد، بنابراین باید این کار توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام گیرد تا بهترین نتایج با کمترین عوارض حاصل شود و در صورتی که در ناحیه کاشت دلمه‌ای ایجاد شود، موقت بوده و بعد از مدتی با انجام مراقبت های لازم و توصیه های پزشکی کاملاً از بین می‌رود.
بنابراین چنانچه قصد دارید کاشت ابرو انجام دهید، در انتخاب پزشک متخصص دقت و حساسیت زیادی به خرج دهید تا با مهارت کافی کاشت ابرو انجام گیرد و عوارض زیادی برای شما ایجاد نشود، زیرا ممکن است عدم مهارت پزشک متخصص باعث ایجاد عوارض جبران ناپذیری برای فرد شود و با اینکه هزینه کاشت ابرو بالا می باشد، نتایج مطلوبی از این شیوه درمان حاصل نشود و در صورتی که دلمه های ایجاد شده بر روی پوست تداوم داشته باشد، منجر به عفونت شده و این عفونت به بخش های داخلی بدن انتقال پیدا کند، پس مهمترین گزینه در کاشت ابرو انتخاب یک کلینیک معتبر و پزشک با مهارت و تجربه است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به متن
0 نظرات نوشته شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
کلینیک زیبایی عرفان

کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

لطفا شماره تلفن خود را در باکس زیر وارد نمایید تا در اولین فرصت مشاورین کلینیک با شما تماس بگیرند: