کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

لوگو کلنیک زیبایی عرفان نیایش
  • خانه
  • وبلاگ
  • درباره ما
  • تماس با ما
خدمات اصلی
خدمات دیگر
ارتباط با ما
مدرن ترین کلینیک پوست و مو در کشور

تقویت ابرو بعد از کاشت

ابرو تاثیر زیادی در زیبایی چهره افراد دارد و هرچه میزان تراکم و زیبایی ابروها بیشتر باشد، باعث افزایش جذابیت چهره افراد خواهد شد، اما گاهی در اثر عوامل مختلف، ابروها دچار ریزش شده و زیبایی طبیعی را ندارد.
بعد از ریزش برای درمان این مشکل بسیاری از خانم‌ها و آقایان دنبال راهکارهای مختلفی هستند، از روش‌های ترمیم ابرو می‌توان تاتو، میکروبلیدینگ و روش‌هایی از این قبیل را نام برد، اما نتایج این روش‌ها به صورت دائمی نیست اما یکی از روش‌ها به منظور ترمیم ابروهای از دست رفته و دریافت نتایج طبیعی کاشت ابرو می‌باشد که در این روش از نواحی مختلف سر به خصوص ناحیه پشت سر و یا اطراف گوش استفاده می‌شود و این تارهای مو در نواحی خالی از مو کاشت داده می‌شود، نتایج این روش بسیار طبیعی می‌باشد و بعد از کاشت موهای کاشته شده امکان رشد دارد.
پس از کاشت ابرو، تقویت و مراقبت صحیح از آنها مهم است تا نتایج بهتری بدست آید.

در ادامه چند نکته برای تقویت ابرو بعد از کاشت ذکر شده است

۱- رعایت دستورات پزشک

دستورات و راهنمایی‌های پزشک خود را به دقت دنبال کنید و هر چیزی که به شما برای مراقبت از ابروهای کاشته شده گفته شده است را رعایت کنید.

تقویت ابرو بعد از کاشت

۲- مراقبت از زخم‌های پس از عمل

 در صورتی که پس از عمل کاشت ابرو زخم‌هایی ایجاد شده باشد، به دقت و با مواد توصیه شده تمیز کنید و از هر گونه التهاب یا عفونت جلوگیری کنید.

۳- استفاده از محصولات مراقبتی

 از محصولات مراقبتی مخصوص ابروهای کاشته شده مانند ژل‌ها یا کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید.

۴- جلوگیری از تماس با آب و عرق

از تماس مستقیم با آب یا عرق در مدت زمان تعیین شده توسط پزشک خود پرهیز کنید تا از جدا شدن ابروهای کاشته شده جلوگیری شود.

۵- تغذیه مناسب

تغذیه مناسب و مصرف مواد غذایی غنی به ویژه ویتامین C و آهن می‌تواند به بهبود سلامتی ابروها کمک کند.

۶- مراقبت از پوست در طولانی مدت

پس از بهبود ابروهای کاشته شده، مراقبت از پوست و استفاده از محافظت‌کننده‌ها می‌تواند به حفظ زیبایی ابروها کمک کند.

بهتر است با پزشک یا متخصص زیبایی مشورت کنید تا مشاوره‌های خاص به وضعیت شما اعمال شود.

 چرا باید ابروها بعد از کاشت ابرو تقویت شوند ؟

در کاشت ابرو فولیکول‌های تازه کاشت شده به راحتی دچار ریزش می‌شود و بسیار ضعیف هستند، بنابراین استفاده از داروهای تقویت ابرو و مراقبت از آنها از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.
در واقع پس از کاشت ابرو چنانچه از ابروها به خوبی مراقبت شود، عوارض احتمالی کاهش پیدا می‌کند. باید بعد از کاشت ابرو به مدت حداقل یک ماه از ابروهای خود مراقبت کنید تا دوره نقاهت شدیدی نداشته باشید و استفاده از داروهای تقویت موی ابرو در برنامه روزانه شما فراموش نشود.

تقویت ابروها بعد از کاشت ابرو به دلایل متعددی اهمیت دارد

۱- بهبود نتایج جراحی

تقویت ابروها پس از کاشت ابرو می‌تواند به بهبود نتایج جراحی کمک کند. این اقدام می‌تواند به ایجاد یک شکل و طرح زیبا و متناسب با چهره شما کمک کند.

۲- استحکام ساختار

پس از کاشت ابرو، ممکن است ساختار ابروها به مدت زمانی ضعیف باشد. تقویت ابروها به استحکام و پایداری ساختار ابروها کمک می‌کند تا از دیگر تغییرات ناخواسته جلوگیری شود.

 چرا باید ابروها بعد از کاشت ابرو تقویت شوند ؟

۳-جلوگیری از تغییرات غیرمطلوب

 ابروها با مرور زمان ممکن است تغییرات غیرمطلوبی نظیر افتادگی یا تغییر در شکل و اندازه داشته باشند. تقویت ابروها می‌تواند از این تغییرات جلوگیری کند و زیبایی ابروها را حفظ کند.

۴- افزایش اعتماد به نفس

ابروهای زیبا و تقویت شده ممکن است به شما اعتماد به نفس بیشتری بدهند و احساس خوبی به شما دهند.

تقویت ابروها ممکن است شامل استفاده از محصولات مراقبتی، مراقبت از پوست، تغذیه مناسب و تمرینات مخصوص باشد.بهترین راهنمایی‌ها و توصیه‌ها را از پزشک یا متخصص زیبایی خود دریافت کنید تا به بهترین نتایج دست پیدا کنید.

در اینجا چند نکته که بعد از کاشت ابروها باید مد نظر قرار دهید را برای شما ذکر می‌کنیم

۱-  رژیم غذایی مناسب

دریافت یک رژیم غذایی مناسب تاثیر مستقیمی بر افزایش سلامت تمام قسمت‌های بدن دارد، بنابراین پس از کاشت ابرو دریافت یک رژیم غذایی مناسب و ایده آل تاثیر بسزایی در دریافت نتایج نهایی مطلوب دارد، در رژیم غذایی خود از سبزیجات و میوه‌های تازه به میزان کافی استفاده کنید و از غذاهای چرب و فست فودها و مصرف نوشابه خودداری کنید، همچنین رژیم‌های لاغری باعث افزایش ریزش ابروها می‌شود بنابراین در این دوره استفاده از رژیم‌های خودسرانه را کنار بگذارید و روزانه به میزان ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشید زیرا در صورتی که بدن هیدراته شود، تاثیر بسزایی در کاهش عوارض دارد.

۲- مراجعه به کلینیک جهت بررسی نتایج کاشت

پزشک به منظور تقویت ابروها کمک زیادی را به شما ارائه می‌دهد و در طول دوره نقاهت با پزشک خود در ارتباط باشید، ممکن است در هر دوره پزشک داروهای جدیدی را به منظور دریافت نتایج بهتر تجویز کند و یا اینکه مصرف دارویی را منع کند، بنابراین به منظور معاینه و ویزیت مجدد بهتر است به کلینیک مراجعه کنید.

۳- کوتاهی صحیح و مداوم ابروها

پس از کاشت ابرو در ماه‌های اولیه، رشد ابروها سریع می‌باشد، بنابراین ظاهر نامرتب و بلندی دارد، به منظور جلوگیری از شکستن ابروها و تغییر حالت آنها بهتر است به طور مرتب با استفاده از قیچی ابروهای خود را مرتب کنید.

داروهای تقویتی موی ابرو کدامند ؟

شاید بر این باور باشید پس از کاشت ابرو دیگر نیازی به مراقبت از ابروهای کاشته نیست، اما باید بدانید به منظور دریافت نتایج مطلوب، از داروهای مناسب بعد از کاشت مورد استفاده قرار بگیرد، زیرا بعد از کاشت ابرو امکان تورم و درد وجود دارد و به منظور کاهش این تورم و درد می‌توان از داروهای ضد التهاب استفاده کرد.
از این داروها می‌توان ناپروکسن، دیکلوفناک، پیروکسیکام، ایپوپروفن و آسپرین را نام برد که در انعقاد خون اغلب این داروها تاثیری ندارند، بنابراین بهتر است به منظور کاهش التهاب از این داروها استفاده کنید، همچنین استفاده از داروهای تقویتی ابرو باعث جلوگیری از عوارض کاشت ابرو می‌شود، بنابراین بسیاری از پزشکان مصرف این داروها را توصیه می‌کند
داروهای تقویتی برای ابروها عمدتاً شامل محصولات مراقبتی و تغذیه‌ای هستند که می‌توانند به بهبود و تقویت سلامت ابروها کمک کنند.

داروهای تقویتی موی ابرو کدامند ؟

برخی از داروها و محصولات مرسوم برای تقویت موی ابرو عبارتند از

۱-ماینوکسیدیل (Minoxidil)

این دارو به عنوان یک درمان برای تقویت موی سر مطرح است، اما ممکن است برای تقویت موی ابرو نیز مؤثر باشد. معمولاً در قالب ژل یا محلول مخصوص ابروها موجود است.
این دارو باعث تقویت فولیکول‌های غیر فعال می‌شود و با استفاده از یک اپلیکاتور مخصوص این محصول بر روی ابروها مورد استفاده قرار می‌گیرد،برای جذب کامل محلول با انگشت موهای ابرو را به آرامی ماساژ دهید، پس از کاشت ابرو دریافت نتایج بستگی به شرایط و مکانیسم بدن دارد.

۲- سرم‌های تقویت کننده

برخی از سرم‌ها و محصولات مراقبتی حاوی ویتامین‌ها، پپتیدها، و مواد تغذیه‌ای دیگر هستند که به تقویت موهای ابرو کمک می‌کنند.

۳- کپسول‌های تقویتی مو

مکمل‌های تغذیه‌ای حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مثل بیوتین، آهن، و روغن‌های گیاهی ممکن است به تقویت موهای ابرو کمک کنند.

یکی دیگر از داروهایی که به منظور تقویت ابروها تاثیر بسزایی دارد فولیک اسید می‌باشد که این دارو حاوی ویتامین B بوده و تاثیر بسزایی در رفع کم خونی دارد، بنابراین با مصرف آن شاهد تقویت و رشد ابروها خواهید بود، همچنین مصرف مواد غذایی حاوی فولیک اسید نیز فراموش نشود، که از این مواد غذایی می‌توان اسفناج، کاهو، کلم بروکلی، موز، گوشت، جیگر، آب پرتقال و آب گوجه فرنگی را نام برد.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

مشاوره در شبکه های اجتماعی
ارتباط در وات ساپ و اینستاگرام
مشاوره تلفني

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

۴- امگا ۳

به منظور تقویت و دریافت نتایج بهتر یکی از اسیدهای چرب مورد نیاز امگا ۳ می‌باشد، که این اسید هنگام فعالیت بدن با قرارگیری در غشای سلولی نقش خود را آغاز کرده و باعث تقویت تارهای مو و حفظ رطوبت آنها می‌شود، از مواد غذایی حاوی امگا ۳ می‌توان تخم مرغ، ماهی، روغن‌های گیاهی و روغن بذر کتان را نام برد.

۴- ماسک‌ها و پک‌های مو

 برخی از ماسک‌ها و پک‌های مو حاوی مواد طبیعی مانند آلوئه‌ورا، آروماتراپی، و اسانس‌های گیاهی هستند که به تقویت موهای ابرو کمک می‌کنند.

۵- تغذیه مناسب

 تغذیه صحیح با مصرف مواد غذایی متنوع و غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌تواند به بهبود سلامت موهای ابرو کمک کند. مطمئن شوید که در رژیم غذایی‌تان ویتامین‌هایی مانند بیوتین و آهن حضور دارد.

قبل استفاده از هر دارو یا محصول مراقبتی، بهتر است با پزشک یا متخصص زیبایی مشورت کنید تا بهترین راهکار برای نیازهای شما مشخص شود. همچنین، همیشه دستورات و راهنمایی‌های تولیدکننده را دنبال کنید.

راهکارهای خانگی جهت تقویت ابروها

تقویت ابروها با استفاده از راهکارهای خانگی ممکن است موثر باشد.

در ادامه چند راهکار خانگی برای تقویت ابروها آورده شده است

۱- رفتار مراقبتی

 به مراقبت از ابروها توجه کنید. این شامل تمیز کردن ابروها با آب گرم و صابون نرم، سپس خشک کردن به دقت با حرارت پایین می‌ باشد.

۲-  رژیم غذایی

تغذیه مناسب با مصرف مواد غذایی غنی مثل میوه‌ها و سبزیجات که ویتامین‌ها و مواد معدنی اساسی را فراهم می‌کنند، به تقویت موهای ابرو کمک می‌کند.

۳- روغن‌های طبیعی

استفاده از روغن‌های طبیعی مانند روغن کرچک یا روغن آووکادو می‌تواند به تقویت موهای ابرو کمک کند. این روغن‌ها را به طور ملایم روی ابروها مالیده و ماساژ دهید.

-روغن نارگیل

به منظور تقویت موهای ابرو و موی سر روغن نارگیل تاثیر بسزایی دارد، به منظور استفاده از این روغن کافیست در جهت خواب ابروها این روغن را مورد استفاده قرار دهید، اما بهتر است پس از ۶ ماه از کاشت ابرو از این روغن استفاده شود.

در واقع این روغن باعث مرطوب کردن و نرم کردن ابروها می‌شود و بهترین گزینه برای افزایش جریان خون در بدن است در روغن نارگیل اسیدهای چربی وجود دارد که از شکننده شدن ابروها جلوگیری می‌کند و همچنین وجود لوریک اسید در روغن نارگیل باعث خاصیت ضد میکروبی در روغن نارگیل شده و باعث جلوگیری از ایجاد عفونت در فولیکول‌های مو می‌شود، همچنین مواد مغذی و پروتیین های موجود در روغن نارگیل باعث رشد سریع و سالم ابروها می‌شود، برای استفاده از این روغن کافیست در هفته ۲ تا ۳ بار از این روغن استفاده شود، بدین منظور با استفاده از یک پنبه به آرامی این روغن را بر روی ابروهای خود مورد استفاده قرار دهید و ماساژ دهید.

راهکارهای خانگی جهت تقویت ابروها

– روغن زیتون

 به منظور رشد سریع ابروها و تقویت موهای کاشته شده می‌توان از روغن زیتون استفاده کرد، زیرا روغن زیتون حاوی ویتامین A وE باشد که این ویتامین‌ها موجب تقویت تارهای مو شده و تاثیر بسزایی در پرپشت کردن ابروها دارد، بدین منظور کافیست در هفته حداقل یک بار این روغن را بر روی ابروهای خود ماساژ دهید.

– روغن رزماری

 گیاه رزماری حاوی آنتی اکسیدان‌های فراوانی می‌باشد که تاثیر بسزایی در افزایش گردش خون در ابروها دارد، و باعث تقویت ابروها می‌شود، همچنین تاثیر بسزایی در افزایش رشد ابروها دارد و از خشکی آنها جلوگیری می‌کند.

– روغن بادام

 یکی دیگر از روغن‌های موثر در تقویت ابروها، روغن بادام تلخ می‌باشد که یکی از بهترین داروهای تقویتی موی ابرو به حساب می‌آید، اما برای دریافت نتایج مثبت باید از روغن بادام تلخ اصل استفاده شود.

۴-ژل آلوئه‌ورا

ژل آلوئه‌ورا به دلیل خواص آرام‌بخش و تغذیه‌ای خود می‌تواند به تقویت موهای ابرو کمک کند. ژل آن را به طور مستقیم روی ابروها مالیده و نیم ساعت بگذارید تا خشک شود، سپس با آب گرم بشویید.

یکی از موثرترین راهکارها به منظور تقویت ابروها و پرپشت کردن آنها آلوئه ورا می‌باشد زیرا این گیاه حاوی آلوئنین می‌باشد که باعث تاثیر بر رشد ابروها می‌شود، همچنین ژل بسیار مناسب برای افرادی می‌باشد که پوست چرب دارند، زیرا باعث از بین رفتن چربی اضافه و باز کردن روزنه فولیکول‌ها می‌شود.

۵- شیر

 برای سلامت انسان شیر به طور کلی خواص بسیار زیادی دارد، به همین منظور در محصولات بهداشتی مراقبت از پوست از شیر استفاده می‌شود، زیرا شیر حاوی پروتئین‌های به نام کازئین و وی می‌باشد که این پروتئین‌ها باعث تحریک رشد طبیعی موهای ابروها می‌شود، بدین منظور کافیست با استفاده از یک پنبه شیر را بر روی ابروهای خود به آرامی ماساژ دهید و بعد از ۱۵ دقیقه آنها را بشویید.

۶- ماساژ

ماساژ خفیف ابروها با استفاده از انگشتانتان به افزایش گردش خون به مواقع مورد نیاز و تقویت موهای ابرو کمک می‌کند.

۷- ماسک طبیعی

 می‌توانید ماسک‌های طبیعی با موادی مانند عسل، ماست، یا اسفناج تهیه کنید و روی ابروها بگذارید. این ماسک‌ها به تغذیه موها کمک می‌کنند.

۸- تقویت کننده مو خانگی

برخی از مواد خانگی مانند بیوتین(Biotin) و آلوئه‌ورا می‌توانند به تقویت موهای ابرو کمک کنند. باپزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید تا به دقت مشخص شود چگونه می‌توانید این مواد را در رژیم خود اضافه کنید.

۹- آب پیاز

 پیاز حاوی گوگرد می‌باشد که گویا تاثیر بسزایی در افزایش کلاژن سازی دارد، بنابراین به منظور افزایش تراکم و تقویت ابروهای خود از آب پیاز استفاده کنید. بدین منظور کافیست یک عدد پیاز را رنده کنید و آب آن را به مدت ۵ دقیقه بر روی ابروهای خود ماساژ دهید، سپس ناحیه مورد نظر را با آب سرد شستشو دهید.

۱۰- از لوازم آرایشی کمتر استفاده کنید.

 لوازم آرایشی دارای مواد شیمیایی مختلفی می‌باشد که این مواد شیمیایی باعث آسیب رساندن به فولیکول‌های ابرو می‌شود، بنابراین بعد از کاشت ابرو از این لوازم آرایشی کمتر استفاده کنید.

تاکید می‌شود که نتایج تقویت ابروها با روش‌های خانگی ممکن است مدتی طول بکشد و نتایج متفاوتی برای هر فرد داشته باشد.

همچنین، هر گونه حساسیت به مواد مورد استفاده را در نظر بگیرید و در صورت بروز تحریک یا آلرژی، استفاده را قطع کنید.

در چه صورت نیاز به ترمیم ابرو وجود دارد؟

ترمیم ابرو (Eyebrow reconstruction) معمولاً در مواردی انجام می‌شود که ابروها به دلیل مشکلات مختلف به صورت طبیعی خود نمی‌توانند رشد کنند یا از دست رفته باشند.

مواردی که نیاز به ترمیم ابرو دارند، شامل

۱- افتادگی موی ابرو

فرآیندهای مختلف مانند پیری، ترشح هورمون‌ها و افتادگی پوست می‌توانند منجر به افتادگی موهای ابرو شوند. در این موارد، ترمیم ابرو با استفاده از کاشت موهای ابرو یا میکروپیگمنتیشن (موقت یا دائمی) انجام می‌شود.

۲- کاهش تعداد موهای ابرو

برخی افراد از تعداد موهای ابرو کمتری نسبت به معمول برخوردارند، که ممکن است به دلیل عوامل ژنتیکی یا فرآیندهای زیستی باشد. در این صورت، ترمیم ابرو با میکروپیگمنتیشن یا کاشت موهای ابرو می‌تواند به افراد کمک کند تا ابروهای پرتراکم‌تری داشته باشند.

در چه صورت نیاز به ترمیم ابرو وجود دارد؟

۳- ریختن موهای ابرو

 مواد شیمیایی، عفونت، تراشیدن اشتباهی یا دلایل دیگر می‌توانند منجر به ریختن موهای ابرو شوند. در این موارد، ترمیم ابرو با کاشت موهای ابرو یا میکروپیگمنتیشن انجام می‌شود.

۴- تغییرات شکل و طرح ابرو

گاهی اوقات افراد به دلیل تغییرات زیبایی یا عوامل دیگر ممکن است بخواهند شکل و طرح ابروهای خود را تغییر دهند. در این صورت، ترمیم ابرو با میکروپیگمنتیشن یا مدلینگ موهای ابرو انجام می‌شود.

مهم است که ترمیم ابرو توسط یک متخصص زیبایی مجرب و با استفاده از تکنیک‌ها و مواد مناسب انجام شود تا نتایج طبیعی و جذاب به دست آید.

روش های مختلف ترمیم ابرو چیست؟

ترمیم ابرو از طریق روش‌های مختلفی انجام می‌شود، که با توجه به نیاز و ترجیحات شخصی می‌توانید آنها را انتخاب کنید.

روش‌های معمول ترمیم ابرو عبارتند از:

۱- کاشت موهای ابرو (Eyebrow Hair Transplant)

در این روش، موهای از ناحیه‌ای از بدن شما که تراکم موها بیشتر است (معمولاً نوار موی سر) جمع‌آوری و به صورت مناسب در نواحی کمتر مویی ابروها کاشته می‌شوند.

این روش به شما ابروهای طبیعی و دائمی می‌دهد.

۲- میکروپیگمنتیشن (Microblading)

 در این روش، تکنیسین با استفاده از سوزن‌های نازک و رنگ‌های طبیعی، خطوط ریز و موهای مصنوعی را بر روی پوست ابروها ایجاد می‌کند.
این روش ابروهای ظاهری واقعی‌تری ایجاد می‌کند و می‌تواند به مدت یک تا دو سال ماندگار باشد. در این روش ابتدا فرم ابرو توسط یک ماژیک طراحی می‌شود و سپس با قلم دستگاه درون کادر خطوط هاشور کشیده می‌شود.

۳- میکروبلیدینگ

یکی از جدیدترین روش ها به منظور ترمیم وفرم دهی ابرو میکرو بلیدینگ می باشد، که در این روش از یک قلم حرفه ای که دارای ۱۲ تا ۱۵ عدد سوزن می باشد، استفاده می شود در این روش ابتدا با استفاده از مداد مدل مورد نظر طراحی می‌شود و پس از بی‌حس کردن ابروی فرد، رنگ مخصوص ابرو که به فرم خمیری یا ژله ای می باشد، با بلید برداشته می‌شود و کادر مورد نظر پر می شود.

روش های مختلف ترمیم ابرو چیست؟

۴- فیبروز ابرو

به منظور آرایش و بازسازی ابروها از روش دیگری به نام فیبروز ابرو نیز استفاده می‌شود، که به وسیله سوزن‌های یکبار مصرف و به صورت دستی در آن عمل هاشور زدن ابروها انجام می‌شود، میزان ماندگاری نتایج این روش به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما به طور معمول بین ۶ ماه تا یک سال ماندگاری دارد، زیرا عمق هاشور زدن کمتر می باشد.

قبل از انتخاب هر روش، مهم است که با یک متخصص زیبایی مشورت کنید و نیازها و ترجیحات خود را به او بیان کنید. همچنین، از تجربه و مهارت تخصصی تکنیسین یا پزشک معتبری که انتخاب می‌کنید، اطمینان حاصل کنید تا به نتایج دقیق و زیبایی دست یابید.

کلام آخر

ابرو تاثیر زیادی در زیبایی چهره و افزایش جذابیت چشم‌ها دارد، اما در صورتی که ابروها دچار کاهش تراکم شود، این موضوع تاثیرات منفی بر جذابیت چهره خواهد داشت. از روش‌های مختلفی به منظور تقویت ابروها و کاهش ریزش آنها استفاده می‌شود، اما به منظور افزایش تراکم ابروها به صورت دائمی، می‌توان از روش کاشت ابرو استفاده کرد که این روش نتایج طبیعی و ماندگاری دارد، برای کاهش عوارض و دریافت نتایج مطلوب‌تر باید بعد از کاشت ابرو مراقبت‌های لازم به خوبی انجام گیرد، همچنین استفاده از داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو تاثیر بسزایی در افزایش نتایج طبیعی و تراکم بیشتر ابروها دارد، بنابراین بعد از کاشت ابرو به توصیه‌های پزشک متخصص به خوبی عمل کرده و مراقبت‌های لازم را به عمل آورید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به متن
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات نوشته شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x