ترمیم مو

تاثیر شامپو بر ریزش مو

تاثیر شامپو بر ریزش مو

تاثیر شامپو بر ریزش مو

تأثیر شامپو بر ریزش مو به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع محصول، ترکیبات، وضعیت موها و پوست سر، و نحوه استفاده از شامپو.
در ادامه تاثیر شامپو بر ریزش مو را به تفصیل بررسی می‌کنیم.

۱ترکیبات شامپو
برخی شامپوها حاوی مواد شیمیایی قوی مانند سولفات‌ها هستند که می‌توانند پوست سر را خشک کنند و باعث آسیب به موها شوند.
در نتیجه، انتخاب شامپوهای حاوی ترکیبات ملایم تر می‌تواند به پیشگیری از ریزش مو کمک کند.

۲تاثیر پوست سر
وضعیت پوست سر شامل چربی یا خشکی آن میتواند تأثیر مستقیمی بر ریزش مو داشته باشد.
استفاده از شامپوهای مناسب برای نوع پوست سر و مو میتواند به حفظ سلامتی موها کمک کند.

۳تکرار استفاده از شامپو
 استفاده زیاد از شامپو و تکرار شستشو ممکن است منجر به خشک شدن موها و پوست سر شود که به نوبه خود میتواند ریزش مو را تسریع کند.
بهتر است تعداد مراتب استفاده از شامپو را به توصیههای تولیدکننده تنظیم کنید.

تاثیر شامپو بر ریزش مو

۴استفاده از محصولات اضافی
مصرف محصولات نرمکننده، محصولات حالت دهنده، و محصولات حرارتی بیش از حد میتواند به موها آسیب برساند و ریزش مو را افزایش دهد.

۵استفاده از شامپوهای ضد ریزش
برخی شامپوها حاوی موادی مانند بیوتین، نیاسینامید، کافئین هستند که ادعا می‌شود به پیشگیری از ریزش مو کمک می‌کنند.
اگر اهمیت زیادی به این مسئله می‌دهید، می‌توانید از این نوع شامپوها استفاده کنید.

۶  استفاده از تکنیکهای نرم به مو
هنگام شستشو و ماساژ پوست سر، از تکنیک‌های نرم استفاده کنید تا از تماس بیش از حد با پوست سر جلوگیری کنید.
در کل، انتخاب شامپوهای مناسب برای نوع مو و پوست سر، مدیریت تکرار استفاده، و رعایت مراقبت‌های پوست سر می‌توانند به پیشگیری از ریزش مو کمک کنند.
اگر مشکل ریزش مو برایتان مشکل‌ساز شده است، مشاوره با یک متخصص مراقبت از مو و پوست سر توصیه می‌شود.

سایر مقالات مرتبط با موضوع

انواع شامپوها

شامپوها بر اساس نیازهای مختلف مو و پوست سر تنوع زیادی دارند.
در زیر به برخی از انواع شامپوها اشاره می‌کنیم.

۱شامپو معمولی یا تمام منظوره
این نوع شامپوها برای استفاده عمومی برای شستشوی موها و پوست سر مورد استفاده قرار می‌گیرند.
معمولاً ترکیبات ملایم تری دارند و برای موهایی که نیاز به مراقبت خاصی ندارند مناسب هستند.

۲شامپو ضد ریزش
این شامپوها حاوی مواد مختص به تقویت موها و کاهش ریزش آنها هستند.
ممکن است حاوی ویتامینها، مواد معدنی و عوامل تغذیهای برای مو باشند.

۳شامپو آبرسان و مرطوب کننده
این شامپوها برای موهای خشک و دارای ترکها مناسب هستند.
معمولاً حاوی روغنها و مواد مرطوبکننده برای حفظ ترطیب موها هستند.
با توجه به اینکه عدم رطوبت در پوسته سر، دلیل اصلی خشک و ضعیف شدن برخی موها میباشد، استفاده از این شامپو باعث رفع خشکی و آسیب دیدگی موها میشود.
دلیل این مشکل این است که پوست سر به اندازه کافی روغن مو تولید نمیکند، که باعث حبس رطوبت در موها شود، با افزایش سن نیز میزان روغن کمتری در پوست سر تولید میشود، که این موضوع باعث افزایش خشکی و در نتیجه ایجاد شوره سر میشود.
کوتیکولهای ضعیف موهای خشک باعث جلوگیری از حفظ رطوبت شده و در نتیجه موها در برابر آسیبهای محیطی و گرما آسیبپذیرتر میباشند، از دیگر دلایل خشکی مو میتوان شستشوی بیش از حد موها، استفاده از ابزارهای حرارتی، پایین بودن PH را نام برد.
استفاده از شامپوهای مرطوب کننده و آبرسان تاثیر بسزایی در حفظ تعادل ph پوست سر دارد و باعث جلوگیری از خشک شدن و شکنندگی موها میشود.
این شامپوها تنها مناسب موهای خشک نیستند و باعث افزایش درخشندگی و تقویت سایر انواع مو نیز میشود، زیرا این شامپوها بدون پارابن و سولفات میباشد و دارای ترکیبات ملایمی میباشد که موجب آبرسانی و رطوبت رسانی قوی به موها میشود.

۴شامپو شفاف کننده
این شامپوها شبیه شامپوی معمولی می‌باشند، اما نسبت به شامپوهای معمولی قوی‌تر می‌باشند، ترکیبات شامپوی شفاف کننده سورفکتانت‌های سنگین و مواد صابونی می‌باشد که باعث پاکسازی موها از آلودگی چربی و هرگونه مواد باقیمانده از حالت دهنده‌ها و شامپوهای معمولی می‌شود.
زیرا وجود این ترکیبات بر روی مو در طولانی مدت باعث آسیب به حالت موهای شما و کاهش درخشش طبیعی و ایجاد کدری در آنها می‌شود.
از سورفکتانت‌های موجود در شامپوی شفاف کننده می‌توان به الکل‌های چربی یا آمونیوم، برومیدها کلرایدها و سدیم لوریل سولفات اشاره کرد، بنابراین در هفته از این شامپوها بیش از دو بار نباید استفاده کرد، زیرا باعث خشک و مجعد شدن موها می‌شود، همچنین اگر موهای شما رنگ شده می‌باشد به دلیل وجود سورفکتانت قوی در این شامپوها از استفاده آنها خودداری کنید، زیرا باعث آسیب به موهای شما خواهد شد، برای استفاده از این شامپو کافیست پوست سر خود را مرطوب کرده و کمی از آن را کف دست ریخته و بر روی سر ماساژ دهید و پس از 30
ثانیه موها را شستشو دهید.

۵شامپو حجمدهنده
این شامپوها به موها حجم و حالت می‌دهند.
اغلب حاوی موادی مانند پروتئین‌ها و مواد مخصوص حجم‌دهی هستند. افرادی که جنس موهای آنها نازک مستعد ریزش و آسیب می‌باشند، بهتر است از شامپوی حجم دهنده استفاده کنند، استفاده از این شامپو بیشتر در فصل زمستان که هوا خشک می‌باشد، توصیه می‌شود شامپوهای حجم دهنده دارای کیفیت‌های متفاوتی می‌باشند به گونه‌ای که بعضی از آنها تنها باعث افزایش حجم مو می‌شوند، اما بعضی دیگر باعث افزایش ضخامت تار مو نیز می‌شود.

۶شامپو بدون سولفات
سولفات باعث از بین بردن سلول‌های مرده و آلودگی‌ها از پوست سر شما خواهد شد، اما تاثیر منفی بر از بین بردن روغن‌های طبیعی پوست سر و مو نیز دارد و در صورت استفاده مداوم باعث خشکی و شکنندگی موها می‌شود، بنابراین چنانچه پوست سر شما از حساسیت زیادی برخوردار باشد با حذف چربی‌های طبیعی خشکی و خارش و قرمزی پوست سر افزایش پیدا می‌کند، بدین منظور باید از شامپوهای بدون سولفات، استفاده کنید تا باعث حفظ چربی طبیعی پوست سر و همچنین رطوبت موهای شما شود.

۷شامپو رنگدانهدار
این شامپوها برای حفظ رنگ موهای رنگ شده و جلوگیری از زودتر بازگشت رنگ اصلی موها مناسب هستند.
رنگ شدن موها باعث ایجاد مشکلات زیادی به صورت همزمان می‌شود از این مشکلات می‌توان کمبود رطوبت، خشک و ضعیف شدن تار مو و محو شدن رنگ را نام برد، بنابراین افرادی که موهای خود را رنگ می‌کنند، باید از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنند تا مشکلات کمتری برای آنها به وجود آید.
زیرا ترکیبات به کار برده در این شامپوها باعث ماندگار شدن رنگ موی شما برای مدت زمان طولانی‌تری خواهد شد، این شامپوها بدون سولفات و پارابن می‌باشند تا از آسیب به موها جلوگیری کنند، به منظور جلوگیری از محو شدن رنگ موی خود از شامپوهای حاوی ویتامین E استفاده کنید، زیرا این ویتامین باعث ایجاد نشاط در رنگ مو می‌شود، استفاده از رنگ مو باعث ضعیف و آسیب پذیر شدن موها می‌شود، بنابراین ماده دیگری که در شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده باید موجود باشد، پروتئین است که باعث تقویت موهای شما می‌شود، همچنین روغن‌های طبیعی از قبیل روغن نارگیل، روغن بادام شیرین نیز در این شامپوها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع شامپوها

۸شامپو مخصوص موهای چرب
برای کنترل تولید چربی پوست سر و موهای چرب مناسب است.
در واقع پوست سر چرب باعث می‌شود افراد هر روزه موهای خود را شستشو دهند که این شستشوی مداوم نیز باعث آسیب به موها می‌شود از دلایل چربی موها می‌توان کمبود رطوبت، شستشوی بیش از حد سر، استفاده از محصولات بی‌کیفیت، لمس کردن بیش از حد موها و استفاده از برس یا شانه کثیف را نام برد، به منظور کاهش چربی پوست سر از شامپوی مخصوص موهای چرب با کیفیت استفاده شود زیرا این شامپوها باعث حفظ روغن طبیعی موها شده و آنها را خشک نمی‌کند، در صورتی که این شامپوها حاوی سالیسیلیک اسید باشند، باعث حذف شوره سر و سلول‌های مرده پوست سر می‌شود، همچنین این شامپوها دارای PH بالایی می‌باشند که برای مدت زمان طولانی امکان مرطوب ماندن موها را فراهم می‌کند.
برای استفاده از این شامپوها کافیست آن را به مدت دو دقیقه بر روی موهای خود قرار دهید و سپس آبکشی نمایید.

۹شامپو ۲ در۱
دلیل نامگذاری این شامپو به شامپو ۲ در ۱ خاصیت حالت دهندگی و تمیز کنندگی آن می‌باشد، با استفاده از این شامپو دیگر نیازی به خرید جداگانه شامپو ندارید و همچنین زمان کمتری را برای شستشوی موها صرف می‌کنید، این شامپو برای موهای ظریف که نیاز به پاک کننده‌های ملایم دارند، گزینه مناسبی می‌باشد اما از این شامپوها نباید به مدت زمان طولانی استفاده کرد، زیرا با استفاده طولانی مدت باعث ایجاد احساس چربی در موها می‌شود، همچنین ممکن است استفاده از این شامپوها باعث شود نرم کننده بیشتری به موهای شما برسد، با توجه به اینکه نباید نرم کننده به پوست سر و ریشه مو برسد، اما این شامپو بر روی پوست سر مورد استفاده قرار می‌گیرد و این دو مورد در تضاد می‌باشد.

۱۰شامپوخشک
افرادی که وقت کافی برای دوش گرفتن و رسیدگی به موها ندارند، اما می‌خواهند موهای تمیز و تازه داشته باشند، می‌توانند از انواع شامپوی خشک استفاده کنند این شامپوها مانند اسپری مو می‌باشد و برای استفاده از آنها کافیست بر روی ریشه مو مقدار کمی از آن را اسپری کنید و بعد موها را شانه بزنید، این شامپوها باعث جذب چربی ریشه مو و تمیزی آن می‌شود، در واقع استفاده از این شامپوها نه تنها باعث تمیزی موهای شما می‌شود، بلکه باعث ایجاد حجم و حالت دهی موها نیز می‌شود.
شامپوهای خشک باید دارای کیفیت بالایی باشد تا ظاهر مناسبی بر روی موهای شما ایجاد کند و در صورتی که از محصولات بی‌کیفیت استفاده کنید مواد سفیدی بر روی سرتان باقی می‌ماند، همچنین ممکن است موها دچار چسبندگی یا بوی ناخوشایند شود.

۱۱شامپوهای طبیعی و گیاهی
این نوع شامپوها حاوی ترکیبات طبیعی مانند عصاره‌ها، روغن‌ها و گیاهان دارویی هستند و برای افراد حساس، محصولات طبیعی مناسب هستند.
اکثر شامپوها از ترکیباتی مانند پارابن، سیلیکون، سولفات تشکیل شده‌اند که این مواد برای پوست سر آسیب زا می‌باشند، برای این شامپوها جایگزین بهتر و ایمن‌تری وجود دارد، که از ترکیبات آن عصاره گیاهان و مواد طبیعی می‌باشد، این شامپوها موجب رطوبت رسانی به پوست سر، تقویت ریشه‌ها و روشن‌تر شدن رنگ مو می‌شود.
در اینجا چند نمونه از شامپوهایی که تاثیرات مثبتی بر کاهش ریزش مو داشته‌اند، را برای شما عنوان می‌کنیم.

۱شامپو ضد ریزش فولیکا
یکی از بهترین شامپوهای ضد ریزش شامپوی تقویت کننده موی فولیکا می‌باشد که یکی از پرفروش‌ترین شامپوهای ایرانی است این محصول برای افرادی که موهای آنها دچار آسیب شده و حجم زیادی ندارد، توصیه می‌شود از ترکیبات این شامپو می‌توان آرنیکا را نام برد که باعث تقویت موها و تسکین پوست کف سر می‌شود، همچنین این شامپو دارای فرمولاسیون تخصصی می‌باشد که در صورت استفاده منظم بعد از مدتی شاهد تغییرات مثبتی بر روی موهای خود خواهید شد.

۲شامپو ضد ریزش و تقویت کننده کافئین سریتا
یکی دیگر از شامپوهای ایرانی که موجب افزایش ضخامت و استحکام موها شده و تاثیر بسزایی در کنترل چربی کف سر دارد، شامپوی کافئین سریتا می‌باشد که از ترکیبات این شامپو می‌توان سائوپالماتو و کافئین را نام برد، این شامپو باعث بهبود گردش خون شده و به دلیل وجود ویتامین‌های B و E موجب ترمیم و تقویت ساقه آسیب دیده مو نیز می‌شود، همچنین از موها در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند.

۳شامپو ضد ریزش ویشی
این شامپو ساخت کشور فرانسه می‌باشد و تاثیر بسزایی در مراقبت از موها دارد، از خصوصیات این شامپو می‌توان به غنی سازی آن با ویتامین ب ۵، pp و ب ۶ را نام برد، که باعث کنترل ریزش مو می‌شود.
همچنین این محصول فاقد پارابن بوده و فرمولاسیون هایپو آلرژیک دارد که برای افرادی با پوست سر حساس نیز گزینه مناسبی می‌باشد، در واقع این شامپو دارای ترکیبات ملایمی می‌باشد و گزینه ایده‌آلی برای مصرف روزانه است.

۴شامپو آلپسین
به منظور تقویت ریشه موها و جلوگیری از ریزش مو می‌توانید از شامپو آلپسین استفاده کنید، این شامپو تاثیر بسزایی در افزایش گردش خون و تحریک رشد موها دارد و برای انواع مو قابل استفاده می‌باشد.
بهترین گزینه این برند لیکوئید انرژی بخش می‌باشد که برای تاثیرگذاری بیشتر، بهتر است بر روی پوست سر خشک وتمیز در هنگام صبح مورد استفاده قرار گیرد.

۵شامپوی ضد ریزش Vita- Grow
از ویژگی‌های این شامپو می‌توان فاقد سولفات، نمک و پارابن بودن را نام برد، به همین دلیل استفاده از این شامپو آسیب کمتری به پوست سر وارد می‌کند و باعث برطرف نمودن ریزش موی آندروژنیک و غیر آندروژنیک می‌شود، همچنین باعث تقویت ریشه موها می‌شود، این شامپو مناسب موهای چرب می‌باشد که استفاده از آن باعث کنترل چربی کف سر می‌شود.
بهتر است شامپویی را که برای موها و پوست سر خود مناسب می‌دانید، با توجه به نیازهای خود انتخاب کنید.
همچنین، در صورت نیاز به مشاوره می‌توانید با متخصصان مراقبت از مو مشورت کنید.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

 

آیا ریزش مو با شامپوهای درمانی متوقف می شود؟

شامپوهای درمانی می‌توانند به کاهش ریزش مو کمک کنند، اما باید توجه داشت که نتایج ممکن است با توجه به عوامل مختلف متفاوت باشد.
شامپوهای درمانی معمولاً حاوی مواد خاصی هستند که به تقویت موها، افزایش حجم، کاهش ریزش و تقویت پوست سر کمک می‌کنند.
برخی از مواد معمول در این نوع شامپوها عبارتند از بیوتین، نیاسینامید، کافئین، زینک پیریتیون، کتوکنازول
مزایای استفاده از شامپوهای درمانی عبارتند از:

۱تقویت موها
مواد موجود در برخی شامپوهای درمانی می‌توانند موها را تقویت کرده و از شکنندگی و آسیب به آنها جلوگیری کنند.

۲کاهش ریزش مو
موادی مانند بیوتین و نیاسینامید می‌توانند ریزش مو را کاهش دهند و به تقویت ریشه‌های مو کمک کنند.

۳تنظیم تراز پوست سر
برخی شامپوهای درمانی می‌توانند تراز چربی پوست سر را تنظیم کرده و از ایجاد مشکلاتی مانند قشری و خارش جلوگیری کنند.

آیا ریزش مو با شامپوهای درمانی متوقف می شود؟

۴تغذیه پوست سر
مواد معدنی و ویتامین‌های موجود در شامپوهای درمانی می‌توانند پوست سر را تغذیه کرده و سلامت آن را حفظ کنند. 

۵تأثیر مثبت بر حالت و حجم مو
برخی شامپوهای درمانی میتوانند به حفظ حالت و حجم مو کمک کرده و به موها حالت دهند.
با این حال، لازم به ذکر است که هر شخص وضعیت مو و پوست سر متفاوتی دارد و نتایج استفاده از شامپوهای درمانی نیز ممکن است متفاوت باشد.
در صورتی که با مشکل ریزش مو مواجه هستید، بهتر است با یک متخصص مراقبت از مو مشورت کنید تا نوع و علت ریزش را تشخیص داده و شامپوی مناسب را توصیه کند.
همچنین، به مراقبت‌های عمومی از مو و پوست سر نیز توجه کنید مانند تغذیه مناسب، استفاده از آب و شامپوهای ملایم و جلوگیری از استرس و فشار ناشی از ریزش مو.
 

کدام نوع شامپو از ریزش مو جلوگیری می‌کند؟

بطور کلی، شامپوهای ضد ریزش مو با ترکیبات خاصی ساخته می‌شوند که به تقویت موها، افزایش حجم، کاهش ریزش و تغذیه پوست سر کمک می‌کنند.
این ترکیبات ممکن است شامل موارد زیر باشند.

۱بیوتین )ویتامین H)
این ویتامین به تقویت ریشه‌های مو کمک می‌کند و به کاهش ریزش مو می‌پردازد.

۲نیاسینامید( ویتامین B3)
این ویتامین به تقویت و تغذیه موها و پوست سر کمک می‌کند.

۳کافئین
مطالعات نشان دادهاند که کافئین میتواند به تقویت ریشههای مو و افزایش نمو موها کمک کند.

کدام نوع شامپو از ریزش مو جلوگیری می‌کند؟

۴زینک پیریتیون
این ماده ضد قشری و ضد‌قارچ است که به تنظیم تراز چربی پوست سر و کاهش خارش کمک می‌کند.

۵کتوکنازول
این ماده ضد قارچ است که می‌تواند به مبارزه با عوامل ممکن برای ریزش مو، مانند قارچ‌های پوست سر، کمک کند.
اطلاعات بیشتر در مورد مواد ترکیب شده در شامپوهای ضد ریزش به شما کمک می‌کند تا محصولاتی را انتخاب کنید که با نیازها و وضعیت مو و پوست سرتان مناسب باشند.
به همین ترتیب، به مراقبت‌های عمومی از مو و پوست سر نیز توجه داشته باشید.
مراقبت‌های عمومی شامل تغذیه مناسب، مصرف آب کافی، استراحت به موقع، و استفاده از مواد ملایم برای شستشوی مو می‌شود.
در نهایت، اگر با مشکل ریزش مو دست و پنجه نرم می‌کنید و تاثیراتی از شامپوهای معمولی به نتیجه نرسیده‌اند، مشاوره با یک متخصص مراقبت از مو یا پوست پزشک توصیه می‌شود.
این تخصصی‌ها می‌توانند وضعیت مو و پوست سرتان را تشخیص داده و درمان مناسب را تعیین کنند.

آیا نوع شامپو در ریزش مو یا جلوگیری از آن تاثیر دارد؟

بطور کلی، تأثیر شامپوها بر ریزش مو و جلوگیری از آن به ترکیبات و موادی بستگی دارد که در آن‌ها استفاده شده است.
ممکن است شامپوهایی که به صورت درست و با ترکیبات موثر ساخته شده‌اند، به تقویت موها، کاهش ریزش و حفظ سلامت پوست سر کمک کنند.
این ترکیبات می‌توانند موارد زیر را انجام دهند.

۱تقویت ریشههای مو
برخی از شامپوها موادی مانند بیوتین، کراتین، پروتئین‌ها و ویتامین‌ها را به موها تأمین می‌کنند که می‌توانند به تقویت ریشه‌های مو کمک کنند و از ریزش آنها جلوگیری نمایند.

۲تغذیه پوست سر
شامپوهای حاوی مواد غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌توانند به تغذیه پوست سر کمک کنند و سلامتی پوست سر را حفظ نمایند.

۳تنظیم تراز چربی پوست سر
شامپوهای حاوی ترکیبات مثل زینک پیریتیون و کتوکنازول می‌توانند به تنظیم تراز چربی پوست سر و کاهش خارش  پوست سر کمک کنند.

نوع شامپو در ریزش مو یا جلوگیری از آن تاثیر دارد؟

۴تقویت ساختار مو
برخی از شامپوها می‌توانند به تقویت ساختار مو و جلوگیری از شکنندگی و آسیب به آنها کمک کنند.

۵رطوبت رسانی به مو و پوست سر
 شامپوهای مرطوبکننده میتوانند به رطوبت رسانی موها و پوست سر کمک کنند و از خشکی موها جلوگیری نمایند.
در صورتی که میزان سدیم لوریل سولفات شامپو بیش از ۲ درصد باشد، باعث ریزش موها می‌شود.
یکی از ترکیبات اصلی شامپوها، صابون‌ها و سایر شوینده‌ها سدیم لوریل سولفات می‌باشد که یک عامل فعال سطحی قوی می‌باشد و دارای قدرت پاک کنندگی می‌باشد، همچنین این ماده باعث حل کردن چربی شامپوها و سایرشوینده‌های بهداشتی شده و خاصیت کف کنندگی دارد، با توجه به اینکه این ترکیب قدرت پاک کنندگی بالایی دارد، نسبت به سایر ترکیبات ارزان‌تر می‌باشد، بسیاری از تولید کنندگان از این ترکیب در فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی استفاده می‌کنند، اما تاثیر این ماده بر روی موها به گونه‌ای می‌باشد که در بسیاری از کشورها حد مجاز آن را دو درصد تعیین کردند، اما برای شامپو در کشور ما استاندارد ملی برای ترکیبات وجود ندارد و از این ترکیب بین ۱۰ تا ۲۰ درصد و یا بیشتر استفاده می‌شود.
اگر با مشکل ریزش مو مواجه هستید، بهتر است به متخصص مراقبت از مو یا پوست پزشک مراجعه کنید تا نوع ریزش مو و وضعیت پوست سرتان را تشخیص داده و مشاوره‌ای دقیق در مورد شامپوها و محصولات مراقبتی دریافت کنید.
همچنین، مراقبت‌های عمومی مانند تغذیه مناسب، استفاده از آب و مواد شوینده ملایم، و کاهش استرس و فشار نیز در کاهش ریزش مو موثر خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *