کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

تلفن: ۴۹۷۹۶۲۶۴-۰۲۱
کلینیک نیایش
  • خانه
  • وبلاگ
  • درباره ما
  • تماس با ما
خدمات اصلی
خدمات دیگر
ارتباط با ما
مدرین ترین کلینیک پوست و مو در کشور

آیا کاشت مو دائمی است؟

مو تاثیر زیادی در زیبایی چهره و جوانسازی آن دارد اما گاهی مو ها به دلایل مختلف دچار ریزش شده و از جذابیت آن کاسته می شود و افراد به دنبال راهکار هایی برای درمان ریزش مو می باشند.
یکی از روش‌های درمانی کاشت مو می باشد که به آن ترمیم مو نیز گفته می‌شود و در این روش از بانک موی خود فرد استفاده می شود و موها به نواحی که دچار ریزش شده است پیوند زده می شود. عمل کاشت مو به صورت سرپایی انجام می گیرد و نتایج آن به صورت دائمی می باشد.

آیا کاشت مو دائمی است؟
کاشت مو نیاز به زمان زیادی دارد تا نتایج آن قابل مشاهده باشد و تا بهبودی کامل نمی توان نتایج کاشت را به خوبی مشاهده کرد، بهبودی کامل بین ۶ تا ۱۲ ماه طول می کشد و بعد از بهبودی کامل، فولیکول هایی که در ناحیه مورد نظر کاشت شده‌اند، شروع به رشد کرده و باعث افزایش تراکم موها می شود.
رشد موهای جدید، مانند موهای طبیعی می باشد و هیچ تفاوتی با سایر مو های سر ندارد. اما کاشت مو باید توسط پزشک حرفه ای انجام گیرد تا زاویه کاشت بخوبی تشخیص داده شود و فولیکول هایی که برای کاشت انتخاب می شود، سالم باشد تا نتایج مثبتی دریافت شود.

آیا امکان دارد که مجدداً به کاشت مو احتیاج داشته باشیم؟

نتایج کاشت مو در افراد مختلف متفاوت می باشد به گونه ای که بعضی از افراد با انجام اولین عمل کاشت نتایج رضایت‌بخشی دریافت می‌کنند و دیگر نیازی به عمل کاشت مجدد ندارند و برخی از افراد بعد از انجام کاشت به منظور دریافت نتایج مثبت و رضایت بخش نیاز به چندین جلسه جراحی و ترمیم کاشت دارند، زیرا فولیکول هایی که برای کاشت انتخاب می شود، از مقاومت های مختلفی برخوردار هستند و به همین دلیل با توجه به میزان مقاومت فولیکول های اهدایی و مراقبت های بعد از کاشت، میزان نتایج دریافتی متفاوت می باشد.

جهت نوبت دهی یا مشاوره رایگان با کلینیک زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۴۹۷۹۳ (خط ویژه تهران بدون کد 021)

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

انواع فرایندهای کاشت مو

۱- کاشت مو به روش FUT

در این روش موها به صورت نواری از ناحیه پشت سر برداشت می‌شوند، زیرا این ناحیه بانک مناسبی برای کاشت می باشد، زخم هایی که در اثر برداشت مو ایجاد می شود، بخیه زده می‌شوند و در صورتی که موهای این نواحی بلند باشد، باعث پوشش دادن زخم می شود. فولیکول های برداشته شده در زیر میکروسکوپ قرار داده می شود و فولیکول های سالم استخراج شده و پس از آماده سازی در نواحی مورد نظر کاشت انجام می گیرد‌ برای کاشت سوراخ های ریزی در پوست ایجاد شده و گرافت درون این سوراخ ها قرار می گیرد، سوراخ کردن پوست سر توسط ابزاری به نام پانچ انجام می‌شود و برای کاهش درد از بی حس کننده های موضعی استفاده می شود.

۲- کاشت مو به روش FIT

این روش درمانی به صورت بدون جراحی انجام می شود، بنابراین باعث ایجاد زخم و خونریزی بر روی پوست سر نمی شود.
در این روش فولیکول‌های مو به صورت دانه دانه برداشته شده و با استفاده از پانچ سوراخ های کوچکی در بانک مو ایجاد کرده و بعد از آماده سازی آماده کاشت می شود که با ایجادسوراخ های ریزی در ناحیه مورد نظر انجام می شود، اما استفاده از روش FIT برای کاشت مو دارای سرعت پایین تری نسبت به روش FUT می باشد، به همین دلیل امکان آسیب دیدن فولیکول ها در روش  FIT بیشتر است.

۳- کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT مانند روش FIT می باشد اما برداشت فولیکول‌ها در روش SUT توسط پانچ ماشینی و دستگاه ساکشن انجام می شود بنابراین با سرعت بالاتری انجام می گیرد و نیاز به دخالت دست نیست.

انواع فرایندهای کاشت مو

۴- کاشت مو به روش MiroFIT

در روش MicroFIT از دستگاه های پیشرفته تری برای کاشت و برداشت استفاده می شود و استخراج واحدهای فولیکولی توسط ایمپلنتر مینیاتوری انجام می‌شود که ایمپلنتر مینیاتوری دارای پانچی می باشد که قطر آن قابل تغییر بوده و می‌توان واحدهای فولیکولی کوچکتری را با آن برداشت کرد و نتایج طبیعی‌تری در یافت می شود با توجه به پیشرفته بودن دستگاه های مورد استفاده احتمال آسیب به فولیکول ها  کمتر می باشد.

۵- روش ترکیبی

چنانچه مراجعه کننده خواهان افزایش تراکم بیشتر موها می باشد، برای دریافت نتایج بهتر از روش‌های FUTو FIT به صورت ترکیبی استفاده می شود به این صورت که ابتدا با روش FUT کاشت انجام می گیرد و سپس برای زیباسازی بیشتر از روش FIT استفاده می‌شود و باعث می‌شود میزان تراکم موها در یک جلسه درمانی افزایش پیدا کند.

۶- روش HRT

چنانچه فرد مراجعه کننده بانک موی مناسبی نداشته باشد می توان از فیبر های مصنوعی برای کاشت استفاده کرد و نیازی به فولیکول ها و موهای طبیعی فرد نیست، اما فیبرهای مصنوعی زمانی که در ناحیه موردنظر کاشت می شود، رشد نمی کند و اندازه ثابتی دارد، اما از نظر رنگ و جنس شبیه موهای فرد می باشد.

نتایج ظاهری عمل کاشتن مو دائمی

افرادی که کاشت مو انجام می دهند، نیاز به زمان دارد تا بتواند نتایج مثبت را بر روی پوست سر مشاهده کنند.
زمانی که موها کاشت می شود پوست نیاز به بهبودی دارد تا فولیکول های کاشت شده در ناحیه مورد نظر تثبیت شود و شروع به رشد کند و ممکن است چند ماه طول بکشد تا فولیکول های کاشته شده رشد کند. گاهی بعد از انجام کاشت موهای کاشته شده دچار ریزش می شود این عارضه به صورت موقت بوده و مجدداً فولیکول ها قابلیت رشد داشته و مانند سایر موهای طبیعی به رشد خود ادامه می دهد.

نتایج ظاهری عمل کاشتن مو دائمی

عمل کاشتن مو در طولانی مدت چه مراحلی را طی می کند؟

رشد موهای کاشته شده یک پروسه زمان بر می باشد و بعد از کاشت مو نیاز به مراقبت هایی می باشد تا بتوانند نتایج آن به صورت دائم ماندگار باشد، بعد از کاشت پوست ناحیه مورد نظر دچار تورم می‌شود و این تورم و قرمزی به مرور زمان کمتر می شود، اما این عارضه ممکن است باعث ریزش موهای کاشته شده شود و پزشک متخصص داروهای خاصی را تجویز کند تا بتوان نتیجه مثبتی از کاشت مو به دست آورد و در صورتی که داروهای مصرفی به صورت مرتب مصرف نشود، در نتایج کار تاثیر گذار می باشد.
بعد از یک سال رشد موهای کاشته شده سریع شده و موها دارای ظاهری طبیعی خواهد بود و تمامی قسمت هایی که موهای آن دارای تراکم پایین بوده به حالت عادی باز می گردد و اما در بعضی از افراد بعد از ۱۸ ماه نتایج کامل قابل مشاهده می باشد و با گذشت یک دوره دو ساله مو ظاهر زیباتری خواهد داشت.

عمل کاشتن مو در طولانی مدت چه مراحلی را طی می کند؟
نتایجی که از عمل کاشت مو دریافت می شود بسته به میزان مهارت و تجربه پزشک دارد و در صورتی که مراقبت هایی که پزشک توصیه می کند به خوبی انجام گیرد باعث تاثیر بسزایی در زیبایی صورت و چهره می شود و مدل موهایی که انتخاب می‌شود باید با ظاهر فرد تناسب داشته باشد.
کاشت موی طبیعی از آن روش هایی می باشد که نتایج آن قطعی می باشد و با تراکم و ضخامت طبیعی تا آخر عمر باقی می ماند و دلیل ریزش موها در نتایج کاشت تاثیری ندارد، اما چنانچه با گذشت زمان موهای کاشته شده دچار ریزش شود، خط رویش مو دچار عقب افتادگی نمی شود و فرد می تواند موهایی که دچار ریزش شده اند را مجددا ترمیم کند.

چه زمانی باید با پزشک پوست و مو مشورت کرد؟

عوامل مختلف باعث ریزش موها می شوند و در صورتی قصد دارید کاشت مو انجام دهید و دلیل ریزش موها مشخص می باشد باید قبل از اقدام به کاشت با استفاده از داروها عامل های ایجاد کننده را از بین ببرید. کاشت مو از حساسیت بالایی برخوردار می باشد، بنابراین در انتخاب پزشک متخصص باید دقت و حساسیت زیادی به خرج دهید و نحوه کار پزشک متخصص را به خوبی بررسی کنید، اکثر پزشکان از خدماتی که ارائه می دهند عکس  تهیه می کنند، بنابراین قبل از اقدام به کاشت، عکس های قبل و بعد را مشاهده کنید، همچنین  زمانی که اقدام به کاشت مو شد، ممکن است بعد از کاشت مو مشکلاتی برای فرد به وجود آید و کاشت مو دارای عوارضی باشد و در صورتی که این عوارض به مدت زمان طولانی باقی ماند، حتماً این موارد را با پزشک در میان بگذارید.

نکاتی که قبل از کاشت مو باید به آن توجه شود.

کاشت مو برای افرادی مناسب می باشد که موهای آنها دارای تراکم پایین می باشد و یا طاسی سر دارند، بنابراین افرادی که دچار ریزش موی شدید نشده و یا سن و سال آنها برای کاشت مو مناسب نیست بهتر است از روش های درمانی دیگر مانند مزوتراپی و پی آرپی برای افزایش تراکم موها استفاده کند.

۱- مشخص کردن دلیل ریزش مو

عوامل مختلفی باعث ریزش موها می شود، بنابراین قبل از کاشت مو باید علت ریزش مو مشخص شود و در صورتی که دلیل ریزش موها تغذیه نامناسب و استرس باشد، ابتدا باید این عوامل را برطرف کرده و در صورتی که ریزش موها متوقف نشد، اقدام به کاشت مو کنند.

۲- کاشت مو باید در سن مناسب انجام گیرد.

برای دریافت نتایج مثبت از کاشت مو بهتر است کاشت مو در سن مناسب انجام گیرد و افراد زیر ۲۳ سال از این عمل استفاده نکند و همچنین طرح موهای کاشته شده بر نتایج کاشت تاثیرگذار می‌باشد. افرادی که سن آنها بالا می باشد ممکن است بعد از عمل در نواحی دیگر دچار ریزش شوند بنابراین یکی از مسائل اصلی در هنگام طراحی و نتایج کاشت، سن افراد می باشد.

چه زمانی باید با پزشک پوست و مو مشورت کرد؟

۳-داشتن اطلاعات کافی در مورد کلینیک و میزان مهارت پزشک مورد نظر

دریافت نتایج رضایت بخش از کاشت مو به تجربه و مهارت پزشک بستگی دارد، بنابراین پیش از کاشت مو باید از مهارت پزشک متخصص اطمینان یافته و شیوه هایی که برای کاشت انتخاب می‌شود در دریافت نتایج تاثیر گذار می باشد.

مراقبت های بعد از کاشت مو

انجام مراقبت های بعد از کاشت مو تاثیر بسزایی در نتایج کاشت دارد و این مراقبت ها عبارتند از:

۱- با این که انجام فعالیت های روزمره بعد از انجام کاشت مو امکان پذیر می باشد، اما بهتر است به مدت ۵ روز بعد از کاشت مو استراحت کنید تا شرایط بهتری برای نتایج کاشت مو فراهم شود، زیرا عمل کاشت مو حدود ۴ تا ۸ ساعت زمان نیاز دارد و این مورد باعث ایجاد خستگی فرد می شود.

۲- با توجه به اینکه برای کاهش استرس و نگرانی افراد از داروهای آرامبخش و مسکن استفاده می شود، بهتر است شخص فردی را به عنوان همراه با خود به کلینیک بیاورد تا او را تا منزل همراهی کند.

۳- با توجه به اینکه عمل پیوند مو باعث ایجاد لخته شدن خون در ناحیه مورد نظر می شود، برای پیشگیری از قضاوت نابجای دیگران بهتر است موی سر را به دیگران نشان ندهید.

۴- از فشار آوردن به موهای سر خودداری شود بنابراین در هنگام که استراحت می کنید باید سر به گونه ای بر روی بالش قرار گیرد که باعث فشار زیاد سر به بالش نشود و از ریزش موهای کاشته شده جلوگیری شود و همچنین از عرق کردن سر پیشگیری کنید، زیرا ممکن است باعث ایجاد عفونت در پوست سر شود.

۵- از شستن موها در روزهای اول بعد از کاشت مو خودداری کنید.

مراقبت های بعد از کاشت مو

۶- پوشیدن روسری و کلاه باعث ایجاد فشار به موهای کاشت شده می شود و روند بهبودی را به تأخیر می اندازد.

۷- قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث آسیب رساندن به فولیکول های مو می شود و روند بهبودی را با تاخیر مواجه می کند، بنابراین در روزهای اولیه بعد از کاشت مو در معرض تابش مستقیم خورشید نباشید.

۸- زمان شستن موها توسط پزشک تعیین می شود و برای پیشگیری از عفونت در روزهای اولیه برای شستن موها از صابون های ملایم استفاده کنید.

۹- مصرف دخانیات باعث افزایش خونریزی و کاهش خونرسانی به فولیکول ها می شود و به همین دلیل  به مدت یک ماه بعد از کاشت مو، از مصرف دخانیات و الکل پرهیز شود، الکل علاوه بر تاثیری که در کاهش توانایی بدن در پیشگیری از خونریزی دارد باعث کاهش اثر داروهای بی حسی می شود.

عوارض کاشت مو

با اینکه کاشت دارای مزایای زیادی می باشد اما ممکن است بعضی از افراد کاشت مو عوارضی برای آنها ایجاد کند، از این عوارض می توان به موارد زیر اشاره کرد

۱- ممکن است موهای کاشته شده به مدت دو تا سه هفته بعد از کاشت شروع به ریزش کند اما این فرآیند طبیعی می باشد و بعد از مدتی مجددا شروع به رشد خواهد کرد.

۲- خونریزی

به دلیل اینکه سوراخ های ریزی در ناحیه پوست سر ایجاد می‌شود، ممکن است بعد از عمل مقداری خونریزی رخ دهد که جای نگرانی نیست و در صورتی که فرد از داروهای ضد فشار خون و یا  داروهای رقیق کننده خون استفاده نکند، خونریزی قطع می شود، همچنین مصرف مولتی ویتامین نیز ممکن است باعث ایجاد خونریزی شود.

۳- ایجاد تورم پوست

از عوارض کاشت مو ایجاد تورم در ناحیه پیشانی و پوست سر می باشد که این عارضه نیز موقت می باشد و بعد از پنج روز کاملا برطرف می‌شود، اما برای کاهش تورم هنگام استراحت سر را به‌ گونه‌ای بر روی بالش قرار دهید که با سطح زمین زاویه ۴۵ درجه داشته باشد و همچنین استفاده از کمپرس یخ تاثیر بسزایی در کاهش تورم دارد.

۴- ایجاد عفونت

در صورتی که از تجهیزات استریل برای کاشت مو استفاده نشود، امکان ایجاد عفونت در پوست سر زیاد می‌باشد، بنابراین کلینیکی که برای کاشت مو انتخاب میکنید باید به خوبی مسائل بهداشتی را رعایت کند و همچنین افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند، دوره نقاهت طولانی تری دارند و نیاز به مراقبت های بیشتری خواهند داشت.

عوارض کاشت مو

۵- خارش

بعد از کاشت مو، پوست سر دچار خشکی و پوسته پوسته شدن می شود، همین عامل خارش هایی را ایجاد می‌کند و مصرف داروهایی مانند آنتی هیستامین می تواند در کاهش خارش ها تاثیر گذار باشد و اما از خاراندن پوست سر اجتناب کنید، زیرا باعث ایجاد زخم و عفونت می شود.

۶- برجای ماندن جای زخم

روشی که برای کاشت مو انتخاب می شود، در میزان باقی ماندن جای زخم تاثیر گذار می باشد. در روش FUT برداشت مو به صورت نواری می باشد و این برش هایی که بر روی پوست ایجاد می‌شود عریض بوده و آثار زخم بر روی پوست سر به جا می ماند اما در روش FUE جای زخم به صورت کوچک و دایره ای شکل می باشد و این جای زخم ها به مدت کوتاهی از بین رفته و در لابلای موهای جدید پنهان می شود. فواید کاشت مو
کاشت مو دارای فواید زیادی می باشد و یکی از بهترین روش ها برای درمان ریزش مو می باشد و چنانچه افراد دچار طاسی شده باشند، می توانند با استفاده از این روش درمانی نگرانی خود را برطرف کنند.

از مزایای کاشت مو می توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- داشتن ظاهر بهتر

مو تاثیر زیادی در زیبایی چهره و جذابیت افراد دارد و در صورتی که افراد موهای کم پشت داشته باشند و یا دچار طاسی شده باشند، باعث می شود سن آنها نسبت به سن واقعی بیشتر نشان داده شود و با کاشت مو می تواند باعث زیبایی چهره شد و سن را کاهش داد.

۲- افزایش اعتماد به نفس

چنانچه فرد ظاهر بهتری داشته باشد باعث می شود اعتماد به نفس او افزایش پیدا کند و به دلیل جلسات مشاوره ای که برای مراجعین تعیین می شود، در صورتی که اضطراب‌ داشته باشند با مشاوره هایی که توسط پزشک ارائه می‌شود تاثیر بسزایی در اعتماد به نفس  خواهد داشت.

۳- روشی ایمن است

با توجه به اینکه در این روش درمانی از داروهای شیمیایی استفاده نمی شود، بنابراین امکان آسیب به موها به حداقل می رسد و نتایج بسیار خوبی دریافت خواهد شد.

۴- داشتن ظاهری طبیعی

در صورتی که روش کاشت، مناسب فرد باشد نتایج آن به صورت طبیعی می باشد و بسیاری از افراد متوجه کاشت مو نخواهند شد.

۵- رفع طاسی سر به صورت دائمی

طاسی سر بیشتر برای مردان به وجود می‌آید و می توانند برای رفع مشکل از کاشت مو استفاده کنند و اینکه پزشک متخصص تمامی نواحی که دچار طاسی شده است را با انجام پیوند مو درمان خواهد کرد و درصد موفقیت این روش درمانی بسیار بالا می باشد.

۶- نیاز به مراقبت خاصی ندارد.

بعد از تکمیل فرایند کاشت مو، نیاز به مراقبت خاصی از نواحی کاشت نیست و فرد می‌تواند مانند موهای معمولی با موهای کاشت شده رفتار کند و نیاز به استفاده از مواد شوینده خاصی برای حفظ تراکم موها نیست.

۷- یک روش درمانی مناسب برای آقایان و خانم ها

با اینکه بیشتر مردان دچار کاهش تراکم موها و طاسی می شوند، اما روش کاشت مو گزینه مناسبی برای خانم‌ها نیز می باشد.

۸- دوره نقاهت کوتاه

کاشت مو به گونه ای می باشد که فرد می تواند بعد از انجام کاشت به فعالیت‌های روزمره بپردازد، اما حداکثر به مدت چهار روز بهتر است فرد استراحت کند و سپس به فعالیت های روزمره بپردازد.

۹- امکان رشد موهای کاشته شده

موهایی که در ناحیه مورد نظر کاشت می شود بعد از چهار ماه شروع به رشد کرده و باعث افزایش تراکم در ناحیه مورد نظر می شود، سرعت رشد موها بستگی به نوع موهای کاشت شده و شرایط فرد دارد و در صورتی که کاشت به خوبی انجام شده باشد، نتایج کاشت سریع تر بر روی پوست قابل مشاهده می باشد.

جهت نوبت دهی یا مشاوره رایگان با کلینیک زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۴۹۷۹۳ (خط ویژه تهران بدون کد 021)

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

قیمت کاشت مو

شاید یکی از دغدغه‌های افراد قیمت کاشت مو باشد که قیمت کاشت مو بستگی به عوامل مختلف مانند میزان تراکم موهای ناحیه مورد نظر، نوع شیوه کاشت و همچنین ابزار هایی که برای کاشت استفاده می شود، دارد و هرچه کلینیک زیبایی انتخابی، از موقعیت بهتری برخوردار باشد، مطمئنا هزینه کاشت مو نیز افزایش پیدا می‌کند. در صورتی که پزشک متخصص از مهارت بیشتری برخوردار باشد، ممکن است هزینه کاشت نیز افزایش پیدا کند، اما نتایجی که فرد از این شیوه درمانی دریافت می کند، مطمئناً رضایت بخش تر است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به متن
0 نظرات نوشته شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
کلینیک زیبایی عرفان

کلینیک تخصصی زیبایی بیمارستان عرفان نیایش

لطفا شماره تلفن خود را در باکس زیر وارد نمایید تا در اولین فرصت مشاورین کلینیک با شما تماس بگیرند: