جوانسازی پوست

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی-تراپی-چیست

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی چیست؟

پوست ناحیه بسیار حساسی می‌باشد و تحت تاثیر عوامل مختلف، دچار مشکلات متعددی می‌شود. این عوامل  افزایش سن، عوامل ژنتیکی، شرایط آب‌ و هوایی محیط و محل زندگی فرد می باشند و بر روی زیبایی پوست تاثیر گذار هستند.
ایجاد این مشکلات بر روی پوست باعث ایجاد احساس نگرانی در افراد می‌شود و آن‌ها به‌دنبال راهکارهای مختلفی برای درمان این‌گونه مشکلات می‌باشند. مشکلاتی مانند چین‌ و چروک و سیاهی زیر چشم، وجود سلولیت در پوست، که با افزایش سن بیشتر بر روی پوست به وجود می‌آیند.
دلیل این ‌موضوع این است که با افزایش سن میزان کلاژن سازی پوست کاهش پیدا می‌کند و پوست مانند حالت اولیه انعطاف‌ پذیری ندارد و باعث ایجاد چین‌ و چروک بر روی پوست می‌شود، همچنین جاذبه زمین باعث می‌شود که پوست به‌ طرف پایین کشیده شود و منجر به افتادگی پوست می‌شود.
گاهی افراد از درمان‌های خانگی برای زیباسازی و جوان‌سازی پوست استفاده می‌کنند، استفاده از این روش‌ها برای پوست بی‌تاثیر نیست، اما اثر آن‌ها موقتی می‌باشد و تاثیر چشمگیری بر روی پوست ندارد.


یکی از روش‌هایی که امروزه مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته‌ است روش کربوکسی تراپی می‌باشد که این روش به‌صورت غیرتهاجمی می‌باشد و نیازی به جراحی ندارد و به دلیل این‌که نتیجه‌ بخشی بالایی دارد، افراد زیادی از این روش استفاده می‌کنند.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ


همانگونه که از نام این روش زیبایی پیداست در این روش از دی‌اکسیدکربن برای زیباسازی پوست استفاده می‌شود. کربن‌ دی اکسید به‌صورت طبیعی در بدن تولید می‌شود و استفاده از این ماده برای درمان زیبایی به دلیل این‌که به‌طور طبیعی نیز در بدن تولید می‌شود، عوارض کمی دارد.
برای استفاده از این روش کربن دی‌اکسید را به محل مورد نظر تزریق می‌کنند تا موجب افزایش گردش خون برای دفع دی‌اکسیدکربن اضافی از محل موردنظر شود، افزایش گردش خون در ناحیه موردنظر باعث جوان‌سازی پوست و بهبود مشکلات پوستی می شود.

کاربردهای کربوکسی تراپی

  • بهبود انعطاف پذیری و درمان شل شدگی و افتادگی پوست
  • رفع آثار پیر پوستی و جوانسازی پوست
  • رفع تیرگی و چروک‌های دور چشم
  • کاهش سلولیت و چربی‌های موضعی
  • درمان استرچ مارک یا ترک‌های پوستی ناشی از حاملگی یا چاقی

کاربردهای کربوکسی تراپی

  • جوانسازی بخش‌های مختلف بدن مانند گردن و پشت دست
  • برطرف کردن چین و چروک‌های صورت
  • موثر در درمان ریزش مو
  • برطرف کردن جای زخم و آثار آکنه

کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

همان گونه که در بالا نیز ذکر کردیم این روش توسط تزریق دی‌اکسیدکربن به زیر پوست، باعث جوان‌سازی پوست می‌شود. دی‌اکسیدکربن یک گاز غیر سمی می‌باشد و افزایش آن در زیر پوست باعث واکنش بدن می‌شود و افزایش خون‌رسانی به محل مورد نظر را باعث می‌شود. زمانی‌که خون به این محل جریان پیدا می‌کند، دی‌ اکسید ربن اضافی به ریه‌ها منتقل می‌شود و از بدن خارج می‌شود، بنابراین هیچ عارضه‌ای برای فرد ایجاد نمی‌کند، همچنین افزایش دی‌اکسیدکربن باعث شکسته شدن سلول‌های چربی می‌شود و در رفع سلولیت تاثیر بسزایی دارد. برای انجام کربوکسی تراپی

1- ابتدا ناحیه موردنظر را مشخص می‌کنند.

2- برای این‌که هیچ‌گونه دردی متوجه فرد نشود، از بی‌حس کننده‌های موضعی استفاده می‌کنند.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

3- دی‌اکسیدکربن در مخزن‌هایی قرار دارد که این مخزن‌ها به لوله‌های پلاستیکی متصل می‌باشد، در انتهای لوله پلاستیکی فیلتر وجود دارد و این فیلتر باعث می‌شود ناخالصی‌های موجود در گاز دی‌اکسیدکربن از گاز جدا شود، سپس میزان دی‌اکسیدکربن خروجی و سرعت آن توسط پزشک تنظیم می‌شود.

کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

4- گاز خروجی توسط سوزن‌های ظریفی که درمجاور فیلترها می‌باشد به درون ناحیه موردنظر تزریق می‌شود.

میزان آسیب‌دیدگی پوست و عمق آن تعیین‌کننده میزان فشار گاز دی‌اکسیدکربن می‌باشد، ممکن است در هنگام تزریق گاز دی‌اکسیدکربن کمی فشار بر روی پوست احساس شود، که به دلیل نفوذ گاز در زیر پوست می‌باشد.
بعد از انجام کربوکسی تراپی ممکن است در ناحیه موردنظر کبودی ایجاد شود، این مورد طبیعی می‌باشد و بعد از چند روز کاملاً از بین می‌رود.هر جلسه  کربوکسی تراپی حدود سی دقیقه طول می‌کشد و تعداد جلسات آن با توجه به عمق آسیب‌دیدگی، متفاوت می‌باشد.

جوان‌سازی با استفاده از واکنش طبیعی بدن

با توجه به این‌که کربوکسی تراپی صورت به گونه‌ای عمل می‌کند که درآن از دی‌اکسیدکربن استفاده می‌شود از آن به نام روش غیرتهاجمی نام‌برده می‌شود، چون دی‌اکسیدکربن به‌طور طبیعی در بدن فرد در اثر تحرک و سوخت و سازی که در بدن انجام می‌شود تولید می شود.

جوان‌سازی با استفاده از واکنش طبیعی بدن
زمانی‌ که دی‌ اکسیدکربن در بدن به خاطر سوخت‌ و ساز مواد غذایی و فعالیت‌ های ورزشی افزایش پیدا می‌کند واکنش طبیعی بدن در برابر افزایش دی‌ اکسیدکربن به گونه‌ای است که با افزایش خون‌رسانی به محل مورد نظر باعث ایجاد تعادل بین دی‌اکسیدکربن و اکسیژن منتقل‌شده توسط خون می‌شود در روش کربوکسی تراپی هم دقیقاً باعث افزایش دی‌ اکسید کربن در محل موردنظر می‌شوند و با این کار بدن را مجبور به واکنش در برابر افزایش دی‌اکسیدکربن می‌کنند.

افزایش خون‌رسانی منجر به جوان‌سازی پوست می‌شود

زمانی‌که دی‌اکسیدکربن در یک نقطه از بدن افزایش پیدا می‌کند واکنش بدن به این موردبه گونه‌ای است که عروق کوچک شروع به حجیم شدن می‌کنند و باعث می‌شود که خون به مکان موردنظر پمپاژ شود و همچنین زمانی‌که خون‌رسانی به نقطه مورد نظر افزایش پیدا کرد در همان نقطه منجر به کلاژن سازی می‌شود که خود کلاژن باعث از بین رفتن چین‌وچروک در مکان می‌شود و همچنین افتادگی پوست را بهبود می‌بخشد.افزایش خون‌رسانی منجر به جوان‌سازی پوست می‌شود

همچنین سلول‌های چربی که در مکان تجمع پیدا کرده‌اند از هم شکسته می‌شوند و همین مورد باعث تجمع خون در قسمت موردنظر می‌شود و تمامی این موارد باعث می‌شود که به پوست اکسیژن‌رسانی شود و  باعث از بین رفتن چروک و جوان‌سازی پوست می‌شود.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

تعداد جلسات درمانی

تعداد جلساتی که برای درمان از طریق کربوکسی تراپی صورت می‌گیرد با توجه به محلی که نیاز به درمان دارد و سن افراد متفاوت می‌باشد اما به‌طور معقول از این روش شش‌تا ده جلسه برای بهبودی استفاده می‌کنند، که هر چه میزان چین‌ و چروک و کبودی در مکان موردنظر بیشتر باشد تعداد جلسات بیشتر می‌باشد و همچنین بسته به سن افراد نیز متفاوت است.تعداد جلسات درمانی

هرچه سن افراد بالاتر باشد تعداد جلسات بیشتر می‌باشد یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد برای رفع آن از کربوکسی تراپی استفاده می‌کنند کبودی زیر چشم می‌باشد که این مشکل فقط به دلیل خون‌ رسانی کمتر به این نقطه از چشم صورت می‌گیرد که با انجام حتی یک جلسه از کربوکسی تراپی این کبودی از بین می‌رود و بلافاصله بعد از انجام یک جلسه فرد تغییر را به‌خوبی احساس می‌کند و همچنین حساسیت نقاط تحت درمان متفاوت می‌باشد.

تاریخچه کربوکسی تراپی

این روش توسط یک فرد فرانسوی ابداع شد، در زمان گذشته چشمه‌های زیادی در کشور فرانسه بوده که بسیاری از افراد دربار سلطنتی از این چشمه‌ها برای درمان مشکلات پوستی استفاده می‌کردند و زمانی‌که در این چشمه‌ها شنا می‌کردند، متوجه تغییر زیادی بر روی پوست خود می‌شدند، با بررسی‌هایی که در این زمینه انجام شد، متوجه شدند میزان دی‌اکسیدکربن در این چشمه‌ها زیاد است و این ماده باعث تغییرات پوست می‌شود.
قبلاً از کربوکسی تراپی برای مداوای بیماری‌های عروقی استفاده می‌شد اما بعد از آن، از این روش برای درمان‌های زیبایی و جوان‌سازی پوست نیز استفاده کردند و به دلیل تاثیر زیادی که بر روی جوان‌سازی پوست و رفع مشکلات پوستی داشته، امروزه بسیاری از کشورها از این روش استفاده می‌کنند.

کاندیدای مناسب Carboxytherapy

به دلیل این‌که شیوه درمان کربوکسی تراپی با استفاده از دی‌اکسیدکربن انجام می‌شود و دی اکسید کربن، به‌طور طبیعی در بدن تولید می‌شود، این روش درمانی برای بیشتر افراد قابل‌استفاده می‌شود و میزان عوارض آن بسیارکم می‌باشد. افراد زیر کاندیدای مناسبی برای انجام کربوکسی تراپی هستند.

1- این شیوه درمانی برای درمان افرادی که بر روی قسمت‌های مختلف بدن دارای سلولیت هستند، استفاده می‌شود و تاثیر بسزایی در از بین بردن و کاهش سلولیت دارد.

2- افرادی که قصد کاهش چربی‌های موضعی بدن را دارند و نمی‌خواهند عمل جراحی انجام دهند می‌توانند با استفاده از این روش، میزان چربی‌های موضعی را کاهش دهند.

3- این روش تاثیر به‌سزایی برای صاف کردن و شفاف‌سازی پوست دارد و افرادی که پوست آن‌ها دچار فرورفتگی هایی می‌باشند، کربوکسی تراپی، گزینه‌ای مناسب برای رفع ناهمواری‌های پوست می‌باشد.

کاندیدای مناسب کربوکسی تراپی

4- افرادی که ریزش مو دارند با استفاده از این روش می‌توانند شاهد کاهش ریزش مو باشند.

5- گاهی بر اثر افزایش و یا کاهش وزن، ترک هایی بر روی پوست ایجاد می‌شود که این ترک‌ها به‌صورت رشته‌های سفید بر روی بدن مشخص می‌باشد.افرادی که در قسمت‌های مختلف بدن دچار ترک‌های پوستی می باشند، کاندیدای مناسبی برای استفاده از این روش درمانی می‌باشند.

6- افرادی که در نواحی صورت و پشت دست چین ‌و چروک های سطحی دارند، می‌توانند از روش کربوکسی تراپی برای از بین بردن این چین‌وچروک ها استفاده کنند.

7- افرادی که در ناحیه گردن و بازوها دچار افتادگی پوست هستند، گزینه مناسبی برای استفاده از کربوکسی تراپی، می‌باشند.

در این قسمت شما را به دیدن ویدیو تهیه شده از مراحل جوانسازی پوست و از بین بردن تیرگی زیر چشم با روش کربوکسی تراپی دعوت می نماییم…

مزایای کربوکسی تراپی

1- این روش درمانی دارای عوارض بسیار کمی می‌باشد. زیرا دی‌اکسیدکربن که در این روش استفاده می‌شود، توسط اکسیژن از بدن دفع می‌شود، تنها ممکن است مقداری کبودی و یا تورم بر روی ناحیه مورد نظر به وجود آید، که این کبودی، بعد از چند روز کاملاً از بین می‌رود.

2- دوره نقاهت آن کوتاه می‌باشد و بعد از انجام کربوکسی تراپی، فرد می‌تواند به کارهای روزمره بپردازد.

3- این روش به‌ صورت غیرتهاجمی می‌باشد، بنابراین نیازی به بیهوشی ندارد. انجام بیهوشی در فرآیند عمل جراحی، عوارضی زیادی را متوجه فرد می‌ کند. به‌همین دلیل یکی از مزیت‌های استفاده از کربوکسی تراپی عدم نیاز آن به بیهوشی می‌باشد.

3- انجام این روش، درد کمی را متوجه فرد می‌کند که با استفاده از بی‌حس کننده‌های موضعی، این درد را نیز از بین می‌برند.

مزایای کربوکسی تراپی

5- مدت‌ زمان انجام جلسه درمانی کوتاه می‌باشد و به‌صورت معمول بین ۱۵تا۳۰ دقیقه طول می کشد. در یک جلسه درمانی می‌توان قسمت عمده‌ای از پوست را، تحت درمان قرار داد.

6- برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی پاسخ‌گو می‌باشد، همچنین در نواحی مختلف بدن قابل ‌استفاده می‌باشد.

7- تاثیر بسزایی در افزایش کلاژن سازی پوست دارد و باعث سفت شدن پوست می‌شود.

8- تنها بر روی ناحیه تحت درمان تاثیر دارد و باعث آسیب به سایر بافت‌های بدن نمی‌شود.

معایب کربوکسی تراپی

1- استفاده از کربوکسی تراپی برای افراد، تقریباً هیچ عارضه‌ای را ایجاد نمی‌کند، اما ممکن است بر روی ناحیه مورد نظر مقداری کبودی و تورم ایجاد شود، که این میزان کبودی طبیعی می‌باشد و کاملاً از بین می‌رود.

2- بعد از انجام کربوکسی تراپی میزان کمی درد متوجه فرد می‌شود، می توان برای کاهش درد از مسکن استفاده کرد.

3- گسترش دی‌اکسیدکربن در زیر پوست باعث ایجاد سوزش در زیر پوست می‌شود که این فرآیند نیز طبیعی می‌باشد.

4- این روش درمانی برای از بین بردن چین‌ و چروک‌های عمیق پوست تاثیر زیادی ندارد و برای اثردهی بیشتر باید از روش‌های دیگر به‌همراه این روش استفاده کرد.

 چه افرادی نمی‌توانند از کربوکسی تراپی استفاده کنند؟

گاهی بعضی از افراد فکر می‌کنند، کربن دی‌اکسید گاز سمی و خطرناک برای بدن می‌باشد، اما باید بیان کنیم گاز کربن دی‌اکسید بر اثر فعالیت‌های مختلف در بدن به‌صورت طبیعی تولید می‌شود و هیچ‌گونه ضرری برای افراد ندارد اما برخی از افراد با توجه به شرایطی که دارند نمی‌توانند از این روش استفاده کنند این افراد شامل

1- افرادی که به بیماری‌های قلبی مبتلا هستند.

2- افرادی که دچار اختلالات انعقادی خون می‌باشند و داروهای خاصی مصرف می‌کنند.

3- خانم‌هایی که در زمان بارداری یا شیردهی هستند.

4- افرادی که دچار مشکلات تنفسی هستند.چه کسانی نمی‌توانند کرایوتراپی را انجام دهند؟

5- بیمارانی که دچار دیابت هستند و یا نارسایی کلیه دارند.

6- افرادی که در ناحیه پوست آن‌ها عفونت وجود دارد.

7- افرادی که در ناحیه تحت درمان زخم فعال دارند.

8- افرادی که قبل‌از انجام کربوکسی تراپی دچار آمبولی شده‌اند.

دستورالعمل قبل از درمان کربوکسی تراپی

1- قبل‌از انجام این شیوه درمانی، حتما از سلامت جسمانی خود مطمئن شوید و سپس اقدام به استفاده از این روش کنید.

2- به مدت دو روز قبل از انجام کربوکسیلیک تراپی از نوشیدن الکل و مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های کافئین‌دار خودداری کنید.

3- به مدت یک هفته قبل ‌از انجام کربوکسی تراپی از مصرف داروهای ضد انعقاد خون خودداری کنید. داروهایی مانند ایپو بروفن، داروهای استروئیدی، ویتامین  ای باعث رقیق شدن خون می‌شود، رقیق شدن خون باعث افزایش کبودی در نواحی مورد درمان می‌شود.

4- درصورتی‌که مبتلا به سرماخوردگی هستید و یا بر روی ناحیه موردنظر جوش و لکه به‌وجودآمده حتماً انجام کربوکسی تراپی را به تعویق بیندازید.

دستورالعمل قبل از درمان کربوکسی تراپی

5- قبل‌از انجام کربوکسی تراپی از غذاهای مقوی استفاده کنید، تا بدن شما تقویت شود و انجام کربوکسی تراپی باعث ایجاد سردرد، در شما نشود.

6- اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید و یا سابقه بیماری خاصی دارید حتما این‌موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

7- نواحی موردنظر باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد، پس حتما قبل‌از انجام کربوکسی تراپی استحمام کنید.

دستورالعمل بعد از درمان کربوکسی تراپی

رعایت کردن مراقبت‌های بعداز درمان کربوسی تراپی باعث می‌شود این شیوه درمانی تاثیر بیشتری بر روی داشته باشد و عدم مراقبت‌های ویژه ممکن است باعث مشکلاتی برای فرد شود این مراقبت‌ها شامل:

1- بعد از انجام کربوکسی تراپی ممکن است در ناحیه موردنظر تورم به وجود بیاید، این ورم طبیعی می‌باشد و ۲۴ ساعت بعد از انجام کربوکسی تراپی از بین می‌رود، چنانچه این ورم  تشدید شد، حتما به پزشک مراجعه کنید.

2- به مدت یک روز بعد از انجام کربوکسی تراپی از استحمام خودداری شود، زیرا غوطه‌ور شدن این ناحیه در آب باعث ایجاد عوارض بیشتر می‌شود.

3- به مدت دو هفته بعد از انجام کربوکسی تراپی در معرض آفتاب قرار نگیرید و در صورت ضرورت حتماً از ضد آفتاب مخصوص پوست استفاده کنید.

4- به مدت یک هفته بعد از انجام کربو کسی تراپی از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری شود زیرا این تمرینات باعث ایجاد عرق می‌شود و تاثیر منفی بر این شیوه درمانی دارد.

دستورالعمل بعد از درمان کربوکسی تراپی

5- داروهای تجویزی توسط پزشک را به‌صورت منظم مصرف کنید. از مصرف خودسرانه داروهای دیگر خودداری شود.

6- استفاده از کمپرس سرد برای از بین بردن ورم و کبودی تاثیر زیادی دارد.

7- جلسات مراقبتی بعد از انجام کربوکسی تراپی را سر موعد انجام دهید.

8- از فشار دادن و دست‌کاری ناحیه موردنظر خودداری کنید.

 از کربوکسی تراپی برای درمان چه نواحی از بدن می‌توان استفاده کرد؟

از کربوکسی تراپی برای نواحی مختلف بدن می‌توان استفاده کرده و تأثیر بسیاری بر ازبین بردن مشکلات نواحی مختلف بدن دارد.  کربوکسی تراپی برای نواحی زیر قابل ‌استفاده می‌باشد.

1- کربوکسی تراپی دور چشم

تیرگی و گودی یکی از مشکلاتی که بیشتر به‌صورت ژنتیکی برای افراد به وجود می‌آید، گاهی این تیرگی‌ها در اثر کمبود کم‌خونی و یا تیروئید برای افراد به وجود می‌آید، استفاده از کربوکسی تراپی، باعث افزایش خون‌رسانی به ناحیه شده و افزایش خون‌رسانی موجب رفع تیرگی دور چشم می‌شود.

2- کربوکسی تراپی برای شکم و پهلو

کربوکسی تراپی می‌تواند یک جایگزین مناسب برای جراحی لیپوساکشن باشد با اینکه تاثیر این روش دائمی نیست اما تاثیر بسزایی در شکستن سلول‌های چربی دارد و چربی‌های موضعی را از بین می‌برد.

3- کربوکسی تراپی واژن

یکی از مشکلاتی که بعد از زایمان برای بیشتر خانم‌ها به وجود می‌آید افتادگی واژن می‌باشد، استفاده از کربوکسی تراپی باعث افزایش کلاژن در این ناحیه می‌شود و موجب سفت شدن پوست آن و رفع افتادگی می‌شود.

4- کربوکسی تراپی مو

با افزایش سن میزان ترشح چربی در ناحیه پوست سر دچار اختلال می‌شود، با انجام کربوکسی تراپی در این ناحیه، باعث تنظیم ترشح چربی شده و تاثیر بسزایی در کاهش ریزش مو دارد.

 از کربوکسی تراپی برای درمان چه نواحی از بدن می‌توان استفاده کرد؟

5- کربوکسی تراپی برای جای جوش

استفاده از کربوکسی تراپی برای جای جوش‌ها باعث تسریع روند بهبودی می‌شود، همچنین گاهی این روش به همراه پی آرپی به‌صورت ترکیبی استفاده می‌شود که باعث می‌شود تاثیر آن بسیار بیشتر شود.

6- کربوکسی تراپی ترک پوستی

ترک‌های پوستی، در اثر زایمان و یا افزایش و کاهش وزن به وجود می‌آید، استفاده ازکربوکسی تراپی با افزایش کلاژن سازی و تاثیر آن بر روی انعطاف‌پذیری پوست، باعث از بین رفتن ترک‌های پوستی می‌شود.

7- کربوکسی تراپی صورت

پوست صورت ممکن است دارای مشکلاتی مانند چین‌ و چروک و جای زخم باشد، استفاده از کربوکسی تراپی با افزایش کلاژن سازی و خون‌رسانی به این ناحیه، باعث از بین رفتن این مشکلات پوستی می‌شود. هرچند ممکن است تعداد جلسات درمانی برای رفع این مشکلات بیشتر شود.

مدت ماندگاری نتایج کربوکسی تراپی چقدر است؟

عوامل مختلفی بر روی میزان ماندگاری نتایج کربوکسی تراپی تاثیرگذار می‌باشد، این عوامل شامل رژیم غذایی فرد، ژنتیک و بیماری‌هایی مانند کم‌خونی و تیروئید می باشند. اما برای این‌که میزان ماندگاری این روش درمانی بیشتر باشد باید مراقبت‌هایی که لازمه ی انجام این شیوه درمانی می‌باشد، کاملاً رعایت شود و تعداد جلساتی که پزشک به شما توصیه می‌کند، به‌صورت منظم و سر وقت انجام شود.
چنانچه این روش درمانی هرچند وقت یک‌بار  تمدید شود، شادابی پوست بیشتر شده و میزان ماندگاری آن نیز بیشتر است .همچنین نوع پوست بر روی میزان ماندگاری نتایج کربوکسی تراپی تاثیرگذار می‌باشد. نتایج این روش درمانی بر روی افرادی که دارای پوست‌های تیره می‌باشند دیرتر مشاهده می‌شود و ممکن است در این افراد، ماندگاری کمتری داشته باشد.

سایر مقالات مرتبط با موضوع

آیا می‌توان از کربوکسی تراپی همراه با روش‌های زیبایی دیگر استفاده کرد؟

کربوکسی تراپی به دلیل افزایش کلاژن سازی و الاستین پوست تاثیر زیادی در از بین بردن مشکلات پوستی دارد و چنانچه همراه سایر روش‌های درمانی باشد تاثیر بسزایی در روند بهبودی دارد. یکی از روش‌هایی که می‌توان به همراه کربوکسی تراپی استفاده کرده میکرونیدلینگ می‌باشد.

زمانی‌که کربوکسی تراپی برای از بین بردن چربی‌های موضعی استفاده می‌شود درصورتی‌که همراه با روش‌های دیگر باشد، باعث می‌شود چربی‌های شکسته‌ شده توسط کربوکسی تراپی، توسط روش‌های دیگر حل‌ شده و از بین برود.

آیا می‌توان از کربوکسی تراپی همراه با روش‌های زیبایی دیگر استفاده کرد؟

گاهی افراد عمل لیپوساکشن انجام می دهند و عمل لیپوساکشن  باعث ایجاد ناهمواری بر روی پوست می‌شود، استفاده از کربوکسی تراپی می‌تواند این ناهمواری‌ها را برطرف کند. همچنین درصورتی‌که هدف کربوکسی تراپی، از بین بردن ریزش مو باشد و به همراه مزوتراپی انجام شود، تاثیر بیشتری دارد. زیرا مزوتراپی باعث تحریک رشد موها می‌شود و این فرایند باعث پرپشت شدن موها می‌شود.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

 هزینه کربوکسی تراپی چقدر است ؟

همان گونه که در بالا ذکر کرده کربوکسی تراپی برای نواحی مختلف بدن قابل ‌استفاده می‌باشد. عوامل مختلفی بر روی هزینه دریافتی کربوکسی تراپی تاثیرگذار می‌باشد

1- ناحیه مورد استفاده

گاهی این شیوه درمانی برای نواحی استفاده می‌شود که ضخامت پوست در این نواحی بیشتر می‌باشد و نیاز به تعداد جلسات درمانی بیشتری دارد، بنابراین هزینه دریافتی آن نیز بیشتر می‌شود.

2- میزان گستردگی مشکل پوستی

هر چه میزان مشکل پوستی گستردگی بیشتری داشته باشد، باعث افزایش تعداد جلسات درمانی می‌شود و زمان بیشتری برای هر جلسه درمانی نیاز می‌باشد، پس هزینه دریافتی نیز بیشتر است.

3- مکان کلینیک زیبایی

یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه دریافتی مکان کلینیک زیبایی می‌باشد، هر کلینیک زیبایی بستگی به مکانی که در آن واقع شده‌است، هزینه‌های متفاوتی را باید پرداخت کند و این هزینه‌ها بر روی هزینه دریافتی از مشتریان نیز تاثیرگذار می‌باشد. همچنین خدماتی که در هر کلینیک به مشتریان ارائه می‌شود متفاوت است و هزینه‌های دریافتی نیز تغییر می‌کند.

 هزینه کربوکسی تراپی چقدر است ؟

4- تخصص پزشک

هر چه میزان سابقه کلینیک و تخصص پزشک بیشتر باشد، ممکن است میزان هزینه دریافتی از مشتریان بیشتر باشد. اما پرداخت هزینه بیشتر، باعث می‌شود این شیوه درمانی به‌صورت حرفه‌ای انجام شود و مشکلی برای شما ایجاد نشود.

5- استفاده از داروهای تجویزی

گاهی پزشک متخصص برای تکمیل روش درمانی داروهایی برای بیمار تجویز می‌کند، هزینه مصرفی برای این داروها بر روی برآورد نهایی هزینه تاثیر گذار می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *