ترمیم پوست

پوست خشک چیست؟

پوست خشک چیست؟

مراقبت از پوست اهمیت زیادی دارد، اما ابتدا باید نوع پوست مشخص شود تا با توجه به آن، مراقبت از پوست به روش صحیح انجام شود. پوست خشک دارای حساسیت زیادی می‌باشد و زمانی‌که در برابر عوامل محیطی مانند تابش آفتاب، وزیدن باد قرار می گیرد، علائمی مانند پوسته پوسته شدن، قرمزی و خارش بر روی پوست به وجود می‌آید.پوست خشک پوستی است که رطوبت کافی برای حفظ نرمی آن ندارد، مانند لکه های خشن پوست است که می تواند پوسته پوسته شود یا پوسته پوسته به نظر برسد.

پوست خشک چیست؟

پس چنانچه خواهان پوستی صاف و شفاف هستید، اولین قدم برای داشتن پوستی با این ویژگی، باید نوع پوست، تشخیص داده شود.

تشخیص پوست خشک 

مراقبت از پوست خشک صورت کار بسیار پیچیده‌ای نیست و امروزه با توجه به این‌ که محصولات مراقبت زیادی در بازار موجود می‌باشند، افراد می‌توانند در هر سنی و با هر رنگ و نوع پوستی از محصولات متناسب با پوست استفاده کرده و همیشه پوستی شاداب و شفاف داشته باشند.

تشخیص پوست خشک 

پوست انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع پوست باید از محصولات مراقبتی استفاده کرد برای تشخیص نوع پوست مراحل زیر را انجام دهید

۱- اولین گام برای تشخیص نوع پوست پاک‌سازی پوست می‌باشد ابتدا پوست را با پاک‌کننده‌ای که ملایم می‌باشد کاملاً پاک‌سازی کنید و هیچ‌گونه مواد آرایشی یا گرد و غبار بر روی صورت شما باقی نماند.

۲- پوست را با حوله نرم، کاملاً خشک کنید و مراقب باشید که در هنگام خشک شدن، فشار زیادی به پوست وارد نشود. و از هیچ گونه محصول مراقبتی برای پوست استفاده نکنید.

۳- یک ساعت بعد از انجام این مراحل، می‌توانید، نوع پوستتان را تشخیص دهید. اما در این مدت نباید پوستتان را دست‌کاری کنید. اگر پوست بعد از یک ساعت، دچار خارش و پوسته‌پوسته شد، پوست خشکی دارید.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

انواع پوست

۱- پوست معمولی

این‌گونه پوست‌ها، انعطاف‌پذیر و صاف می باشند و هیچ اثری از چربی و پوسته پوسته شدن، بر روی پوست مشاهده نمی‌شود. افرادی که این پوست را دارند کمتر پوست آن‌ها در برابر عوامل محیطی حساسیت نشان می‌دهد.

۲- پوست چرب

در صورتی‌که مراحل قبل را انجام دادید و با قرار دادن دستمال‌ کاغذی بر روی پوست، اثر چربی بر روی دستمال باقی ماند، پوست شما چرب است و اکثر این‌گونه پوست‌ها دارای منافذ بزرگی هستند. برای مراقبت از پوست‌های چرب بهتر است در روز صورتتان را دو بار، شستشو دهید و با پنبه تمام قسمت‌های صورت را تمیز کنید. به‌منظور استفاده از مرطوب کننده‌ها بهتر است از مرطوب کننده‌هایی استفاده کنید، که فاقد چربی می‌باشند.

۳- پوست خشک

پوست خشک دارای حساسیت بسیار بالایی می‌باشد که در مراقبت از آن باید خیلی دقت کرد. در ادامه در مورد مراقبت‌های پوست خشک توضیح خواهیم داد.

۴- پوست مختلط

 قسمت‌های مختلف این نوع پوست، دارای ویژگی‌های متفاوت می‌باشد و مراقبت از این‌گونه پوست‌ها کار بسیار سختی می‌باشد و برای هر قسمت از پوست باید از مراقبت‌های ویژه آن استفاده کرد.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

عوامل ایجاد پوست خشک

گاهی افراد در تشخیص نوع پوست خود با مشکل مواجه می‌شوند و تفاوت بین پوست خشک را با پوست های دیگر به‌سختی تشخیص می‌دهند‌ مثلاً پوست‌های دهیدراته به دلیل کمبود آب و یا عوامل محیطی به‌صورت موقت دچار خشکی می‌شوند، اما پوست‌های خشک بر اثر فقدان تولید چربی خشک می‌شود. پس مراقبت از این‌گونه پوست‌ها نیز متفاوت است. عوامل مختلفی بر روی به وجود آوردن نوع پوست دخیل هستند، که این عوامل عبارت‌اند از

۱- شرایط آب‌ و هوایی

نوع آب‌ و هوا تاثیر زیادی در نوع پوست دارد، شاید متوجه‌شده باشید هنگامی‌که مسافرت می‌روید پوست شما دچار تغییر می‌شود.

۲- ژنتیک

ژن تاثیر بسیار زیادی در تعیین نوع پوست دارد و نوع پوست از پدر و مادر به ارث می‌رسد.

۳- رژیم غذایی

نوع رژیم غذایی تاثیر مستقیم بر روی پوست دارد و چنانچه رژیم غذایی شما سرشار از ویتامین‌ها و سبزیجات باشد پوست بهتری خواهید داشت.

عوامل ایجاد پوست خشک

۴- مصرف دارو

گاهی بعضی از داروها عوارضی را برای فرد به وجود می‌آورد که خشکی پوست نیز می‌تواند از این عوارض باشد.

۵- بهم‌ریختگی هورمون‌ها

با قرار گرفتن افراد در شرایط خاص، ممکن است میزان هورمون‌های بدن دچار نوسان شود و این نوسانات باعث ایجاد پوست خشک شود .

۶- مراقبت‌های پوستی

درصورتی‌که پوست شما به‌خوبی تشخیص داده نشود و در مراقبت از آن از محصولات نامناسب استفاده کنید، تعادل پوست از بین می‌رود و باعث ایجاد پوست خشک می‌شود .

اشتباهات رایج در مراقبت از پوست خشک

گاهی افراد در اثر نا آگاهی مراقبت‌هایی بر روی پوست خشک انجام می‌دهند که باعث تشدید خشکی آن می‌شود. از اشتباهاتی که در مراقبت از پوست خشک به وجود می آید، می توان:

۱- استفاده نکردن از ضد آفتاب

 استفاده از کرم ضد آفتاب تاثیر بسزایی در مراقبت از پوست دارد و برای پوست‌های خشک باید هرروز از کرم ضد آفتاب متناسب با آب‌ و هوا استفاده شود و این مراقبت، در هوای آفتابی و ابری یکسان می‌باشد .

۲- عدم مشاوره با متخصص پوست

 در زمینه مراقبت از پوست بهتر است از مشاورین پوست، کمک بگیرید تا با توجه به نوع پوست شما، مراقبت‌های لازم را برای شما بیان کنند. این افراد، با تجربه‌ای که در این زمینه دارند، می‌تواند کمک شایانی به رفع مشکلات مختلف در پوست شما کنند. پس نادیده‌گرفتن مشاوره پوست، ممکن است باعث آسیب بیشتری به پوست شود.

۳- توجه نکردن به پوست بعد از شستشو

بعضی از افراد بر این تصور اند که بعد از شستشوی پوست، دیگر نیازی به مراقبت نیست، اما حتما باید بعد از شستشوی صورت، از کرم مرطوب کننده متناسب با پوست استفاده کنید، تا پوست خشک نشود. باید دقت کرد که استفاده از مرطوب کننده دقیقاً بعد از شستشوی صورت و قبل‌ از خشک کردن آن باید انجام شود این طرز استفاده باعث می‌شود آب‌رسانی پوست، بهتر صورت بگیرد و تاثیر بسیاری در مراقبت از پوست خشک دارد، پس بهتر است زمانی‌که پوست شما مرطوب می‌باشد از این کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنید.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

۴- عدم استفاده از روغن

 یکی از روش‌هایی که برای مراقبت از پوست‌های خشک توصیه می شود، استفاده از روغن می‌باشد. استفاده از روغن باعث افزایش درخشندگی پوست می‌شود. تنها کافی‌ست چند قطره روغن را بر روی پوست خود ماساژ دهید و تاثیر آن را بر روی پوست مشاهده کنید. اما گاهی افراد در استفاده از این‌گونه موارد، تنبلی می‌کنند و باعث تشدید شدن مشکلات پوستی می‌شوند.

اشتباهات رایج در مراقبت از پوست خشک

۵- دوش گرفتن با آب داغ

آب داغ باعث افزایش خشکی پوست می‌شود و اصلا برای پوست‌های خشک مناسب نیست، زیرا باعث از بین رفتن چربی‌های پوست می‌شود و حساسیت پوست را افزایش می‌دهد. بنابراین همیشه با آب ولرم دوش گرفته تا پوستتان دچار آسیب نشود.

۶- استفاده نادرست از کرم‌ها و لوسیون‌های مختلف

پوست خشک دارای حساسیت بالایی می‌باشد و رطوبت آن سریعاً در اثر عوامل مختلف محیطی از بین‌ رفته و باعث تشدید خشکی آن می‌شود. بنابراین مراقبت از آن نیاز به حساسیت بالایی دارد و هر کرمی متناسب با پوست خشک نمی‌باشد، پس در انتخاب نوع مرطوب کننده دقت زیادی به خرج دهید و به‌خوبی آن را بر روی پوست خود ماساژ داده تا پوست رطوبت رسانی شود.

کنار گذاشتن لایه‌برداری از پوست

لایه‌برداری پوست امری مهم می‌باشد و تاثیر بسزایی در از بین بردن سلول‌های آسیب‌دیده و مرده پوست دارد. گاهی افرادی که دارای پوست خشک هستند بر این تصورند که استفاده از لایه بردار باعث تشدید خشکی پوست، می‌شود.

کنار گذاشتن لایه‌برداری از پوست

اما باید این‌موضوع را خاطر نشان کرد که استفاده از لایه بردار برای پوست خشک نیز الزامی می‌باشد، اما باید از یک لایه‌بردار ملایم، برای پوست استفاده کرد و همچنین اسکراب هایی که برای این‌گونه پوست‌ها استفاده می‌شود باید ملایم بوده و به‌آرامی بر روی پوست استفاده شود.

لایه‌برداری پوست چه خواصی دارد؟

 لایه‌برداری تاثیر بسزایی در افزایش درخشندگی  و رفع سلول‌های مرده دارد و باعث می‌شودکرم های مراقبت کننده‌، بهتر جذب پوست شود. همچنین استفاده از لایه‌بردار به‌طور منظم، از بسته شدن منافذ پوستی جلوگیری کرده، جوش و آکنه کمتری بر روی پوست ایجاد می شود.

لایه‌برداری پوست چه خواصی دارد؟

لایه‌برداری در بلند مدت باعث می‌شود میزان کلاژن پوست افزایش پیدا کند و پوست شفاف و شاداب شود. افزایش کلاژن، باعث افزایش انعطاف‌پذیری پوست شده و چین‌ و چروک آن به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا می کند.

سایر مقالات مرتبط با موضوع

انواع لایه‌برداری

لایه‌برداری فیزیکی

این لایه‌برداری در قدیم نیز بسیار رواج داشته‌ است. در این لایه برداری، از کیسه یا لیف استفاده می‌شود. تاثیر بسیار زیادی در از بین بردن سلول‌های مرده پوست دارد و می‌توان به همراه این لیف از اسکراپ های ملایم استفاده کرد و به‌صورت دایره‌وار بر روی پوست به‌ آرامی کشیده شود تا موجب لایه‌برداری شود، اما کشیدن کیسه نباید موجب التهاب و قرمزی بر روی پوست شود .

انواع لایه‌برداری پوست

لایه‌برداری شیمیایی

این نوع لایه‌برداری از مواد از لایه‌برداری های شیمیایی که در بازار موجود هستند استفاده می‌شود و تاثیر آن‌ها بیشتر از لایه‌برداری های خانگی می‌باشد لایه‌برداری شیمیایی به دو روش خانگی و کلینیکی استفاده می‌شود که روش کلینیکی آن نسبت‌ به روش خانگی تاثیر بیشتری دارد.

تفاوت اصلی لایه‌برداری خانگی و کلینیکی

 لایه‌برداری کلینیکی با لایه‌برداری خانگی متفاوت است و تاثیر لایه‌برداری شیمیایی کلینیکی نسبت‌ به لایه بردار خانگی بسیار بیشتر می‌باشد و این کار حتما توسط متخصصین انجام می‌شود.

 تفاوت اصلی لایه‌برداری خانگی و کلینیکی

لایه‌برداری خانگی دارای ترکیبات ملایم‌تری هستند بنابراین تاثیر آن‌ها بر روی پوست کمتر می‌باشد و علاوه‌ بر این در کلینیک‌های زیبایی نوع مشکلات پوستی به‌خوبی بررسی می‌شود و متناسب با پوست از روش‌های مختلف لایه‌برداری استفاده می‌شود. همچنین ممکن است برای تاثیرگذاری بیشتر این لایه‌برداری از داروهای خاصی برای پوست شما استفاده شود، تا میزان عوارض پوستی کمتر باشد. اما چنانچه قصد دارید تنها به‌عنوان مراقبت پوستی لایه‌برداری انجام دهید، بهتر است که از لایه‌برداری خانگی با مشورت پزشک استفاده کنید.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

روش‌های خانگی درمان خشکی پوست

درصورتی‌که نوع پوست به‌ درستی تشخیص داده شود، می‌توانید با انجام چند راهکار ساده در منزل نیز به رفع خشکی پوست کمک کنید. چند راهکار خانگی که می‌توانید به‌راحتی از آن استفاده کنید عبارت‌اند از:

۱- ماساژ دادن پوست

 یکی از تأثیرگذارترین روش‌ها برای درمان خشکی پوست و افزایش لطافت آن ماساژ دادن است.  ماساژ صورت باعث می‌شود خون‌رسانی به آن افزایش پیدا کند و باعث افزایش انعطاف‌پذیری و آب‌رسانی پوست می‌شود. همچنین می‌توانید در حین ماساژ دادن از روغن‌های گیاهی استفاده کنید تا تاثیر آن بیشتر باشد، ماساژ دادن صورت، قبل‌ از خواب تأثیر بیشتری دارد .

۲- مصرف انواع ویتامین و مکمل

یکی از راهکارهایی که در کنار رژیم غذایی سالم باید استفاده شود، استفاده از انواع مکمل‌ها و ویتامین هاست ویتامین‌هایی از قبیل ویتامین D،  ویتامین c و E و همچنین پودرهای کلاژن تاثیر بسزایی در درمان خشکی پوست دارد.

روش‌های خانگی درمان خشکی پوست

۳- استفاده از ماسک‌های خانگی

یکی دیگر از روش‌هایی که تاثیر بسزایی در درمان خشکی پوست دارد، استفاده از ماسک‌های خانگی متناسب با پوست خشک می‌باشد. امروزه ماسک‌هایی به‌صورت آماده در بازار وجود دارد، اما شما می‌توانید، ماسک‌هایی را در خانه نیز با مواد در دسترس تهیه کنید.

 ژل آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا یکی از این ماسک هاست، که تاثیر بسزایی در درمان خشکی پوست دارد و باعث رفع التهاب و قرمزی پوست می‌شود. تنها قبل‌ استفاده از این ماسک، باید آن را در قسمتی از پوست تست کنید تا چنانچه موجب حساسیت و آلرژی نشد، برای صورت استفاده شود.

ماسک روغن زیتون و آووکادو

این ماسک تاثیر زیادی در رطوبت رسانی پوست خشک دارد بدلیل این‌که روغن زیتون خاصیت آنتی‌اکسیدانی داشته و برای پوست آب‌رسانی را انجام می‌دهد و آووکادو نیز به‌عنوان یک ماده مغذی برای پوست می‌باشد و آسیب‌هایی که برای پوست خشک، به وجود آمده‌ است را از بین می‌برد. برای تهیه این ماسک کافیست، مقداری آووکادو را له کرده و چند قطره روغن زیتون به آن اضافه کنید، سپس این ترکیب را به مدت بیست دقیقه بر روی پوست صورت خود قرار دهیم و بعد آن را، با آب سرد شستشو دهید.

ماسک روغن زیتون و شکر

شکر تاثیر زیادی در از بین بردن سلول‌های مرده پوست دارد و وجود لایه سلول‌های مرده بر روی پوست باعث افزایش خشکی پوست می‌شود‌. همچنین روغن زیتون با خاصیت آنتی‌اکسیدانی که دارد باعث رطوبت رسانی به پوست می‌شود، ترکیب این دو ماده باعث می‌شود پوست‌ خشک، مرطوب شود و از آسیب به این‌گونه پوست‌ها جلوگیری شود. برای تهیه این ماسک دو قاشق شکر را با یک قاشق روغن زیتون ترکیب کنید و آن را بر روی پوست قرار دهید و بعد از پانزده دقیقه ماسک را با آب ملایم بشویید.

۴- استفاده از صابون‌های ملایم

 پوست خشک در برابر محصولات آرایشی، حساسیت بالایی دارد. بنابراین محصولاتی که برای مراقبت از این‌گونه پوست‌ها استفاده می‌شود، مواد ترکیبی آن‌ها باید ملایم باشد و صورت بعد استفاده از این مواد، باید کاملاً شستشو داده شود. برای شستشوی صورت می‌توانید از صابون‌های متناسب با پوست استفاده کنید که این صابون‌ها باید ترکیبات ملایمی داشته باشد. اکثر صابون‌ها دارای ترکیباتی از جمله سدیم لوریل سولفات هستند که به دلیل پاک‌کنندگی بالا، این ماده در اکثر صابون‌ها استفاده می‌شود و اما صابونی که برای پوست خشک استفاده می‌شود نباید حاوی این ماده باشد، زیرا باعث تشدید خشکی پوست می‌شود. این‌گونه صابون‌ها، همچنین باید از روغن‌های گیاهی تشکیل‌ شده باشند، روغن‌هایی مانند آووکادو، زیتون، جوجوبا تاثیر بسزایی در رفع مشکلات پوست‌های خشک دارد و همچنین این صابون‌ها نباید حاوی رنگ‌های مصنوعی باشند زیرا پوست‌های خشک نسبت به این مواد واکنش نشان می‌دهد و التهاباتی بر روی صورت به وجود می‌آید.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

یک مرطوب کننده‌ی عمیق باید حاوی چه موادی باشد؟

استفاده از مرطوب کننده تاثیر زیادی بر رفع مشکلات پوست خشک دارد، اما یک مرطوب کننده قوی باید دارای ویژگی‌هایی باشد، تا تاثیر آن بر روی پوست بیشتر باشد و رطوبت لازم را برای پوست مهیا کرده و به لایه‌های عمیق پوست نیز نفوذ کند. برای اینکه یک مرطوب کننده این ویژگی‌ها را داشته باشد، باید از ترکیباتی در آن مرطوب کننده استفاده‌ شده باشد.

یک مرطوب کننده‌ی عمیق باید حاوی چه موادی باشد؟

۱- ترکیباتی مانند گلیسیرین، آلوئه ورا، عسل، پانتنول، هیالورونیک اسید، سدیم هیالورونات، اوره، آلفاهیدروکسی اسیدها باعث افزایش رطوبت رسانی به پوست می‌شود. این موضوع را در نظر داشته باشید، استفاده از کرم مرطوب کننده تنها برای پوست کافی نمی‌باشد و در کنار آن باید از سرم‌های تقویتی نیز استفاده شود.

بهترین روتین پوستی مراقبت از پوست خشک

همانگونه که در بالا نیز ذکر کردیم پوست خشک، دارای حساسیت بسیار بالایی می‌باشد و فاقد چربی طبیعی می‌باشد. بنابراین مراقبت از آن از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد و درصورتی‌که این مراقبت‌ها به‌صورت صحیح انجام شود، باعث می‌شود پوست چربی طبیعی را از دست ندهد و رطوبت آن تامین شود. بهتر است در مراقبت از پوست، روتین های روزانه و شبانه به‌صورت جداگانه استفاده شود تا تأثیرگذاری آن بیشتر باشد.

درصورتی‌که می‌خواهید یک روتین پوستی عالی داشته باشید باید تمامی موارد استفاده از روتین پوستی نیز به‌خوبی رعایت شود. استفاده از این روتین ها می‌تواند به شکل زیر باشد.

۱- قبل از هر چیز باید، پوست کاملاً عاری از هرگونه مواد آرایشی باشد و برای شستشوی پوست، از پاک‌ کننده‌های مخصوص پوست استفاده شود. محصولاتی که حاوی هیالورونیک اسید و ویتامین‌ها باشد، برای افزایش رطوبت و شادابی پوست تاثیر بسزایی دارد و باعث می‌شود رطوبت بیشتر جذب پوست شود.

۲- استفاده از سرم تقویت‌کننده پوست، زمانی‌که از منزل خارج می‌شوید، پوست شما در معرض عوامل محیطی مختلف قرار می‌گیرد و باعث می‌شود این آلودگی‌ها جذب پوست شده و مشکلات زیادی را برای پوست به وجود آورد از جمله این عوامل می‌توان رادیکال‌های آزاد موجود در محیط را نام برد، که این رادیکال‌ها به‌صورت آزادانه در بدن گردش می‌کند و باعث واکنش‌های شیمیایی زیادی در بدن می‌شود و این فرایندها منجر به پیری زودرس می‌شود. استفاده از سرم‌های تقویتی با این رادیکال‌های آزاد مقابله کرده و تاثیر بسزایی در مراقبت از پوست خشک دارد.

۳-استفاده از کرم‌های مرطوب کننده و آب‌رسان تاثیر بسزایی در مراقبت از پوست خشک دارند و استفاده از این کرم‌ها باعث کاهش چین‌ و چروک صورت می‌شود.

بهترین روتین پوستی مراقبت از پوست خشک

کرم‌هایی مانند کرم کومان، اوره اسرین دارای این ویژگی‌ها، می باشند. این کرم‌ها درصورتی‌که بر روی پوست به‌خوبی ماساژ داده شود باعث افزایش شفافیت پوست می‌شود و خشکی پوست را به حداقل می‌رساند .

۴- بعد از رطوبت رسانی پوست برای مقابله با اشعه‌های ماوراءبنفش خورشید، حتما از کرم ضدآفتاب متناسب با پوست استفاده کنید و spf کرم‌های ضدآفتاب باید با شرایط محیطی شما سازگار باشد، هرچه میزان تابش نور خورشید در منطقه شما بیشتر باشد، باید از کرم‌های ضدآفتاب با spf بالاتر استفاده کنید، همچنین بهتر است هنگام خروج از منزل، کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید تا پوست شما ایمن‌تر باشد .

بعد از انجام مراحل بالا چنانچه قصد دارید از مواد آرایشی و کرم پودر استفاده کنید دیگر می‌توانید با خیال راحت این کار را انجام دهید و به پوست شما آسیبی وارد نمی‌شود.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

روتین پوست خشک شبانه

انجام روتین پوست خشک، به‌صورت شبانه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و باعث می‌شود خستگی روز از تن شما بیرون رود و با این کار پوست شما همیشه شاداب و سرحال باشد. برای انجام روتین شبانه می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید

۱- در انجام روتین شبانه، نیز باید ابتدا پوست را کاملاً پاک‌سازی کنید و بهتر است از پاک‌کننده‌های استفاده شود که در آن، ترکیبات روغنی استفاده شده باشد.

۲- پوست خود را کاملاً با شوینده ملایم شستشو دهید تا هر گونه آلودگی، از سطح پوست پاک‌سازی شود.

۳- در مرحله سوم بهتر است، لایه‌برداری پوست انجام شود و از اسکراب های ملایم استفاده شود تا سلول‌های مرده سطح پوست کاملاً پاک شود و بهتر است این اسکراب ها خاصیت مرطوب کنندگی داشته باشند.

۴- در مرحله بعد از سرم‌های تقویت‌کننده پوست استفاده می‌شود و چنانچه این سرم‌ها حاوی ویتامین‌ای و اسید هیالورونیک باشند، تاثیر بسیاری در شادابی و شفافیت پوست خواهد داشت و باعث می‌شود پوست شما همیشه مرطوب باقی بماند.

۵- بعد استفاده از سرم‌های تقویتی، حتما از یک کرم با کیفیت استفاده کنید که این کرم متناسب با پوست شما باشد و در طول استراحت، رطوبت پوست حفظ شود و میزان چین‌ و چروک پوست، کاهش پیدا کند.

۶- برای مراقبت بیشتر از پوست حتما از کرم‌های دور چشم استفاده کنید، زیرا پوست اطراف چشم بسیار ظریف می‌باشد و نسبت‌به سایر قسمت‌های صورت سریع‌تر دچار چین‌ و چروک می‌شود پس استفاده از یک کرم دور چشم تقویت کننده و مناسب پوست، تکمیل‌ کننده روتین پوست خشک می‌باشد.

۷- استفاده از کرم‌های ترمیم‌ کننده

پوست خشک نسبت به سایر پوست‌ها دچار التهابات و سوزش بیشتر می‌شود و بنابراین آسیب‌پذیری آن نسبت‌ به سایر پوست‌ها بیشتر است و استفاده از، کرم‌های ترمیم‌ کننده تاثیر زیادی در مراقبت، از پوست‌های خشک دارد.

چه افرادی بیشتر در معرض خشکی پوست هستند؟

۱- با افزایش سن، پوست تولید چربی کمتری می‌کند بنابراین افراد بالای چهل سال بیشتر در معرض خشکی پوست هستند.

۲- افرادی که پوست تیره دارند.

۳- افرادی که شغل آن‌ها به گونه‌ای می‌باشد که دستان آن‌ها زیاد با آب سر و کار دارد مانند پرستاران

چه افرادی بیشتر در معرض خشکی پوست هستند؟

۴- کسانی که در شرایط جغرافیایی و آب‌ و هوای سرد زندگی می‌کنند.

۵- افرادی که سیگار می‌کشند.

۶- کسانی که هنگام شستشوی ظرف‌ از دستکش استفاده نمی‌کنند.

۷- افرادی که هنگام خروج از منزل از کرم‌های ضد آفتاب و کلاه استفاده نمی‌کنند.  

۸- افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند. افزایش قند خون باعث خشکی و خارش پوست می‌شود.

۹- افرادی که به بیماری‌های کلیوی، مبتلا هستند. زیرا کلیه‌ها مواد زائد و مایعات اضافی را از بدن خارج می‌کند و درصورتی‌که کلیه‌ها به‌درستی کار نکند، تعادل مناسب بین آب و مواد مغذی خون برقرار نمی‌شود و این افراد بیشتر از حد معمول ادرار می‌کنند و این باعث کاهش آب بدن و همچنین خشکی پوست می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *