جوانسازی پوست

مزوژل چیست؟

مزوژل-چیست

مزوژل چیست؟

مزوژل چیست؟

یکی از مشکلاتی که افراد با افزایش سن، با آن‌ مواجه هستند، افزایش چین‌ و چروک در ناحیه صورت می‌باشد.
این مشکل بیشتر در ناحیه اطراف چشم می‌باشد، زیرا پوست این ناحیه نسبت‌ به سایر قسمت‌های صورت دارای حساسیت بالاتری می‌باشد و سریع‌تر دچار چین‌ و چروک می‌شود. افزایش چین‌ و چروک پوست با افزایش سن، به دلیل کاهش هیالورونیک اسید و به‌دنبال آن کاهش کلاژن و الاستین پوست می‌باشد.
یکی از راه‌های درمان چین‌ و چروک صورت، استفاده از تزریق ژل می‌باشد که در این روش موادی به زیر پوست تزریق می‌شود.

مزوژل چیست؟
بیشترین ماده تشکیل‌دهنده مزوژل هیالورونیک اسید می‌باشد که این ماده باعث تحریک کلاژن سازی می‌شود. همچنین این ماده تاثیر زیادی در حفظ آب میان بافتی دارد. با افزایش هیالورونیک اسید در زیر پوست، کلاژن سازی تحریک‌ شده و باعث افزایش انعطاف‌ پذیری پوست می‌شود و تاثیر بسزایی در از بین بردن چین‌ و چروک، به‌ خصوص در ناحیه اطراف چشم دارد.
از ترکیبات دیگر مزوژل، می‌توان مواد معدنی، آمینواسیدها، ویتامین‌ها، آنتی‌اکسیدان های مختلف را نام برد که تاثیر بسزایی در ترمیم پوست و بهبود آسیب‌های پوستی دارد.
استفاده از مزوژل علاوه‌ بر تأثیری که در رفع چین و چروک صورت دارد، برای مواردی از قبیل افتادگی پوست، رفع گودی زیر چشم، رفع خشکی پوست، رفع ترک پا و سلولیت‌های پوست و لک‌های سیاه و قهوه‌ای را می توان نام برد.

عوارض احتمالی مزوژل

مزوژل یک روش غیرتهاجمی می‌باشد و برای انجام آن نیازی به هیچ‌گونه برش و یا زخم بر روی پوست نمی‌باشد. اما گاهی، انجام این شیوه درمانی، توسط افراد غیرحرفه‌ای صورت می گیرد که در این زمینه هیچ‌گونه تجربه‌ای ندارند و عدم مهارت آن‌ها، باعث ایجاد عوارض جبران‌ناپذیری برای فرد می‌شود.
این عوارض عبارت‌اند از:

۱- ایجاد تورم و قرمزی

 به‌ صورت طبیعی تا دو روز بعد از تزریق مزوژل ممکن است بر روی پوست التهاب و قرمزی به وجود بیاید، اما بعد از دو روز این التهاب و قرمزی از بین می‌رود و چنانچه تداوم داشته باشد، حتما پزشک مورد نظر را در جریان بگذارید.

۲- ایجاد بی‌حسی در ناحیه تزریق که این بی‌حسی نیز طبیعی می باشد و بعد از گذشت چند روز، از بین می‌رود.

عوارض احتمالی مزوژل

۳- درصورتی‌که ناحیه مورد نظر به‌خوبی مراقبت نشود، امکان ایجاد عفونت وجود دارد.

۴- چنانچه تزریق به‌صورت حرفه‌ای انجام نشود، امکان آسیب به سلول‌های اطراف ناحیه موردنظر وجود دارد و ممکن است موجب نکروز بافت پوست شود و همچنین عدم تمرکز در تزریق ممکن است باعث ایجاد زخم بر روی پوست شود.

کاندید مناسب برای تزریق مزوژل

استفاده از مزوژل هیچ‌گونه محدودیت سنی ندارد و همه افراد در رده سنی بالای هجده سال می‌توانند از این روش برای جوان‌سازی پوست استفاده کنند. این روش تاثیر بسزایی در از بین بردن آسیب‌های پوستی دارد، گزینه مناسبی برای زیباسازی ظاهر می باشد و موجب افزایش اعتماد به‌ نفس افراد می‌شود.
به‌ طور کلی افرادی که می‌خواهند تغییرات جزئی در صورت خود دهند یا مشکلات پوستی دارند که نیاز به ترمیم دارد، می‌توانند از این روش استفاده کنند. ماندگاری تزریق ژل حداکثر تا یکسال می‌باشد و برای این‌که بدانید، استفاده از این روش برای شما مناسب است، باید قبل‌از انجام این روش درمانی حتما یک جلسه مشاوره انجام دهید. افرادی که مشکلات زیر را دارند می‌توانند از این روش برای رفع این‌گونه آسیب‌ها استفاده کنند.

۱- کسانی که گونه‌های آن‌ها دچار افتادگی و کاهش حجم شده‌ است.

۲- افرادی که لب‌های نازک و نامتوازن دارند.

۳- کسانی که چانه آن‌ها عقب رفتگی دارد.

۴- کسانی که در فرم بینی آن‌ها ناهمواری‌هایی وجود دارد.

۵- کسانی که اطراف دهان و بینی آنها خطوط شدید یادخفیف وجود دارد.

چنانچه افراد بخواهند، کاندید مناسبی برای انجام این روش، باشند، باید شرایط زیر را داشته باشند.

۱- افرادی که از سلامت جسمانی کامل برخوردارند و هیچ‌گونه بیماری زمینه‌ ای ندارند.

۲- افرادی که سیگاری نیستند، زیرا افراد سیگاری به دلیل این‌که در هنگام سیگار کشیدن، عضلات صورت آن‌ها جمع می‌شود، استفاده از این روش تأثیری زیادی در از بین بردن خطوط و چین‌ و چروک ندارد.

۳- افرادی که انتظارات واقع‌گرایانه از نتایج مزوژل دارند، که این موضوع در جلسه مشاوره مشخص می‌شود.

کاندید مناسب برای تزریق مزوژل

مزوژل برای درمان چه آسیب‌هایی به کار می‌رود؟ مزوژل به‌ خاطر ترکیبات آن تأثیرات زیادی در برطرف کردن مشکلات پوست دارد.
از این تاثیرات می‌توان:

۱- تاثیر مزوژل در از بین بردن چین‌ و چروک صورت و همچنین خطوط اطراف چشم و لب را نام برد.

۲- برای از بین بردن خطوط عمیق خنده و اخم

۳- برای تغییر فرم در چهره گاهی چانه به گونه‌ای نامتقارن در صورت است که باعث ایجاد جلوه بد می‌شود.

۴- چنانچه پوست صورت دچار افتادگی باشد، این روش گزینه مناسبی برای رفع افتادگی آن می‌باشد.

۵- برای افرادی که می‌خواهند صورت آن‌ها لاغر نباشد استفاده از ژل گزینه مناسبی می‌باشد.

۶- برای رفع سیاهی و تیرگی اطراف چشم و گودی و تیرگی زیر چشم تاثیر گذار است.

۷- تاثیر زیادی در رفع خشکی پوست دارد.

۸- برای از بین بردن خطوط گردن و همچنین غبغب می‌توان از این روش استفاده کرد.

۹- تاثیر زیادی در برطرف کردن فرو رفتگی‌ها و رگ‌های بیرون‌ زده‌ی دست‌ها دارد .

۱۰- تاثیر زیادی در برطرف کردن ترک‌ها و سلولیت‌های پوست دارد.

۱۱- گاهی برای درمان موضعی چاقی از این روش استفاده می‌شود.

۱۲- تاثیر زیادی در جلوگیری از ریزش مو دارد.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

نحوه انجام مزوژل چگونه است ؟

انجام تزریق مزوژل، دارای حساسیت بالایی می‌باشد و باید توسط افراد حرفه‌ای صورت بگیرد و برای اینکار ابتدا سطح پوست کاملاً پاک‌سازی می‌شود، به‌گونه‌ای که هیچ‌گونه مواد آرایشی و آلودگی بر سطح پوست نباشد.
چنانچه پوست کاملاً ضد عفونی نباشد ممکن است در انجام تزریق آلودگی‌ها به درون‌ پوست نفوذ کند و موجب ایجاد عفونت شود.

۲- بعد از پاک‌سازی پوست با توجه به نوع پوست افراد و حساسیت آن‌ها، ممکن است پزشک از بی‌حس کننده‌های موضعی استفاده کند تا درد کمتری متوجه فرد شود.

۳- بعد از این مرحله با استفاده از میکرو کانولا ها که دارای یک سوزن کوچک هستند تزریق انجام می‌گیرد تزریق باید به‌گونه‌ای انجام شود که ماده تزریقی بین پوست و استخوان قرار گرفته و به‌ خوبی در این ناحیه پخش شود تا تاثیر مثبتی بر رفع مشکلات پوستی داشته باشد.

نحوه انجام مزوژل چگونه است ؟
انجام هر جلسه درمانی حدود ۳۰ الی ۶۰ دقیقه زمان لازم دارد و چنانچه نیاز به تزریق مجدد باشد، بهتر است بعد از سه روز مجدد تزریق انجام بگیرد.
فاصله بین هر جلسه درمانی حدود دو تا چهار هفته می‌باشد و تعداد جلسات بستگی به میزان مشکل پوستی و عوامل دیگری دارد. ممکن است در زمان تزریق مقداری کبودی در محل تزریق به وجود آید، که این مورد طبیعی می‌باشد و بعد از چند روز از بین خواهد رفت.

قبل از مزوژل

قبل‌از این‌که اقدام به انجام تزریق مزوژل کنید مهم‌ترین گزینه:

۱- انتخاب یک کلینیک زیبایی با سابقه می‌باشد که در آن پزشکان متخصص و حرفه‌ای مشغول به کار باشند تا، این شیوه درمانی به‌ خوبی بر روی پوست شما اجرا شده و نتایج رضایت‌ بخشی را دریافت کنید و درصورتی‌که این انتخاب را با دقت انجام دهید، انجام بقیه مراحل برای شما نگرانی کمتری دارد. چون پزشکان با مهارت و تجربه‌ای که در این زمینه دارند تمامی شرایط را به‌خوبی بررسی کرده و چنانچه این شیوه درمانی برای پوست شما مناسب باشد از این روش برای درمان شما استفاده می‌شود.

قبل از مزوژل

۲- بهتر است قبل‌از انجام تزریق هر گونه سوالی که دارید از پزشک بپرسید تا در هنگام انجام تزریق دچار استرس و نگرانی نشوید.

۳- برای این‌که استفاده از این شیوه درمانی تاثیر بیشتری داشته باشند و افراد نتیجه رضایت‌بخشی از این روش درمانی دریافت کنند، بهتر است مراقبت‌های قبل‌از انجام تزریق رعایت شود.

این مراقبت‌ها شامل:

۱- به مدت بیست و چهار ساعت قبل‌ از انجام تزریق از مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی خودداری شود.

۲- دو هفته قبل‌ از انجام تزریق از داروهای رقیق‌ کننده خون و همچنین داروهای ضد التهاب استفاده نکنید.

۳- ممکن است بعد از انجام تزریق بر روی ناحیه مورد نظر کبودی ایجاد شود، برای کاهش میزان کبودی بهتراست، پنج روز قبل از انجام مزوژل از قطره‌ای به نام آرنیکا استفاده شود.

۴- بهتر است یک هفته قبل‌ از انجام تزریق ژل از مواد آرایشی سنگین در ناحیه مورد نظر استفاده نکنید، چون ممکن است ضدعفونی کردن پوست شما با مشکل مواجه شود.

۵- پیش‌از انجام تزریق ژل از مکمل‌ها و روغن ماهی استفاده نکنید.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

حین مزوژل

۱- زمان تزریق مزوژل باید پوست شما کاملاً پاک و ضدعفونی باشد، بنابراین بهتر است از هیچ‌گونه مواد آرایشی استفاده نکنید و قبل‌از انجام ماساژ حمام کنید، که پوست شما هیچ‌گونه آلودگی نداشته باشد.

۲- چنانچه پوست شما دارای حساسیت بالایی می‌باشد و نسبت به این مواد واکنش نشان می‌دهد، حتما این‌موضوع را با پزشک در جریان بگذارید تا از داروهای بی‌حس کننده موضعی در ناحیه موردنظر استفاده کنند.

حین مزوژل

۳- باید این‌موضوع را به‌خاطر داشته باشید که ممکن است با یک جلسه درمان مشکل شما رفع نشود و نیاز به تعداد جلسات بیشتری برای درمان مشکل پوستی داشته باشید پس با آرامش خاطر، تمامی جلسات را انجام دهید تا نتایج مطلوبی دریافت کنید.

بعد از مزوژل

برای تاثیرگذاری بیشتر تزریق مزوژل حتما مراقبت‌های بعد از انجام مزوژل را نیز به‌ خوبی انجام دهید، بهتر است در این‌ مورد از پزشک متخصص کمک گرفته و تمامی دستورات پزشک را به‌طور منظم انجام دهید. نکاتی که باید در این‌ مورد در نظر داشته باشید عبارت‌اند از:

۱- به مدت سه روز بعد از انجام تزریق در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و در صورت لزوم حتماً از کرم ضد آفتاب و کلاه استفاده کنید.

۲- ناحیه تحت درمان را دست‌کاری نکرده و از ماساژ دادن آن خودداری کنید.

۳- یک روز بعد از انجام تزریق از انجام تمرینات ورزشی سنگین خودداری شود.

۴- چنانچه در ناحیه موردنظر تورم وجود دارد می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید تا سریع‌تر بهبود یابد و اگر هم بعد از انجام تزریق احساس درد داشتید می‌توانید برای کاهش درد از مسکن استفاده کنید. البته این کار را با مشورت پزشک انجام دهید.

بعد از مزوژل

۵- از خوردن غذاهای شور و چرب به مدت یک هفته بعد از انجام مزوژل خودداری کنید.

۶- به مدت یک هفته بعد از انجام مزوژل از رفتن به سونا خودداری شود.

۷- برای پیشگیری از عفونت، ناحیه مورد نظر را تمیز و خشک نگه دارید و برای شست‌ و شوی آن حتما از شوینده‌های ملایم استفاده کنید.

انتظارات بعد از مزوژل

مزوژل تاثیر زیادی در جوان‌سازی پوست دارد و به دلیل این‌که به‌صورت غیرتهاجمی بر روی پوست انجام می‌شود، دارای عوارض بسیار کمی می‌باشد و شما بعد از انجام تزریق به‌راحتی نتایج این شیوه درمانی را بر روی پوست مشاهده خواهید کرد.

انتظارات بعد از مزوژل
ممکن است در روزهای اول بعد از انجام تزریق بر روی ناحیه مورد نظر کمی التهاب و قرمزی ایجاد شود، که این‌مورد طبیعی می‌باشد و در کوتاه‌ مدت از بین می‌رود، اما برای این‌که نتایج آن را به‌طور کامل بر روی پوست مشاهده کنید، حداکثر به یک ماه زمان نیاز دارد تا تاثیر آن بر روی پوست به‌وضوح نمایان شود‌ بعد از انجام مزوژل می‌توان تاثیر آن را در رفع چین‌ و چروک صورت، رفع چین‌ و چروک و خطوط اطراف چشم، افزایش شفافیت و طراوت پوست، رطوبت رسانی پوست، روشن شدن و سفت شدن پوست و درمان لکه‌های سیاه و آثار جای جوش بر روی پوست و همچنین از بین رفتن تیرگی‌های اطراف چشم مشاهده کنید.
تمامی عوارض ایجاد شده در اثر مزوژل به مدت دو روز بعد از انجام تزریق به‌ خودی‌ خود از بین می‌رود.

بهترین برند مزوژل کدام است؟

امروزه مواد مختلفی برای تزریق زیر پوست در بازار موجود می‌باشد که هر کدام از این مواد، دارای کیفیت متفاوتی هستند. اما یکی از برندهای معروف که بیشتر کلینیک‌های زیبایی از آن برای انجام مزوژل استفاده می‌کنند جالپرو می‌باشد.
این ترکیب دارای تأییده EC می‌باشد و ترکیبات این محصول به‌گونه‌ای می‌باشد که باعث ترمیم آسیب‌ها شده و همچنین موجب استحکام و افزایش انعطاف‌پذیری پوست می‌شود. استفاده از این نوع برند، عوارض بسیار کمی دارد و میزان ماندگاری آن در افراد مختلف بین ۶ تا ۹ ماه می‌باشد.

بهترین برند مزوژل کدام است؟
از برندهای دیگر می‌توان برند رویتاکر را نام برد که این برند فرانسوی می‌باشد و در از بین بردن آسیب‌های پوستی تاثیر بسزایی دارد و ماندگاری این برند حدود شش ماه می‌باشد و باعث افزایش شادابی و طراوت پوست می‌شود.
از برندهای دیگر می‌توان مزوژل پرووایج، سیتوکر، جالپروصورتی، جالپرو آبی، مزوژل پروستلین نچرال بی را نام برد.

سایر مقالات مرتبط با موضوع

نتایج و ماندگاری مزوژل چگونه است؟

نتایج تزریق ژل بلافاصله بعد از انجام تزریق بر روی پوست قابل‌ مشاهده می‌باشد، اما برای این‌که تاثیر این روش درمانی را به‌وضوح بر روی پوست مشاهده کنید، نیاز به دو تا چهار هفته زمان می‌باشد. میزان ماندگاری مزوژل بستگی به عوامل مختلفی دارد اما به‌طور معمول بین شش‌ تا نه ماه ماندگاری دارد.

برای ماندگاری بیشتر تزریق ژل، باید نکاتی توسط فرد، رعایت شود تا میزان ماندگاری آن بیشتر باشد. این نکات عبارت‌اند از:

۱- انتخاب برند معتبر

هرچه برند ژل تزریقی دارای کیفیت بالاتر باشد، ماندگاری آن بر روی پوست نیز بیشتر می‌باشد، پس بهتر است این محصول، از نمایندگی‌های معتبر تهیه شود.

۲- مراقبت صحیح از پوست

درصورتی‌که بعد از انجام تزریق مراقبت‌های صحیح از پوست انجام شود میزان ماندگاری این شیوه درمانی بر روی پوست بیشتر است .

۳- پرهیز از قرار گرفتن در برابر اشعه‌های ماورای خورشید

نتایج و ماندگاری مزوژل چگونه است؟

۴- رژیم غذایی سالم

چنانچه رژیم غذایی شما سرشار از مواد فیبر دار و همچنین امگا 3 باشد، تاثیر بسزایی در ماندگاری تاثیر این روش درمانی دارد.

۵- باید سعی کنید روزانه از استرس بدور باشید، زیرا افزایش استرس باعث ترشح کورتیزول می‌شود و این هورمون روند پیری را تسریع می‌کند.

مزایای تزریق ژل

۱- این شیوه درمانی برای انواع پوست‌ها قابل‌ استفاده می‌باشد.

۲- استفاده از این ماده تزریقی باعث حفظ رطوبت پوست شده و همچنین موجب استحکام و قوام پوست می‌شود.

۳- تاثیر بسزایی در افزایش کلاژن سازی پوست دارد و استفاده از این ماده تزریق به‌گونه‌ای می‌باشد که با سایر بافت‌های بدن همخوانی دارد.

۴- تأثیر به‌سزایی در از بین بردن آکنه و زخم و جای زخم‌های کلوئیدی دارد.

۵- باعث افزایش انعطاف‌پذیری پوست می‌شود و روند پیری را کاهش می‌دهد.

مزایای تزریق ژل

۶- برای قسمت‌های زیادی از بدن قابل‌استفاده می‌باشد.

۷- نتایج آن بعد از انجام تزریق بر روی پوست قابل‌ مشاهده می‌باشد.

۸- بعد از انجام تزریق فرد می‌تواند به‌ راحتی به کارهای روزمره بپردازد، نیاز به استراحت نمی‌باشد و دوره نقاهتی ندارد.

۹- میزان عوارضی که بعد از انجام این تزریق به وجود می‌آید بسیار کم می‌باشد و در بعضی از افراد اصلا عوارضی مشاهده نمی شود‌.

۱۰- مدت‌ زمان جلسات درمانی محدود می‌باشد.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

هزینه مزوژل چقدر است؟

عوامل مختلفی بر روی هزینه مزوژل تاثیرگذار می‌باشد، که این عوامل عبارت‌اند از:

۱- نوع برند استفاده‌ شده

برای انجام تزریق همان گونه که در بالا ذکر کردیم برندهای مختلفی از ژل در بازار موجود می‌باشد که هر کدام از این برندها، دارای کیفیت متفاوتی نسبت‌ به سایرین می‌باشد. هر چه برند استفاده‌ شده دارای کیفیت بیشتری باشد، میزان هزینه دریافتی برای انجام تزریق نیز بیشتر است، اما ماندگاری این تزریق بر روی پوست نیز بیشتر می‌باشد.

۲- مکان کلینیک

یکی دیگر از عواملی که بر روی هزینه دریافتی تاثیر گذار می‌باشد، مکان کلینیک زیبایی می‌باشد. همانگونه که می‌دانید کلینیک‌ها بر اساس موقعیت جغرافیایی که دارند، هزینه‌های مختلفی را پرداخت می‌کنند و این هزینه‌ها بر روی هزینه دریافتی از مشتریان نیز تاثیر گذار می‌باشد، چه‌ بسا کلینیک‌های زیبایی در یک شهر دارای هزینه‌های متفاوت می‌باشند، همچنین این هزینه‌ها در شهرهای مختلف نیز با هم متفاوت است.

جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان با کلینیک کاشت و زیبایی بیمارستان عرفان نیایش با ما در ارتباط باشید:

۶ –۰۲۱-۴۹۷۹۶۲۶۴ (تماس از سراسر کشور)

مشاوره وات ساپ

۳- تعداد جلسات درمانی

 تعداد جلسات درمانی بستگی به نوع پوست و میزان آسیب‌دیدگی آن دارد. همچنین افراد برای رفع چندین، مشکل خاص از این روش درمانی استفاده می‌کنند.هر چه تعداد جلسات درمان بیشتر باشد میزان هزینه دریافتی نیز بیشتر است.

هزینه مزوژل چقدر است؟

۴- میزان مهارت و سابقه پزشک متخصص

 یکی از عوامل بسیار مهم در انجام مزوژل انتخاب یک پزشک با تجربه و حرفه‌ای می‌باشد تا تزریق به‌خوبی بر روی پوست انجام شود و موجب آسیب به سلول‌های اطراف نشود. گاهی این پزشکان با توجه به سابقه‌ای که دارند، میزان هزینه‌ای که دریافت می‌کنند نیز بیشتر است. اما همیشه هزینه پایین را، ملاک انتخاب خود قرار ندهید و چیزی که برای شما باید اهمیت داشته باشد تخصص پزشک و مهارت آن باشد.

تفاوت مزوتراپی و مزوژل چیست ؟

راهکارهای زیادی برای جوان‌سازی پوست و رفع مشکلات پوستی وجود دارد، مزوژل و مزو تراپی نیز جزء این راهکارها می‌باشند و تاثیر بسزایی در جوان‌سازی پوست دارند، اما باید ببینیم که کدام یک از این راهکارها تاثیر بیشتری بر روی پوست دارد. می‌توان گفت مزوژل زیر مجموعه‌ای از مزوتراپی می‌باشد و تاثیر زیادی در از بین بردن مشکلات پوستی مانند چین‌ و چروک، گودی زیر چشم و انواع لکه بر روی پوست دارد و تاثیر زیادی در کلاژن سازی پوست دارد.
ماده‌ای که درمزوژل به زیر پوست تزریق می شود، دارای ترکیبات غلیظ‌تر از هیالورونیک اسید می‌باشد و باعث می‌شود، قابلیت جوان کنندگی مزوژل نسبت به مزوتراپی بیشتر باشد و نتایج رضایت‌ بخش تری از مزوژل در مقایسه با مزو تراپی دریافت شود.

تفاوت مزوتراپی و مزوژل چیست ؟
بعد از تزریق مزوژل بر روی پوست تاثیر آن به‌صورت آنی بر روی پوست مشاهده می‌شود، اما برای نتایج مزوتراپی  نیاز به زمان می‌باشد.  حالتی که بعد از انجام مزوژل بر روی پوست به وجود می‌آید، بسیار طبیعی می‌باشد و باعث استحکام پوست می‌شود و مزوژل دارای تأییدیه Ec اروپا می‌باشد به‌همین خاطر دارای جایگاه بیشتری در سطح جهان می‌باشد.
مزوتراپی تنها برای رفع مشکلاتی مانند چین‌ و چروک مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما مزوژل کاربردهای مختلف دیگری نیز دارد از این کاربردها می‌توان حجم دهی به بخش‌های مختلف صورت، برطرف کردن گودی زیر چشم، رفع خط اخم و خط خنده و فرم دهی به بینی، حجم دهی به‌ صورت را بیان کرد.
پس چنانچه قصد دارید از راهکارهای جوان‌ سازی استفاده کنید، باید بدانید تاثیر مزوژل بر روی پوست نسبت به مزو تراپی بیشتر می‌باشد.

چه افرادی نمی‌توانند از مزوژل استفاده کنند؟

۱- خانم‌هایی که در زمان بارداری و یا شیردهی هستند، نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.

۲- افرادی که میزان افتادگی پوست آن‌ها بسیار شدید می‌باشد و استفاده از روش مزوژل تاثیر زیادی بر رفع این افتادگی ندارد و باید در کنار تزریق ژل از روش‌های دیگر نیز استفاده شود.

۳- افراد مبتلا به بیماری‌های کلیوی و قلبی نمی‌تواند از این روش استفاده کنند.

۴-  کسانی که به بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت  دچار هستند، بهتر است از این روش استفاده نکنند.

۵- افراد مبتلا به بیماری سرطان که تحت درمان شیمی‌درمانی یا پرتو درمانی هستند، از این روش استفاده نکنند.

۶- افرادی که داروهای خاصی مصرف می‌کنند مانند داروهای رقیق‌کننده خون، نباید از این روش درمانی استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *